Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Увеличаване на звука при стоков ром
#51

gogata2427 написа:А това може ли да се приложи при 4.4.2 , само този файл да бъде премахнат? :wall:
Нищо не пречи да опиташ, като си запазиш файла за всеки случай. После може да споделиш за останалите колеги с КитКат.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
Аксесоари
#52

За колегите с КитКат :
Увеличаване силата на звънене,аларми,слушалки и т.н.:
Нужни са ви:
- Root-права
- SQLite Editor

1.Пускаме SQLite Editor и отваряме следният път - /data/user/0/com.android.providers.settings/databases/ , отваряме - settings.db
2. Отиваме в папка system и намираме - volume_ring_speaker....сменяме цифрата която при мен беше 6 аз я направих на 12 и запазваме измененията(от същата папка volume_ring e за сила на звънене при него макс на 15 вдигайте...там е и за алармата и т.н.) Lock

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#53

Ще го пробвам,но да попитам,след като си го направил,има ли някой,който да се оплаква,че те чува много лошо? Tongue

Huawei Ascend P6 4.4.2 || EmotionUI 2.3 || B014 Beta
Цитирай
#54

Никакви оплаквания Dance

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#55

При 4.4.2 също става като при 4.2.2 , триеш или местиш файла и си бомбастик. :tease: Dance

Huawei Ascend P6 4.4.2 || EmotionUI 2.3 || B014 Beta
Цитирай
#56

Bupyca написа:За колегите с КитКат :
Увеличаване силата на звънене,аларми,слушалки и т.н.:
Нужни са ви:
- Root-права
- SQLite Editor

1.Пускаме SQLite Editor и отваряме следният път - /data/user/0/com.android.providers.settings/databases/ , отваряме - settings.db
2. Отиваме в папка system и намираме - volume_ring_speaker....сменяме цифрата която при мен беше 6 аз я направих на 12 и запазваме измененията(от същата папка volume_ring e за сила на звънене при него макс на 15 вдигайте...там е и за алармата и т.н.) Lock


Тази хватка , дали няма да се получи и при 4.2.2 ?

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#57

Къде в папка system се намира volume_ring_speakers...не го намирам Smile
Цитирай
#58

За кит кат си оправих звука с това приложение...
http://dox.bg/files/dw?a=5bda5c3fbb
Не съм много сигурен , но май е само за руутнати телефони.Разбира се , нищо не пречи да се пробва и на неруутнати. Инсталира се като apk. Има много функции и настройки.Всичко е въпрос на слух.Смея да твърдя ,че саунда ми е поне с около 25,30 % по-силен и качествен .

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#59

eko_05 написа:За кит кат си оправих звука с това приложение...
http://dox.bg/files/dw?a=5bda5c3fbb
Не съм много сигурен , но май е само за руутнати телефони.Разбира се , нищо не пречи да се пробва и на неруутнати. Инсталира се като apk. Има много функции и настройки.Всичко е въпрос на слух.Смея да твърдя ,че саунда ми е поне с около 25,30 % по-силен и качествен .
Инсталирах приложението, става и за не руутнати телефони. Колега би ли направил скрийншот на настройките, които си направил за по силен звук от изхода за слушалки, благодаря.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай
#60

Скоро преинсталирах рома и не съм инсталирал приложението.Помня ,че бях дал всички отметки.После кликваш върху еквилайзера и там ти излизат вградени настройки.Избираш си сауда , който харесваш. За да се усети разликата , трябва до като правиш настройките да ти е пуснат плеъра на телефона с някаква музичка. Това е в най-общи линий...Дано съм ти бил полезен !

| Phone : Mi 10 note lite  |  
  smart watch HONOR GS pro
Цитирай
#61

eko_05 написа:
Bupyca написа:За колегите с КитКат :
Увеличаване силата на звънене,аларми,слушалки и т.н.:
Нужни са ви:
- Root-права
- SQLite Editor

1.Пускаме SQLite Editor и отваряме следният път - /data/user/0/com.android.providers.settings/databases/ , отваряме - settings.db
2. Отиваме в папка system и намираме - volume_ring_speaker....сменяме цифрата която при мен беше 6 аз я направих на 12 и запазваме измененията(от същата папка volume_ring e за сила на звънене при него макс на 15 вдигайте...там е и за алармата и т.н.) Lock


Тази хватка , дали няма да се получи и при 4.2.2 ?
Пробвах колега -няма разлика в звука.И аз съм с 4.2.2 +ROOT
При мен са променя и запазва само стойноста на volume_ring,при volume_ring_speaker се променя и запазва но като промениш от менюто на телефона силата на звука и пак си става старото.Явно се получава само при KitKat
Ако някой е успял да промени силата на ЗВЪНЕНЕ на телефона моля да каже как става за нас с 4.2.2.Има ли промяна в звука с тия триения или преименувания на файлове.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#62

Хора, при мен няма такава папка Audio в System/Etc. Има обаче в System/Etc/asound.conf, който го подозирам, че именно него трябва да променя стойностите му, пробвах, попромених ги, но не много драстично, рестартирах и не намерих разлика...

Променям го с Notepad++, проверявам след промяната, уверявам се, че е успешно модифициран файла и е там, където трябва...

Може ли някой, който разбира повече от мен да ми помогне да каже този файл ли да променям, само него ли и т.н.
Цитирай
#63

tzvetandacov написа:Хора, при мен няма такава папка Audio в System/Etc. Има обаче в System/Etc/asound.conf, който го подозирам, че именно него трябва да променя стойностите му, пробвах, попромених ги, но не много драстично, рестартирах и не намерих разлика...

Променям го с Notepad++, проверявам след промяната, уверявам се, че е успешно модифициран файла и е там, където трябва...

Може ли някой, който разбира повече от мен да ми помогне да каже този файл ли да променям, само него ли и т.н.
Явно не сте разбрали, промяната се прави от файлов мениджър на телефона след руут. А вие я правите от компютъра, няма да стане.
Ето приложение за целта:
https://play.google.com/store/apps/detai...rowserfree
Цитирай
#64

Напротив, точно след Root с файлов мениджър от таблета търсих файла, но при мен несъществува, явно версията ми е по-различна. 4.2.2 е, но дали е Jely Bean или Gingerbread нямам си идея, не пише никъде... Файла, който би трябвало да се модифицира според интуицията ми е asound.conf. Модифицирах го, промених му стойностите на двойно по-големи, но няма никаква промяна след рестарт... Слагам си файла където трябва, оправям пермишънс...
Цитирай
#65

здравейте.има ли някой от софия който може да ми рутне телефона защото звука на слушалки е странно слаб.ще съм благодарен.
Цитирай
#66

neo9201 написа:Малко уточнение по темата. Не е необходимо да се трие цялата папка, а само файла asound_UEDGE_ce_NDL.dat. Ефект наистина има.
Вярно е разлика има голяма.Преместих този файл на СД картата рестартирах телефона и разлика има.Чува се добре.Благодаря на колегата.Със стоков ром съм 4.2.2- В132,рутнат DanceДолбито бичи яко

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#67

Не мога да го рутна.И при трите метода не иска да ми даде достъп да трия или преименувам фаиловете.с 4.4.2.е телефона и
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)