Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

И ние го можем, или "Как да си качим CM7 на ZTE Racer"
#1

Преди всичко, трябва да сте готови да подложите телефона си на мъчения, да сте готови да се сблъскате с "греда"-скрийна или сиреч boot loop и да не се страхувате от нищо Big Grin Всичко може да бъде възвърнато, стига да пипате внимателно.

Как се слага ром?

Android 2.3.4

Android 2.3.5

Android 2.3.7

Списък с новости/Чейнджлог тук: http://cm-nightlies.appspot.com/?device=blade


Много важно!!! След всеки качен ром си инсталирайте програмата Battery Calibration (намерете я някъде из форума или от маркета, има и друг начин за това, което прави тя, но за мен тя върши добре работа). След инсталация на нов РОМ и изтощаване на батерията, заредете до 100%, махнете кабела и стартирайте програмата (тя самата ви инструктира, но все пак) и цъкате Battery Calibration за да може системата да генерира нов файл за батерията, а не да използва стария!!!

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
Аксесоари
#2

А да, забравих да кажа как се работи с рековъри - в рековъри режим НЯМАТЕ ТЪЧСКРИЙН такова животно не вирее там. Там имате Volume Up/Down бутоните за навигация и зелена и червена слушалка за confirm/back. Wink

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#3

Дай малко повече инфо. Как се държи, по-бърз ли е..? Има ли Flash Player сега? Всичко ли му работи (камера, музика, радио, галерия)?

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай
#4

Благодаря за темата!Е те за това идеше реч :tease:

ZTE Racer Q1
Цитирай
#5

Мерси за чудесната новина Миро,сега погледнах в Модако и видях че са пуснали и нов ром - Андроид 2.2 Фройо :

http://android.modaco.com/content/zte-ra...cer-ready/

Ще взема да го тествам него първо :whistle: ,и след това ще пиша!!

Samsung I9100 Galaxy S II,Palm Pre
Цитирай
#6

Браво колега, върха си! Следя от време на време развитието на този телефон по чуждите фороми но още не бяха завършени нещата по 2.2 и не съм се и надявал за 2.3 . Утре ще го пробвам, нека и колегата stormfen като пробва 2.2 Фройо да сподели впечатления.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Така относно 2.3 - След моя продължителен тест мога да дам резултати:
- Wi-fi - OK
- Phone - OK
- Messaging - OK
- Theming - OK
- Over/underclocking - OK
- Speed - Бърз
- JIT - Инсталиран
- Tether - има (поне при мен не работи, защото така и не можах да си конфигурирам добре телефона с Уиндоуса, ако някой е успял да удари едно рамо Smile ), но иначе се твърди, че работи
- Apps2SD (вградения) - работи
- Държане на батерията - много добро (поне при мен, ако не съм постоянно в Уи-Фи, музиката едвам я усеща, апък съм с 2 музикални буфера + работещ плейеъ + овърклокнат процесор, което хаби батерия принципно)
- Флашплейър - това никога няма да го има на Рейсър, освен ако не олекотят флаша (то за комп става по-тежък, пък за телефони ли ще стане по-лек...), защото изисква по-съвременна архитектура на процесора, и то май точно следващия модел след този на Рейсъра (ирония...). Който не вярва да отвори от телефона адоуб.сом и да чете Smile
- Екран - абе горе долу добре, всъщност това е бъг, който се надявам да го оправят тея дни Smile Просто не винаги реагира правилно, но иначе много леко се натиска + Меню/Бак/Хоум бутоните като че ли си имат точно една област, която ако не я натиснеш няма да реагират (сиреч точно върху надписа).
- Камерата се държи много добре
- 3D Галерията никога досега не съм я виждал толкова бърза. ЛОадинг тайм? Какво е това? Дори да тръгне от нулата зарежда всеедно е анимация без да се бави.
- Има много повече опций, предоставени от Цианогена, от сорта на това, че можете да си плеснете нотификейшън бара отдолу (моя е там, нз засега ме кефи така).
- Почти няма апп, което да не работи.
- Вграден ADW Launcher, за съжаление не е EX.
- Има си вграден терминал и перменентно руутнат. Нотификейшън бара е по-малък (всъщност много зависи от темата, ако има желание ще публикувам и теми за 2.3)
- Въобще в менюто сетингс ще видите много нови неща (мен лично много ме кефи като форсираш набързо да се завърти скролера и като се удари отгоре на екрана как светва, като дебил седя така и си играя Big GrinBig GrinBig Grin).
- При мен (и то май само при мен...) има един проблем и ако може да помогнете Smile Маркета не даунлоадва нищо, винаги ми дава "Даунлоад ънсъксесфул" и това е, от гугъл хелпа нищо не помогна, реинсталнах маркета и т.н.... не е болка за умиране, ама пак свикнах си с маркетчето Smile

Ако имате проблеми казвайте, че има 1-2 хитринки, които допринасят за пърформънса, просто са сетинги, които не са толкова нужни, а пък пречат Smile Но всеки с предпочитанията си. Smile

Като излезе нова версия на 2.3 ще я постна тука Smile

Върхи 2.2 нямам наблюдения все още ако има много желаещи ще я тествам, но се води по-стабилна от тази засега, но пък не е толкова добра Smile

П.П. Половин час се опитвам да си намера темата и накрая забелязах, че е сложена "Важна" ... мерси на модератора, не знаех че е толкова важна ;]

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#8

Е как няма да е важна? Рейсъра го имам от преди Оптимуса, пък на Оптимуса 10 рома му смених до сега :cheers:


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Еее тоя първи Boot...23 минути и още стои онзи надпис Android...
Дано да не се е прецакало нещо. Утре пак ще пиша, за да изкажа мнение.

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай
#10

Колега това е за ZTE Racer(Q1), а не за Q1 SE (U8110) !!! Евала за темата и честито РОМ-че :thumbup:
Цитирай
#11

Това значи ли, че за моя няма да стане?

Пробвах го, но не тръгва. Зарежда 20мин и толкова..
Сега съм с Eclair, да се надяваме, че ще работи Wink

[colour=orange]HTC Desire X[/colour] [colour=blue]Jelly Bean 4.1.1[/colour] [colour=green]Sense 4+[/colour]
”Защо трябва да купим Acer от www.Notebook.bg?”
Цитирай
#12

Ами да за рейсър е, това е кофтито при ромовете, че са конфигурирани за съответния хардуеър, но пък от друга страна това ти осигурява повече сигурност на телефона Smile

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#13

Някой ако е пробвал 2.2 нека да каже как се държи и дали има Български, че 2.3 няма Български.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

аз имам малак проблем немога да вляза във рековъри АКО МОЖЕ ДРАСКАЙТЕ

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro 2.1 SAD Big Grin
Цитирай
#15

ivan6911 написа:аз имам малак проблем немога да вляза във рековъри АКО МОЖЕ ДРАСКАЙТЕ
А инсталирал ли си го? Ако си го инсталирал, изключваш телефона, после натискаш бутона за намаляне на звука и за вклучване/изключване на телефона и ги държиш натиснати докато се появи надписа андроид. Ако не си инсталирал погледни тази тема.
https://www.androidbg.com/forum/topic838...overy.html
Вижте резултатите от квадранта Dance
Това е с клокнат процесор на 729 mhz.
[Изображение: 11393954691887331623130349694898Nj6bwvcbVQGm8Iw7If.JPG]
а това със 769mhz.
[Изображение: 7325317621620701451303496898tNnscMuhxSBEdmMvSel0.PNG]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Как се прави този тест Smile А това с кой ром е ?

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#17

дaвa ми принудително спирaне

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro 2.1 SAD Big Grin
Цитирай
#18

На кое ти дава принудително спиране ?

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#19

нa товa по горе дет е Smile

Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro 2.1 SAD Big Grin
Цитирай
#20

Ааа рековерито ли ? Ако имаш нали някакъв проблем ако искаш пиши ПМ да ти помогна

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#21

miromir2217 написа:Как се прави този тест Smile А това с кой ром е ?
Истегли си от маркета Quadrant. Със CM-7 съм, само да кажа, че с оргиналния ром правеше по 470-490 точки най-много.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

Ама това какво значи? Че е по-чувствителен екрана ли? Защото ако си забелязал най-долната лява област е малко бъгава на екрана, като влезеш в кийборда примерно на сърч и цъкай последователно само спейс и наблюдавай...

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#23

miromir2217 написа:Ама това какво значи? Че е по-чувствителен екрана ли? Защото ако си забелязал най-долната лява област е малко бъгава на екрана, като влезеш в кийборда примерно на сърч и цъкай последователно само спейс и наблюдавай...
Ами само интервали си дава, където и да натискам многократно не прави грешки, реегира си адекватно. Единствения проблем е в сензорните бутони, трябва малко по-силно да се натискат и точно върху очертаното в бяло. Другия недостатък е, че алармата от ориналния ром не може да работи с този ром, ако е запален дисплея си звъни, но ако не е запален не звани и когато отклучиш телефона се показват само бутоните за спиране на алармата. Ползвам си тази която е вградена във рома, няма заради едно приложение да махам рома. Яд ме е, че няма радио и ако нямах още един андроид щях да си върна оргиналния ром, защото много мразя нещо като не работи! Суджик също не тръгваше в началото, но като инсталирах последната версия с нея няма проблем, даже по-бързо се свързва със сателитите. Блутута малко по трудно открива други остройства, но това не е проблем. В началото и на мен не искаше да ми инсталира приложения от маркета, но след 5-6 опита се оправи само. Абе с 2 думи, супер е рома, дразни ме само по-трудно то натискане на сензорните бутони! А на този квадрант не вярвайте много, уж измерва бързината на телефона, но Оптимуса с ром мегатрон правише такива резултати а с лол1.4.2 прави 580 точки но е по-бърз.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

Лол, значи ти с кой ром си последно? Този, който съм постнал по-горе ли? Защото аз този проблем с екрана, както ти казах е, след многократно натискане на спейс, може в първите 5-6 да не се забележи, но после започва да си натиска рандом буква от лявата част на клавиатурата освен спейс-а. Този проблем го имах преди и със оригиналния РОМ на Рейсър-а и го дадох на сервиз и ми смениха екрана и софтуера. Ако се върна на моя бакъп проблем май няма да има. Ако наистина при теб няма проблем какво би ми препоръчал ? Рефлаш/фактори ресет? Мерси.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#25

miromir2217 написа:Лол, значи ти с кой ром си последно? Този, който съм постнал по-горе ли? Защото аз този проблем с екрана, както ти казах е, след многократно натискане на спейс, може в първите 5-6 да не се забележи, но после започва да си натиска рандом буква от лявата част на клавиатурата освен спейс-а. Този проблем го имах преди и със оригиналния РОМ на Рейсър-а и го дадох на сервиз и ми смениха екрана и софтуера. Ако се върна на моя бакъп проблем май няма да има. Ако наистина при теб няма проблем какво би ми препоръчал ? Рефлаш/фактори ресет? Мерси.
Да с този ром съм който ти си постнал, другите два които съм ги посочил са за LG Optimus one. Инсталацията съм я направил както ти си описал и стана от първия път. На LG-то когато пробвах CM-7 се флашва едно зипче преди рома което форматирало цялата система, незнам дали обаче ще стане и за рейсъра. В рекавърито на рейсъра в меню mount and storage има опции format boot, format systemq format data, format cache, може да пробваш и с тях и после да флашнеш рома. Само не форматирай сд картата, че ще ти изтрие всичко от нея. Не съм го пробвал и не нося отговорнос ако нещо се прицака! На мен също ми сменяха дисплея и софтуера, преди това беше не възможно да се пише, илие пък да се разгледат програмите в менюто без да се включи някоя сама. След смяната обаче все едно ми дадоха телефон от по-висок клас! Сега забелязвам, че от време на време яако много бързо натискам спейс се изписва буквата А някъде на 15 то натискане, но това става от време на време и то при много бъпрзо натискане. Някъде в темата за този ром в MoDaCo форума срещнах на едно място, че се правели по 970 точки на теста с квадрант, при мен прави по 1378 без да съм инсталирал нещо допълнително или по друг начин да съм инсталирал рома.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)