Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...
#26

ivopenchev написа:ПП. Инсталирах thlw8-gravitymod2-3.0-port_to_Lenovo_P780. Всичко е добре за сега, но не ми засича SD картата. Как може да се поправи този проблем.

Здравей адаш,

Да, точно това става с Gravitymod ROM. Прегледай в руския форум темата, която е свързана с него и там имаше някакви обяснения с картинки на един виетнамец (май) ... Оправя се де, ама не помня как точно Wink

Поздрави,
Иво
Цитирай
Аксесоари
#27

Да, четох тази сутрин. Но сега съм с една Lewa, ще излизам след малко и като се прибера ще кача пак Gravitymod ROM и ще пробвам това със смяната на паметта. Иво, ти с ROM си?

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#28

Здравей пак,

След всякакви опити с ROM-ове - кой за по 1-2 дена, кой за по месец ...

Най-накрая се спрях на ROW S119 (вече S123). Не е толкова шарен, има минимум нежелани за мен софтуерчета. И най-важното - всички модули и комуникации работят коректно. Ако ми липсват шаренийките на някой Launcher - си го купувам, инсталирам и точка. Но по-добре ми е без клатещи се иконки и всякакви такива ефекти. Харесват ми, но като че ли при ежедневната работа почват да ми пречат и забавят нежелано.

Относно разпределението на паметта в ROW S123 - за мен е достатъчна, може би защото нямам игри. А каквото не ми е важно съм го преместил на SD картата като инсталация. За RAM-a - над 86% натоварване не съм достигал. Постоянно имам Skype, Trillian, Viber, Aqua Mail и още няколко такива.

Разбира се, продължавам да тествам и до днес - като излезе нещо интересно Smile. Но задължително преди това си правя архив (TWRP/CWM), с който възстановявам всичко отново за 3-4 минути.

Хубав ден,
Иво
Цитирай
#29

Здравейте,след като уцелих телефон с хардуерен проблем и замина за ремонт в Китай,се наложи да си купя втори p780.Пристигна с ROW116 ,но явно са спрени ъпдейтите.мога ли направо да сложа ROW s 123,и с него ще има ли българско меню.

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай
#30

didogn71 написа:Здравейте,след като уцелих телефон с хардуерен проблем и замина за ремонт в Китай,се наложи да си купя втори p780.Пристигна с ROW116 ,но явно са спрени ъпдейтите.мога ли направо да сложа ROW s 123,и с него ще има ли българско меню.


Здравей,

През FlashTools можеш да качиш ето тази версия на ROW S123:
http://lenovo-forums.ru/files/file/430-%...131231-pc/

Поздрави,
Иво
Цитирай
#31

Тази версия/ S123/не се ли слага само след S119,и има ли бг.меню.

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай
#32

Здравей didogn71,

ROW S123 не поддържа нашия език.

Върху S119 се инсталира само update.zip, който се появи 3 седмици по-рано от PC версията на S123.

В PC версиите има /обикновено/ директория с FlashTools. Бях споделил линк във форума, от който можеш да свалиш както update.zip файла (S119->S123), така също и пълната PC версия на S123.

Успех,
Иво
Цитирай
#33

Благодаря ,ще го пробвам .

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай
#34

Аз бях с един Vibe ROM и много ми харесваше. Нямаше излишни приложения, не е шарен, когато излезеш от обхвата на Wi-Fi мрежата в която си се регистрирал и се изключва Wi- Fi то. Не беше нужно да слагам modem.img, дори не беше нужно да възстановявам IMEI. Сега пробвам други. Бг меню има в 3 рома-а до сега. Единия е MIUI, другия е GravityMod2 и третия е P780_S125-130529 от needrom-a.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#35

При мен S116 има български,ама е смотан непълен превод.

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай
#36

ivopenchev написа:Аз бях с един Vibe ROM и много ми харесваше ...

А дали във VIBE или MIUI има Gapps - ама истински Google Play, а не някакви симулации или други Store-ове ?
Видях да пише за MIUI, че има, но така и не го открих в чиста инсталация на ROM-a ...

Може пък аз нещо да не съм разбрал ?

Това с прихващането на мрежата е част и от ROW S123 или S135.
/ дори след като се отдалеча за някакво време от колата се изключва и Bluetooth модула /

Поздрави,
Иво
Цитирай
#37

belitov написа:А дали във VIBE или MIUI има Gapps - ама истински Google Play, а не някакви симулации или други Store-ове ?
Видях да пише за MIUI, че има, но така и не го открих в чиста инсталация на ROM-a ...

Поздрави,
Иво
При Vibe има със сигурност истинското Google Play, но MIUI не съм сигурен.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#38

Мен ме отказа това описание на www.needrom.com :

ROM Phone Lenovo P780 – ROM Android 4.2.2
Update Version: VIBEROM_V1.0_1405_4_ST_P780
...
Gapps not include – No Rooted


Но щом казваш, че има - ще взема да пробвам. Дали си тествал в този VIBE ROM - камера, hotspot, gps ... ?

Това което ми трябва и не го намирам засега е възможността да "закачвам" контакти към SIM1 или SIM2. Защото сега мога да задам само Default SIM1 или SIM2 за всички контакти. И това не ме устройва, защото при бързо набиране всеки контакт винаги набира през SIM1 или SIM2.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#39

Адаш, не е този ROM-а. Сега не съм в нас да видя как се казва точно,но със сигурност не е този. При мен след като кача ROM през recovery и ако искам да кача после друг трябва обезателно да кача първо стоков ROM пр.S110 и чак след това през rekovery може да кача вече моднат.В противен случай ми зарежда само до Lenovo и се ррстартирва до безкрай. И при направен wipe.При вас как е?

ROM-a се казва XVIBE_ROM_by_Xakep_v0.1

http://lenovo-forums.ru/topic/4469-x-vib...-by-xakep/
Извинявам се, че съм дал линк от друг форум. Ако администраторите сметнат, че не е правилно, да го изтрият.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#40

Здравейте,

От скоро съм с телефон Леново P780 , който дойде руутнат с инсталиран VIBEROM, но в някой приложения продължават да ми излизат китайски ероглифи. Моля за съвет как да ги премахна, трябва ли да сменя китайската RECOVERY CONSOLE с английска или по добре да инсталирам друг ром
Цитирай
#41

Достатъчно е да прочетеш частта от:

ПОДМЯНА НА КИТАЙСКА RECOVERY CONSOLE С АНГЛИЙСКА

Първи пост. ROM-a, който се препоръчва в 10 пост го препоръчвам и аз, като най-стабилен и е с модем версия 19.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

Zorya написа:Здравейте,

От скоро съм с телефон Леново P780 , който дойде руутнат с инсталиран VIBEROM, но в някой приложения продължават да ми излизат китайски ероглифи. Моля за съвет как да ги премахна, трябва ли да сменя китайската RECOVERY CONSOLE с английска или по добре да инсталирам друг ром

Здравей Zorya,

Китайският език на приложенията и китайския език в Recovery Console нямат нищо общо. Част от приложенията не можеш да премахнеш по стандартния начин - с деинсталация. Те идват така с ROM-a, който имаш и премахването им по "хакерски начин" е малко опасно, защото има зависимости с други софтуери и функционалности на телефона.

Щом като имаш китайски приложения и си с VIBEROM, най-вероятно си с подложка за китайска модификация на Lenovo P780. Такива са S125, S129, S135 ...

Най-чистия начин да се отървеш от китайски приложения е да инсталираш ROM, който е предварително изчистен от тях. Такива ROM-ове има на руския сайт, който цитираме тук вече 101 пъти.

И да благодарим на администраторите, че не затриват постовете с тези линкове ! Smile

Само, че от руския сайт ROM-овете са за ROW подложка, а твоята (пак предполагам) е Chinese.

Най-лесно е да инсталираш направо S123, но е добре да знаеш какво и как го правиш!

Хубав ден,
Иво
Цитирай
#43

Благодаря ви за съветите, всъщност за първи път ми се налага да минавам през тези процедури. Реших да се пробвам да сменя РОМ-а, като за начало започнах със стъпките по промяна на китайската recovery console с английска. Всичко вървеше добре до точка 5. Когато стартирах Mobileuncle MTK Tools и дадох Backup IMEI ми излезе съобщение : Please root your andriod first". Нали не може да се инсталира РОМ без да е руутнат телефона. :unknw:
Цитирай
#44

Zorya написа:... като за начало започнах със стъпките по промяна на китайската recovery console с английска. Всичко вървеше добре до точка 5. Когато стартирах Mobileuncle MTK Tools и дадох Backup IMEI ми излезе съобщение : Please root your andriod first". Нали не може да се инсталира РОМ без да е руутнат телефона ...

Здравей отново,

Понякога root-ването не става (стъпки от 1 до 3). Ако се появи прозорец със съобщение за успешен exploit - значи е ОК, ако не се появи - повтори въпросните стъпките.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#45

В допълнение на горния пост, изтеглих root checker и се оказа че телефона не е руутнат правилно. "Тhis device does not have proper root access". В тази връзка с flash tool ли трябва да руутна телефона или има и друг начин
Цитирай
#46

Root-ва се с MobileUncle точно за 10 секунди. Стартираш програмата и натискаш на Boromir. Ако ти даде success - рестартираш телефона и си готова.
Ако не ти даде success - пускаш прогрмата втори път и ще стане. Няма Lenovo P780 което да не съм успял да root-на по този начин, а съм root-нал поне 20 телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

Появи ми се съобщение за успешен exploit , повторих 2 пъти, рестартирах и като стигна до backup на IMEI-те пак същото Undecided
Цитирай
#48

Защо ти е да правиш backup на IMEI? (Полезно е да, но не ми се е случвало да изчезне IMEI на P780)

Иначе - влез в приложението Superuser (SuperSU) и го обнови от него директно или му свали ъпдейт от Google Play.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

Be6i4 написа:Защо ти е да правиш backup на IMEI? (Полезно е да, но не ми се е случвало да изчезне IMEI на P780).

На мен ми се случи, в един от първите опити да кача ROW версия. Не бях обърнал внимание, че телефона е 4GB, бях взел 8GB версия на ROM. Телефона "умря". Слава Богу, успя да захапе на следващия опит правилната версия и тръгна, но вече без IMEI номера.

От тогава насам обаче при всяко качване през FlashTool - трябва да възстановявам IMEI-ите от архива, които направих ей така ... по инстинкт.

Ако нямаш архив, има една процедура, която е меко казано кошмарна.

Най-добре да не се стига до там Wink
Архива на IMEI става (и) през MobileUncle за секунди и е много малък и за мен лично - важен файл.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#50

Offtopic През MTK Droid Tools може да се възстанови IMEI много бързо, стига само да е root-нат телефона.

Поздрави,

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)