Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

И ние го можем, или "Как да си качим CM7 на ZTE Racer"
#26

Е, иде ред на новата модификация на 2.3 РОМ-а. Преди малко го инсталирах и се държи добре, така, че ще го постна и след ден-два ще споделя мнение:


http://videonovosti.info/media/black_upd...signed.zip

Това е 2.3, направен от пича, който разработва и в Модако и доразработен от Руснаците. Не се стряскайте от малкото руски в началото, лесно може да го смените (След смяна на езика задължително ребуут).
Говори се, че е по-пъргав, липсват някой неща, други присъстват, но пък и трябва с някой РуутЪнинсталър да си махнете някои приложения (които инак не се виждат, но ги има заложени като ТаскКилър и т.н. ). Екрана в началото не ме очарова, присъства онзи бъг, но пък после си поцъках още, писах в Портрет и в Пейзаж и нямаше неточно отчитане, затова проблема с екрана засега ми е тъмна Индия. Може и някой друг да сподели впечатления ако го пробва Smile

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
Аксесоари
#27

Браво колега, +1 от мен! Още снощи го качих и да ти кажа доста е по-добре. По-лесно се натискат трите сензорни бутона, темата с батерията ме кефи повече и най-важното, за цял ден батерията ми падна 30% а с предишния едвам изкарвах докато се прибера вкъщи от работа. Друго коетоа ме дразнеше в предишния ром беше, че като натиснеш бутон или някакво известие в статус бара той се пребираше сам, тук го няма това и ми харесва. Като цяло е доста стабилен, има какво още да се желае, но твърдо оставам с него докато не се появи по-добър и с радио и добра камера. Изтегли си от applanet lg camera pro и донякъде ще компенсираш липсата на стабилна камера. Shazam и Mixzing нещо не може да се инсталират но както и да е. Ако някой знае музикален плеяр който има функция за блутут споделяне да каже.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#28

Ами не мога да ти отговоря, тук трябва да се включи някой по-компетентен Smile Аз използвам вградения плейер + MusicFX + DSP Manager и звука е на 6 :thumbup:
А да те питам имаш ли проблеми с екрана като преди? Защото аз съвсем малки вече, но пак, но поне вече знам какво да направя. Ще се помъча малко и като разбера врътката как се оправя (ще взема стабилна версия на тъч-а от Глобулския ром, където няма забележка) ще постна тук за да може на всички да е добре екрана, защото май само той е под въпрос в момента.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#29

Ами проблема е когато примерно съм в браузъра или някоя игра. Когато ги затворя екрана стои празен около 4-5 сек. докато зареди иконите на приложенията. С оргиналния ром въобще не изчезваха.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#30

Чакай, говориш ми за блутут споделяне, аз ти отговарям и след това изведнъж някакво изчесване на иконите. ВТФ ? Big Grin

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#31

miromir2217 написа:Чакай, говориш ми за блутут споделяне, аз ти отговарям и след това изведнъж някакво изчесване на иконите. ВТФ ? Big Grin
Аз ти отговарям за екрана, че само това ми е проблемно, друг проблем не забелязвам. А в по-горния пост исках да кажа, че mixzing player имаше бутон shared и когато го натиснеш има опции блутут, фейсбук и т-нк. Проблема е, че сега не иска да се индталира, по-нова версия се инсталира но тя няма този бутон.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#32

Аха, ами аз иначе искам да модна керлена и да оправя екрана, но никой неще да удари едно рамо, накрая ще взема сам да се помъча Big Grin

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#33

Имам следното въпросче.Сложих мода от подписа ми,и проблема е че някои като ми звъни точно някакъв бял фон се пада кадето пише името на този който ме търси и не се вижда хубаво кой ме търси.Има ли начин да се промени това Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#34

galev_90 написа:Имам следното въпросче.Сложих мода от подписа ми,и проблема е че някои като ми звъни точно някакъв бял фон се пада кадето пише името на този който ме търси и не се вижда хубаво кой ме търси.Има ли начин да се промени това Smile
И при мен е така и е гадно, но не знам да има решение.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#35

Принципно не е болка за умиране, но за това може да ползвате фуул скриийн колър айди. Бих ви казал по-подробно, ако беше след 2 месеца, защото планирам да се занимавам с ромове и девелопмент,но в момента не мога много да помогна...
Но иначе може да поровите в Кол Сетингс в Сетингс на андроида и да се помъчите да го пооправите това. Аз не съм се занимавал, защото не ми пречи кой знае колко и да, този ром има нужда от още доизкусуряване, няма спор, но има време...

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#36

Имам още едно въпросче.Има ли начин да "будя" телефона с друго копче а не това за включване,защото копчето е прекалено малко,а пръстите ми тип кебапченца :power: Big Grin малко трудно го натискат.Благодаря

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#37

Поразрови се в настройките на Цианогена в Опшънс менюто и ще намериш отговора Wink

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#38

Ами за съжаление поразрових настройките,но не мога да намеря това което ме устройва.При всички случай трябва да натисна копето за включване и после да се отключва тела

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#39

miromir2217 написа:Поразрови се в настройките на Цианогена в Опшънс менюто и ще намериш отговора Wink
Дай по-подробно, че нещо не намирам тази настройка. Намерих една която може да загаси дисплея и до 5 сек. ако го натиснеш светка, но ако мине повече от 5 сек. не иска да свети.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#40

Така значи телефоне е заключен.Как мога да направя така че вместо да цъкна копчето за включване и после да отключвам "клавиатурата",с друго копче направо да стигам до самото отключване,защото да ми големи пръстите и ми е малко неудобно да натискам копчето за включване при всяко отключване на тела Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#41

Опшънс, Сианогенмод, Локскрийн, Ънлок опшънс.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#42

Нова версия, базирана на Цианоген мод 7.0.2 стейбъл.
Утре ще имам повече наблюдения след малко работа, но все пак качвам линк Crazy

http://videonovosti.info/media/black_upd...signed.zip


Едит: Сега забелязвам, че в цианогена не пише да е 7.0.2 ... а 7.0.0. Всъщност не забелязвам кой знае какви разлики, освен това, че за 6 часа със малко слушане на музика и пусках за по малко Уай-Фай, галерията и камерата, и е на 93% батерията(калибрирал съм я, тоест можем да считаме, че е верен показателя Wink). Екрана още е леко бъгав в долната лява част. (всъщност както на всички нестокови ромове, които съм виждал до сега).

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#43

Аз също не виждам нищо ново освен boot анимацията. За първи път с този ром ми се случи, долната част на екрана почти не реегира, сега вече те разбирам за какво ми говореше когато казваше, че долната част на екрана е бъгава.Флашвах го 2 пъти защото видях, че няма разлика с предишния и си мислех, че нещо се е омотала инсталацията, накрая забелязъх, че бут анимацията е друга.Върнах си 2рата версия която беше постнал и за сега ще съм с нея. След като свалих архива и прочетох името му очаквах, че версията на андроид ще е 2.3.4 но не беше така.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#44

miromir2217 написа:Опшънс, Сианогенмод, Локскрийн, Ънлок опшънс.
Не можеш да ме разбереш какво искам.Правя найстойки и нищо.телефона ти е с загасен дисплей и нали първо цъкваш копчето за включване на тела и после си отключваш тела.Искам да не цъкам копчето за включване щото е много малко и не ми е удобно.Кажи ми възможно ли е примерно да цъкам някой от хардуерните бутони ( за вдигане или за затваряне) и тогава да отключвам у-вото

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#45

Има решение за твоя проблем. Изтегли си Уиджет ънлокър и той да замени твоя локскрийн, хем можеш да си го настроиш по вкус(има бая настройки) хем ще можеш да му зададеш как да се буди и т.н.
Дано това ти помогне.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#46

Колега каде го има този widget unlocker не мога да разбера.Прерових маркета и нищо не откривам.Извинявам се че досаждам,но поне да ми беше казал направо точното име да не те тормозя повече Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#47

Идиот съм, то е уиджет локър, а не ънлокър Big Grin
Извинявам се за грешката, ето ти линк: https://market.android.com/details?id=co...rch_result

Варгала, при тебе как е екрана, случва ли ти се така да бъгва от време на време, в смисъл да ти се натискат неща, които не си натиснал. И аз се подведох, че е нова версия...

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай
#48

Явно няма решение на този мой проблем.Отново не се получава и с тази програма Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#49

Така, снощи помогнах на nikibg да си качи рекавъри и втория ром който си постнал. Първият път му зацикли на бута, но след повтаряне на процедурата всичко си дойде на място. Преди малко го попитах и той също няма проблем с долната част на дисплея. Този проблем го имах само с последната версия която си постнал. Сега забелязвам обаче, че ако е пусната музиката е почти невъзможно да се пише, явно малкото рам памет на телефона си казва думата. Незнам дали с оргиналния ром е било така, за първи път пиша при включена музика.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

Съжалявам за късния отговор, но просто бях малко по олимпиади. Кат да е. Ами то има странности, които лесно се решават с този ром. Има някоя и друга настройка, които могат да се изключват и да се освободи рам, аз така си увеличавам батерия и т.н.
Галев: Как така не стана със уиджет локър, че той има настройка за да го будиш с меню/бак и т.н. бутони. Друг вариант е просто винаги да има "будно" приложение, което ти предполага телефона да се буди с копчетата за обаждане. То всъщност май, че при уиджет локър тук няма да работят меню и тия, но зелена/червена слушалка би трябвало. С тях си будя телефона примерно като свири музика.

LG G3 32GB Marshmallow 6.0
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)