Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...

Здравейте,
Напоследък се чудя дали да не си сменя ром-а, в момента съм с GravityMod2 , модем V19 и съм се насочила към Vibe UI 2.0. Въпросът ми е кой е по-добрият вариант за инсталиране - с  Flash tool или през Mobile Uncle. Какво друго трябва да инсталирам, че малко се пообърках четейки коментарите тук.
Цитирай
Аксесоари

С Flashtool е най-лесно, стига да свалиш за твоя модел (зависи дали си с 4 или GB ROM).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

С 4гб съм. Версията на модема трябва ли да я променям?
Цитирай

Аз имам следният проблем - телефона ми е 2014 и като сложа S136 нямам задна камера (масово се случва). Та, насвалях разни фиксове, но се оказа, че през recovery ne mogа да ги сложа. Дръпнах си версия за ROW 2.6 и 2,7. Инсталират се без проблем, обаче - като инсталирам нещо през тях, телефона тръгва и на следващият рестарт не иска. Замръзва на логото на леново или пък не тръгва изобщо и само вибрира периодично. Последно, когато давах да се рестартира в рикавъри през mobile uncle, телефона гаснеше и трябваше да натисна резет, и да задържа volum + - и power-a за да вляза в TWRP. Няколко опита правих, с 2-3 вида конзоли, обаче все се прецаква нещо. И няма, и няма камера....
Цитирай

здравейте, някой може ли да ми помогне, правя всичко което е описано стъпка по стъпка но ми дава грешки. Не мога да сменя recovery-то и съответно не мога да инсталирам ром. През flashtool - нищо не се случва. Ако има някой навит да се свържем на скайп да ми помогне ще е супер, Благодаря

Проблемът на телефона е - купен от алиекспрес, ползван в България. След factory reset - не работят сим картите за България
Цитирай

Някой може ли да ми направи един бекъп на ром по възможност стоков, че ми се скапа emmc а не мога да флашна през пц понеже буксата ми е развалена.
Цитирай

Линкът в MEGA е недостъпен. Ще бъда благодарен ако някой прати работещ линк с достъп до всичките неща, които бяха качени в MEGA.
Цитирай

Коя версия на модема е най-добра за s228? При мен с v23 не тръгва вторият сим. Сложих v104, но изчезнаха и двете карти.
Цитирай

Пробвай v51. Мисля, че беше ок.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте, на скоро сложих ром P780_4.4.2_1512_VibeUI_2.0_MultiLang_Gapps_Root_baralajbi
и телефона направо литна не съм очаквал, че може да има такава промяна.
Но след по малко от месец ползване за почна да дава някакви греши на андроид, не ми правиха впечатление натисках ок и телефона си работеше перфектно.
   Докато не започна да ме дразни тази грешка и реших да рестартирам, след което не можа да зареди андроида и ми излизаше съобщение да ребутна телефона поради някаква грешка в андроида и след всеки рестарт ми излизаше. 
Реших да направя фактори ресет през рекавърито и от там ми започнаха ядовете, телефона не можеше да се включи, нито да влезне в рекавъри.
   Опитах се да сложа пак този ром, но ми излезна грешка на флаш тулс 3149, четох на всякъде където намерих всякакви варианти и нищо, единственото което ми остана беше да го форматирам и да пробвам пак, но след формата започна да ми изписва грешки на флаш тулс 4032, 8045 и 5069.
   Някои имал ли е подобен проблем или някакъв съвет, че вече се изчерпах?
Цитирай

Здравейте,молба към знаещите,сменях основната платка на телефон леново р780 2013 г. ,няма и няма обхват,сменях рязлични модеми,17.23.52.101,сега съм със Р780 v52 2013 , ROW VIBEUI V 2.0 1507 7 91 1 DЕV и има обхват само когато  той си пожелае.Ако съм сложил Imei- от старата платка ще има ли изобщо обхват.Моля подскажете как да ги възстановя с MTKdroidTool.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)