Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] -.¸¸.·´¯ Начин за по-бързо получаване на OTA ъпдейти за
#1

Предполагам повечето от вас нямат търпение щом Google пуснат по-нова версия на Android да го пробвате. И въпреки, че някои хора по света получават тези OTA ъпдейти, при вас идват със закъснение от няколко дни. Има начин и вие да получите по-бързо тези OTA ъпдейти, но за целта трябва да направите следното:

[box]Важно: Не се изисква root и не се нарушава гаранцията на устройството.[/box]

1. Изключете всички възможни опции от Settings (Натройки) -> Location (Местоположение).

2. Отивате на Settings (Настройки) -> Apps (Приложения) -> All (Всички)-> Google Services Framework (Рамка на услугите на Google). Натискате първо Force Stop (Принудително спиране) и след това Clear data (Изчистване на данни) като и двата пъти натискате OK на появилите се съобщения.

3. Отивате на Settings (Настройки) -> About tablet (Всичко за таблета) -> System updates (Системни актуализации). Ще ви покаже, че за последно е проверявано за ъпдейт през 1970 година или близка до тази година. Натискате Check now (Проверка сега) и вече трябва да се появи съобщение за наличен OTA ъпдейт.

[box]Важно: Не винаги се получава от първия опит, затова повтаряте точки 2 и 3 докато не ви излезне съобщение за OTA упдейт.[/box]

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
Аксесоари
#2

Този мит беше разбит с тази статия. Смея да вярвам, че не е измислица.

http://www.androidpolice.com/2013/11/20/...work-data/
Цитирай
#3

nmnikolov написа:Предполагам повечето от вас нямат търпение щом Google пуснат по-нова версия на Android да го пробвате. И въпреки, че някои хора по света получават тези OTA ъпдейти, при вас идват със закъснение от няколко дни. Има начин и вие да получите по-бързо тези OTA ъпдейти, но за целта трябва да направите следното:

[box]Важно: Не се изисква root и не се нарушава гаранцията на устройството.[/box]

1. Изключете всички възможни опции от Settings (Натройки) -> Location (Местоположение).

2. Отивате на Settings (Настройки) -> Apps (Приложения) -> All (Всички)-> Google Services Framework (Рамка на услугите на Google). Натискате първо Force Stop (Принудително спиране) и след това Clear data (Изчистване на данни) като и двата пъти натискате OK на появилите се съобщения. >>>>> Всичко стана OK.<<<<<<

3. Отивате на Settings (Настройки) -> About tablet (Всичко за таблета) -> System updates (Системни актуализации). Ще ви покаже, че за последно е проверявано за ъпдейт през 1970 година или близка до тази година. Натискате Check now (Проверка сега) и вече трябва да се появи съобщение за наличен OTA ъпдейт.

[box]Важно: Не винаги се получава от първия опит, затова повтаряте точки 2 и 3 докато не ви излезне съобщение за OTA упдейт.[/box]
Цитирай
#4

Ок стана мн. Лесно ....Благодаря ще черпя.
Цитирай
#5

аз нямам от менюто за проверка на актуализации....
Цитирай
#6

Слагам я важна, макар че метода ми се струва малко hit&miss. :thumbup:

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

shadee написа:Слагам я важна, макар че метода ми се струва малко hit&miss. :thumbup:

Малко така изглежда, но пък е факт, че се получава с този метод макар и с няколко опита. На мен днес от втория опит ми се получи иначе преди това така и не идваше ъпдейта.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай
#8

При мен се получи от третия път.
Цитирай
#9

Да попитам, този метод дали действа, според вас, при положение, че в момента ми е нексуса на 4.4.4 и не ще да ми намира никакъв OTA за 5.0, което ми се струва странно, при положение, че толкова време е минало вече :/

Huawei P10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)