Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

allview v1 viper
#26

Странно. При мен беше точно като при вас и сутринта си получих и смс и доставка. Спиди няма да могат да ви кажат нищо без номер на пратка. По-скоро емаг трябва да даде отговор.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ще дойдат момчета. И аз не бях получил смс. Позвъниха ми като бяха пред нас.
Цитирай
#28

Някой няма ли да покаже някоя друга снимка/видео ?



 

Цитирай
#29

Android В процес на разучаване съм!
Цитирай
#30

Спецификации на телефона:
http://www.gsmarena.com/blu_life_play-5359.php

AnTuTu резултат при мен: 13740

Мисля да пусна тема за флашване на MIUI след като разбера как точно става без да си брикна тела и да мога да върна фабричната версия, ако някой го е направил вече моля да сподели.

P.S. в предния пост пропуснах да отбележа че в комплекта идва и добър скрийн протектор
Цитирай
#31

По напред в темата има линк къв подробни описания, как и с какво се прави бекъп и рут. Темите в хда и миуи.
Цитирай
#32

И на мен преди 3 часа ми доставиха (с 1 ден закъснение) телефона Allview Viper V1. Всичко беше точно - гаранция, фактура, касов бон от спийди и ЧЕРНА КОТКА (магнитче за хладилник) разбира се Christmas



 

Цитирай
#33

Привет на всички и аз го получих вчера (без смс от спиди, обадиха ми, когато бяха пред входа). Честно да ви кажа надмина очакванията ми като цяло. Днес чял ден ръчкане за каквото се сетя и съм много доволен... Сега си издирвам някъкъв протектор за него да го "удебеля" малко , че нещо ми е много тъничък.Smile, а бе за тея пари мисля, че не сме се набутали, а и поощрихме и бизнеса на "Балканите"Smile

allview v1 viper
Цитирай
#34

Хайде колеги! Дайте съвет.
https://www.androidbg.com/forum/topic767...viper.html
Цитирай
#35

Колеги я кажете като си добавя контакти във любими/фаворити/ и съответно всеки абонат има по няколко номера, как мога да задам един от тея номера да ми е primary и като кликна върху абоната да почва веднага да ми набира тоя номер. Сега като кликна на абоната ми излизат всички негови номера и с втори клик избирам на кой номер да му звънна.
Питам щото незнам това от версията на андроида ли е или от телефона зависи да има тея настройки... На Android 2.3 на htc-то имам такава настройка

Животът е кратък, играй твърдо!
DESIRE HD Android 2.3.5 , HTS Sence 3.0. / LENOVO A536 Kit Kat  / LG Spirit Lolipop/ Moto G 16GB 3gen Android 6.0 /Moto Е4+/Moto G6/Moto G7+ / Xiaomi Redmi Note 8 pro[b] / Samsung G A33 Android 13 / Samsung GW5[/b]
Цитирай
#36

привет и аз си поиграх с него .харесва ми на първо четене. искам да попитам и при вас ли не всичко е на български и може ли да стане
Цитирай
#37

И аз си получих 3-те телефона още на 3ти. Тея от спиди са пълни бездарници, не може да се свърже човек с тях. Отидох директно на 3-ти в офиса и си ги получих, без уведомления без нищо. Телефона за 285 лв. си е 6+, дойдоха ми с фактури, гаранции всичко тип топ. На момчето от по горния пост, трябва да си копираш всички контакти на телефона, за да можеш да ги слагаш в любими и да ги персонализираш по избор контактите си. Вярно е, че не всичко е на български, малко мешаница, ту английски ту български. За тези пари телефоните са си добри. Бях приятно изненадан от дисплея, от самия телефон как стегнато стой в ръката, и от снимките, направих няколко снимки на пълна тъмнина и станаха доста сносни.

OnePlus 6 A6003 8GB/128 GB Midnight Black
iPhone SE
Цитирай
#38

Първи впечатления от MIUI инсталирано с помощта на линковете на първа страница:

Повечето неща работят много добре Smile

Отначало не можах да подкарам интернет връзката - рязах картата и я преместих в сим1, което не помогна.
Оказа се че телефона не получава автоматични настройки от оператора (виваком). Обадих се и ми пратиха настройките на APN-а като SMS, въведох ги на ръка и всичко тръгна.

Има паразитни звуци от задния говорител когато е усилен над 70%, мисля че това се коригира софтуерно.

Има малък проблем с показването на някои текстове в settings menu-to, последната буква е малко резната.
Battery usage details не може да се скролва - вижда се само графиката и първите 1-2 реда под нея.

Wi-Fi, Bluetooth и GPS работят без проблеми.
Двете камери работят без проблем.

Не съм тествал 3.5мм аудио изхода.

Резултата в AnTuTu падна леко от ~13800 на ~12900, нищо страшно.

Не съм сигурен как телефона ще се държи с две сим карти и дали всичко ще е наред с интернета от втората.
Не знам дали ще точи батерията по бързо от стандартния ром.

Още нещо - не ми е ясно как да влезна в CWM с клавишни комбинации, на стария ми телефон просто трябваше да натисна vol- когато светне лампичката в червено но при този не мога да нацеля момента или схемата е различна.

За момента не мога да вляза в CWM рековъри без да bootna първо в работещ ром, което е леко кофти Smile
Цитирай
#39

Много си бърз, камерите работят ли с миуи-то? Директно сложи готовият пач или смени в него някои от файловете?
Цитирай
#40

Да колега, няма проблеми с камерите.

Директно сложих пача от темата на sta-s2z в миуи форума през cwm след като инсталирах rom-a без да рестартирам.

Препоръчвам recovery image за Blu Life Play 6.0.4.4 от долния линк, не знам дали има функционална разлика но интефейса е направен по удобен за телефона.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2370987

Не съм слагал китайски ром преди инсталацията на MIUI както препоръчва ROOT guide-a. Не знам дали това води до някакви проблеми.
Цитирай
#41

Супер, добре си се справил. :thumbup:
Гледам че sta-s2z е спечелил с този ром състезанието на MIUI и вече ще е част от официалният им екип за портване. Дали това значи че ще продължи да поддържа порта не знам, но е много активен разработчик.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2399708 - тук има линк към още един официален ром, този на Gionee Elife E3
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=477548 - тук пък е на руският клонинг fly iq4410, както и указания и колекция правени ромове, указанията са на руски, може да е от полза на някой. Руснаците са дали и сорса, ако на някой му е нужен. Въобще много сериозни както винаги.
Остава и от МТК да си удържат обещанието за Киткат на 6589.
Цитирай
#42

Някой успя ли да си сложи скрийн протектора като хората ? Моя отиде в коша.
Мисля да му купя един универсален калъф (има ги в различни размери).
http://www.technopolis.bg/b2c/details/59...-XL-CHEREN

П.С. вярно ли е, че на микро сим слота 3джито не работи ? Аз съм с микро сим карта прикрепена към СИМ адаптер.



 

Цитирай
#43

disign написа:Гледам че sta-s2z е спечелил с този ром състезанието на MIUI и вече ще е част от официалният им екип за портване. Дали това значи че ще продължи да поддържа порта не знам, но е много активен разработчик.

Доколкото ми стана ясно пача, който е ключов идва от milav, а той е спрял разработката поради липса на време. Така че за момента нещата не са съвсем розови....

DTPetkov написа:П.С. вярно ли е, че на микро сим слота 3джито не работи ? Аз съм с микро сим карта прикрепена към СИМ адаптер.

Първо ползвах картата в SIM2 и нямах проблеми с 3G, после я изрязах и пъхнах в SIM1 като минах на MIUI и пак всичко си работи, с тази разлика че с MIUI не получавам автоматични настройки за 3G.
Цитирай
#44

При мен 3g-то работи на 1-вата карта, която е мтелска и е резната. Не съм конфигурирал настройките за интернет, сам си тръгна. Аз съм със стандартния софт, не съм пипал нищо.

OnePlus 6 A6003 8GB/128 GB Midnight Black
iPhone SE
Цитирай
#45

Споделете как се прави скрийншот и как се рестартира телефона (с каква комбинация).



 

Цитирай
#46

http://www.aliexpress.com/item/Christmas...08821.html това е за клонинга му дали става и за allview ако става веднага поръчвам и тоз телефон става без забележка

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#47

rev написа:Доколкото ми стана ясно пача, който е ключов идва от milav, а той е спрял разработката поради липса на време. Така че за момента нещата не са съвсем розови....
Не, пача си е дело на sta-s2z, който всъщност е Стас и пише активно в темата в 4pda.ru. Така че за момента съпорта е подсигурен. Би трябвало веднъж седмично да получаваш ОТА ъпдейт на МИУИто.
Колкото до 3Gто изцяло от рома зависи дали има подръжка и на двете карти, оригиналният май има, МИУИто със сигурност има.

Няма никакъв шанс батерията от али експрес да е 3200 mAh, за батерия с реален такъв капацитет ще трябва и нов капак.
Цитирай
#48

DTPetkov написа:Някой успя ли да си сложи скрийн протектора като хората ? Моя отиде в коша.
Мисля да му купя един универсален калъф (има ги в различни размери).
http://www.technopolis.bg/b2c/details/59...-XL-CHEREN

Аз също не успях да се справя със скрийнпротектора. Явно си трябва висшО за тая работа.
Цитирай
#49

Накрая уцелих правилната тема.Аз сложих протектора след 5-6 опита и му оставих едно косъмче около средата.Телефона е за сина и не му пречело но мен ме дразни.Заради това поръчах нови от алито още в понеделник.Също така и гумуни кейсове.При поръчка на няколко броя от артикул цената пада в пъти долу горе.Всичките имена за които ми казаха са: оригинала-Gionee Elife E3 и от там вече BLU Life Play, Symphony W150, Allview V1 Viper, General Mobile DISCOVERY, Polytron W8470, Fly IQ4410 Quad Phoenix, Qmobile Noir A900.Така че наистина който търси аксесоари от чужбина да търси за Gionee Elife E3.Видях дори батерия 3800 и ми е чудно как ще стане.iOceana ми има друг капак за по голямата батерия защото е по дебела.И наче телефона наистина е страхотен за тази цена особенно.
Цитирай
#50

batence1986 написа:
DTPetkov написа:Някой успя ли да си сложи скрийн протектора като хората ? Моя отиде в коша.
Мисля да му купя един универсален калъф (има ги в различни размери).
http://www.technopolis.bg/b2c/details/59...-XL-CHEREN

Аз също не успях да се справя със скрийнпротектора. Явно си трябва висшО за тая работа.
Аз също имам нужда от нов протектор. Ако някой от Варна смята да поръчва калъфи и протектори може да се кооперираме , или пък ако вече е поръчал бих си закупила 2-3 протектора като дойдат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)