Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на СТОКОВ ром (kdz)
#1

Всичко правите на собствен ристк!! Пробвано е от мен, и работи!!

Може да ползвате това ръководство за овновяване на Андройд, да възтановите телефона от "бриг" или за каквото друго си пожелаете Smile

1.
1.1. Слагате отметка на "Debugging Mode"
1.2. Слагате отметка на "Install from Unknown Sources"

2. Влизате в : C:\Windows\System32\drivers\etc и отваряте "hosts" с notepad(като администратор).
На последния ред добавяте:
Код:
127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
    127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

Запазвате, затваряте файла и РЕСТАРТИРАТЕ компютъра. След рестарта проверете дали редовете са още там.

3. Сваляте: Small HTTP server

Разархивирате в C, влизате после в папка shttps и стартирате http.exe. Минимизирате го и продължавате Smile

Ако всичко е наред отворете: http://127.0.0.1:9002 и трябва да видите едно красиво момиче което държи L9

3. Сваляте и разархивирате: KDZ_FW_UPD_EN.zip

Влизате в папката
Инсталирате : msxml.msi
Инсталирате : B2CAppSetup.exe и след това пускате LGMobile update.
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=33791]
Ако нямате инсталирани драйвери на LG, свалете и инсталирайте тези: "LG USB Driver v3.8.1"

До този момент телефона не трябва да е свързан с компютъра!!

След всичко това сме готови за същинската и финална част


За хора с ICS вкарвате телефона в Software Upgrade Mode
Изключвате телефона, задържате Vol+ и вкарвате usb кабела.

За хора с JB вкарвате usb кабела и избирате "LG Software"

4. Пускате UpTestEX_mod2_marwin.exe като администратор!
Слагате KDZ файла(най-доло в темата има линкове), избирате emeregency, 3gQCT както е на снимката, и натискате "NORMALL WEB UPGRADE TEST"
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=31286]

Натискате Upgrade start
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=31287]

Може да се появи малък прозорец доло в десния ъгъл, игнорирайте го или натиснете Cancel.
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=31289]

В прозореца "Select country and language" Избирате Different Country" и "English" и натиската ОК
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=33897]

Ще се отвори прозореца от снимката, а вашата работа свърши! Изчакайте, когато процедурата свърши телефона ще се рестартира сам.
[Изображение: picture.php?albumid=8677&pictureid=31308]


KDZ :
P760-V20H Europe Open


Тази тема обобщава тези две теми:
https://www.androidbg.com/forum/topic533...us-l9.html
https://www.androidbg.com/forum/topic556...e-fix.html

Информацията в нея е обновена и събрана на едно място!
Ръководството не е мое, а само преведено и съкратено от мен!
Всички благодарности може да искажем на @cmahendra от форума на XDA - Оригинална тема
Цитирай
Аксесоари
#2

Стоков ром, т.е това е ICS нали(4.0.4)? Където батерията държеше много? Нали не е JB? Има една тема за CyanogenMod, винсен във втората част на темата, беше написал статия с upgrade recovery, където използваш IMEI. Каква е разликата? Би ли ми обяснил тези неща Smile

Влизате в папката
Инсталирате : msxml.msi
Инсталирате : B2CAppSetup.exe и след това пускате LGMobile update.

След тези неща се отваря един прозорец LGMobile Support Tool и до него долу вдясно пише: Please, check your internet line and excute program again. (Имам добра интернет връзка). И ми дава да избера Continue и Cansel. След като натисна Continue отново излиза този прозорец. Инсталирах си драйвърите на телефона и сега? Да натисна ли Cansel?

Остава си на 15% и не напредва, при анализа още. Пише, че трябва да свържа телефона с usb кабела, но не става! Angry

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#3

Разочарован съм. Нещата не се получиха. Винаги на 15% още при първия етап ми излизаше прозорец, че трябва да свържа усб кабела. Написах редовете в хост файла, направих почти всичко и пак не стана. През лаптопа го правя и съм с рутер това ли е проблема?!
Ето и съдържанието в хост файла.
Код:
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#    127.0.0.1       localhost
#    ::1             localhost
127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

След като не стана аз натиснах Cancel и изкарах USB кабела, и пробвах другия начин на Винсен. Eто това:
Ако имате някакви проблеми и телефонът ви не тръгва правите следното.
Деинсталирате си дрвайрите на телефонът в компютърът и инсталирате най новите тук-> http://www2.zippyshare.com/v/10161857/file.html друг алтернативен линк -> http://d-h.st/TDw.
1.Изключвате го и вадите батерията.
Под батерията на телефонът ще търсите надпис IMEI трябва да са доста числа.Преписвате ги внимателно.
2.Слагате батерията и изключвате телефонът.
3.Теглите LG Mobile Support Tool http://lg-support-tool.en.lo4d.com/ цъкате на Free Download и го инсталирате.
4.На изключен телефон натискате копчето за усилване на звукът продължително и вкарвате USB кабелът.
Трябва да ви излезе S/W Upgrade режим.Оставяте телефонът ви така.
Може на компютърът ви да изкочат три прозорчета и да започнат да зареждат.Изчаквате ги да заредят докрай.
5.От LG Mobile Support Tool отивате на Option->Upgrade Recovery и на IMEI/ESN/MEID преписвате номерът който е зад батерията ви и давате OK.
6.Цъкате ок и оставяте всичко само на програмта.
7.НЕ бутате не изкючвате и не си правите иксперименти докато процесът не свърши.
След края на процеса телефонът ви сам ще се рестартира и ще се върнете с официалната версия на LG Android 4.1.2
Ако имате бавен интернет от сорта на BTK и Vivatel ще почакате доста.
Ако си мислете че ще се справите действайте на своя отговорност.
И не забравяйте да върнете на официалната андроид версия при евентуален проблем по телефонът ви за да може да му действа гаранцията.

При тези стъпки не ми поиска никакъв IMEI, а направо започна с инсталацията, след рестарта телефонът си остана на логото. Нали знаете как се върти блясъка около буквата и там си остана. Чаках 1 час и нищо. Натиснах Volume down+power+home бутона, но пак си оставаше там. Натиснах и "Volume UP+home+power(за clockwork recovery mod) и този път ми излезе надписът Recovery mode, LF Service. This mode is for data backup at service center. After removing and reattachting battery, press power key to reboot and keep using phone.

Има ли някакъв начин да го оправя? Нали му отпадна гаранцията?
Моля Ви се, помогнете ми. :facepalm: :facepalm:

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#4

weezin написа:И ми дава да избера Continue и Cansel. След като натисна Continue отново излиза този прозорец. Инсталирах си драйвърите на телефона и сега? Да натисна ли Cancel?

Видя ли снимката горе? Пиша или да го игнорираш или да натиснеш Cancel.

Телефона ти забива на логото така ли? Какъв е тоя начин дето после си пробвал... и за кво си го правил?

Махаш батерията, изчакваш 1-2 мин. слагаш и натисшкаш (Vol-)+Power+Home

Стоков в случея е JB
Цитирай
#5

Да видях я. Игнорирам го, но след катo стигне 15% пише, че устройството не е свързано с юсб кабела. След това ми се появява retry и cancel. Натискам retry, отново долу проверява за наличие на устройство и отново ми излиза това съобщение и не мога да продължа напред. Иначе ти говорех за CWM recovery. Преди по този начин си бях инсталирал CM и мислех поне него да си го върна, че да може да си използвам телефона. Но преди часове си го оправих. В случая това е начинът на Винсен, върна ми андроида до 4.1.3 т.е до стоковия. Просто е трябвало да направя това (Махаш батерията, изчакваш 1-2 мин. слагаш и натисшкаш (Vol-)+Power+Home)) след инсталацията. И се питам аз... щом и тези 2 начина връщат до стоковия JB, защо ни е този по трудния начин(в тази тема)? Всичко става и с LGMobile Support Tool, просто инсталирам драйвърите S/W Mode, натискам Upgrade recovery и чакам 30 мин., след това правя един хард ресет с трите бутона и готово.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#6

С какъв ром беше преди да почнеш да правиш това?
И когато свърза телефона с PC коя функция избра?
Цитирай
#7

Бях със CyanogenMod 10.2
Как коя? Избрах само debugging моde и изключих телефона, след това S/W upgrade. Иначе с JB, можех да избирам LG Software от менюто, което скача след връзката с компютъра. Но тези опции липсваха при CM след свързването с юсб.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#8

Здравейте. След достатъчно време за осмисляне на риска, който поемам с тези стъпки описани така подробно в тази тема реших да премина към обновяване. Телефончето е закупено от оператор в Италия и до днес бях с версия на Андроид P76020с. Успешно инсталирах версия 20h, която е прикачена в тази тема. Да разбирам ли че на мястото на този KDZ :
P760-V20H Europe Open файл мога да поставя друга версия само чрез добавянето и в Select kdz file?

Благодаря Smile

S20FE SD
Цитирай
#9

Дa, може, стигa дa е зa същия модел и дa не е по-стaрa версия от V20A, всмисъл дa не е ICS 4.0.3. От тук може дa се свaли зa рaзличните региони http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=18
гледaй дa е зa твоя модел обaче.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Да, аз така махнах смотаното лого на оператора от който е закупен телефона и разни приложения.

S20FE SD
Цитирай
#11

Здравейте не мога да си флашна телефона... Премахнах всички драйвер, рестартирах PC, инсталирах отново от темата драйверите и когато вляза в S/W Upgrade ръчно, а ръчно искам да вляза заради LG security error постоянно чеква за връзка с телефона, но не се намират. Пробвах на още два компютъра но без ефект и там....

Проблема е решен, просто трябваше да се инсталират omap4boot драйвъри.

S20FE SD
Цитирай
#12

Стара версия ти е програмата. Новата версия си инсталира и драйвери и всичко.
Цитирай
#13

:wall:
Цитирай
#14

Забива ми на 15% процеса и ми пише че телефона и USB кабела не са свързани???
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)