Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване] Работа с Odin3 v3.09 - Теглене и инсталиране на FIRMWARE

Благодаря за темата приятелю!
Дано помогне на още много "newbie" потребители като нас Big Grin

Samsung Galaxy S4 Black Edition - Stock
Цитирай
Аксесоари

niki4Him написа:Искам да благодаря на хората, които са си играли толкова много да обясняват и то по няколко пъти и аз имах проблеми след като опитах да флашна по стар фирмуер и се презакаха нещата. След като прочетох доста в този форум флашнах 4 файловия полски Фирмуер и след него последния вече ъпдейт бритнаски и всичко си е супер даже ми се струва, че и батерията повече ми издържа. Остана ми само един проблем, преди бях руутнат и сега след последния ъпдейт вече нямам руут и всъщност не искам и да имам. Обаче сега приложението KNOX не ми се стартира, а ми се иска да работи. Има ли някакъв начин да се оправи без да се руутвам?

Не ти трябва руут за да работи това приложение. Опитай да изчисти данните му.
Цитирай

Ами пробвах да изчистя данните, но пак KNOX не се стартира, а нямам руут вече... Като цяло след британския ъпдейт като му сложих телефона си е супер, но и още една неизправност има като изкарам Action memo и примерно напиша цифри като дам да ги свържа към действие и ми изписва нали разпознаване и зацикля...само рестарт оправя проблема...ТОва са двете неизправности, но смятам, че ако няма начин сега да ги оправя при очаквания нов ъпдейт ще си дойдат нещата на мястото Smile
Цитирай

Има ли значение какъв USB кабел се ползва? Смисъл нормален micro USB ще стане?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай

Не няма значение, в повечето случаи. Wink
Цитирай

Здравейте, правя всичко както е описано, и накрая FAILED. Това е със българския от SAMOBILE... Някаква идея?
Цитирай

Кога накрая, колега? Дай SS от Один.
Цитирай

Това ли имате предвид ?... преди съм рутвал и съм слагал рековъри на ноут 3 но сега не се получи. Знам само че го купих днес от гет.бг и като че ли е внасян от Полша....

Има системен файл в zip-a, със бг фърмуера от самобайл той някъде зарежда ли се в один?

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> N9005XXUGNG1_N9005GBLGNG1_N9005XXUGNG1_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> sbl1.mbn
<ID:0/004> NAND Write Start!!
<ID:0/004> aboot.mbn
<ID:0/004> rpm.mbn
<ID:0/004> tz.mbn
<ID:0/004> sdi.mbn
<ID:0/004> NON-HLOS.bin
<ID:0/004> boot.img
<ID:0/004> recovery.img
<ID:0/004> system.img.ext4
<ID:0/004> modem.bin
<ID:0/004> cache.img.ext4
<ID:0/004> hidden.img.ext4
<ID:0/004> FAIL! (Size)
<ID:0/004>
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed

UPDATE : сложих полския с 4те файла и тръгна но тела се заключи... и както един колега е описал работи като едноядрен, без звук. Този същия колега каза че се е оправил , като ползвал последния немски ром и пита само от полския, само че пит в полския пакет няма... Нещо незнам какво става, изчел съм сто пъти цялата тема цяла нощ, смених бг, немски английски и полски и FAILED, единствено с 4 файловия полски тръгва но един от 5 пъти и то заключен...
Цитирай

С кой один (за това исках СС не copy/paste), пробва ли стандартните дребни неща - смяна на USB порта, на кабела и на компа? С какъв уин си? Преинсталация на драйверите прави ли, като преди това премахнеш напълно старите?
Цитирай

3.09 , за цялата нощ пробвах и с 3.07 , на друг порт не съм пробвал, но щом дава пас на 4 файловия полски който е стар, значи не е от порта, мога да пробвам сега. Както казах тела е чисто нов от вчера, т.е. не е от кабела също. Чисто сложен Уиндоус 8 с току що инсталирани кийс, които са спрени от таск менажер...



Току що сагата свърши,

явно съм слагал грешен ром но се подведох под някои изказвания че всички последни от Европа трябва да тръгнат.
В случая тръгна с Словашки на телеком, като го купих не излизаше лого на телеком, но поне съм благодарен че работи....

и пит файл:

http://forum.xda-developers.com/attachme...1385922295

Благодаря за помощта!

Поздрави!



[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай

Да точно този пит, бях тръгнал да ти давам за да пробваш. Принципно, явно е "работено" по телефона ти, преди да го купиш от гет. Много голям минус за тях! И правилно си разбрал, ако не е заключен телефона, спокойно може да си се слага всякакъв Европейски, стига да не е по-стар от текущия ти.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)