Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT, Мнения и проблеми за GIGABYTE GSmart ROMA R2
#1

Здравейте колеги,

Вчера просто го видях в Хенди и нямаше как да не го купя. На цена от 280 лв получавате:

2 ядра х 1,3 Ghz MTK 6572
GPU Mali-400 MP
1GB RAM
4GB ROM ( разделена на 2 за системата и за лични данни)
4 инчов IPS екран
Bluetooth 3.0
FM радио
2 х СИМ карти (стандартен размер) Dual StandBy
слот за SD карта
2 камери (предна 0,3 Mpix; задна 5 Mpix със светкавица)
HD видео запис 1280х720
GPS, AGPS
Батерия 1400mAh (220 часа stand by)
Тегло около 110 гр.
дебелина 9мм
2 год. гаранция

Първите ми впечатления са изключително добри.Много приятен на допир и много добре се усеща в ръката. Екрана е с много хубави наситени цветове. За сега не съм усетил лаг, свободната РАМ се движи около 600-700MB със основния си Ланчър. Предната камера е страхотна (пробвах я със Skype), задната камера я бива за телефон в този ценови клас. Според мен единствения недостатък и е липсата на Автофокус.
Antutu теста изкарва 10000+ което е повече от добре според мен.

Телефона успешно го рутнах с Framaroot НО чрез SuperSU (със Superuser, Checker каза НЕ).
1.Инсталирате Framaroot 1.6.0.
2.Избирате Install SuperSU
3.Натискате Boromir


...и РЕСТАРТ...и ХОП...успешен РУТ :bow:

За други въпроси, може да пишете, стига да мога ще ви отговарям :thumbup:

Подробно инфо:
http://www.gsmarena.com/gigabyte_gsmart_...2-5808.php
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,
от няколко дни точа лиги и аз по телефона, но все още почти никаква информация за него в мрежата. Сподели някакво впечатление относно дисплей, забавяне, качество на звука и издръжливост на батерията. Мен ми трябва тел за всеки ден за ползване, за навигация, мейли, и някое и друго приложение за новини например. Без да съм притенциозен и се колебая. Някакви забивания прави ли?

Sony Xperia L
Цитирай
#3

А интересно ми е също, превключването между двете карти удобно ли е направено и ако през едната минава постоянно data plan, другата нормално активна ли е или прави пренасочване?

Sony Xperia L
Цитирай
#4

и аз сам с GIGABYTE GSmart ROMA R2 ама нещо не стана рута .! в офицялния сайт има нов РОМ не знам да сложа първо него ли..! http://www.gigabytecm.com/en/goodsconten...105&type=2
Цитирай
#5

ddimitrov.bg написа:Здравей,
от няколко дни точа лиги и аз по телефона, но все още почти никаква информация за него в мрежата. Сподели някакво впечатление относно дисплей, забавяне, качество на звука и издръжливост на батерията. Мен ми трябва тел за всеки ден за ползване, за навигация, мейли, и някое и друго приложение за новини например. Без да съм притенциозен и се колебая. Някакви забивания прави ли?
Никакви забивания! Идеален за everyday use. Smile Няма инфо защото е много нов все още. Дисплея е супер макар че май няма никакви Горили и Драгони Smile За батерията ако се ползва само за ало ало....2 дена може и повече.
Цитирай
#6

ddimitrov.bg написа:А интересно ми е също, превключването между двете карти удобно ли е направено и ако през едната минава постоянно data plan, другата нормално активна ли е или прави пренасочване?
Винаги когато набираш номер или пишеш СМС те пита от коя карта искаш да го направиш. Можеш да си ги надписваш с твои си имена дори Smile Може да задаваш по default на всеки контакт от коя карта да набира. Не мога да кажа за data plan нищо защото майка ми го ползва тела а тя няма такива екстри Smile Но другите 2сим телефони го правят значи и този би трябвало да го прави. Единствено не дава никакъв сигнал ако говориш по едната а ти звънят по другата.
Цитирай
#7

baikiro написа:и аз сам с GIGABYTE GSmart ROMA R2 ама нещо не стана рута .! в офицялния сайт има нов РОМ не знам да сложа първо него ли..! http://www.gigabytecm.com/en/goodsconten...105&type=2
Първата ми работа беше да го ъпдейтна. Не видях някакви разлики...но след това ъпдейта го рутнах преди тва не съм пробвал.
Цитирай
#8

И при мене стана роот
Цитирай
#9

по добре е да се сложи нови ром от офицялниа саит защото роот се маха като се абдеитне и триабва да се слага пак но не е проблем слага се..! за сега сам доволен от телефона добър е сложих IGO ,Navgon нещо крашва.
Цитирай
#10

baikiro написа:по добре е да се сложи нови ром от офицялниа саит защото роот се маха като се абдеитне и триабва да се слага пак но не е проблем слага се..! за сега сам доволен от телефона добър е сложих IGO ,Navgon нещо крашва.

Ако имате дертове с iGO мога да ви дам линкове към възможно най новите версии и карти и т.н.
Но наистина не виждам нещо съществено преди и след ъпдейта.
Цитирай
#11

С Igo нямам проблем но navigon ми крашва като се инсталира и стигне до Wi-Fi да тегли картите
Цитирай
#12

купих го и аз мега зле мееееега от хенди, преди бях с дизайър първия и като взех тоя боклук се върнах 5 години на зад тъча му е уникално зле ще пробвам да инсталирам ъпдейта от сайта ако не се оправи направо не знам
стария ми дизайър от преди 4 години е класи над тоя боклук
Цитирай
#13

я кажете по какъв начин се енсталира тоя ром от сайта на гсмарт
Цитирай
#14

теглиш го разархивираш и получения архив слагаш в главната директория на SD картата после изключваш телефона и го включваш с задържан бутон за усилване на горе докато излезе екрана после избираш update from SD kard ..!
Цитирай
#15

Айде нов ъпдейт от вчера
http://www.gigabytecm.com/en/goodsconten...105&type=2

Какво правят тия Smile
Добавили си APN поддръжка за повече държави и още нещо има, сега го свалям.
Цитирай
#16

телефончето е добро за тиа пари хареса ми . трагнаха ми сички навигацйй Navigon Sugic IGO Copilot . сложих и последния абдеит от сайта.! рутнах го и сичко си е наред..!
Цитирай
#17

Здравейте,от няколко дена имам следния проблем-не мога да вляза в Google Play...Излизаше ми ''Няма връзка'',след това реших че е от профила ми в Гоогле и го изтрих...сега като искам да си направя нов акаунт ми излиза следното ''Не може да се установи надеждна връзка със сървъра''
Някой знае ли от какво е ? :/
Цитирай
#18

Синхронизирането триабва да ти е пуснато сащо така си свери дата и час да са точни при мене беше така като сферих часовника се опрви..!
Цитирай
#19

И аз имах проблем,май е имало нещо с маркета защото и при идола ми се получи а се оправи на следващия ден само Big Grin
Цитирай
#20

нов update 4.2.2 Roma v1.48.14@Gsmart nulid 0.0.0#GSmart ot wifi v oficialnia go niama oshte
Цитирай
#21

Да, точно влизах сега да пиша че има ъпдейт а в сайта го няма.
Качи ли го? Нещо по-добре или нещо ново??
Цитирай
#22

сложих го не видях разлика може би и да поправя някой багове не забелязах ново нещо...!
Цитирай
#23

GSmart Roma R2_V1.48.14 http://www.gigabytecm.com/en/goodsconten...105&type=2
Цитирай
#24

Как се актуализират устройствата на Gsmart?
(Тегля в сд картата и инсталирам през стоково рековери?)
И с това е оправих.
А губи ли се гаранцията при роот???? Защото това все пак е само роот.. нищо повече.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#25

да губи се....! при рутнат тел.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)