Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...

abatt написа:И в крайна сметка кой се държи най - добре от всичките модеми?

За сега се спрях на v52, иначе доста време изкарах и с другия.

Поздрави,
Иво
Цитирай
Аксесоари

И аз съм с него. Но забелязах, че има 2 версии чист 52 и от 920.
Цитирай

Опитах да сложа 124 версията на рома, обаче не стана. дава някаква грешка и не зарежда. сега съм със 123, дадох му ъпдейт, свали файл, опитах да го инсталирам през twr.. даде грешка. Няма ли някаква версия която да работи? Доста съм разочаравон, всички ромове имат безкрайно много бъгове, а част от тях и не се инсталират както трябва.
Цитирай

grafcheto написа:Опитах да сложа 124 версията на рома, обаче не стана. дава някаква грешка и не зарежда. сега съм със 123, дадох му ъпдейт, свали файл, опитах да го инсталирам през twr.. даде грешка. Няма ли някаква версия която да работи? Доста съм разочаравон, всички ромове имат безкрайно много бъгове, а част от тях и не се инсталират както трябва.

Здравей grafcheto,

Кажи какви са бъговете на някоя от официалните версии ?
Също така - какво правиш и каква грешка ти дава при опит да качиш S124 ?

Има и вероятност да си попаднал на дефектна бройка ...


Лека вечер,
Иво
Цитирай

За къстъм ромите говоря, те са много бъгави. Официалните имат някой опции, които не работят съвсем както трябва (ауто брайтнес, автоматично вдигане, намаляване на звука..), но не е болка за умиране. Единият ми опит за 124-ката беше, като я свалих през ъпдейта на самият телефон. Като дадох инстал, телефона се рестартира в TWRP. След много ровене, намерих файл, който предполагам е за ъпдейта - phone memory/emmc/googleota/update.zip
No MD5 file found, error flashing zip и т.н. - това излиза
Пробвах и по директният начин - флаш туул. Там не помня какво ми пишеше, но не зареди изобщо. Версията я свалих от тук:
https://mega.co.nz/#F!j55VnDbK!SrfhyDSfyPAc9hSKZS3NEA
Цитирай

Нещо прецаках телефона жестоко. На 123 версията реших да инсталирам през TWRP repartition file-a и theme center, които по принцип са за xvibe или гравити мууд (не помня точно). Сега не мога да го флашна, компютъра не го засича изобщо. Като пробвах да сложа гравити мууд през twrp пак не стана. Factory reset не става също. Пише: Unable to mount data: /data
и /emmc. Какво да правя?
Цитирай

Флашни го с флаштул и ще се оправи. Дръпни си версия за флашване от компютър, налей си драйвери преди това. Гасиш телефона пускаш флаштула който е в Ром-а, натискаш ресет бутона и включваш юсб-то.
Цитирай

Не става. Пробвам с версии които съм инсталирал преди това. Пускам flash tool, зареждам му ром, давам firmware upgrade, натискам reset на телефона, включвам usb-то и нищо. Инсталирам и някакви драйвъри преди това, но не става. Не знам дали в тях не е проблема.
Цитирай

Не, не и не... Инсталирах драйвърите както трябва, пак не иска. В чуждите форуми открих следното, но не мога да разбера какво точно се прави. Fastboot може би е програма за уиндоус?
Close every window you have opened in your pc (except browser of course Confusedmileytongue: )
Connect the usb cable just in pc port not in mobile phone.
Turn off your mobile.
Now open as admin minimal adb fastboot and write "fastboot boot recovery.img" (i believe that you download recovery image and renamed it in recovery.img) but don't hit enter yet.
Now push both volume keys (volume up + volume down) and connect the usb cable. After vibrate hit enter in cmd.
After few seconds your phone will boot in recovery. (if not try again until boot, i tried several times to boot)
Now in cwm go to install zip--> adb sideload and push the power button. Now you see that writes waiting for sideload etc.
Go again in adb fastboot and write "adb sideload VIBE1411.ZIP" . after will you'll see a percentage and when goes to 100% your phone will aytomatically install the ZIP. After install complete go and reboot system. You're done.
Цитирай

Като го включиш в компютъра издава ли звук че си закачил устройство през юсб-то?
Цитирай

Точно това гледах последно - издава, но няколко пъти. В device manager-a ту се появява, ту изчезва. Сега го закрепих да стои там, но пък има удивителна на драйвъра. И не вибрира, като задържа +- и вкарам кабела, както пише. Явно драйвърите правят проблем.
Цитирай

Ето ти http://lenovo-forums.ru/index.php?app=co...ch_id=2743 драйвери за флаштула. Пробвай преди да вкараш кабела дръж ресет бутона и не го пускай вкарай кабела изчакай 3-4 секунди и го пусни бутона.
Цитирай

Стана, благодаря ти! И този път не успях да инсталирам 124. Изобщо не тръгна. Ако някой знае работещ файл, да каже. Иначе 123 се инстарлира.
Докато ровех, почти разгадах варианта през CMD, което се оказа Command prompt-a на Windows. Но то е по-краен вариант, ако не стане през flash tool-a.
Цитирай

Здравей grafcheto,

Опитай с този линк за S124 ROW:
http://lenovo-forums.ru/files/file/508-%...140403-pc/

Иначе линка от MEGA на моя телефон също работи.
Иначе нямаше да го качвам там Smile

Успех,
Иво
Цитирай

С Андроида не съм се занимавал все още, но имам други проблем - https://www.androidbg.com/forum/post1201...l#p1201392
Цитирай

Здравейте и аз да ви запозная с моя проблем...
В момента съм с:
ROM: VIBEROM_P780_www.lenovohome.net (Андроид 4.2.2)
Baseband version: P780.V52, 2013/11/06 11:17
И Recovery:P780_recovery_TWRP_2.5.0.0.img
(Като, пробвах и CWM, от където и предполагам се появи проблема...)
Та.. Проблемът е следния:
Когато рестартирам или изключа/след време/включа устройството,
влиза в BootLoop и само вибрира през интервал от приблизително 30-40 секунди, на чисто- черен екран... обаче понякога с задържане на Volume UP мисля, че
или Volume UP + Power или Volume Up + Volume Down + Power
Излиза надписа "Lenovo" и стартира... тъка до следващото изключване/рестартиране...
Като няколко пъти влизам и в Factory Mode, който е напълно на китайски и макар, че открих в Google някакъв превод, пак се притеснявам да барам там...
+ Това (Вече при заредена система) Постоянно ми се появява Pop-Up нотификация на дисплея, която гласи:
"Power Manager gain Root" и това е на 2-3 секунди, което си мисля, е съпътствано от някакъв проблем, но пък не ме притеснява, защото така или иначе.. мисля да подменям ROM-а и съпътстващите го приложения за в бъдеще...

Какво съм правил с телефона до сега...:
С този ROM си дойде, и още си е с него, както и с радиото и всичко останало, с изключение на Recovery-то...
Подмених Recovery-то с CWM от https://mega.co.nz.... -(понеже ми беше по- познато, като име и опции от HTC Legend-а, който имах)
и тогава, за пръв път се появи този BootLoop, помислих, че нещо съм счупил системата и просто няма, какво да зареди, затова извърших от CWM: Wipe Data/Factory Reset, Wipe Cache partiotion, Wipe Dalvik Cache, като се надявах, аз и устройството ми да започнем на чисто, обаче проблема с BootLoop-а продължи...

взел от внимание коментарите на колегата @desobboy
https://www.androidbg.com/forum/post1129...l#p1129789
и тези на другите съфорумници, които коментират проблема,
Само, че не разбрах точно, какво е решението и дали проблемът ми е точно същия
защото, като изключим това с BootLoop-а и нотификацийката Апарата и модулите му
са напълно функционални... просто от време на време(в случай на изкл./рест.), се налага да му обръщам повечко внимание, но в крайна сметка все някога пак стартира....

Въпроса е какво да правя, за да се разделя с този проблем... Приемам мнения за смяна на рековери, РОМ-ове и там каквото трябва, стига да имат ясни обяснения или насоки

Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте,

Имам следният проблем. От 1 седмица имам такъв телефон и беше с ВИБЕром и ми казаха да го флашна със стоков ROW.
Вчера роотнах телефона с vroot след което записах стоковият ром P780_S124_ROW_140403 със SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119.
Следвах всичко както е описано в този сайт :
http://forum.xda-developers.com/lenovo-p...k-t2656441
Всичко се инсталира с флаштула и ми изписа ОК,
но след като го разкачих от PC и телефона не иска да се стартира, пробвах ресет с червеното копче, но нищо.
След това реших да пробвам отново да инсталирам друг ром P780_S123_ROW_131231, но ми дава следната грешка и нищо не мога да направя ...

Благодаря преварително Smile
Цитирай

Тук в темата на @Vessela, заподозрях нещо, в помощ на моят проблем, а може би и на нейният...

Цитат:Recovery [4GB]:
Please note that China and ROW uses different type recovery, flashing wrong version will causes bootloop.
China
CWM version is 6.0.2.8
CTR - CWM based version 6.0.4.4
Моето Recovery в момента е P780_recovery_TWRP_2.5.0.0, което би трябвало да означава, че не е съвместимо с ROM-a ми, който макар, че съдържа английски език, български(частично) и други, така като гледам по описанието в темата е китайски
Цитат:China ROM release history:
Does not include majority of Google apps, such as Play Store, Play Music, Search etc, but have many China bloatwares. Includes some useful features such as volume rocker wake. And only available in English & Chinese language. Other than that, it's just as same as the ROW version.
4GB partitioned as Data 2.5GB, Media 1GB
↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓
Цитат:Vibe ROM
China based, does not include majority of Google apps, such as Play Store, Play Music, Search etc, but have many China bloatwares. Includes some useful features such as volume rocker wake. And only available in English & Chinese language. Refined UI. Read more at post #2.
4GB partitioned as Data 2.5GB, Media 1GB
Но пък, въпреки и форматирането на паметта(2.5GB, Media 1GB) имам Google Play, G-mail, Google Settings, като вградени в рома приложения....?!

Тук въпросът ми е:Ако си сложа ROW-ROM, ако този по някаква случайност не е, и остана със същото Recovery- 2.5.0.0, Проблемът, с мъчното включване на апарата, ще се оправи ли ???

Весела, а твоят телефон, като моят ли прави с вибрирането и т.н. или въобще, не дава признаци на живот ???
Цитирай

Значи: Това, което установих днес е, че:
1. когато телефона е изключен и задържа Power докато извибрира и светне екрана- всичко върви добре.
2. Когато вляза в Recovery- то и най- вече в TWRP(защото пробвах много версии на TWRP и CWM, но просто ефекта е същия...) и дам System Reboot устройството отново се включва безпроблемно, с изключение на редки случаи.
3. Обаче, от включено състояние, дам ли му рестарт/reboot се започва пак същото вибриране(с всичките Recovery, които съм пробвал до сега...

Най- вече съм наблягал с опитите върху тези...
TWRP:
2.5.0.0
2.6.3.0

CWM:
6.0.1.5
още едно, на което сега му загубих версията...

и още нещо гледам някакви ROM-ове... споделете кой, от какво е доволен... Трябва ми нещо напълно функционално-неограничено, енергоспестяващо, Root, без китайски надписи, може и да не е много шарено... ...и без BootLoop....
Гледам този.... http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p78.../#comments , някой има ли мнение за него.... пише, че е чист андроид...

Моля, коментирайте, нека всеки каже по нещо и решението ще се намери...
Цитирай

Brannik написа:... и още нещо гледам някакви ROM-ове... споделете кой, от какво е доволен... Трябва ми нещо напълно функционално-неограничено, енергоспестяващо, Root, без китайски надписи, може и да не е много шарено... ...и без BootLoop....
Гледам този.... http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p78.../#comments , някой има ли мнение за него.... пише, че е чист андроид...

Моля, коментирайте, нека всеки каже по нещо и решението ще се намери...

Здравей Brannik,

За мен S124 ROW е отговор на твоя въпрос. Този ROM бих ти препоръчал като стабилен и орязан от "глупости", от който съм изключително доволен. От снощи реших да тествам KitKat (пак от руснаците). Нямам много впечатления и затова няма да бързам да споделям.

А опитай да влизаш в Recovery от MobileUncle приложението. За мен е най-лесно така, отколкото да задържам с 2-3 пръста бутони, докато рестартирам или включвам.

Поздрави,
Иво
Цитирай

Благодаря ти за вниманието Иво..!
Значи... Дали се опитвам, да влезна в Recovery през Uncle-то или, От включено положение му задам рестарт... Апарата влиза в BootLoop...
Ти кое Recovery използваш?
А, този S124 мисля, че ще е най- добрият вариант за мене.. [colour=red]А за коя версия на телефона е този РОМ 4 или 8ГБ?[/colour]
Би ли ми дал Линк към някоя тема, където мога да прочета малко повече за него, как се инсталира и такива работи...
(НЕ- малко съм скаран с руския... :| )
Предполагам има Root..
Няма китайски работи..
А как се отнася с батерията???
И с кое Recovery го инсталираш...??? или е през въпросният FlashTool(върху, който нямам наблюдения, все още..)

А докато разглеждах коментарите този 4.4.2 нещо лагвал, и това запомних... но сигурно, ще има и други кусури.. ще се радвам да споделиш опита си с въпросният ром..
Цитирай

Здравей Brannik,

За да влезеш в Recovery от MobileUncle - трябва да имаш нормално работещ телефон, но при BootLoop - няма как да стане. Предимно ползвам TWRP, защото ми е по-удобно, иначе нямам нищо против CWM.

В руския сайт версиите на ROM-овете за P780 са само ROW. A S124 я има и за 4GB и за 8GB. Не съм сигурен дали обаче нямаше някаква разлика за телефоните произведени пред 2014 година. Към всеки ROM си има описание как се инсталира, руутва и т.н. Освен това има и форумна тема, от която можеш да разбереш почти всичко до най-малки подробности.

Инсталацията е чиста - минава през FlashTool. Има вариант да update-неш от S123, но няма голям смисъл. Отдели малко време да прочетеш. Изтегли, инсталирай си драйверите за Windows и след това си качи S124. После руутваш в Framaroot, инсталираш си подходящ модем - примерно v52 (най-бързо и лесно през Recovery). И си ползваш телефона Smile

За да си по-спокоен - направи един IMEI BACKUP (аз ползвам MobileUncle). Та ако по някаква причина замажеш IMEI-те, да можеш пак през MobileUncle да ги възстановиш бързо и безболезнено.

Успех,
Иво
Цитирай

Благодаря Иво... при първа възможност, ще разгледам по- подробно за какво иде реч... Това, което ме спира за момента е, че не разбирам руски, а и нямам много свободно време да се задълбоча в превода.. почивните дни мисля, да се захвана...
Но по скоро ме вълнуваше, коя точно версия на Recovery-то използваш, понеже в една друга тема в XDA четох, че ROW и China ромовете били съвместими с различни версии... а аз която и версия да захвана, все стигам до същото положение Smile

Цитат:Recovery [4GB]:
Please note that China and ROW uses different type recovery, flashing wrong version will causes bootloop.
China
CWM version is 6.0.2.8
CTR - CWM based version 6.0.4.4

ROW
CWM version is 6.0.1.5
TWRP version is 2.6.3.0
CTR - CWM based version 6.0.4.4
Цитирай

Проблемът с руския се решава с гуугъл транслейт. Но, трябва да го преведе на английски, защото от руски на български смисълът на изреченията доста се губи.
Цитирай

Именно това ми е проблема, че от български -към> руски смисъла се губи сред превода, ама няма сега да разводняваме темата излишно... само да ме насочите това ли е линка?
Цък

п.п.с. Наясно съм, че не е коректно, да поствам адреси, към други форуми тук, извинявам се за което!
Благодаря Предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)