Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ВСИЧКО ЗА Sony Ericsson XPERIA X8
#76

stef.iliev написа:
loshiq5 написа:Здравейте.... преди около седмица си купих Х8 но имам прблем с батерията .... трае ми само 2 дни а не го товаря много .... това нормално ли е ? :mad:
напълно нормално ...
а може ли да се направи така ,че да трае повече ?
Цитирай
Аксесоари
#77

loshiq5 написа:
stef.iliev написа:
loshiq5 написа:Здравейте.... преди около седмица си купих Х8 но имам прблем с батерията .... трае ми само 2 дни а не го товаря много .... това нормално ли е ? :mad:
напълно нормално ...
а може ли да се направи така ,че да трае повече ?
попринцип може.. слагаш setcpu програмката и правиш профил като изгасне дисплея да пада мощноста на процесора .. намаляш яркостта на дисплея .. с таск киллър махаш стартираните приложения за да не седят в бекграунд ии така на татък (сичко го има в форума .. почвай да четеш няма да си загубиш времето)

LG G2 32GB
Цитирай
#78

stef.iliev написа:
loshiq5 написа:
stef.iliev написа:напълно нормално ...
а може ли да се направи така ,че да трае повече ?
попринцип може.. слагаш setcpu програмката и правиш профил като изгасне дисплея да пада мощноста на процесора .. намаляш яркостта на дисплея .. с таск киллър махаш стартираните приложения за да не седят в бекграунд ии така на татък (сичко го има в форума .. почвай да четеш няма да си загубиш времето)
Благодаря Smile !
Цитирай
#79

Абе хора .. Роот експлорера ми трябва за да оверклокна нали? Нещо не ми тръгва тоя рут екс. :Х До вчера го ползвах днеска минах на 016 ГИНГЕР ,преди това бях с 015 и на 2та не ставаше! Има ли друга програма която мога да ползвам за това? И без такава програма немога да Оверклокна нали ;Х

SE XPERIA X8 Floyov25 Overclocked 760 MHz
Цитирай
#80

Има ADB Shell ама тя е по-трудна, преинстаилирай Root Explorer-a.

П.П. Има я и в маркета

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#81

d3 написа:Има ADB Shell ама тя е по-трудна, преинстаилирай Root Explorer-a.

П.П. Има я и в маркета
Човек .. преинсталирах го 300 пъти .. НЕ СТАВА! РЕВЕ МИ СЕ ... ;х

SE XPERIA X8 Floyov25 Overclocked 760 MHz
Цитирай
#82

Лично аз снощи като сложих 16ката на джинджара сложих и руут експлорера.И си бачкаше нормално всичко.Защо не си изчистиш цялата карта(ако местиш всички инсталирани приложения на нея)и не сложиш на ново всичко на чист дял.Винаги давам формат и на картата преди да почна на ново да слагам оригиналния руум.Всичко необходимо като програми(апк)музика или снимки си ги слагам в компа и чистя всичко.И така . Rock

Sony Ericsson Xperia X8 ---->LG Optimus 2X P990(android 2.3.4)---->samsung galaxy s2 I9100 (4.1.2)----> samsung galaxy S3--->Lg G3mini Android 6.0.---->>Nokia3 Android 7.1.1.....
Цитирай
#83

Как да изстрия всичко? Кое по точно? На астрото да няма нищо ли? :х обесни малко по подробно ,че съм нов!

SE XPERIA X8 Floyov25 Overclocked 760 MHz
Цитирай
#84

uvisnal написа:Как да изстрия всичко? Кое по точно? На астрото да няма нищо ли? :х обесни малко по подробно ,че съм нов!


Ами прочети в скобите.Има програми с които разделяш картата памет на два отделни дяла.И със програми при инсталация на програми в телефона те отиват в този дял.Прочети темите в раздела за нашия телефон и ще ти стане ясно всичко.Това се прави да не се пълни и малкото памет на телефона.
Ето ти и темата

https://www.androidbg.com/forum/topic126...rtata.html

Разгледай малко из форума .Има доста неща ,които са обяснени много добре. :thumbup:

Sony Ericsson Xperia X8 ---->LG Optimus 2X P990(android 2.3.4)---->samsung galaxy s2 I9100 (4.1.2)----> samsung galaxy S3--->Lg G3mini Android 6.0.---->>Nokia3 Android 7.1.1.....
Цитирай
#85

Абе .. с РООТ ЕКСПЛОРЕРА .. в файла ,който трябва да променя , НАЙ-ОТГОРЕ буквално пиша тоя пуст ред? Нали? И след това рестарт? Ами честито .. прецаках всичко май :Д:Д:Д

SE XPERIA X8 Floyov25 Overclocked 760 MHz
Цитирай
#86

uvisnal написа:Абе .. с РООТ ЕКСПЛОРЕРА .. в файла ,който трябва да променя , НАЙ-ОТГОРЕ буквално пиша тоя пуст ред? Нали? И след това рестарт? Ами честито .. прецаках всичко май :Д:Д:Д
кво стана .. не се включва ли ?

LG G2 32GB
Цитирай
#87

незнам дали тук му е мястото да питам но ...

значи реших да сложа 2.3.5 но като взема да правя Back up ми излиза тази грешка

SD Card space free: 2671MB
Backing up system...
Error while making a yaffs2 image of /system/
!

някой може ли да помогне нещо ...
Цитирай
#88

Инсталирах няколко пъти busybox и не иска да влезе в xRecovery. Какво се прави?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#89

A xRecovery инсталира ли? :unknw: Ако да, кажи с какъв ром си.

| Sony Xperia S |
Цитирай
#90

Това се опитвам да направя, за да си сменя рома. Сега е със стандартен 2.1.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#91

Xrecovery го инсталирах много просто
1.Прехвърляш всички файлове на сд картата.
2.През Root Explorer намираш busybox и chargemon (в папка sdcard) и ги копираш в system/bin,става като натиснеш продължително в-у файла (Като не забравяш да натиснеш преди това Mount R/W)
3.Стигаш до файла xrecovery.tar на него натискаш продължително и избираш Permissions там слагаш тикче нав сякаде и го копираш при другите 2 файла.
4.Изключваш телефонУ чакаш 4-5 секунди и го включваш отново,като ти излезе надписа Сони Ериксон задържаш или спамиш back бутона докато не ти излезне менюто на xRecovery.
5.От там цъкаш reboot и си готов (действа се там с бутоните за свука нагоре-надолу и Home бутона ти е ОК/Enter или както искаш да го наречеш
6.Влизаш пак при менюто на xRecovery и правиш backup (Трябва ти малко свободно място на сд картата на мен ми взе 350мб и отнема около 2-3 минутки)
7.???
8.Инсталирай смело нови ромове Rock
Ако се брикне просто даваш Restore и чакаш 5 минутки и телефона става като нов.
Аз днес 4 пъти брикнах телефона докато се усетя че бейбанда ми не е най новата версия(завършва на ххх15)

Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#92

Колегата е достатъчно изчерпателен, мога само да добавя още два начина за инсталиране на xRecovery, просто за да си имаш алтернатива:

1. Чрез FlashTool
GH0STFACE написа:[h]4. ИНСТАЛИРАНЕ НА FreeXperia Recovery (xRecovery)[/h]

За какво служи? Слага recovery в телефона ви, чрез което можете да правите цялостен бекъп на системата си, да го възстановявате след това, да инсталирате Custom Ром-ове и още някои други благинки Wink

1. Проверете на телефона си дали "debbuging mode" е включен Setting > Applications > Development
2. Пъхнете USB кабела
3. Отворете flashtool и натиснете бутон xRecovery. Ако не може да го натиснете, натиснете Ask Root Perms преди това и на самия телефон дайте Allow, ако до сега не сте го правили.
4. Изчакайте малко докато не изпише във flashtool: xRecovery successfully installed. Готови сте Smile

Видео туториъл за инсталиране на xRecovery

2.Чрез xRecovery X8 Installer. Орегинална тема!

:cheers:

| Sony Xperia S |
Цитирай
#93

Здравейте на 13 съм Smile .. и от няколко дена се поинтересувах отностно телефона ми Сони Ериксон Експирия 8 ,Андроид 2.1 .. ии по-конкретно от това как да си кача игри от компютъра си на телефона ми Rolleyes .. Какво ли не пробвах ,какво ли не изчетох ,но не мога ,не зная , не разбирам достатъчно .. Huh :/ ..На истина ,ако някой може да ми помогне,като подробно ми опише стъпките по които да се движа съм му много благодарна.. Wink Smile ..Всичко ,което изчетох ми се струваше по-трудно и от химията,която уча ;дД.. Направо китайско писмо Confusedtupid: .. ;Д .. Моля за отговори !! БЛЛАГОДАРСКО Android Smile
Цитирай
#94

simova.yee написа:Здравейте на 13 съм Smile .. и от няколко дена се поинтересувах отностно телефона ми Сони Ериксон Експирия 8 ,Андроид 2.1 .. ии по-конкретно от това как да си кача игри от компютъра си на телефона ми Rolleyes .. Какво ли не пробвах ,какво ли не изчетох ,но не мога ,не зная , не разбирам достатъчно .. Huh :/ ..На истина ,ако някой може да ми помогне,като подробно ми опише стъпките по които да се движа съм му много благодарна.. Wink Smile ..Всичко ,което изчетох ми се струваше по-трудно и от химията,която уча ;дД.. Направо китайско писмо Confusedtupid: .. ;Д .. Моля за отговори !! БЛЛАГОДАРСКО Android Smile

Еххххххх толкоз ли е трудно да си дръпнеш един файлов мениджър (astro file manager) и нататък надявам се знаеш ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай
#95

Теглиш Astro file manager от маркета (безплатен е) и качваш каквото ти трябва на картата памет.
Влизаш в Астро и търсиш xxxxxx.apk (хххх е името на фаила) и натискаш на него.
Даваш install и си готова.
ПС:Далеч по лесно е да намериш някъде wi-fi и да си изтеглиш игричките ор андроид маркета защото се инсталират автоматично.
Ето ти и клипче как да си инсталираш от компа http://www.youtube.com/watch?v=7UOAw124y1s

Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#96

Здравеѝте,имам проблем след ползването на блутута не иска да се изключи,правя рестарт и тогава се изключва,каква е причината,може би и други да имат същия проблем.Телефона е СЕ Х8.v2.1.
Цитирай
#97

Благодаря на всички за помощта, след една седмица мъки най-после тръгна!

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#98

loshiq5 написа:Здравейте.... преди около седмица си купих Х8 но имам прблем с батерията .... трае ми само 2 дни а не го товаря много .... това нормално ли е ? :mad:


Понякога кара по 1-2 дена , а друг път може и 4-5 да изкара без да го зареждаш , незнам на какво се дължи това.Рестартирай го един път в седмицата за по 10минути
Цитирай
#99

евала! +туи иде зима гответе се за 1 ден по малко.. ако има повече седене на открито

LG Optimus 3D
Цитирай

ъпнете 1вия пост излязъл е ClockworkMod Recovery за х8 цата
ето линка http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1119456 има по добри възможности Smile

Gexu5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)