Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Universal Root de la Vega [KNOX 0x0 Root] Root със запазване на KNOX защитата 0х0 !!! URDLV
#1

Один не ми открива телефона нито по тоя начин нито по другия ... :facepalm:
А USB си работи

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай други портове на компютъра. Не ползвай хъб.
ПС: Надявам се не говориш за телефона от подписа ти. :rofl:
Цитирай
#3

Не не Big Grin снощи го купих от технополис, а тоя от подписа ми го дадох на бащата да се радва :д

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай
#4

Направи това, което ти казах. Ако пак не става, няма да е лош да преинсталираш драйверите.
Включил ли си USB Debuging?
Цитирай
#5

Да роотнах го, в драйверите бил проблема Smile

Black Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S21 Ultra 512 GB
Цитирай
#6

Здравейте. :cheers:
Това е универсална версия на предшественика си Smile Но по стандартен ред:


РООТА Е САМО ЗА РОМОВЕ СЪС СТАРИЯ БООТЛОАДЕР!!!



Държа да отбележа, че това са рискови операции, които в най добрия случай биха могли да направят гаранцията на телефона невалидна. Подхождайте с изключително внимание ако държите на нея и преди да започнете, уверете се че всичко ви е ясно.
Не нося никаква отговорност за Вашите действия и последствията от тях!!!


Моля, преди да действате прочетете всичко и ако има нещо не ясно, по добре питайте или прочетете повечко.


Този метод на роотване ще запази KNOX защитата 0х0. В общи линии това премахва новия боотлоадер и запазва принципа на действие от предишната версия.
Имам убеждение че ще ви трябва и java на компютъра Ви. Confusedtupid:

За да видите кои са имената на вашите AP и CSC, наберете от дайлъра на телефона *#1234#


Как да откриете Вашия stock firmware:
Отидете в SamMobile и въведете вашето CSC в полето за търсене (За да теглите Ви трябва регистрация)
След като изтеглите Вашият firmware, го разархивирайте до файл с разширение tar/tar.md5/exe.



Начин на използване на Universal Root de la Vega:
  • Изтегляте и разархивирате Universal-RDLV.zip v......
  • Отворете command prompt в директорията, която съдържа URDLV.bat
    Най лесния начин е Shift+десен бутон - отворете command prompt here.[/*]
  • Хващате с мишката и влачите URDLV.bat в прозореца на command prompt. Това се прави с цел да се въведе правилно целия път до файла.
  • Излизат ви възможните команди, като аз ползвам full.
  • Изписвате в command prompt: URDLV full и натискате интервал.
  • След това хващате с мишката вече разархивирания firmware и го пускате в command prompt.
    Би трябвало да изглежда нещо като: URDLV full c:/> bla bla bla/bla bla/ вашия фърм.tar.md5
    Това е само пример Lol [/*]
  • Натискате Enter и започва да мисли :rofl:
  • Естествено следите за евентуална грешка.
  • Обърнете внимание на предупреждението което е в края на процеса! Не правете дистрибуции на получения файл!
  • Вече готовия /сготвен файл, готов за флаш с Odin3v3,09 ще намерите в директорията output в URDLV
  • Файла трябва да се флашне през Odin3v3,09
След флашване трябва да се следва процедурата от предишната версия, а именно:
  • Извадете външната карта ако имате такава.
  • Стартирайте bootloader mode (задръжте volume down+home+power)
  • Заредете получения файл в AP слота на Odin. Ползвайте Оdin от поста!
  • Свържете телефона с компютъра и изчакайте Odin да покаже съобщение че е свързан.
  • Натиснете старт в Odin и изчакайте до като напълно завърши процеса. Не вадете кабела!!!
  • Изчакайте устроството Ви да стартира напълно
  • Копирайте съдържанието на архива root_de_la_vega_sdcard.zip в root-а на вътрешната памет.
    /My Computer/[Phone Name]/Phone/
    root_de_la_vega.sh
    root_files (folder)[/*]
  • Рестартирайте (важно!)
  • След пълното стартиране, изтрийте файловете, които качихте преди малко.

    /My Computer/[Phone Name]/Phone/
    root_de_la_vega.sh
    root_files (folder)[/*]
  • Рестартирайте (изключително важно!)
  • Поставете отново външната памет, ако имате такава.
  • Инсталирайте SuperSU или SuperSU Pro



Това е само превод на труда на @designgears, за това ще помоля всички, които се възползват от този метод, поне да ударят едно благодаря в темата му.

Изтегляне на Odin3v3,09

Изтегляне на необходимите файлове:

Изтегляне на двата файла от официалната тема


Не зная причината за премахване на файловете. Ето ги от друго място:

Universal-RDLV.zip

root_de_la_vega_sdcard.zip

Моля, прочетете лицензионните условия, ползвайте официалната му тема за изтегляне на файловете и ПОНЕ благодарете за невероятния му труд.

Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 United States License:


За ънроот ползвайте SuperSU

Всичко описано съм го пробвал на моята машинка. Все пак, всеки има глава на раменете си и си носи отговорност.





[video]http://www.youtube.com/watch?v=hP6ErzuS6dY[/video]


Изключителни благодарности на @designgears за неговия труд!
Неговата тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2479952
Цитирай
#7

Допълних с едно видео. Ако някой направи нещо по-читаво, ще се радвам да го сподели.
Цитирай
#8

В моюемта използвам някакъв Виватком Ром. Означава ли, че ако искам примерно да сложа английския ром, трябва първо да го флашна него през один, и после по описания начин да го рутна, за да няма проблеми с Кнокс??

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#9

Не! Ако искаш да флашваш какъвто и да е ром, трябва първо да мине през URDLV и чак тогава в Oдин. И най на края роот. Четете бре хора.
Цитирай
#10

@vladdark прочетох всичко, колега, но объркването ми идва от началните редове на темаъщта, където се казва че трябва да намеря AP и CSC, следователно аз пак ще си изтегля моят си ром, а аз искам нещо по ново и по възможност небрандирано. Затова попитах дали и как можем да флашнем произволно избран от саммобайл ром.

Ако правилно съм те разбрал, просто си свалям нещо от саммобайл и после стъпка по стъпка както си го описал... нали? Smile

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#11

Точно така.
Цитирай
#12

Вече може ли да се рутва безопасно, без да се измени Кнокс статуса, ако сме с новия бутлоудер MJ3 ?
Цитирай
#13

Не.
Цитирай
#14

Понеже още ми се свиди гаранцията, може ли да препоръчаш РОМ на който да премина, някой от който си доволен чисто нато потребител.

предварително благодаря.

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#15

Линковете нещо не работят

"Колко жалко, че всички, които знаят как да управляват страната ни, са вече заети да карат такси или да лепят плочки."
Цитирай
#16

Не ми е известна причината за премахването на файловете. Може би ще има нови, защото с последните 2 английски рома, има някакъв проблем. Качил съм ги на друго място. Добавени са в шапката.

Едит: Ясна е работата. Ето как завършва темата си designgears:

Hey guys, just use Kingo Root or VRoot (Google them), much easier.

Следователно няма да има поддръжка за напред... Sad

За съжаление има доста опарени, които споделят че с тези две програми, на новите английски ромове пак гърми KNOX защитата... Самсунг наистина се превърнаха от най-удобните за роот в най-проклетите... Остава и емблемата да си сменят с ябълка...

Другото "неудобно" на тези програми е че инсталират "някакви" неща на телефона ВИ, като никъде не е описано какви. Кода на програмите също не се споделя никъде, а самия факт че са .exe е доста плашещ...
Цитирай
#17

Все повече започвам да се притеснявам да рутвам с този метод, а ръцете ме сърбят...

@vladdark доволен ли си от рома който ти е за пример в Клипчето? Как да различаваме, кои ромове са с новия бутлудър и кои са със стария?

Предварително благодаря!

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#18

Всички след mj1 са с нов. Лично аз за момента съм фул сток бту (Англия). Страшно съм доволен от него, но уви - не съм роотнат заради KNOX. Освен това, реших да направя опит, как ще се държи телефона и батерията, ако не махам боклуците на самсунг. Оказа се.... че разлика няма. Дори статус бара си ми е прозрачен по дифолт... Естествено съвсем скоро ще го роотна, защото не мога да си ползвам доста от любимите си програми. Всичко обаче е строго индивидуално. За мен едно ми е добре, за друг-друго...
Това е друга тема на разговор, обаче. Нека запазим темата чиста.


ПС: Роотването ВИНАГИ е опасно. При нас е още по-зле. Така че, или дръжте на гаранцията, или роотвайте. Третия вариант е, при евентуален дефект, и кнокс 0х1 просто да убивате еммс. Тотален брик и ново дъно. Каквото повикало ( от санцунг) такова се обадило (от нас).
Цитирай
#19

успешно рутнах MJ7, благодарение на това, че телефона ми от Вива дойде със стария MJ1; по описаната по-горе процедура рутнах MJ1, а после ъпдейтнах до MJ7 с Mobile Odin 3.85; всичко е точно, Knox си е 0; предимството на Mobile Odin е, че не пипа bootloader, т.е. имам MJ7 със стария bootloader; ако самсунг не прецакат още нещо допълнително няма да имам проблем и с рутването на следващите версии... всички с телефони MJ1 могат да се възползват от това

предупреждавам, че всичко си е на ваш риск, ако не знаете точно какво правите по-добре не се захващайте; описаните неща се следват точка по точка, но имайте едно наум за риска, че все нещо може да се прецака и knox да стане 1, с което оставате без гаранция; и задължително махнете отметката за OTA ъпдейти за да се пазите от нов bootloader да речем
Цитирай
#20

rumen написа:успешно рутнах MJ7, благодарение на това, че телефона ми от Вива дойде със стария MJ1; по описаната по-горе процедура рутнах MJ1, а после ъпдейтнах до MJ7 с Mobile Odin 3.85; всичко е точно, Knox си е 0; предимството на Mobile Odin е, че не пипа bootloader, т.е. имам MJ7 със стария bootloader; ако самсунг не прецакат още нещо допълнително няма да имам проблем и с рутването на следващите версии... всички с телефони MJ1 могат да се възползват от това

предупреждавам, че всичко си е на ваш риск, ако не знаете точно какво правите по-добре не се захващайте; описаните неща се следват точка по точка, но имайте едно наум за риска, че все нещо може да се прецака и knox да стане 1, с което оставате без гаранция; и задължително махнете отметката за OTA ъпдейти за да се пазите от нов bootloader да речем

Английския или Българския MJ7 сложи и дали има някаква разлика между тях че се чудя кой да слагам в момента?

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#21

Няма значение кой. С новата версия на мобилния один, флаша със запазване на роот е реалност.
Цитирай
#22

сложих българския MJ7, ама според мен е все тая ако сложиш и английския
Цитирай
#23

rumen написа:сложих българския MJ7, ама според мен е все тая ако сложиш и английския

Колега след като сложи новия ром през Mobile Odin 3.85 направи ли Full Wipe или директно продължи да си ползваш телеофона...

Трябва ли да се прави уайп след подобна нтервенция?

ПП: Готов съм с РУУТ-а сега преминавам към флашването с Мобайл Один Про

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#24

Не мисля че е задължително. По-скоро препоръчително. Не е чак толкова голям ъпдейта, че да се налага wipe.
Цитирай
#25

Може ли новия Мк2 да се флашне през Мобайл Один без да се прецака Кнокс?

В началото бях със стария бутлоудър, след това използвах рут де ла вега, след което през мобилния Один сложих MJ7 и продължавам да имам руут.

Предварително Благодаря!

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)