Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-= HOW TO =- Задаване на SD картата като "Default storage location" -= HOW TO =-
#1

Здравейте,

пиша кратко ръководство, с което ще можете да зададете приложенията да се инсталират на SD картата по подразбиране:

1. Направете Root по един от следните начини описани тук:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2390491

Android При мен с версия B122 само номер 4-ри работи

2. Изтеглете програмата "Flash Gordon" и я инсталирайте:
http://forum.xda-developers.com/attachme...1383402896

Android Същата служи за флашване на ZIP файлове. Хубавото тук е че не се налага да инсталирате Custom recovery.

3. Изтеглете този файл, преименувайте го на нещо кратко и без интервали, след което го запишете на вътрешната памет на телефона:
https://drive.google.com/file/d/0B16yhhM...sp=sharing

4. Стартирайте "Flash Gordon" и изберете "Select zip" -> изберете файла от т.3, след което програмата ще го разархивира -> Изберете "Flash now" -> Изчакайте, след което рестартирайте телефона

5. В меню "Settings" -> "Storage" ще се появи подменю "Default storage location"


JOB DONE!

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
По посоченият по-горе начин може да инсталирате и този оптимизиращ пакет
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2360670
Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android

Дано да съм бил полезен :cheers:

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Понеже често срещам въпроси в темите точно за този проблем ,ще направя темата важна за да се вижда. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

При мен програмата ми изписва,че файла е невалиден

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай
#4

Преименувай заглавието на ZIP файла в нещо кратко без интервали. Това е проблема, сетих се по-късно че трябваше да спомена за него. Ще го добавя в заглавието на темата.

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#5

Колега,пак същия проблем!

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай
#6

Остава самият файл да е повреден при свалянето. Случва ми се често при архивите. Сега ще кача този, който аз инсталирах снощи:

http://dox.bg/files/dw?a=2ab0a52e65

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#7

Колега,благодаря.Явно аз бъркам някъде.

Samsung Galaxy A3  2016
Цитирай
#8

При мен и с двата файла ми изписва че файла е невалиден....преименувам го и пак същото...
Цитирай
#9

Аз имах същия проблем , затова , след като изтеглих файла и го сложих на вътрешната памет , го инсталнах чрез touch recovery за Huawei Ascend P6 темата за инсталация , Тук : https://www.androidbg.com/forum/topic731...nd-p6.html
Цитирай
#10

Колеги, работи ли този метод? Аз пробвах метода от руския форум и всичко се получи, опцията се появи в менюто , НО продължава да инсталира в вътрешната памет. :wall:

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#11

При мен работи. Бях с B122, а сега с B118 и нямам проблеми.

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#12

amonev написа:При мен работи. Бях с B122, а сега с B118 и нямам проблеми.
Искаш да кажеш че си приложил метода които си описал в темата за стокови ром? Кажи ако всичко е наред и няма никви странични ефекти и аз да го приложа, че загинах да го трия тоя телефон :wall:

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#13

bobybg написа:Колеги, работи ли този метод? Аз пробвах метода от руския форум и всичко се получи, опцията се появи в менюто , НО продължава да инсталира в вътрешната памет. :wall:
Колега, защо ти е необходима тази гимнастика? Ако е за игри с голям кеш може да ползваш folder mount, има я в маркета. Аз имам 2 игри с по 2 гб кеш и 3,5гб свободна памет в телефона.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#14

neo9201 написа:
bobybg написа:Колеги, работи ли този метод? Аз пробвах метода от руския форум и всичко се получи, опцията се появи в менюто , НО продължава да инсталира в вътрешната памет. :wall:
Колега, защо ти е необходима тази гимнастика? Ако е за игри с голям кеш може да ползваш folder mount, има я в маркета. Аз имам 2 игри с по 2 гб кеш и 3,5гб свободна памет в телефона.
И тази ще пробвам, до сега съм пробвал поне 10 за кеширане за преместване и нищо.

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#15

Мерси колега :bow: наи накраяа една работеща програма! Пробвах я с NFS и работи сега ако монтира и sygic цена няма да има Dance :cheers:

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#16

bobybg написа:Мерси колега :bow: наи накраяа една работеща програма! Пробвах я с NFS и работи сега ако монтира и sygic цена няма да има Dance :cheers:
Ще монтира, колега Smile, нали това и е работата. Но ако си я свалил от маркета, мисля че е free версия, и може да монтираш само 3 папки. Ако искаш мога да ти кача pro , без лимит / ако не ти се занимава да я търсиш другаде/.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#17

neo9201 написа:
bobybg написа:Мерси колега :bow: наи накраяа една работеща програма! Пробвах я с NFS и работи сега ако монтира и sygic цена няма да има Dance :cheers:
Ще монтира, колега Smile, нали това и е работата. Но ако си я свалил от маркета, мисля че е free версия, и може да монтираш само 3 папки. Ако искаш мога да ти кача pro , без лимит / ако не ти се занимава да я търсиш другаде/.
Ако имаш възможност качи я , ще съм ти благодарен :cheers: . Обаче трябва ли да изтрия демо версията за да инсталирам про , или тя се надстроива?

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#18

bobybg написа:
neo9201 написа:
bobybg написа:Мерси колега :bow: наи накраяа една работеща програма! Пробвах я с NFS и работи сега ако монтира и sygic цена няма да има Dance :cheers:
Ще монтира, колега Smile, нали това и е работата. Но ако си я свалил от маркета, мисля че е free версия, и може да монтираш само 3 папки. Ако искаш мога да ти кача pro , без лимит / ако не ти се занимава да я търсиш другаде/.
Ако имаш възможност качи я , ще съм ти благодарен :cheers: . Обаче трябва ли да изтрия демо версията за да инсталирам про , или тя се надстроива?
Изтрий старата, като за по-сигурно размонтирай преди това. После си ги монтирай както преди.
https://www.dropbox.com/s/8ohintqj8dn3or...ab.Net.apk

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#19

Много благодаря на Neo9201 за приложението което ми предостави :bow: :cheers: !!!
За всички колеги които се чудят как да решат проблема с паметта, това е решението :

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#20

bobybg написа:Много благодаря на Neo9201 за приложението което ми предостави :bow: :cheers: !!!
За всички колеги които се чудят как да решат проблема с паметта, това е решението :


Здравей колега.Трябва ли телефона да е рутнат, за да работи програмата?Има ли някакви по-специфични условия при инсталиране и работа?
Благодаря предварително.

K 750i , N95 8Gb, E72, Samsung Galaxy S II - 16GB microSDHC карта Transcend class 10 , Huawei Ascend P6-Ползва се за таблет - 16GB microSDHC карта Transcend class 10
Цитирай
#21

Да, колега. Иска руут. Иначе е елемантарна за работа - избираш папката, която ще местиш, избираш къде и това е.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#22

Благодаря за бързият отговор.

K 750i , N95 8Gb, E72, Samsung Galaxy S II - 16GB microSDHC карта Transcend class 10 , Huawei Ascend P6-Ползва се за таблет - 16GB microSDHC карта Transcend class 10
Цитирай
#23

Здравейте, искам да попитам дали телефона може да работи с micro SDHC или трябва да е от по долния клас карта micro SD? Кой модел карта като марка бихте препоръчали Вие ?
Цитирай
#24

viva_juve написа:Здравейте, искам да попитам дали телефона може да работи с micro SDHC или трябва да е от по долния клас карта micro SD? Кой модел карта като марка бихте препоръчали Вие ?
Аз съм с тази: http://www.stealtech.org/flash/Samsung_3...U_id34734/
Според мен е перфектна.
Цитирай
#25

neo9201 написа:Да, колега. Иска руут. Иначе е елемантарна за работа - избираш папката, която ще местиш, избираш къде и това е.

Може да е елементарна ама не можах да разбера как да си маунтна игрите...пробвах метода от първия пост със новия линк ама ми дава,че файла е изтрит

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)