Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...

Можеш и от рекавърито - wipe на всичко или от меню Настройки - Factory reset
Цитирай
Аксесоари

Мдааа май не бях правил пълен wipe през рекавъри.. Но промяна относно imei и свързването към клетката няма. Започвам да си мисля че нещо е откачено или отпоено (студена спойка Huh ). Телефона го отворих и затворих много внимателно по напътсвия от 4pda.RU (eхх да имаше просто откачена антена)
Цитирай

Колега виждам, че си онлайн, я разгледай по- внимателно този пост, защото си мисля, че моят беше в доста изтрито положение :facepalm: , а в момента работи и се държи коректно...
https://www.androidbg.com/forum/post1204...l#p1204271
А това е следващият коментар, след като ми се възстанови телефона...
https://www.androidbg.com/forum/post1204...l#p1204383
Цитирай

И аз имам подобен проблем. След опит за флашване на Recovery, вече нито един Flashtool не го разпознава. Или дава грешка или нищо не се случва.
Махах драйвери, сложих пак, вадих батерията, за да съм сигурен че после е ок. Но нищо - свети лампата само на телефона и това е. Нито стартира, нито нищо... :wall:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Имах ситуация при която въобще отказа , дори flash tools- не го виждаше . При мене се "изгря " по следния начин:
1.Натиснах ресет бутона за поне 5-6 мин
2.пуснах sp flash tools 5.1343 със стоков ром и Format all+ download
3.пъхнах кабела в телефона Smile
4.пуснах ресет бутона

Успех и дано имаш качествен бекъп на Nvram


Ps: някой знае ли как да намеря ДЕЙТВИТЕЛНИЯ сериен номер. Тоест пише ли го някъде под капак батерия или ...на кутия?!?
Цитирай

При мен по друг начин, но го оправих вече. Да знаете, че има разлика за модели от 2014година произведени. Тогава файла за S124 е друг. С него се оправи, но извадих батерията, за да започне флашването. Dance

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Be6i4 написа:При мен по друг начин, но го оправих вече. Да знаете, че има разлика за модели от 2014година произведени. Тогава файла за S124 е друг. С него се оправи, но извадих батерията, за да започне флашването. Dance

Абсолютно е така - има разлика за произведените през 2014 година. Но, ваденето на батерията при P780 е заменено с натискане и леко задържане (3-5 сек) на Reset бутона. Поне така го обясняват по-знаещите по форумите...

А за да я извадиш - сигурно си го разглобил ?

Поздрави,
Иво
Цитирай

Да, ама вече го правя със затворени очи при този модел. А и уж за по-сигурно го разглабям. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте, можете ли да качите v19?
Цитирай

Всички модеми ги има в първи пост.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

С извинение, ако не съм прав но мисля, че точно този V19 го няма в първият пост, но все пак... @sarcx защо търсиш точно v19 имаш ли нещо в предвид... сподели в темата....
Аз, сякаш съм най- доволен от V52(който, го има в първият пост)....
Цитирай

Моя грешка. V19 го има тук:

https://docs.google.com/file/d/0B1cGHMX_...g3Q1U/edit

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте,да споделя и аз .С SLX РОМ modem v19 работи без забележки,сложих v52 и на моменти губя обхват.Върнах v19 и всичко е наред.Явно и от версията на рома зависи.

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай

Здравейте .Проблемите на моето Lenovo се оказаха не в софтуера , а лоша спойка :facepalm: някъде там. Първо чисто експерементално установих че телефона работи без проблеми когато е разглобен и по точно без задния пластмасов панел. Дори и само поставянето на панела без болчетата води до моментална загуба на обхват и Х Smile. Продължих с експеременталната работа и установих , че при натиск на определени зони по платката се получава същия ефект . Моля вижте приложената снимка .
При лек натиск на зоните 1,2,4,5 обхвата изчезва.При издърпване на 1 или 3 се възтановява напълно.Единственото което ми идва на ум е да нагрея платката . Евентуално мога да ползвам просионален уред с който мога да регулирам температурата на обдухване, но незнам каква трябва да е тя( колко градуса ). Моля някой ако има идея да я сподели Smile .
Цитирай

Колега,защо просто не опиташ да свалиш платката с държачите за сим карти и ммц,и после пак да я поставиш-може да имаш или окислени контакти или лоша спойка точно там.В основната платка ако е проблема е лошо.
Цитирай

sdslavi написа:Колега,защо просто не опиташ да свалиш платката с държачите за сим карти и ммц,и после пак да я поставиш-може да имаш или окислени контакти или лоша спойка точно там.В основната платка ако е проблема е лошо.

В основната е 100% просто няма как да се тества без държачите,а самия куплунг изглежда чист и добре запоен (за жалост просто щеше да е лесно )
Цитирай

Здравейте,

Телефонът ми е на под 24 часа и вече е brick-нат Sad
Следвах тези стъпки http://forum.xda-developers.com/lenovo-p...l-t2553725, заредих това: P780_S119_130929_rooted_twrp_gapps.7z, след флашването се появи зеленото кръгче все едно всичко е ОК, но не се включва.
С windows 8.1 съм. Драйварите ми изглеждат така : http://prikachi.com/images.php?images/924/7587924o.jpg
Дали заради тях не иска да се флашне с друг ром?

Това се получава когато се опитам да го флашна пак...
http://prikachi.com/images.php?images/956/7587956h.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/960/7587960R.jpg

ПП ЖИВ Е! ЖИВ Е! Dance Dance Dance
Специални благодарности на sdslavi :thumbup:
Цитирай

голяма беля Sad моля за помощ. Следвах всички стъпки стигнах до края но телефона не се пуска . опитвам отново да го флашна със : P780_S124_ROW_140403 но ми дава грешка : [EMI]Enable DRAM Failed
Цитирай

общо взето като проблема на nnikos ... но той не е пояснил как се е оправил Sad
Цитирай

Здравейте!Искам помощ!Нов съм за форума с нов Леново P 780- 4 гб.китайски,почти съм убеден че е преди 2014 защото го купих през юни ,но не съм на 100% сигурен и незнам как да разбераИскам да кача Ром -нов защото не съм доволен от работата на телефона! Прочетох почти всички теми изтеглих си някои необходими неща ,но все не мога да се престраша да започна ,защото не съм сигурен откъде да започна и последователността на действие и кои точно действия трябва да извърша!
Значи в момента съм с номер на версията S 136_140306 и версия на радиомодула v.16 имам root !Общо взето нищо не съм му правил защото не съм 100 процента убеден както казах!
Имам изтеглен този P 780_ROW_S 222_4.4 с този SP_Flash_Tool_v 5.1352.01 и различни модеми като modem_1_3 g_n .i mg,
V 52 и V 101! Ако трябва ми препоръчайте други ако тези не са точните?
Въпрос -аз трябва да имам някво рекавари,трябва ли да качвам друго и за какво служи аджиба ?С флаш тула ще се оправя има и видео!Как точно да кача версията на модула която ми трябва -чрез телефона или чрез лаптопа?

ПОМОЩ! Много се радвам че не съм сам тук!Очаквам съдействие!
Цитирай

Здравей vurni86,

Поздравления за избора на телефон и за труда да прочетеш преди направо да питаш! Нека те успокоя, когато се престрашиш да направиш нещо - много вероятно е да съсипеш няколко пъти телефона, но не и безвъзвратно. Все пак си направи backup на IMEI-ите (примерно с MobileUncle или ги запиши на лист хартия).

ROM ROW_S222 е един от най-неуспешните. Бих ти препоръчал S226: http://lenovo-forums.ru/topic/8589-lenov...B0/page-30, но все пак е с по-старата версия на VIBE - 1.5

Ако искаш да си с VIBE 2.0 - ще трябва да инсталираш китайски ROM: http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-vibeui-2-0/. Ползвам го от 2+ месеца и съм много доволен.

Как да смениш версията на модема ?
Най-лесно и сигурно е през Recovery Console (инсталира е ZIP файл) или с помощта на FlashTool (флашва се IMG файла). Версии v52 или v101 ще работят еднакво добре.

Инсталира се ROM. Root-ва се телефона. Инстралира се Recovery Console. Подменя се модем версията. Възстановяват се IME-ите (ако има нужда). И после ползваш устройството!

Лека вечер,
Иво
Цитирай

Привет на всички , телефона е жив но стана така с тази карта ,че нямам backup na IMEI Sad има ли начин да се оправи ?
Имам в предвид телефона се наложи да му се направи формат и след това сложих ROM-a ,който бях избрал , телефона работи добре но нямам никакъв backup na IMEI-a Lock
Цитирай

Мерси Belitov за отговора искам да изкажа впечатленята си за с S 226 ----издражливостта на батерията не може да се сравнява с рома който ми дойде телефона S 136!Много по -малко издържа батерията с 226,но пак е с нов андроид!И се замислчм кое предпочитам(батери лайф или по нов андроид и интерфейс)?
Ще се радвам да изкажете своето мнение!
Цитирай

Някой има ли последният ъпдейт на Jelly Bean за recovery? Макар, че този начин на ъпдейт не става при мен. Но не ми работи usb-то както трябва, та това е начина. Идея защо ми дава грешка като тръгна да ъпдейтвам през recovery?
Цитирай

vurni86 написа:... Много по-малко издържа батерията с 226... Ще се радвам да изкажете своето мнение!


Здравей vurni86,

Съгласен съм за намаления живот на батерията в S226 (ROW). Така и не успяха инженерите на Lenovo да оправят ROW версията. Даже се изпокараха с руските си колеги и последните вдигнаха ръце още на S226+Vibe 1.5. Обаче споделям (от опит), че с китайската версия LENOVO P780 VibeUI 2.0, телефона ми издържа между 3 и 4 дена, което рядко ми се случваше и с S124. Ако сложа "на кантара" и Vibe 2.0, който ползвам в момента - бих казал само едно: S124 е добър, но вече остарял ROM.

Най-хубавото в случая е, че всеки може да ползва който си пожелае ROM! :thumbup:

Поздрави и успех,
Иво
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)