Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване] Работа с Odin3 v3.09 - Теглене и инсталиране на FIRMWARE
#26

Кое не става бе човек. Това не е чат. Стреми се да даваш пълно инфо. Какво значи не става? С програмата какво ти дава? Английския MJ7 беше с мулти CSC. С проста смяна би трябвало да стане... И кой е тоя ром, дето си инсталирал в последствие...После се чудите, защо никой не Ви отговаря.
Цитирай
Аксесоари
#27

В отговор на колегата vladdark

Кое не става бе човек. - не става с кода, не става и с CSC GALAXY

С програмата какво ти дава - csc galaxy нищо не дава.

С проста смяна би трябвало да стане... ?????

И кой е тоя ром, дето си инсталирал в последствие... - телефона беше оригинално с CSC MTL 4.3, после качих полския 4.4.2, след което излезна MTL 4.4.2 и го качих с ODIN, след което ми се смени csc на ATL. Телефона е закупен от Мтел и за това искам да си върна CSC-то.

Правил съм и хард рест между ъпдейтите.
Цитирай
#28

Флашни през Один САМО CSC то от полския, което е мулти CSC и би трябвало да можеш да го смениш от програмата. Ето ти линк към рома с 4 файла. Внимавай къде слагаш СЦСто. Прочети внимателно поста.
https://www.androidbg.com/forum/post1097...l#p1097133

PS: Не съм убеден че има МТЛ в него но съм 99% сигурен че има BGL.
PS2: Малко не разбирам защо правиш всички тези гимнастики. Нали си с официален ром и телефона си работи?
PS3: Не зная дали тази програмка ще работи без роот.
Цитирай
#29

Благодаря!
Цитирай
#30

Без рут няма да стане. :whistle:
Цитирай
#31

Абе и аз мисля така, но щом има желание да се пробва... Едни нарочно искат да избягат от БГЛ,ВВТ и МТЛ (като мен) други пък искат обратното. Всеки с причините си.
Цитирай
#32

Опитах да флашна мтелския 4.4.2 но когато стигна до запис на hidden.img.ext4 даде грешка FAIL! (Size) и не мога да го въстановя.
Оригиналния беше MJ7.
Някакви съвети?


А мога ли да флашна по-стар, например MJ1?

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай
#33

.

Nexus 6+root+stock Android 7
Цитирай
#34

Защо заблуждаваш хората pudelo0??? Не може да се флашне МJ1 върху MJ7 с Один. Както не може да се флашне по стар, ако вече има работещ 4.4.2.

denkov, опитай да го дръпнеш наново, ако държиш да е "ментелския"
Цитирай
#35

vladdark написа:Защо заблуждаваш хората pudelo0??? Не може да се флашне МJ1 върху MJ7 с Один. Както не може да се флашне по стар, ако вече има работещ 4.4.2.

denkov, опитай да го дръпнеш наново, ако държиш да е "ментелския"
Благодаря! Дръпнах полския и той се флашна успешно!

Впрочем този файл в архива hidden.img.ext4 в полския е с размер 8 642 744 байта, а в MTL - 88 740 840!

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай
#36

Аз за това вметнах : "ако държиш да е "ментелския"" Радвам се че си се оправил. Не забравяй силно препоръчителния ресет. :thumbup:
Цитирай
#37

vladdark написа:Аз за това вметнах : "ако държиш да е "ментелския"" Радвам се че си се оправил. Не забравяй силно препоръчителния ресет. :thumbup:
А как се прави ресет на стоков ром? От натройките ли само?

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай
#38

Ами да... Може и от там.
Цитирай
#39

vladdark написа:Ами да... Може и от там.
А друг начин? И кой е по-добър?

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай
#40

Абе праскай от там. Аз по принцип винаги от рековерито го правя...
Цитирай
#41

Инсталирам с Один 3.9 немски, френски, алглийски стоков ром, но тъкмо към края на инсталацията ми изкарва FAIL и светва червено. Изтрил съм всички данни на телефона през recovery. Някакви идеи как да оправя проблема? Успявам да инсталирам само един полски 4.4.2 но той е някаква боза. Игрите забиват, работи като едноядрен, слаб телефон. Не става да сложа и 4.3 версията...

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай
#42

И при мене е така пробвах няколко сега ще пробвам и Полския.Извадил съм картата памет и сим картата,но грешката все се показва.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#43

Vlady кажи Моля те как се инсталира само бутлоадер със Odin 3.09 ?
Със къстъм ром nb7 съм но имам проблем със изтеглянето на данни във вътрешната памет и искам да видя дали не е от това. Как мога да видя с какъв бутлоадер съм сега?

Android addictive 
Цитирай
#44

Не зная кого питаш, но по назад в темата, колега е пуснал линк за изтегляне на полския ром с 4 файла. От него си вземи боотлоадера след като го изтеглиш.
ПС: И не е лошо да си го запазиш някъде на компа Wink

PS2: Не било в тази тема. Ето ти линк за по-лесно:
https://cloud.mail.ru/public/e8f49ab4e1b...04.4.2.rar
Цитирай
#45

vladdark написа:Не зная кого питаш, но по назад в темата, колега е пуснал линк за изтегляне на полския ром с 4 файла. От него си вземи боотлоадера след като го изтеглиш.
ПС: И не е лошо да си го запазиш някъде на компа Wink

PS2: Не било в тази тема. Ето ти линк за по-лесно:
https://cloud.mail.ru/public/e8f49ab4e1b...04.4.2.rar
Тебе визирах Smile
Сега положението е следното
Рековери: TWRP
Фирм: X Note 12
Направих пълен фактори ресет през рековери на вътрешната памет, имам и карта отделно
загубих частично рут права
не мога да тегле ня вътрешната памет (не на СД картата, там мога)
как да инсталирам през один един стоков за да оправя нещата и какви особенности би следвало да съблюдавам?

Android addictive 
Цитирай
#46

В първи пост е описано...сваляш,зареждаш в Один и флашваш

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#47

Оуу пак проблеми от разни къстъмчета...
Така като гледам, вече си с бутнат кнокс, значи спокойно можеш да направиш ресет, пълна инсталация през нормалния Один на полския 4.4.2 (може и с този да пробваш, който съм линкнал) и пак фактори ресет след инсталацията. Махни картата памет и сима.
С две думи - започни от нула. Не забравяй да чекнеш Phone bootloader update.
Цитирай
#48

rado__8 написа:В първи пост е описано...сваляш,зареждаш в Один и флашваш
Напълно излишен коментар. Знам как да флашна през один. Питаам след като са такива нещата и съм с рутнат телефон дали не трябва да внимавам за нещо?
Vladdy тегля 4 файловия от линка ти и ще пиша после какво е станало!
Така при мене не зацикли никъде и стана с 4 файловия с один 3.07 но без отметка на бутлоадера защото не ми беше активна. Стартира си се телефона и от настройко фактори ресет го ресетнах
сега съм го оставил да си почива, после мисля да да му сложа най новия DBT NB7
Готово инсталирах го и направих хард ресет отново за всеки случай. Но нещо много странно се случи изчезна ми лок скрийн шорткъта за камерата. В настройки има само възможност да сменяш между камера или приложения уиджет.

Android addictive 
Цитирай
#49

кром написа:
rado__8 написа:В първи пост е описано...сваляш,зареждаш в Один и флашваш
Напълно излишен коментар. Знам как да флашна през один. Питаам след като са такива нещата и съм с рутнат телефон дали не трябва да внимавам за нещо?
Излишен въпрос...след флаша с Один си напълно стоков....от руут няма и помен...после ще напишеш ,че ти стои на логото Samsung и не зарежда....

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#50

@кром, той телефона не се е изморил Tongue . Ще почива като се брикне Smile Лично аз бих ти препоръчал другия один - 3.09. Там щеше да ти е активна опцията.
Сега както всичко ти е чисто и не си наслагал приложения, действай и сложи DBT NB7. И така, почваш да си го гласиш Smile

@rado__8, при преминаването от разни отвратителни къстъмчета, наистина може да се получи мазало, така че въпросите на @кром са си в реда на нещата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)