Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия относно камерата на Z1
#76

Тази мъгла се получава при снимане с калъфче. Светкавицата се отразява в калъфа и частично заслепява камерата.
Цитирай
Аксесоари
#77

Телефона на снимките го извадих от калъфчето защото в противен случай стават два пъти по зле. Гол е като охлюф, даже нямаше протектор отзад Wink
Цитирай
#78

ДПенчев написа:Телефона на снимките го извадих от калъфчето защото в противен случай стават два пъти по зле. Гол е като охлюф, даже нямаше протектор отзад Wink
В такъв случай е имало нещо друго в близост до светкавицата- например пръст. Няма как иначе да стане тази мъгла, независимо колко близо е светкавицата до обектива.
Цитирай
#79

Определено има момент на свикване къде трябва да стоят пръстите когато се снима. И аз в началото направих няколко снимки като си хванах пръста. Но все пак, @ДПенчев, трябва да се понаучиш малко как се снима. И за това се иска практика. Тези снимки при облачно време пак могат според мен да бъдат по-добри, но както и да е. Ето една снимка, която направих без никаква подготовка. Спрях колелотo, извадих телефона, щракнах 2 снимки на ауто и 2 на ръчни настройки и всичко това ми отне 20 секунди, не повече.
[Изображение: DSC_0554.jpg?_subject_uid=254410789&w=AA...jsWo0biEnA]

Z1
Цитирай
#80

Пръстите ми изобщо не са зад телефона, а са отгоре и отдолу и не стърчат никакви парчета фаланги или месо зад телефона.
Цитирай
#81

Защо не вземеш да го върнеш тела да го оправят или заменят
Цитирай
#82

Незнам дали тук трябва да задам този въпрос,но понеже е свързан с камерата на Z1 ... Плъзнаха слухове,че следващия модел на Сони,Z2, ще може да записва 4К видео.Дали според вас е възможно с някои от бъдещите ъпдейти,например до 4.4.2 Кит Кат, тази функция да дойде и при нас? Не съм много дълбоко запознат с камерите и процесорите и тези неща,но доколкото мисля би трябвало SD800 да може да снима 4К видео,но единственото което се чудя е,дали е възможно такава функция да дойде само с ъпдейт. Знам,че всичко е в сферата на спекулациите,но ще ми е интересно ако някой може да ми отговори ! Tooth Tooth
Цитирай
#83

Откъде се пуска HDR като снимам и какво точно представлява някой ако може да каже с по-прости думи?

Sony Xperia Z1
Цитирай
#84

http://bg.wikipedia.org/wiki/HDRI
Цитирай
#85

Здравейте ходих на минерален басейн,къпах се и снимах с телефона но забелязах,че камерата ми се изпотила от вътрешната страна,това нормално ли е?Благодаря предварително!
Цитирай
#86

dsquare написа:Откъде се пуска HDR като снимам и какво точно представлява някой ако може да каже с по-прости думи?
За да снимаш в hdr режим,камерата трябва да ти е на 8мп iso auto
Вече в настройките на камерата трите точици ти излиза опция hdr режим,в дясно има друга опция за пейзаж,лица т.н. Има също hdr
По принцип на автоматичен трябва да снима в hdr но снимките не се получават
Тряжва да да знаеш че ти трябва много добра светлина за хубава hdr снимка,и заради това повечето пъти не се получава нищо,и хората плюят камерата,вместо да си нагласят настройките
Успех със снимките
Цитирай
#87

Благодаря за отговора Smile

Sony Xperia Z1
Цитирай
#88

dsquare написа:Откъде се пуска HDR като снимам и какво точно представлява някой ако може да каже с по-прости думи?
колегите по - нагоре са ти дали връзка и указание, но и един съвет от мен, не се опитвай да снимаш HDR от движение, снимката няма да стане, защото камерата снима 3 снимки и ги комбинира в една (едната по - тъмна от нормалната, едната по - светла от нормалната и една нормална, това е съвсем просто описание на т.нар брекетинг или клин). Така че, ако се движиш, докато снимаш, ще установиш, че си получил двойно или тройно изображение. :wall:

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#89

Когато активираш режима,телефона ти казва,че не е подходящо за движещи се обекти,защото заснема няколко снимки
И бих казал че прави много добри направо бих ги нарекал живи снимки,защото обичам да си снимам облаци и стават невероятни(имам предвид ниски облаци)
Цитирай
#90

Колеги, тъй като не вярвам много на тоя автоматичен режим, реших да пускам камерата на Manual и така да снимам. Някой може ли да ми даде съвети кои настройки за какъв вид снимки са подходящи/неподходящи?

p30 pro
Цитирай
#91

CHAKALA написа:Колеги, тъй като не вярвам много на тоя автоматичен режим, реших да пускам камерата на Manual и така да снимам. Някой може ли да ми даде съвети кои настройки за какъв вид снимки са подходящи/неподходящи?

http://xperia-dev.be/wp/xperia-z1-camera-tips/ , както беше писал и един колега по-рано в тази тема.
Цитирай
#92

всъщност за дневни снимки Superior auto си изпълнява обещанието, освен ако не искаш да снимаш по - голяма резолюция. За нощни, аз избирам ISO до 400 и останалото, корекция на експонацията, режим на стабилизация, фокус, можеш да конфигурираш според това, което ще снимаш (няма универсална формула). Ако снимаш на 8 Мр резолюция има предварително подготвени сцени, както и Anti motion blur и Hand held twilight (за условия с ниска осветеност), ако снимаш на 20 Мр, настройките не са чак толкова много, но стават много добри снимки с лека заигравка.

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#93

Просто вижте какви огромни теми има за проблеми с камерата при последните топ модели на СОНИ.Във всеки форум,по целия свят.Имах Arc S,XPS,XPV и XPZ и през един ставаха(особено добър XPV,особено осран XPS).Само дето по тази моя логика,след грешника Зет,Зет1 трябваше да е добър,ама НЕ.Даже повечето пиксели задълбочиха проблема.Вече няколко месеца е на пазара и не знам си колко ъпдейта минаха,ама не би!Следя го и май ще е първото Топ СОНИ,което няма да си купя.Просто знам,че по ревютата не са реални нещата,често се ползва допълнително оборудване(стативи и прочее) и не трябва да им се вярва.Още в първия месец като се появи телефона и форумите гръмнаха с разочаровани купувачи.Ми не може хиляди хора по цял свят да се оплакват и това да е щото са твърде капризни!
Цитирай
#94

Здравейте,
имам Z1 и съм много доволен от камерата, на автоматичен режим е и нямам проблеми, ако някой си е мислел че може да стане фотограф с телефон няма как, имах Z на който имаше дефект камерата и ми я смениха, така че радвайте се на телефона уникален е.
Поздрави.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#95

vovalinder написа:Здравейте,
имам Z1 и съм много доволен от камерата, на автоматичен режим е и нямам проблеми, ако някой си е мислел че може да стане фотограф с телефон няма как, имах Z на който имаше дефект камерата и ми я смениха, така че радвайте се на телефона уникален е.
Поздрави.
Не мога да се съглася поради причината, че аз не съм тръгнал да ставам фотограф, НО една нокиа от 2007 година прави по-добри и най-вече по-ясни снимки. Не може рекламите на сони да тръбят, че тоя телефон е с най-добрата до момента камера и след като го купиш да си крайно разочарован от реалността :wall:

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#96

buddha написа:
vovalinder написа:Здравейте,
имам Z1 и съм много доволен от камерата, на автоматичен режим е и нямам проблеми, ако някой си е мислел че може да стане фотограф с телефон няма как, имах Z на който имаше дефект камерата и ми я смениха, така че радвайте се на телефона уникален е.
Поздрави.
Не мога да се съглася поради причината, че аз не съм тръгнал да ставам фотограф, НО една нокиа от 2007 година прави по-добри и най-вече по-ясни снимки. Не може рекламите на сони да тръбят, че тоя телефон е с най-добрата до момента камера и след като го купиш да си крайно разочарован от реалността :wall:
...загледай се в рекламите, те твърдят "... най - добрата камера в Android телефон..." има известна разлика, не се заяждам, но оставам с впечатлението, че държиш да подчертаваш колко си недоволен, отдели малко време, поразучи камерата, .... или продай Sony-то и се върни към Nokia от 2007 - ма :capitulation:

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#97

Не, не. Посланието е: "The world’s best camera and camcorder in a waterproof smartphone"

Което всъщност не е лъжа.
Цитирай
#98

vodoo написа:
buddha написа:
vovalinder написа:Здравейте,
имам Z1 и съм много доволен от камерата, на автоматичен режим е и нямам проблеми, ако някой си е мислел че може да стане фотограф с телефон няма как, имах Z на който имаше дефект камерата и ми я смениха, така че радвайте се на телефона уникален е.
Поздрави.
Не мога да се съглася поради причината, че аз не съм тръгнал да ставам фотограф, НО една нокиа от 2007 година прави по-добри и най-вече по-ясни снимки. Не може рекламите на сони да тръбят, че тоя телефон е с най-добрата до момента камера и след като го купиш да си крайно разочарован от реалността :wall:
...загледай се в рекламите, те твърдят "... най - добрата камера в Android телефон..." има известна разлика, не се заяждам, но оставам с впечатлението, че държиш да подчертаваш колко си недоволен, отдели малко време, поразучи камерата, .... или продай Sony-то и се върни към Nokia от 2007 - ма :capitulation:
Аз сонито няма да го продам заради камерата, а нокиата си я паза точно заради камерата. Иначе ДА подчертавам колко МНОГО съм разочарован от камерата, проблем? То ако не се лъжа за това е тая тема наречена "ДИСКУСИЯ", всеки си споделя мнението! Е мойто е негативно и никой не карам да се съгласява с него, нали??? А ако на теб не ти харесва това което пиша, съвсем спокойно можеш да пропускаш мненията ми, нали така? Айде със здраве.

Huawei P40 Pro+
Цитирай
#99

buddha написа:
vodoo написа:
buddha написа:Не мога да се съглася поради причината, че аз не съм тръгнал да ставам фотограф, НО една нокиа от 2007 година прави по-добри и най-вече по-ясни снимки. Не може рекламите на сони да тръбят, че тоя телефон е с най-добрата до момента камера и след като го купиш да си крайно разочарован от реалността :wall:
...загледай се в рекламите, те твърдят "... най - добрата камера в Android телефон..." има известна разлика, не се заяждам, но оставам с впечатлението, че държиш да подчертаваш колко си недоволен, отдели малко време, поразучи камерата, .... или продай Sony-то и се върни към Nokia от 2007 - ма :capitulation:
Аз сонито няма да го продам заради камерата, а нокиата си я паза точно заради камерата. Иначе ДА подчертавам колко МНОГО съм разочарован от камерата, проблем? То ако не се лъжа за това е тая тема наречена "ДИСКУСИЯ", всеки си споделя мнението! Е мойто е негативно и никой не карам да се съгласява с него, нали??? А ако на теб не ти харесва това което пиша, съвсем спокойно можеш да пропускаш мненията ми, нали така? Айде със здраве.
Аз от моята камера съм супер доволен, почвам да си мисля че камерата ти е дефектна.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Аз не знам, кой от какво претендира да разбира, но "мрънкачите" ги съветвам да отворят темата Снимки правени с z1 и да разгледат какви снимки се качват там. Отделно, можете и характеристиките на снимките да видите, за да разберете как е била настроена камерата.

Z1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)