Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...

Brannik написа:Именно това ми е проблема, че от български -към> руски смисъла се губи сред превода, ама няма сега да разводняваме темата излишно... само да ме насочите това ли е линка?
Цък

п.п.с. Наясно съм, че не е коректно, да поствам адреси, към други форуми тук, извинявам се за което!
Благодаря Предварително!


Да, това е линка. Но забележи че пише, да не се прави за телефони от 2014 година. А на този линк: https://mega.co.nz/#F!DkZg2BRZ!XsyBsDoB5sRdczecDvZuHw - съм направил една компилация от документация за някои по-специфични операции - като инсталация на драйвери за Windows 8/8.1 64bit, работещи Recovery, модем файлове и също някои инсталации (MobileUncle, Framaroot и LenovoPower)... Бях качил и официалните китайските ROM версии (S135), но ги махнах - оказаха се безмислени за нашите географски ширини.

А за времето - да, със сигурност трябва да заделиш време и да се задълбочиш. Някои се справят и по-бързо, но на мен ми трябваха 3-4 дена докато разбера какво да правя - след като тотално си блокирах телефона получен току що по пощата Smile

Беше доста неприятно, но слава Богу - сега всичко е наред!

Успех,
Иво
Цитирай
Аксесоари

Този линк е към инсталация на 124 версия на рома. Вчера точно него преглеждах. Не знам това ли търсиш.
При мен се появи друг проблем - телефона ми вече не е руутнат. Заради проблема със зареждането, пробвах какво ли не. В рикавъри-то влязох в менюто за триене и каквото можах затрих... Та, надявам се да мога да си го руутна сам. Предполагам рома ще се загуби след тази процедура и трябва наново?
Съвсем се счупи този телефон. Пак ще попитам - читав сервиз или човек на който мога да го дам за да го погледне?
Цитирай

grafcheto написа:Този линк е към инсталация на 124 версия на рома. Вчера точно него преглеждах. Не знам това ли търсиш.
При мен се появи друг проблем - телефона ми вече не е руутнат. Заради проблема със зареждането, пробвах какво ли не. В рикавъри-то влязох в менюто за триене и каквото можах затрих... Та, надявам се да мога да си го руутна сам. Предполагам рома ще се загуби след тази процедура и трябва наново?

При Root-ване не се губи нищо. Root-ването за S124 става най-бързо (за мен) с програмката Framaroot - има я на MEGA линка, който пращам в няколко различни поста вече. Качвате APK файла на телефона и инсталирате. Root-ването става за около 5-6 секунди и изисква един Reboot на телефона.

BTW, докато пиша това - телефона ми каза че има официален Upgrade от S124 ROW до S220 ROW ... и сега го тегля през WiFi, защото е 722MB. Дори не знам дали не е официален KitKat, но ще видим Smile

Затова няма и да "честитя" на останалите, докато не се убедя, че е ОК!

Поздрави,
Иво
Цитирай

Направих номера с фрамаруут. Пускам mobile uncle, пише UnRoot и програмата забива. Преинсталирах чичото, пак забива. Ходи разбери какво става.
Цитирай

grafcheto написа:Направих номера с фрамаруут. Пускам mobile uncle, пише UnRoot и програмата забива. Преинсталирах чичото, пак забива. Ходи разбери какво става.

Значи най-вероятно не си направил номера както трябва Wink Щом ти пише UnRoot - това е подсказка, че не си го Root-нал и съответно MobileUncle няма да работи, както ти се иска.

Инсталираш Framaroot, стартираш го, избираш Install SU, натискаш бутон Boromir и чакаш да ти се появи диалогов прозоре прозорец, който ти казва дали си успял или не да Root-неш телефона си.

Това е!

Поздрави,
Иво
Цитирай

Графче.. пробвай с VRoot аз ей така, като го взех още телефона и направих нещо и му изчезна суперюзъра, пробвах с FrameRoot и резултатът ми беше същият, като твоя... След рестарт, все едно нищо не си правил.. потърси информация за VRoot, може да ти е от полза...
Цитирай

Така... попаднах на проблем... заради тази работа с БоотЛооп-а..
Значи.. пробвах да инсталирам S124 през ФлашТулл само, че запецна и пишеше Searching... Аз натиснах VolumeUp на телефона, отчете го- като свързано устройство и започна да зарежда червеният бар.. и стигна до 100% и спря.. чаках го към 20 минути и не мръдна.. изкарах телефона, включих го, и пак си бях със стария VibeRom със същите настройки, все едно нищо не е било...

Когато го свържа с USB-то, докато е изключен почва да BootLoop-ва и се Connect/Disconnect-ва(драйвъра, ми го отчита, като MediaTek ..нещо си..

.... И реших, че трябва да го изчистя нацяло и да повторя операцията..
CWM/
1. Wipe data/factory reset
2. wipe cache partition
CWM/advanced
3. Wipe dalvik cache
4. Wipe Battery stats
CWM/Mount & Storage
5. format /cache
6. format /data
7. format /mmc
8. format /system
9. format /preloader

обаче това продължи.. и когато го свържа, докато е изключен, се получава същото нещо и не ми дава възможност да използвам флаш-тула-

Единственото, което можех да правя до преди малко(след, като извърших всички стъпки) е да влизам в Recovery-то
Сега май и това не мога

Задържане на.. води до..:
Power = BootLoop
Power + Volume Up = Включва се подсветката на екрана и до там...
Power + Volume Down = Включва се подсветката на екрана и до там...
Power + Volume Up+Down = Recovery/понякога - BootLoop

Давайте идеи, какво да го правя
Благодаря предварително!(Тука са ми надеждите за изход от лай***ата ситуация)

П. П. Проблемът според мене е, че постоянно влиза в BootLoop и заради това не мога да го флашна.. тръгва и като Loop-не изключва... въпросът ми е как да оправя тоя боотлооп(Когато устройството е изключено и го свържа с кабела)????

А дадох Download/Format опцията и го прекъсна на средата.. сега го чете, като непознато USB
http://prikachi.com/images.php?images/618/7495618N.jpg
След инсталиране на VCOM Driver-а ми го показва така..
http://prikachi.com/images.php?images/640/7495640X.jpg

При повторен опит, това се получава...
http://prikachi.com/images.php?images/615/7495615y.jpg

Телефона просто не реагира, по никакъв начин на бутони и комбинации единственото, което прави е да се свързва, като Mediatek USB Device, и то при положение, че му инсталирам драйвъра всеки път и да му свети лампичката(сигурно зарежда..)

Ще го бъде ли ????
Цитирай

Телефонът, по някаква случайност уживя... (още не мога да повярвам, затова няма да бързам да се радвам... :confused: :confused: :confused: )
Пуснах FlashTool-а, Заредих Scater- Файла, маркирах DA DL All With CheckSum, натиснах Download, и свързах телефона с кабела...
На първо време комютъра, даже не изпиука за нов ХардУеър, Натиснах и задържах Volume Up и го разчете като непознато MKT USB устриойство, Инсталирах наново драйвъра, и тогава го разчете като MTK USB COM или нещо от рода.... и нещеш ли, бара започна да се пълни, от там - нататък по описание... 100% –> Зелен Кръг -> Дискънект Телефон/Компютър -> Рестарт на телефона -> Възстановяване на изгубени IMEI(Които, архивирах в началото на одисеята още- БЛАГОДАРЕНИЕ НА ИВО!! - добре, че се е постарал, да напише човека, че може да се случи нещо такова)
И... така... сега ще започна да го разглеждам наново и да си го нагласям... но до преди малко, направо този телефон, го бях отписал... никакъв признак за живот не даваше.. и като ми го отчете, като флашка... :facepalm: направо, щях да го хвърля през прозореца...

Поздрави....
Цитирай

Браво, Brannik !!!

Добре е, че не си се отказал.

Има няколко трудни момента свързани с тия операции. На няколко пъти мислех да направя ръководство (стъпка по стъпка) или дори филмче за инсталиране на драйвери, използване на софтуерите, подмяната на модем и т.н. ... но понеже видях, че има нещо подобно в съседна тема, се отказах.

Първата трудност е с инсталиране на драйвери под Windows XP/7. Още по-неприятно е, ако Windows-a e 8 или 8.1 - но и за това има ръководство - копирал съм го на MEGA линка.

Следващата трудност е при FlashTools - да включиш USB-то към телефона в точния момент.

И накрая - разбира се, Root-ването изглежда най-лесно.
Но след него може да се смени Recovery и трябва да се сложи подходящ модем файл (modem.img).

Не е сложно.
Става за 10-15 минутки всичко това.
Но не е интуитивно (поне за мен) - там е целия проблем Smile

Поздрави,
Иво
Цитирай

Аз, горе- долу имах някаква представа кое, след кое трябва да се получи, понеже както казах в по- предните постове човърках едно- две- три HTC- та само, че за пръв път се сблъсквам с Mediatek- устройство и това, ме обърка малко... сега имам и още един въпрос, докато си на линия... ??
С какво Root-ваш S220- 4.4.2, сблъсквал ли си се с някакви проблеми, свързани с експлоатацията му и най- вече, кой modem- файл използваш(считаш, като най- добър за тебе) питам, те защото нямам натрупаната рутина с това устройство, която явно имаш ти...
Благодаря за развитието на темата!!!
Цитирай

Здравей Brannik,

Както е писал eljoni в темата за Lenovo P780 Android 4.4 - Root-ването го правя с Geno. Не ми е много ясно как става цялта работа, но следвам стъпките описани в руския форум и в крайна сметка телефона се оказва Root-нат: http://lenovo-forums.ru/topic/1662-root-...novo-p780/

Нямам никакъв опит с KitKat, но ще изчакам за да видя дали ще свикна. Вече 3-ти ден ми е малко странно. Чувствам се все едно съм с друг телефон ... но не по-добър Sad И преди ползвах VIBE ROM, но сега нещо не мога още да разбера в мен ли е проблема или някъде другаде.

Затова и още не съм писал в съседната тема (Lenovo S220). Защото не се чувствам комфортно след този Upgrade ... поне към момента.

Но ако имаш време и желание - действай мело и отговорно!
Вече знаеш как да се върнеш на S124 :thumbup:

Поздрави,
Иво
Цитирай

Не... и аз вече, съм с него сега тамън чета точно за това Geno, но... и на мене ми е доста странно но след, като сменя Launcher-а работите, се нормализират, понеже бях свикнал с Nova Launcher работите са малко по- познати, а и с смяната на launcher-a, забелязвам и спад в използването на Батерията и използваната РАМ, а ти с кой Runtime си Art или Dalvik??

Защото чета, че ART-а се държал по- добре, но не е така- развит, като Dalvik-а и е възможно да съдържа несъвместимости и бъгове..
Цитирай

Ивчо, рутнах го с superuser.zip от тази тема:
http://lenovo-forums.ru/topic/7143-root-...ntry201230

само, където не знам, след рестарта, дали ще се задържи, но всичко е поправимо...
Другото нещо...:
Когато инсталирах SuperSu-то ми изписа, че иска да се ъпдейтва, после написа, че било невъзможно, незнам си какво още..., но като стартирах Uncle-то всичко мина по мед и масло с презаписването на IMEI-те

П.П. Благодарен съм на модераторите, че са разбрани и не трият хиперлинковите, за да можем да си помагаме по този начин, чрез свободна и открита за всички комуникация
Цитирай

Brannik написа:... а ти с кой Runtime си Art или Dalvik??

Защото чета, че ART-а се държал по- добре, но не е така- развит, като Dalvik-а и е възможно да съдържа несъвместимости и бъгове..

Благодаря за въпроса - изобщо и не съм се замислял. Още повече, че KitKat би трябвало да си върви с включен ART. Но може би съм разбрал грешно и все още да е експериментално. Та, оказа се че е бил включен Dalvik, но веднага превключих на ART.

Ще видя дали това ще доведе до някакво подобрение.

Благодаря, още веднъж!

Поздрави,
Иво
Цитирай

Значи.. - Да.. то по подразбиране, след инсталацията е на Dalvik... ако искаш ти задръж на ART, аз ще поостана сега на Dalvik, и ще видим горе-долу за какво става въпрос.. (знам, че всичко е субективно, но горе долу можем да съобщаваме за възможни проблеми, крашове и бъгове..)
Цитирай

Съжалявам, от повторно презареждане на страницата съм пуснал 2 едни и същи коментара един след друг..
нямам за цел да разводнявам темата... Отново се извинявам...
Цитирай

Здравейте,S220 има ли български и как се държи батерията с него.Преди с s 123 батерията ми караше по 4-5дена ,инсталирах SLX ром ,работи без забележки ,но консумира батерията за 2 дни.

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай

Моето мнение е, че сравнение с S124 харчи повече батерия, паметта е събрана, което е хубаво(има и други хубави работи), иначе за български.... няма..., но сигурно има начин да вкараш, ако толкова ти се иска... аз лично макар и стремейки, се да пиша на кирилица в чатове, форуми, SMS-и, пак предпочитам менюто на телефона, да ми е на английски... някои работи нямат буквален превод Английски->Български, а обяснението им е дълго, когато става въпрос за меню
Цитирай

И аз след доста тестове стигнах до извода че X-Vibe е най-читавия rom за този телефон.
Цитирай

S220-вече и S221 се добавя български с приложението Locale&Language - почти всички приложения стават на български и някой места от менютата.Освен това добавя и българска клавиатура.
Цитирай

Здравейте имам следния проблем с телефона си . След не достатъчно везети мерки за опазване на бекъпа от оригиналния софтуер на телефона (Format SD) затрих си IMEI-те :wall: . Имам единствено бекъп от mobileuncle ,при ползването му дава че ги възтановява ,а нищо не се получава.Изчетох всички форуми който се занимават с проблема на загубената NVram ползвах и донорска такава от същия модел , изредих програми като Meta 3G, MTKDroid tools,IMEI&Sn writer, SN-station ...( да не пропусна някой Smile Smile ). Крайния резолтат е таблет ПОЛУ- телефон. В момента устройството работи като телефон ,но постоянно губи обхват.IMEI-te за саписани коректно от мен и в About phone -> Status под надписа IMEI information пише IMEI relative information?!?! инъче IMEI-te в самото меню са си правилните , а под тях пише IMEI sv(slot1) 78 (това незнам така ли трябва да е Rolleyes ).
Моля за съвет защото незнам какво пропускам . Ако знаете и някой сервиз за предпочитане във Варна .
Предварително благодаря .
Софтуера с който е в момента телефона : p780_ROW_S123_131231 : модем: s920.v17
Цитирай

А, пробва ли се да смениш модем-файла и да видиш как е и, ако ти забегнат IMEI-te, тогава евентуално да си ги възвърнеш, чрез бекъп-а
А иначе не знам... Просто давам предложение... Дано се получи!
Цитирай

Пробвах и различните модеми няма Smile подобрение .За този софтуер с който съм в момента сякаш v17 e най добре . Сим картата работи с други телефони (макар и не смарт) без проблеми . Нямам идеи ... Телефона се закача и разкача постоянно а в момента пиша от него през 3Г клетката на глобул. Поведението му е доста странно 10 15 мин няма проблем и след това няма никакъв обхват поне 5-6мин.Телефона се ползва с една карта от глобул .
Цитирай

На мен ми звучи като затрит и невъзстановен NVRAM. Най лесния начин е да намериш отнякъде CWM/TWRP бекъп за модела и да си го пуснеш на твоя телефон, проблема е че след това телефона ти става с IMEI-те от бекъпа. Другия начин е да си го форматираш с SP_Flash_Tools със стоков РОМ, но това си е опасна процедура. Според руснаците лесно можеш да провериш дали NVRAM-a ти е повреден: правиш Нулиране до заводските настройки и ако пак ти изчезнат IMEI-те значи си без NVRAM. Eто тук са писали по-подробно, има и донорски NVRAM-ове. http://lenovo-forums.ru/topic/1540-%D0%B...%BB%D0%B5/
П.П. Най-добрият модем за мен е V52. При грешен модем проблемът на връзката е в 2G, не в 3G.
Цитирай

Това за пълното форматиране и слагане на стоков ром вече е направено както и бекъпа със TWRP естествено че тръгна с чуждия imei ... Последно моите имеи ги въведох ръчно чрез мобилния чичо (бекъп файла не работи :wall: незнам защо) после проверих nvram файла чрез meta3g уж ее там и работи . А за нулиране .,. Не съм пробвал от къде кое меню трябва да го направя ? Рекавъри или ?
Проверявал съм Imei-те и във фабричното меню са правилните .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)