Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...

belitov написа:Здравей vurni86,

Ако искаш да си с VIBE 2.0 - ще трябва да инсталираш китайски ROM: http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-vibeui-2-0/. Ползвам го от 2+ месеца и съм много доволен.
Иво

Искам да инсталирам този ром, но за целта моля за помощ по 2 въпроса:
1 ) Мога ли да го инсталиран направо през CWM при положение, че съм с китайската версия на телефона, но качен РОМ GravityMod2 v3.0 и сменени модеми, радио и т.н.

2) пише, че допълнително трябва да кача Гапс- Какво е това Гапс?
Цитирай
Аксесоари

Сборка в формата на .zip файл със всички гугълски приложения- флашват се като ROM-a през рековъри, след като инсталираш ROM-a.
Цитирай

А относно първия въпрос?
(питам защото чета, че имало значение за ромовете, телефоните дали са китайската или европейската версия)
Radirad написа:
belitov написа:Здравей vurni86,

Ако искаш да си с VIBE 2.0 - ще трябва да инсталираш китайски ROM: http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-vibeui-2-0/. Ползвам го от 2+ месеца и съм много доволен.
Иво

Искам да инсталирам този ром, но за целта моля за помощ по 2 въпроса:
1 ) Мога ли да го инсталиран направо през CWM при положение, че съм с китайската версия на телефона, но качен РОМ GravityMod2 v3.0 и сменени модеми, радио и т.н.

2) пише, че допълнително трябва да кача Гапс- Какво е това Гапс?
Цитирай

явно съм задал много тъп въпрос , щом никой не ме е.... за жив.... :facepalm: Confusedtupid:
Цитирай

Здравейте отново, попаднах на един P780 с Viberom. Но нещо не ме впечатли никак даже. Искам да го махна, пробвах много неща, но не успях, а хора със същият ром са следвали тези стъпки и са успели, някой може ли да предложи защо не иска да се флашне?
4ГБ версия, когато стигне на стъпка 12 постоянно се рестартира и стои на режим зареждане (батерията със светкавицата).
Ползвам Флаштула от описанието на това упътване и ром от същото упътване. Драйвера си го инсталирах от сайта на Леново.

Step by step guide :


  1. If your phone is not already soft bricked, back up whatever you want. External SD card is fine. If your phone is soft-brick then say goodbye to your data and skip this step.

  2. Uncompress all the files you downloaded from this thread into a directory where you can remember. Including the ROMs.

  3. Shutdown your phone if its not in a bootloop. If it is skip this step.

  4. Open "Device Manager" on your Windows PC.

  5. Plug in your phone through the micro USB cable. A device will show up for a few seconds in "Device Manager". After that, it will disappear again!

  6. Recognize the device tree where it appeared, and wait for it as you unplug and plug in your phone again (if bootloop, its automatic!)

  7. Catch it with a right click as it appears! Then choose "Update Drivers" and pick the directory where you uncompressed the drivers you downloaded above. Its ok if after catching it the device disconnects. You only need to install the drivers now.

  8. Assuming the drivers are correctly installed, run the Smart Phone Flash Tool.

  9. Click on scatter-loading and choose the scatter file "MT6589_Android_scatter_emmc.txt" of the ROM you want to flash.

  10. Make sure the checkbox "DL DA All With Check Sum" is CHECKED

  11. Click on "Firmware->Upgrade" button.

  12. Plug in your powered down phone via the USB cable again. See it flash.

  13. When a big green circle appears on the screen, your are done!

Shit happens when you party naked!
Цитирай

Необходими са ти драйвери за флаштул ,а не тези от леново сайта.
http://lenovo-forums.ru/Files/OS/P770/us...m_P770.zip
Цитирай

Здравейте,

Отново имам нужда от малко помощ. Мисля че прецаках нещо след ъпдейт на supersu–то. Без да исках натиснах бутона CWM/TWRP , след което ме прехвърли в рекавърито, но спрях процеса и избрах go back. След това едно по-едно приложенията почнаха да дават грешки и да не се отварят или да забиват или не се вижда сд картата.  Какво е най-добре да направя според вас?

(2015-01-04, 12:28:29)Zorya написа:  Здравейте,

Отново имам нужда от малко помощ. Мисля че прецаках нещо след ъпдейт на supersu–то. Без да исках натиснах бутона CWM/TWRP , след което ме прехвърли в рекавърито, но спрях процеса и избрах go back. След това едно по-едно приложенията почнаха да дават грешки и да не се отварят или да забиват или не се вижда сд картата.  Какво е най-добре да направя според вас?

Моля да изтриете поста ми, оказа се че проблема е в сд картата Confused
Цитирай

(2015-01-04, 00:26:59)RM написа:  Здравейте отново, попаднах на един P780 с Viberom. Но нещо не ме впечатли никак даже. Искам да го махна, пробвах много неща, но не успях, а хора със същият ром са следвали тези стъпки и са успели, някой може ли да предложи защо не иска да се флашне?
4ГБ версия, когато стигне на стъпка 12 постоянно се рестартира и стои на режим зареждане (батерията със светкавицата).
Ползвам Флаштула от описанието на това упътване и ром от същото упътване. Драйвера си го инсталирах от сайта на Леново.

Step by step guide :



  1. If your phone is not already soft bricked, back up whatever you want. External SD card is fine. If your phone is soft-brick then say goodbye to your data and skip this step.

  2. Uncompress all the files you downloaded from this thread into a directory where you can remember. Including the ROMs.

  3. Shutdown your phone if its not in a bootloop. If it is skip this step.

  4. Open "Device Manager" on your Windows PC.

  5. Plug in your phone through the micro USB cable. A device will show up for a few seconds in "Device Manager". After that, it will disappear again!

  6. Recognize the device tree where it appeared, and wait for it as you unplug and plug in your phone again (if bootloop, its automatic!)

  7. Catch it with a right click as it appears! Then choose "Update Drivers" and pick the directory where you uncompressed the drivers you downloaded above. Its ok if after catching it the device disconnects. You only need to install the drivers now.

  8. Assuming the drivers are correctly installed, run the Smart Phone Flash Tool.

  9. Click on scatter-loading and choose the scatter file "MT6589_Android_scatter_emmc.txt" of the ROM you want to flash.

  10. Make sure the checkbox "DL DA All With Check Sum" is CHECKED

  11. Click on "Firmware->Upgrade" button.

  12. Plug in your powered down phone via the USB cable again. See it flash.

  13. When a big green circle appears on the screen, your are done!

(2015-01-04, 10:22:07)sdslavi написа:  Необходими са ти драйвери за флаштул ,а не тези от леново сайта.
http://lenovo-forums.ru/Files/OS/P770/us...m_P770.zip

Оправих се, благодаря за драйверите, но проблема ми бил в Windows-a, пробвах на 8.1 и там не ставаше. Днес седнах на 7 и всичко тръгна както си трябва. 

Shit happens when you party naked!
Цитирай

Здравей RM,

Инсталацията на драйвер на Windows 8/8.1 е като за всеки останал "неподписан драйвер":
https://mega.co.nz/#!i1BCSbCa!O0AccQS-VV...EQAn1Y0yXY

Прилагам документа и в поста.

Успех,
Иво


Прикачени файлове
.doc Lenovo_P780_USB_Driver_on_Windows_8.doc Размер: 197 KB  Сваляния: 14
Цитирай

Здравейте,

Не мога да сменя ROM-а на моя телефон Lenovo P780. Телефонът е купен от Китай  от вуйчо ми, който ходи до там преди Нова година и ми го донесе. С 4 GB е и мисля, че е произведен през 2013 г., защото като сваля задния капак сред китайските йероглифи прочитам 2013. Не знам това дали е годината на производство?!

Опитвам да го флашна и с FlashTool и с CWM от външна SD карта.

Следвам инструкциите на belitov от началото на тази тема и успявам да roort-на телефона. Инстаирах MobileUncle MTK Tools, направих бекъп на IMEI и подмених китайската recovery конзола с английска.  Чрез CWM през SD картата, опитвам да слагам този ROM, препоръчан от belitov:

http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-vibeui-2-0/

Но ми дава грешка:

No file contextssyslink: some symlinks failed

E: Error in /sdcard/VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_P780_OLK_W_E0BD.zip (Status 7)

Не знам къде е проблемът. Педи това правя wipe, описано в инструкцията за инсталиране на ROM-а, но не знам дали трябва да сложа първо този VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_P780_OLK_W_E0BD.zip и после последното update VIBEUI_V2.0_1503_7.141.1_ST_P780_OLK_W_855A.zip? Ако е така как се слага update? Или директно да слагам последното update VIBEUI_V2.0_1503_7.141.1_ST_P780_OLK_W_855A.zip без да слагам VIBEUI_V2.0_1428_2_DEV_P780_OLK_W_E0BD.zip?

С FlashTool пак не става. Мисля, че не съм инсталирал драйверите както трябва. Защото като закача телефона, който е изключен към USB-то и се чува звука за включване на ново usb устройство и после веднага се чува звука за изключване на устройството. Аз съм с компютър с Windows XP вкъщи и слагам драйвърите от линка, даден от belitov в началото на тази тема (mega.co.nz).

На работата имам Windows7 и като закача телефона изключен към USB порта и windows-а сам инсталира някакви драйвъри и след това ми казва, че това устройство не работи добре. Как да го намеря това устройство в Device Manager-а, за да му ъпдейтна драйвърите?

При работа с FlashTool трябва ли да натисна червения бутон отзад на телефона до слота за SD картата преди да го свържа към USB порта за update на ROM-а?

До сега не съм слагал SIM карта на телефона. Трябва ли да има SIM карта в телефона при флашване?

Защо на много места се казва бекъп на IMEI-те? Два ли са тези IMEI, щом е с два слота за SIM карти? Като отида в менюто за настройки на телефона и виждам един ред с номера на IMEI и втори ред където пише IMEI SV. Това ли са IMEI-те или аз нещо не виждам? Питам, за да съм сигурен, че правилно съм направил бекъп на IMEI.

С FlashTool опитвам да слагам S124 ROW от първия пост на belitov то mega.co.nz линка. Знам, че е стар, но поне да видя, че става флашването с някакъв ROM.

Иначе слагам P780_row_recovery_CWM_6.0.1.5.img пак от mega.co.nz линка за флашване през CWM. Слагах и CWM от линка за http://www.needrom.com/download/lenovo-p780-vibeui-2-0/, но беше изцяло на китайски и не можех да се оправя, затова го смених. Слагах  и TWRP, но там не занм как се прави Wipe.

Много ще се радвам, ако някой помогне, защото просто нямам идеи каво да направя, за да сменя ROM-а нателефона.

Флашвал съм предишния ми телефон ZTE Blade през CWM няколко пъти и не съм имал никакви проблеми.

Предварително благодаря!
Цитирай

Здравей roumen,

Задаваш много въпроси, отговорите на които можеш да намериш лесно в интернет - особено ако знаеш малко английски или руски език. Така или иначе основните трудности на повечето хора са:
1) Инсталиране на драйвера за FlashTools. Драйверът е един, но се инсталира малко странно на Windows XP/7 и още по-необичайно на Windows 8/8.1, защото не е signed (подписан). Как се прави - има дори и видеоматериали в мрежата.
2) Да се разбере, че ROM-овете са базирани на китайска (CN) или международна версия (ROW).
3) Да се разбере, че има значение дали телефона е с 4 или 8 GB памет и дали е производство 2014 или преди това (явно при теб е 4GB/2013)
4) Има и други подробности - в начина на Root-ване, във версиите на Recovery Console-ите и т.н.

Ако искаш да имаш последната версия, която се разработва на базата на VIBE 2.0, ето един начин: Kачваш чиста CN версия - може S125. След това най-лесно е да пуснеш Update през SmartAssistant, защото сваля актуализацията много по-бързо отколкото през OTA. Когато свърши - Root-ваш телефона с Root Genius. Инсталираш MobileUncle. Възстановяваш IMEI-те от архива, който вече имаш. Инсталираш подходяща Recovery Console - примерно TWRP 6.1.4.4. Изтегляш и копираш на SD картата подходяща GAPPS компилация (ако искаш да ползваш GooglePlay и т.н.). Влизаш в Recovery Console и инсталираш GAPPS. Рестартираш телефона и си готов!

Поразгледай още малко в интернет и ще се справиш, след като си Root-вал и ZTE. Ако "забиеш" някъде питай пак...

Успех,
Иво
Цитирай
Lightbulb 

Здравейте,
Във връзка с инсталиране на драйверите под Windows 8.1 Pro x64, а може би и Win 7 (не съм тествал) сигурно ще е от полза да споделя следното : При фабрично инсталиран S125 (без да инсталирам каквито и да е драйвери !) изтеглих SmartAssistant от сайта на Lenovo, който ми актуализира версията на VIBE 2.0 и сега новата стабилна версия на Build-a към момента е 1503_7.141.1. По интересното е, че сега при свързване на телефона с кабел към PC ми се появява CD устройство съдържащо Lenovo Suite на китайски и оригинален USB драйвер, който се инсталира без никакви фокуси. 
Качил съм драйвера тук : USB Драйвер Lenovo P780
Дано помогна на тези, които имат проблеми с инсталацията .

I'll Be Back !  Lenovo P780 CN White -> Samsung S7 Edge Pink Gold
Цитирай

Благодаря Иво!

Успях да инсталирам S124 през FlashTool най-после. Драйвърът е бил инсталиран добре. Номерът е бил кога да включиш телефона към USB кабела. След като натиснеш бутона Firmware -> Upgrade FlashTool е зареждал файловете и в един момент спира и чака да включиш телефона към USB кабела. Аз гледах видео от един руски сайта:

http://www.elenblog.ru/lenovo-p780-proshivka/

та е много добре обяснено.

Сега обаче имам друг проблем. Като инсталирам или обновявам приложения от Google Play ми казва, че нямам достатъчно памет. Което е странно, защото този телефон е с повече памет от предишният ми. На предишния телефон ZTE Blade имах този проблем, но той наистина е с малко памет. Затова си купих и Lenovo P780. На предишния телефон можех да места приложенията на SD картата, а на този имам Internal  Storage  и Built-in Storage и гледам, че повечето приложения са инсталирани в Internal Storage, но не могат да се местят на Built-in Storage или на външната SD карта. На Internal Storage ми дава, че имам 251 MB свободно място и би трябвало да мога да инсталирам приложения. На Built-in storage имам 1.1 GB свободно място и също би трябвало да инсталирам приложения, но не знам как да укажа приложени ята да се инсталират на Built-in Storage?

Как мога да указвам къде да се инсталират приложенията и да ги местя от едното място на друго?
Цитирай

Колеги, проблем! Телефона беше с кит-кат,  флашнах го със S124 през флаш туул-а и сега не иска да се включи... не ми е ясно какво точно е станало.
Натиснах и рестарт копчето, пак не става. Флашнат е през XP с туул-а който беше в архива. 

Идеи?
Цитирай

(2015-02-01, 09:42:32)roumen написа:  Благодаря ... Сега обаче имам друг проблем. Като инсталирам или обновявам приложения от Google Play ми казва, че нямам достатъчно памет...

Здравей roumen,

Да, това с паметта за приложения е сериозен проблем с S124 (а и останалите ROM-ове). 
Но за щастие има много лесно решение.
Ето - чети и изпълнявай стъпка по стъпка: 
http://my-android-one.blogspot.com/2014/...-with.html

А ако вече си root-нал телефона си, направо инсталирай Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma.
И след 4-5 минути ще имаш доста повече памет Smile 

Прикачвам файла и към този отговор, за всеки случай.

Успех,
Иво


Прикачени файлове
.zip Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma.zip Размер: 1.01 MB  Сваляния: 16
Цитирай

По моя проблем някой?
Цитирай

Здравейте,

Някой случайно да има скорошен ъпдейт на GravityMod2 и да го е тествал?Rolleyes
Цитирай

(2015-02-02, 20:20:44)belitov написа:  
(2015-02-01, 09:42:32)roumen написа:  ...Като инсталирам или обновявам приложения от Google Play ми казва, че нямам достатъчно памет...

Здравей roumen,

...Ето - чети и изпълнявай стъпка по стъпка: 
http://my-android-one.blogspot.com/2014/...-with.html...

Здравейте.
Инсталирах Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma и паметта се увеличи на 2 GB, но...след рестарта не се вижда Вътрешната памет на телефона. Преди доста време, по това описание Смяна памети бях разменил паметите. По подразбиране бях задал SD картата /16 GB/ да е основна памет, като във файловия мениджър се виждаше като:
"SD card" /общо 14,хх GB и свободни 4,хх GB/  и
"Phone storage" /общо х,хх GB и свободни х,хх GB/.
Сега след инсталирането за "разширяване" не се вижда вътрешната памет, а имам само "Phone storage" /общо 14,хх GB и свободни 4,хх GB/.
Има ли опавия на това?


поздрави
Димитър


Ericsson A1018s -> Nokia 3110 -> Maxon -> Benefon Dragon -> Nokia 6210 -> Nokia 1110 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 XM -> Lenovo P780 -> Xiaomi Redmi Pro -> Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Цитирай

Здравейте!

При мен се получи същия проблем след инсталирането на Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma,sd картата я показва като phone storage не мога да пращам и получавам нищо през viber или skype,пише че няма достатъчно място за съхранение.
Моля някой ако може да помага.
Поздрави!
Цитирай

(2015-02-07, 15:26:39)Roje написа:  Здравейте!

При мен се получи същия проблем след инсталирането на Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma...

Aз си направих бекъп с Титаниум преди това и като се прецакаха паметите го върнах. Играх си цял след обед /по метода проба-грешка/, защото не ми се преинсталираше всичко, но в крайна сметка се показаха двете памети, като за щастие паметта на телефона остана форматирана от Lenovo-P780-ReParted-0.2.2-ID-EN-Aroma и сега имам 2 ГБ за приложения, но свободната памет на телефона е 500 МБ и ми се струва, че ако има повече отворени приложения, почва да лагва.

С две думи, ако имаш пълен Бекъп на телефона от преди интервенцията, опитай да го върнеш и може да се получи.

Успех.

поздрави
Димитър

Ericsson A1018s -> Nokia 3110 -> Maxon -> Benefon Dragon -> Nokia 6210 -> Nokia 1110 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 XM -> Lenovo P780 -> Xiaomi Redmi Pro -> Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Цитирай

Здравейте,

След преразпределението с Aroma... и аз получавам съобщение, че картата с памет може би е повредена (damaged), но ми предлага и опция Repair. Избирам тази опция и след 10 секунди всичко е ОК - т.е. ползвам си SD картата (64GB, Class 10) без проблеми.

Поздрави,
Иво
Цитирай

Здравейте нов съм в този форум, и имам въпрос Ползвам Леново п780 4гб от повече от година . Пробвах няколко пъти да му сложа Кит Кат но все нямам обхват на 2рата карта( и го връщам на 4,2 Там модемите се смят лесно ) ! Доста изчетох и така или иначе не разбрах как да сменя версията на Радио Медема на 4,4 кит кат ,така че работят и 2те карти.
Моля дайте подробно как се сменя тази версия за с226 . моята е в23(на радиомодема) с коятно не работи втората карта , а първата работи но много зле.Рома който съм сложил е този http://www.needrom.com/download/p780-s22...oid-4-4-2/ Роот нат е и доста ми харесва ... само трябва да оправя обхватите

Благодаря ви
Цитирай
Question 

Препоръчайте ROM (може и стоков) с андроид 4.2 за китайската версия на P780 4gb, произведен 2014 година.
Цитирай

Здравейте. Стигнах до ъпдейт на едно p780 и се нуждая от малко помощ.В момента е с ром 1435 от needrom на baralajbi искам да сменя рома с най новия пак от него-1503 но не знам дали ще стане.Дали не е само за 8gb rom,защото моя е с ром 4gb.Четох,че това е от значение.Благодаря предварително.http://www.needrom.com/download/lenovo-p.../#comments

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

ROM 1507 за 4GB модел можеш да видиш тук:
http://lenovo-forums.ru/topic/12444-leno...ui-20-row/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)