Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1
#26

http://www.xperiablog.net/2013/11/26/wou...ny-xperia/
Ето нещо интересно дали с 4.3 или 4.4 да не очакваме едно наистина полезно нещо... Вие какво мислите по въпроса? Според мен с този 20.7mp сензор Sony ще превърне z1 в един достоен конкурент на Nokia! :bow: Rock

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
Аксесоари
#27

Не вярвам да го направят сони в 4.3 но за 4.4 ще го има
Цитирай
#28

POPCORN написа:и аз съм малко разочарован от снимките.едно от нещата за които го взех беше камерата, обаче за сега не оправдава очакванията ми.iphone не ги обичам, ама къде къде с по-малко пиксели правят много добри снимки !

Аз по същия начин съм разочарован от Xperia T и нейните 13мп, които във всички ревюта са много прехвалени. Сега не мога да разбера дали телефона ми е за ремонт на камерата или просто толкова си може. Преди имах Nokia N82 - непопулярен модел, но с много добра 5мп камера с ксенон. И неговите снимки са по-добри от на Т-то, което ме озадачава много.
Довечера ще се "срещна" отблизо и с Xperia Z1 и дано не се потвърдят вашите оплаквания за камерата.
Фен съм на Сони, но с камерата много се излагат. И то на скъпите модели, че на експериа п май е по-добре....8мп.
Цитирай
#29

довечера т.е вечерта.. вечерно време всяка фототехника има проблеми виж и през деня как снима ,макар че вечер не е лош

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#30

stone_93 написа:http://www.xperiablog.net/2013/11/26/wou...ny-xperia/
Ето нещо интересно дали с 4.3 или 4.4 да не очакваме едно наистина полезно нещо... Вие какво мислите по въпроса?
посочената статия дава информация за вероятната възможност да се съхраняват файлове в RAW формат /т.е. да се избегне алгоритъма за обработка на информацията от сензора и съхранението и в JPEG/.
Питам ви /без да ви подценявам/, колко от вас знаят с каква програма се обработва RAW файл, и колко от вас си дават сметка, че една снимка запазена в RAW е доста по - голяма по обем от съответна JPEG. И колко от вас знаят, че RAW формат не може да се качва по сайтове, фейсбук и подобните.
Т.Е. на кого му трябва RAW в телефон?
Според мен посоката, в която трябва да работи SONY е да направи алгоритъма за съхранение и обработка на изображението по - добър, защото телефоните ни и сега снимат в RAW, просто съхраняват заснетото директно в JPEG като използват алгоритъм за обработка и компресиране на изображението/разработен от SONY/, без да запазват "оригиналния" RAW файл.
Ако усъвършенстват този алгоритъм /което идва до нашите телефони под формата на софтуерен ъпдейт/, то смисълът от съхраняване на снимката в RAW формат в телефона се губи. Ако искате да се занимавате с обработка на RAW /за малцината от нас/вас, които знаят какво означава, ползвайте DSLR и компютър, далеч по - практично е.

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#31

Някой с root да провери това http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2562286
Цитирай
#32

довечера ще го пробвам

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#33

Добър ден колеги.Вчера закупих z1, но когато го включа на ръчна настройка и променя ISO-то от автоматично на 50,100 или 200 примерно и започва да насича самата картина като въртя телефона наляво надясно.. Някой с такъв проблем и ако е имал да знае как се оправя или трябва да ходя в Мтел?Благодаря предварително.
Цитирай
#34

horecaster написа:Добър ден колеги.Вчера закупих z1, но когато го включа на ръчна настройка и променя ISO-то от автоматично на 50,100 или 200 примерно и започва да насича самата картина като въртя телефона наляво надясно.. Някой с такъв проблем и ако е имал да знае как се оправя или трябва да ходя в Мтел?Благодаря предварително.

На ръчни настройки не работи стабилизацията. Това при рязко разклащане ли става или при нормално завъртане? При мен пробвах току-що и не забелязвам подобно нещо!
Цитирай
#35

Искам да питам и аз... Винаги съм имал HTC и така сега съм с този, голяма мъка със снимането на контражур, с предния като снимам срещу слънцето, просто чуквам върху слънцето и става контражурна снимка, ако пък чукна върху обекта, той става светъл а слънцето става черно, тук няма такова нещо, където и да чукна за фокус, той си знае едно и също, демек - нищо не става от снимката... Някой да знае нещо? Освен това няма редакция на видеото на момента..
Цитирай
#36

kalojan написа:
POPCORN написа:и аз съм малко разочарован от снимките.едно от нещата за които го взех беше камерата, обаче за сега не оправдава очакванията ми.iphone не ги обичам, ама къде къде с по-малко пиксели правят много добри снимки !

Аз по същия начин съм разочарован от Xperia T и нейните 13мп, които във всички ревюта са много прехвалени. Сега не мога да разбера дали телефона ми е за ремонт на камерата или просто толкова си може. Преди имах Nokia N82 - непопулярен модел, но с много добра 5мп камера с ксенон. И неговите снимки са по-добри от на Т-то, което ме озадачава много.
Довечера ще се "срещна" отблизо и с Xperia Z1 и дано не се потвърдят вашите оплаквания за камерата.
Фен съм на Сони, но с камерата много се излагат. И то на скъпите модели, че на експериа п май е по-добре....8мп.

Потвърждавам, че z1 има същите проблеми с камерата. Проблема е по-скоро софтуерен, защото по време на фокусиране всичко изглежда перфектно, но след натискане на бутона всичко се омазва.. Дано да пуснат някакъв ъпдейт, че не е нормално HTC и дори prestigio да снимат в пъти по-добре..
Цитирай
#37

Колеги аз съм доволен от снимките забелязвам че малко игра с настройките прави чудеса . и като искам да направя някоя по-така си играя с него 20 сек и готово. Може доста по-добре и аз мисля че софтуера малко изостава спрямо хардуера на камерата ,но се надявам че в 4.4 ще е голямата разлика или поне последния голям шанс на сони да избухнат с камерата на Z1 . Искренно се надявам ,но имам чуството че пак няма да си довършат работата до край.. ,защото ще пуснат вече Z2 И.. останалите винаги ги изоставят малко. Tooth Crazy

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#38

Globe написа:Колеги аз съм доволен от снимките забелязвам че малко игра с настройките прави чудеса . и като искам да направя някоя по-така си играя с него 20 сек и готово. Може доста по-добре и аз мисля че софтуера малко изостава спрямо хардуера на камерата ,но се надявам че в 4.4 ще е голямата разлика или поне последния голям шанс на сони да избухнат с камерата на Z1 . Искренно се надявам ,но имам чуството че пак няма да си довършат работата до край.. ,защото ще пуснат вече Z2 И.. останалите винаги ги изоставят малко. Tooth Crazy
ти на автоматичен режим ли си или ?

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#39

Добър вечер отново.Искам да попитам нещо .... Когато си пусна камерата и всички елементи отстрани иконки и т.н са настрани .. (все едно съм обърнал телефона настрани) и не се оправя... и в албума като вляза да гледам снимките си немога да ги обръщам ... все едно ми е изключено автоматичното завъртане на екрана ... Някой някаква идея ?
Цитирай
#40

Интересува ме като сваля видеоклип от телефона на компютъра и го пусна се получава разминаване между звук и картина.Дали е свързано с това с какъв плеър го гледам или е от настройките на телефона?
Цитирай
#41

Ако на телефона е ок,според тебе от къде е проблема :cheers:

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай
#42

На телефона видеото изглежда добре.Но на компютъра звука върви нормално според мен а картината сече и изостава как да го коригирам.
Цитирай
#43

Здравейте,
Аз също ползвам Z1 от 1 месец, и също като повечето хора първо четох ревюта, гледах сравнения в нет-а и още куп места и седях с отворена уста седмица...но като взех телефон и взех да снимам се изненадах! Просто не снима добре! Сравнявах го с Нокия някаква си Ламия и онова беше на 8 Мп и направо ми скри шапката, колко и да снимам не става братче! Уж беше специален сензора, уж камерафон, уж специална леща - на баба им фърчилото - ако ще и 100 Мп да сложат - все същия *й - не снима!

Като си на ръчен режим и си поиграеш стават горе долу снимки, но правих рандом снимки с нокията и Z1-то и мога да кажа, че нокията нямаше пропуск. И цветовете бяха цветове на всяка снимка и фокус, и всичко. Моя си фокусира когато си иска и когато не иска, егати бастунския камерафон! Да не говориме, че с HTC-то ми преди това беше споменал един колега, че като чукнеш в/у обекта който искаш да фокусира, там измерва цвета и спрямо него прави осветеността на снимката, а това си прави някакъв evaluative metering спрямо нещо си и нищо не става!

И как може да не му сложат Gorilla glass?!? Егати смотаняците - сложили на телефон за една шака пари някакви скрийн протектори който като ги махнеш и остава като гол охлюв без надписи и нищо и стъклото е едно нищо.

Силно съм разочарован от тези неща, хардуера му е добър и батерията ме кефи, но само това!
Цитирай
#44

Не съм чел всичко, но снимайте на Manual, защото Superior Auto-то е изцяло софтуерно и го фиксват с ъпдейтите. Затова пък на Manual имате пълна свобода откъм всичко Smile

Xperia Z1
Цитирай
#45

ДПенчев написа:Здравейте,
Аз също ползвам Z1 от 1 месец, и също като повечето хора първо четох ревюта, гледах сравнения в нет-а и още куп места и седях с отворена уста седмица...но като взех телефон и взех да снимам се изненадах! Просто не снима добре! Сравнявах го с Нокия някаква си Ламия и онова беше на 8 Мп и направо ми скри шапката, колко и да снимам не става братче! Уж беше специален сензора, уж камерафон, уж специална леща - на баба им фърчилото - ако ще и 100 Мп да сложат - все същия *й - не снима!

Като си на ръчен режим и си поиграеш стават горе долу снимки, но правих рандом снимки с нокията и Z1-то и мога да кажа, че нокията нямаше пропуск. И цветовете бяха цветове на всяка снимка и фокус, и всичко. Моя си фокусира когато си иска и когато не иска, егати бастунския камерафон! Да не говориме, че с HTC-то ми преди това беше споменал един колега, че като чукнеш в/у обекта който искаш да фокусира, там измерва цвета и спрямо него прави осветеността на снимката, а това си прави някакъв evaluative metering спрямо нещо си и нищо не става!

И как може да не му сложат Gorilla glass?!? Егати смотаняците - сложили на телефон за една шака пари някакви скрийн протектори който като ги махнеш и остава като гол охлюв без надписи и нищо и стъклото е едно нищо.

Силно съм разочарован от тези неща, хардуера му е добър и батерията ме кефи, но само това!


Колкото и минуси да му набиете на колегата "ДПенчев", прав си е. Подкрепям го на 98%.
Цитирай
#46

ДПенчев написа:Здравейте,
Аз също ползвам Z1 от 1 месец, и също като повечето хора първо четох ревюта, гледах сравнения в нет-а и още куп места и седях с отворена уста седмица...но като взех телефон и взех да снимам се изненадах! Просто не снима добре! Сравнявах го с Нокия някаква си Ламия и онова беше на 8 Мп и направо ми скри шапката, колко и да снимам не става братче! Уж беше специален сензора, уж камерафон, уж специална леща - на баба им фърчилото - ако ще и 100 Мп да сложат - все същия *й - не снима!

Като си на ръчен режим и си поиграеш стават горе долу снимки, но правих рандом снимки с нокията и Z1-то и мога да кажа, че нокията нямаше пропуск. И цветовете бяха цветове на всяка снимка и фокус, и всичко. Моя си фокусира когато си иска и когато не иска, егати бастунския камерафон! Да не говориме, че с HTC-то ми преди това беше споменал един колега, че като чукнеш в/у обекта който искаш да фокусира, там измерва цвета и спрямо него прави осветеността на снимката, а това си прави някакъв evaluative metering спрямо нещо си и нищо не става!

И как може да не му сложат Gorilla glass?!? Егати смотаняците - сложили на телефон за една шака пари някакви скрийн протектори който като ги махнеш и остава като гол охлюв без надписи и нищо и стъклото е едно нищо.

Силно съм разочарован от тези неща, хардуера му е добър и батерията ме кефи, но само това!

Аз очаквах с новия ъпдейт да се подобрят нещата, но си е същата работа. На лампа вечер особено фокуса е мираж, а цветовете са странни и нереални. Всъщност снимката като за телефон от 2011 с 5 мегапиксела е много добра Smile
Цитирай
#47

Пробвайте с настройките дадени тук http://xperia-dev.be/wp/xperia-z1-camera-tips/ А стъклото е Dragontrail http://www.youtube.com/watch?v=WpbOoQpwAFs#t=13
Цитирай
#48

аз пък си сложих камерата от 4.4 и съм доволен.определено е по-добра :-)

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#49

POPCORN написа:аз пък си сложих камерата от 4.4 и съм доволен.определено е по-добра :-)
Сега и ако споделиш как си го сътворил това, цена няма да имаш...... Dance

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#50

следобяда или довечера като се прибера от работа ще обясня :-)

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)