Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...
#1

---------------------------------
ВХОД В RECOVERY CONSOLE
---------------------------------
В Recovery Console може да влезете по два различни начина (поне):

1) Mobileuncle >> Into Recovery Mode >> ОК

2) Reboot >> натискате и задържате едновременно трите бутона (Power + Volume Up + Volume Down). Държите ги докато не се появи Recovery Console.


---------------------------------
АРХИВ НА IMEI-те на ТЕЛЕФОНА
---------------------------------
Ръчното възстановяване на IMEI-те е дълга и сложна процедура, затова най-добре ги архивирайте по лесния начин. Ето един такъв:

1) инсталирайте от GooglePlay и стартирайте Mobileuncle MTK Tools, а ако поиска Root права - отговаряйте с OK (или Grant)
2) изберете IMEI Backup Restore (МТК)
3) сега архивирайте IMEI-ите на желано от вас място (препоръчително е на SD карта), чрез опцията "Backup IMEI"


---------------------------------
ПРИ ПРОБЛЕМ СЪС SIM2
---------------------------------
Трябва телефона да е root-нат, иначе няма смисъл да четете по-надолу.

Вероятно ще се оправи само с подмяна на modem.img файла. В System Settings >> About Phone >> Baseband version - можете да проверите текущата версия на модема. При мен е P780.V19 ... та това V19 ви показва версията на модема (с модем V20 втора ми карта не работеше)

Тествах файлове за модеми V17, V51 и V19. Като че ли с V19 е най-добре ... за сега wink

За копирането на нов modem.img файл и промяната на правата ползвам Total Commander. В директория /system/etc/firmware се копира modem.img и му се задават права 644 (rw- r-- r--). След това рестартирате и проверявате дали в System Settings >> About Phone >> Baseband version версията е сменена ...

1) стартирайте телефона в нормален режим - нека си зареди всичко в операционната система
2) уверете се, че втората SIM карта работи, като я преместите на SIM1 или най-добре а друго устройство, но всичко това го правете при изключен телефон
3) инсталирайте от GooglePlay и стартирайте Total Commander, когато ви поиска Root права - отговаряйте с OK (или Grant)
4) копирайте един от modem файловете (примерно modem P780_v19.img) от SD картата в директория /system/etc/firmware на телефона
5) преименувайте оригиналния файл modem.img (за да го запазиш - примерно на modem_old.omg)
6) преименувайте новия файл modem P780_v19.img на modem.img
7) отворете Properties на вече преименувания modem.img и натиснете бутон "rwx"
8) редактирайте полето с цифрите като въведете 644, това трябва да промени checkbox-овете над него на ( RW- R-- R-- ), накрая потвърдете с Apply и с ОК за всичко останало което пита, докато се променят правата
9) рестартирайте телефона и проверете дали всичко е наред със SIM2
10) ако "не" - проверете дали и двата ти IMEI-а са ОК в System Settings >> About Phone >> Status >> IMEI Information
11) ако не виждате IMEI-ите на SIM1 и SIM2, ги възстановете с Mobileuncle Tools ... и рестартирай телефона.
12) ако пак не виждаш IMEI-ите ... лошо

Това с Тotal Commander-а ще се получи, ако сте гарантирали root правата!

Ако не знаете какво точно правите, по-добре питайте или четете в руския форум. Или пък намерете някой да го направи вместо вас (поне първия път).


---------------------------------
ПОДМЯНА НА КИТАЙСКА RECOVERY CONSOLE С АНГЛИЙСКА
---------------------------------
Не се притеснявайте от китайския език в Recovery Mode, само проверете дали телефона зарежда операционната система, без да натискате Volume бутоните, докато трае Boot процедурата ?

Ако "не" - не четете по-надолу, а търсете друго решение.

Ако "да" - изтеглете тези файлове: https://mega.co.nz/#F!j55VnDbK!SrfhyDSfyPAc9hSKZS3NEA

Копирайте ги на SD картата, а не в паметта на телефона.

1) инсталирайте Framaroot.apk и го стартирайте
2) изберете Install SuperSU
3) натиснете бутона Boromir (би трябвало като резултат да се появи съобщение за успешен exploit ... натиснете OK бутона)
4) инсталирайте Mobileuncle MTK Tools от GooglePlay и го стартирайте, а ако те пита за Root права - позволявайте
5) изберете IMEI Backup Restore (МТК)
6) сега архивирайте IMEI-ите на телефона на желано от вас място, чрез опцията "Backup IMEI"
7) върнете се в предходното меню с Back бутона на телефона
8) изберете Recovery Update и след това - файла, който сте копирали на SD картата: P780_recovery_CWM_6.0.1.5.img
9) потвърдете с ОК (и ако инсталацията е успешната), ще последва Reboot, който трябва да ви прехвърли директно в Recovery Console, която да е на английски език
10) сега вече от Recovery Console можете да си инсталирате ROM-овете. Не съм правил много тестове, но лично ми допада този: http://lenovo-forums.ru/files/file/309-l...ustom-rom/

Същото може да се направи много бързо и удобно с помощта на FlashTools. Описано е в темата за Lenovo A820, даже има и видео: https://www.androidbg.com/forum/topic693...m-rom.html

При Lenovo P780 батерията не се вади! Но вместо изваждането и връщането на батерията, трябва да натиснете червения бутон, който се използва за хардуерен Reset. Този бутон се намира в слота за SD картата.

---------------------------------
ИНСТАЛИРАНЕ НА ROM
---------------------------------
Четете внимателно какви ROM-ове теглите - те трябва да са точно за вашия модел телефон. Пример: Ако телефонът ви е 4GB версия, а вие инсталирате файлове за 8GB има вероятност да го повредите. ROM файловете най-често са в ZIP архив.

Версии
1) Stock ROM- обикновено в името им фигурира само [ROM] или нещо като stock/official/original. Те са официалната версия, но това значи че съдържат много приложения, които не можете да деинсталирате и затова много потребители предпочитат да ги заменят. Хубавото при официалните версии е, че можете да ги обновите през интернет (WiFi) при нова версия. Инсталират се през USB на компютър, като използвате FlashTool софтуера, който е включен в същия архив.

2) Custom ROM - това са файлове, отбелязани най-често в [Custom ROM]. Те съдържат някои нелицензирани софтуери, в повечето случаи са "изчистени" от нежелан софтуер. Те се инсталират и обновяват през Recovery Console.

3) ROM Update - също ZIP файлове, които съдържат обновяване на част от програмите. Актуализации (Update) се издават както за Official ROM, така и за Custom ROM.
Цитирай
Аксесоари
#2

Увеличаване на дяла за апликации от 1 GB на 2 GB, като пространството се взима от sdcard0. За инсталирането - "Install from .ZIP" на TWRP или CWM Recovery. Не се разрушава инсталирания вече ROM, т.е. /system остава непокътнат, но веднага след увеличението се прави пълен Wipe на sdcard0, т.е. трябва преди това да се копират всички файлове на PC, за да могат да се върнат през USB обратно след това.
Файла за увеличаване на дяла е P780-LiFe-v02-ReParted-to-2GB-Aroma.zip - има Aroma интерфейс, т.е. удобен и лесен за разбиране.
Цитирай
#3

Всичко много подробно е описано, за което изключително много благодаря на автора на статията. Имам само един въпрос, на който не мога да намеря разрешение. Стигнах до стъпката с подмяната на модема. От къде да си изтегля версия 19 или някоя друга?
Цитирай
#4

Колегата ги е качил тук:

https://mega.co.nz/#F!DkZg2BRZ!XsyBsDoB5sRdczecDvZuHw

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Здравейте,

Предварително се извинявам ако поста ми не е за тази тема.
Нуждая се от съвет какъв custom rom да инсталирам на телефон реплика на Lenovo P780 със следните показатели:
[Изображение: 2ue4bbd.jpg]

Телефона е рутнат и в момента има инсталирано:

Baseband version: MOLY.WR8.W1301.MD.TG.MP.V8.P2,2013/07/16 14:35

Kernel version: 3.4.5 android@ubuntu #1 Mon Nov 25 10:07:59 CST 2013

Build number ALPS.JB2.MP.V1.3

Custom build version: 20131125100820

Искам да сменя РОМ-а, защото в момента с този не мога да подкарам 3G-то и по възможност искам да инсталирам и бг език
Цитирай
#6

Щом е реплика, поста ти определено не е за тук. А и шанса да има custom ROM за реплика намаляват значително. Търси по модела на процесора + името на build номера в google или needrom.com

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Извинявам се, моля да изтриете поста ми.
Цитирай
#8

Абе хора, как ги инсталирате тези РОМ-ове. Аз мога единствено през Флаш тула да инсталирам, и то не всички. Качвах няколко рековерита и нито едно не можа да тръгне да инсталира РОМ- ове. било то къстъм или официални.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#9

Ей с това се флашва без проблеми:

https://www.dropbox.com/s/8cg3icei6csais....0.1.5.img (инсталира се през MobileUncle)

Препоръчвам ти и да сложиш този ROM:

http://lenovo-forums.ru/topic/2471-lenov...%82-xakep/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Този има ли български език? Ей сега ще пробвам дали ще флашна нещо с него.
ПП. И с това не става. Тези РОМ-ове къде трябва да са- направо на СД картата или може и в някоя папка в СД картата. И на двете места ги слагам и пак не иска. Като дам на инсталва ми изписва- Е: Can`t open /sdcard/lenovo/ и името на рома, който искам да инсталирам.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#11

Аз ги инсталирам през външна SD карта. Не вградената памет, а SD карта. Трябва да си го root-нал, сложил recovery и тогава флашваш ROM.

По спомен, не тръгва от всеки стоков ROM. Ако пак не става, инсталирай S119 или S116, пак root, recovery и тогава ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Всичко пробвах- стокови S110, S112, S116, S119. Не ще и не ще. Инсталирах през флаш туула един S125, които има бг език. Иначе всичко имам- и руут и рековери и чичото съм сложил.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#13

ivopenchev написа:Всичко пробвах- стокови S110, S112, S116, S119. Не ще и не ще. Инсталирах през флаш туула един S125, които има бг език. Иначе всичко имам- и руут и рековери и чичото съм сложил.

Здравей ivopenchev,

Можеш ли да опишеш какво правиш - ама по-подробно, за да опитаме да помогнем по-бързо ?

Поздрави,
Иво
Цитирай
#14

Значи:
1. Тегля ROM който може да се качи с Flash Tool. Отварям Flash Tool-а, зареждам MT6589_Android_scatter_emm.txt файла, чеквам DA DL All With Check sum и натискам Firmware-> Upgrade. Свързвам изключения телефон с компютъра и чакам да се флашне. Излиза жълтия кръг, разкачам телефона, пускам го и той се зарежда. Пробвал съм с ROM-ове S110, S112, S115, S116, S123. Със S119 не успях, защото не намерих файлове за Flash tool. Root-вам с Frameroot, после слагам Mobileuncle. После качвам CWM или TWRP. CWM е 6.0.1.5 , а TWRP съм пробвал няколко - 2.4.4.0, 2.5.0.0 и 2.6.3.0. Провал съм и през чичото и през Flash Tool.Качвам изтегляните архиви с ROM-ове в картата памет, влизам в Recovery и давам инсталиране на .zip от SD Card. след секунда ми дава Е: Can`t open /sdcard/lenovo/....zip /bad/ името на рома, който искам да инсталирам.Слагал съм зиповете и на самата карта памет и в папка на картата. Теглил съм файловете директно на телефона и руския форум и от needroom и пак не става. Не съм пробвал единствено , ако го сложа в паметта на телефона. Интересно е, че като флашна РОМ-а с Firmware->Upgrade и ми изтрива IMEI-те на телефона. После с Мобилния чичо ги възстановявам. Сега съм с XVIBE_ROM_by_Xakep_v0.1. който сложих с Flash Tool. Може да сложа с един ром S125, който е с бг меню. Има едно MIUI с бг , но не мога да го кача. Кой друг РОМ има бг ? Ще се радвам, ако помогнете.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#15

ivopenchev написа:Значи:1. Тегля ROM който може да се качи с Flash Tool. Отварям Flash Tool-а, зареждам MT6589_Android_scatter_emm.txt файла, чеквам DA DL All With Check sum и натискам Firmware-> Upgrade. Свързвам изключения телефон с компютъра и чакам да се флашне. Излиза жълтия кръг, разкачам телефона, пускам го и той се зарежда. Пробвал съм с ROM-ове S110, S112, S115, S116, S123. Със S119 не успях, защото не намерих файлове за Flash tool.
Ок, значи успяваш да инсталираш през Flash Tools! S119 се актуализира от S116 през интернет ... и аз нямам официална версия като архив.


ivopenchev написа:Root-вам с Frameroot, после слагам Mobileuncle. После качвам CWM или TWRP. CWM е 6.0.1.5 , а TWRP съм пробвал няколко - 2.4.4.0, 2.5.0.0 и 2.6.3.0. Провал съм и през чичото и през Flash Tool.Качвам изтегляните архиви с ROM-ове в картата памет, влизам в Recovery и давам инсталиране на .zip от SD Card. след секунда ми дава Е: Can`t open /sdcard/lenovo/....zip /bad/ името на рома, който искам да инсталирам.Слагал съм зиповете и на самата карта памет и в папка на картата. Теглил съм файловете директно на телефона и руския форум и от needroom и пак не става. Не съм пробвал единствено , ако го сложа в паметта на телефона.
Има значение какъв ROM от ZIP искаш да инсталираш:
1. ROM-а трябва да е за ROW(http://lenovo-forums.ru/) или за Chineese(http://www.needrom.com/) версия на подложката:
- ROW са от S110 до S123;
- Chineese са останалите до S135.

2. ZIP който е за Recovery Console е с различна файлова структура от ZIP за FlashTool. Преполагам, че опитваш в Recovery да подадеш файл, който е за FlashTool ? Може би точно за това ти дава съобщението "... bad filename ..."
Обикновено, ако в ZIP-a има директория с FlashTool - значи архива е за качване през PC.

ivopenchev написа:Интересно е, че като флашна РОМ-а с Firmware->Upgrade и ми изтрива IMEI-те на телефона. После с Мобилния чичо ги възстановявам. Сега съм с XVIBE_ROM_by_Xakep_v0.1. който сложих с Flash Tool. Може да сложа с един ром S125, който е с бг меню. Има едно MIUI с бг , но не мога да го кача. Кой друг РОМ има бг ? Ще се радвам, ако помогнете.


Това е което се сещам за сега. Пиши дали стават нещата или не ?

Поздрави,
Иво
Цитирай
#16

Точно така го правя! Тези zip , които са за Flash Tool са с няколко фалове -7,8 че и по вече. Тези, които са за Recovery са с един файл boot.img и 2 папки. Ако се сетиш нещо друго пиши. А как стои въпроса с бг меню в РОМ-овете!

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#17

Изпълняваш ли правилно изтриването на информацията преди да заредиш ZIP-а ?
– Wipe Data / Factory Reset -> delete all user data
– Wipe Cache Partition -> Wipe cache

/при TWRP са други опциите/

Малко ми свършват идеите, освен някой да ти покаже или да опита да го направи.

За BG езикова поддръжка не мога да ти помогна, защото не ползвам (за съжаление или за мой срам). Но съм сигурен, че MIUI от needrom се качва без проблеми, при правилна китайска основа (S129 или следващ). А руския MIUI е за ROW основа ...

BTW, качвал съм и от SD картата и от паметта на телефона ROM-ове.
Но винаги подобна грешка съм получавал, когато избера неподходящ ZIP файл.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#18

не за първи път флашвам,имал съм HTC Wildwire S, Amoi N821, ZTE Blade 3 и до сега не съм имал подобен проблем. Т.е. не съм много бос с тази операция. Обаче това ме изнервя, отделно в needroom е указано ROM по кой метод се инсталира.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#19

ivopenchev написа:не за първи път флашвам,имал съм HTC Wildwire S, Amoi N821, ZTE Blade 3 и до сега не съм имал подобен проблем. Т.е. не съм много бос с тази операция. Обаче това ме изнервя, отделно в needroom е указано ROM по кой метод се инсталира.

Здравей ivopenchev,

В такъв случай се извинявам за въпросите!
Явно имаш достатъчно опит, за да знаеш какво правиш.

Това обаче прави цялата ситуация още по-странна ? ! ?

Сещам се, че някой повдигна една тема за реплики на телефони.
Знам че звучи крайно, но дали все пак ... ?

/дори и не предполагах, че има толкова успешни, т.е. толкова еднакви реплики, докато не го прочетох тук/


Поздрави,
Иво
Цитирай
#20

Адаш,искаш да кажеш,че моя телефон е реплика ли? Купих го от продавач с мн.голям рейтинг,с всички стикери и описания по батерията. Минали са ми реплики на Самсунг за по 150-180$ и мога да различа реплика от оригинал...Но пък знае ли човек. И защо ще ce инсталират през Flash Tool.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#21

Здравей пак,

Питам дали не е реплика, защото ми направи впечатление един малък детайл: ти написа, че виждаш "жълтото кръгче" на FlashTool и откачваш телефона. При мен кръгчето винаги е било зелено накрая, без да твърдя че имам голям опит с тоя софтуер.

Друго, което не знам дали си опитвал:
1) да смениш SD картата или поне да я форматираш пак
2) да опиташ инсталация на ROM от паметта на телефона
3) да изтеглиш ROM файловете през PC и след това да ги копираш на SD картата, защото винаги има вероятност да не са изтеглени целите, особено през WiFi-то на телефона

Успех,
Иво
Цитирай
#22

Това за жълкия кръг го написах по спомен Smile , може и зелен да е. В интерес на истината до сега не съм пробвал да сменя SD картата, а проблема наистина може да е в нея. Понякога като прехвърлям файлове от РС към картата, уж ми дава, че са прехвърлени, а ги няма в картата. Днес ще направя един формат. Пробвал съм да да изтегля ROM-те на РС и от там на картата и пак не става нищо.Но това с SD картата е добра идея,БЛАГОДАРЯ ТИ! Пробвал съм, да инсталирам ROM-а и от вътрешната памет, но след като съм ги прехвърлил от РС на SD и от там във вътрешната памет. А ако не се е прехвърлил както трябва се вижда и резултата Smile.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#23

Точно това ми се случи преди седмица. Прехвърлях видео файл 1,2GB (Windows 8,1 Pro и USB кабел). Видях някаква невероятна скорост (~40 Mb/s) и след това замръзна на 99% и спря там. След още 3-4 минути извадих USB кабела, защото нямах време. Погледнах в телефона - файла беше с нормалната си големина, но като пуснах видеото - стигна до средата и това беше.

Пиши дали има напредък или промяна!

Поздрави,
Иво
Цитирай
#24

Залагам и аз за проблем с картата от прочетените последни коментари. Пробвай с друга SD карта

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Наистина се оказа проблема в карта памет. Форматирах я и почнаха да се инсталират ROM-те през рековерито. Благодаря ви! Сега почва едно пробване...

ПП. Инсталирах thlw8-gravitymod2-3.0-port_to_Lenovo_P780. Всичко е добре за сега, но не ми засича SD картата. Как може да се поправи този проблем.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)