Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване] Работа с Odin3 v3.09 - Теглене и инсталиране на FIRMWARE
#51

Благодаря за подробния туториал, всичко стана от първия път.Сложих DBT NB7 без проблем и се надявам да се държи добре.
Направи ми едно впечатление, след като се сложи рома, телефона се рестартира и се пусна така да кажа (оптимизира си приложенията) и зареди всичко ОК.Тогава dropbox-a ми реши да даде още 50 гб място, заедно със старите ми 50 и сега имам над 100 гб.Естетвено след като ми ги даде, аз му върнах фабрични настройки за всеки случaй да няма проблеми след ъпдейта.
Това нормално ли е от dropbox да са толкова щедри Big Grin
[Изображение: 01569e7177acdfcc.png]
Цитирай
Аксесоари
#52

Случайно да знаете някой торент сайт за теглене на FIRMWARE!?
Имам проблем с нета,като свалям някой голям файл връзката прекъсва за по малко от стотна от секундата и файлът не може да бъде изтеглен .Затова питам и за торент сайт, а ако имате някой по добра идея добре дошла!


П.С.
Оправено!Чичо гугле.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#53

vladdark написа:Абе и аз мисля така, но щом има желание да се пробва... Едни нарочно искат да избягат от БГЛ,ВВТ и МТЛ (като мен) други пък искат обратното. Всеки с причините си.
И аз искам да избягам от VVT-UENC2 обаче българския ми трябва заради гласовото разпознаване и навигациите.
Възможно ли е да сложа сингапурския UENE4 и телефона да е на български.
Цитирай
#54

"Сунгурларския" Lol не зная, защото не съм го слагал. Но до сега няма мисля европейски, който съм слагал и да няма български език. Имат си и бг глас а и бг писане с глас... (доооста читаво ско мога да допълня)
Цитирай
#55

Мога ли да инсталирам Мтелски ром като телефона е със Глобулска карта? не видях да има такъв задедн въпрос в темата

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#56

Няма нищо общо картата ти с рома. Както няма общо картата ти с ъпдейтите, които се пускат за различните оператори. Дори и да го няма написано тук в тази тема, въпроса ти е питан стотици пъти, така че една търсачка би свършила чудеса.
Цитирай
#57

както по назад е писано и на мен ми дава FAIL на края на инсталирането с какъвто и ром да пробвам, на компютъра никога не съм слагал КИЕС , преди това направих ресет, нямам карта памет, нямам и сим карта, нямам и РОМ в телефона и не влиза в рековъри, пробвах с один 3.09 пробвах и с 3.07. Какво да правя,че да захапе нещо ?

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#58

@mavrut Здрасти, пробвай с Мобилния Один.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#59

losh1 написа:@mavrut Здрасти, пробвай с Мобилния Один.

нямам инсталиран ром, телефона не се включва, няма как да пробвам Smile

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#60

Еми дано vladdark измисли нещо .Ти как стигна до това да нямаш ром? Ще е полезно да се знае. П.П. Нали си пробвал с друг комп. и кабел.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#61

ами пробвах да сложа мтелския ром през один и се стигна до там, не съм пробвал с друго пц, щото нямам такова, това си е наред, със всички драивъри

П.П. успях да го подкарам, но постоянно дава грешка,че клавиатурата спря, но мога да вляза на в рековъри, от там мога ли да направя нещо за да кача български ром ?

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#62

Никой не казва, че не ти е наред компа, но е безспорен факт, че доста често на един комп не става, а на друг си върви нормално. Дали от кабелите, дали от портовете, дали от самия уин... :unknw:

Кое успя да подкараш? Стария си ром? И как очакваше да се ъпдейтне ОТА, след като си бърникал в него? Lol
В крайна сметка това ли се опитваш да сложиш:
Product Code: MTL
PDA: N9005XXUGNG1
CSC: N9005VFGGNH1
MODEM: N9005XXUGNG1
Цитирай
#63

vladdark написа:Никой не казва, че не ти е наред компа, но е безспорен факт, че доста често на един комп не става, а на друг си върви нормално. Дали от кабелите, дали от портовете, дали от самия уин... :unknw:

Кое успя да подкараш? Стария си ром? И как очакваше да се ъпдейтне ОТА, след като си бърникал в него? Lol
В крайна сметка това ли се опитваш да сложиш:
Product Code: MTL
PDA: N9005XXUGNG1
CSC: N9005VFGGNH1
MODEM: N9005XXUGNG1

да, него се опитвах да сложа, но сложих полския със пит фаил обаче има проблеми с клавиатурата и не мога да вляза в менюто

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#64

Полския четирифайлов ли? Ако да, опитай да сложиш след него ментелския...
Въпреки, че все още не проумявам защо държиш да е мтелски... :unknw:

ПС: Съществува доста голяма вероятност да се е омазало нещо при тегленето. Пробва ли да го дръпнеш отново?
Цитирай
#65

vladdark написа:Полския четирифайлов ли? Ако да, опитай да сложиш след него ментелския...
Въпреки, че все още не проумявам защо държиш да е мтелски... :unknw:

ПС: Съществува доста голяма вероятност да се е омазало нещо при тегленето. Пробва ли да го дръпнеш отново?

ми няма вероятност да се е омазало, всичко си се изтегли нормално, не държа да е Мтелски, просто да е български, сега ще пробвам пак с мтелския да видим какво ще стане.

П.П. Ами не, не стана, пак дава FAIL ! офффф да взема да го занеса в сервиз ли ?

<ID:0/007> Odin v.3 engine (ID:7)..
<ID:0/007> File analysis..
<ID:0/007> SetupConnection..
<ID:0/007> Initialzation..
<ID:0/007> Get PIT for mapping..
<ID:0/007> Firmware update start..
<ID:0/007> SingleDownload.
<ID:0/007> sbl1.mbn
<ID:0/007> NAND Write Start!!
<ID:0/007> aboot.mbn
<ID:0/007> rpm.mbn
<ID:0/007> tz.mbn
<ID:0/007> sdi.mbn
<ID:0/007> NON-HLOS.bin
<ID:0/007> boot.img
<ID:0/007> recovery.img
<ID:0/007> system.img.ext4
<ID:0/007> modem.bin
<ID:0/007> cache.img.ext4
<ID:0/007> hidden.img.ext4
<ID:0/007> FAIL! (Size)
<ID:0/007>
<ID:0/007> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#66

Готов си да го дадеш в сервиз, да си платиш, само за да ти е с български ром?? Защо?? Какво ти пречи SEE да сложиш? Пак обхваща България (за твое успокоение)... Или пък немски или UK.... Всички си имат български език... Не зная дали е тенденция, но като чета назад в темата, именно ментелския прави проблем - и тази версия , и предишни за мтл.
Цитирай
#67

не, несъм готов да дам пари но вече 6 пъти пробвах и не става, следователно нямам друг избор, пробвах и с Англииски, сега ще дръпна и Немски, да видим к'во ще стане.

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#68

Аз имах същия проблем ,когато се връщам на по-стар чейнчлист....а когато инсталирам по-нов нямам проблем!
Ти с кой си бил когато ти даде първата грешка?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#69

ами не знам какво е чеинчлист, но ако имаш в предвид последните букви и цифри,те бяха NB4 или NF4

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#70

Версия на ядрото .Примерно така.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#71

http://samsung-updates.com/device/?id=SM...Snapdragon



Гледаш горе в дясно пише Changelist това е версията на кернела,в телефона можеш да го видиш в За Устройството. При мен даже и IMEI губех когато се връщам. Разбери с кой чейнчлист си бил най-висок и слагаш по-нов.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

с 636608 бях

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#73

Изтегли за Франция,аз с него се оправих.

edit: Windows Update включи ....Пусни Один като администратор...преинсталирай драйвърите и включи в друг порт!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#74

ще изтегля и за франция, но ми се виждат стари, чак от май месец, но маи няма значение

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай
#75

Аз така и не получих отговор, четирифайловия ли сложи с один?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)