Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...
#51

Be6i4 написа:Защо ти е да правиш backup на IMEI? (Полезно е да, но не ми се е случвало да изчезне IMEI на P780)

Иначе - влез в приложението Superuser (SuperSU) и го обнови от него директно или му свали ъпдейт от Google Play.

Искам да имам backup, защото като за първи път не искам да оплескам нещата. Като стартирам SuperSu-то излиза следното съобщение: "There is no SU binary installedm and SuperSU cannot install it. This is a prоblem " и се затваря.
Незнам какво са правили китайците, ама явно не са си свършили работата както трябва. В тази връзка имам няколко въпроса, мога ли да си сменя Ром-а без да е руутнат телефона? Този GravityMod ром за европейската или китайската версия ли е? И последно (засега) има ли друга програма, с която мога да рутна телефона.
Цитирай
Аксесоари
#52

Този ROM работи и на двете версии на телефона. Можеш да си смениш ROM-a, ако имаш инсталирано Recovery.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#53

Ще стане ли през Mobileuncle-a ?
Цитирай
#54

Be6i4 написа:Offtopic През MTK Droid Tools може да се възстанови IMEI много бързо, стига само да е root-нат телефона.

Поздрави,

Благодаря! :thumbup:

Не съм го ползвал този софтуер.
Ще го пробвам при следващите тестове.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#55

Това което предполагам ,че става при теб е, че имаш ROOT, колкото да инсталираш Recovery през MobileUncle. Но най-вероятно нямаш някой библиотека или Superuser не е обновяен, така че да направиш backup. Няма как да съм сигирен, защото не знам вече какво си правила с телефона.

Така че най-добре, свали си ROM + Recovery.img и ги сложи на външната SD карта. Стартирай Mobile Uncle и избираш Recovery Update и трябва да избереш това свалено Recovery. Рестарт после в recovery и инсталираш ROM-a

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#56

Благодаря ти за насоките. Принципно нищо не съм пипала по телефона освен инсталираните Framaroot и Mobileuncle.
А Recovery.img къде да го търся?
Цитирай
#57

Zorya написа:Благодаря ти за насоките. Принципно нищо не съм пипала по телефона освен инсталираните Framaroot и Mobileuncle.
А Recovery.img къде да го търся?
https://mega.co.nz/#F!DkZg2BRZ!XsyBsDoB5sRdczecDvZuHw

Xiaomi Mi Note 3 6/128
Цитирай
#58

Предварително се извинявам, но като начинаеща имам още въпроси. Връщайки се назад във времето мисля че без да искам натиснах system updates на телефона и май от там си прецаках руута. Ясно е че трябва да го руутна отново, но как точно да стане. Дали ще се получи с framaroоt и опцията unroot или трябва да върна първоначалните настройки и тогава да започна всичко отначало?
Цитирай
#59

Слагай направо Framaroot и root-вай телефона

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#60

сложих го, пробвах няколко пъти, но не се получава Sad . Инсталирах си root checker, от който излиза следното съобщение root access is not properly configured or was not granted.
Цитирай
#61

Какво значи: "не се получава". ??? Казваш ми какво точно става като стартираш програмата и аз или някой друг ти казваме, какво може да се направи. Но с такива отговори - трябва само да гадаем.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#62

Извинявай, че не споделих подробности. Изтеглих последната версия на Framaroot, натискам Install SuperSu, след това Boromir, дава ми че е successful , рестартирам телефона, проверявам с root cheker - verify root и ми излиза следното съобщение: root access is not properly configured or was not granted. Снощи пробвах с oще две програми Vroot и Kangaroot , инсталирах съответните драйвери , програмите завършиха успешно, но след рестартиране пак излиза, че няма руут. А supersu-to продължава да показва: There is no SU binary installed and SuperSU cannot install it. This is a prоblem и се затваря. Не мога да го деинсталирам, защото казва че е системно приложение. Надявам се да съм била достатъчно изчерпателна.
Цитирай
#63

Имам прогрес, успях да руутна телефона с vroot, инсталирах Recovery-to, но когато почнах да инсталирам новия ром ми излезе следната грешка Can't mount /emmc/ :facepalm: . Форматирах sd картата, но пак същото.
Цитирай
#64

Трябва ти външна sd карта, с вътрешната не става. Ако пак ти даде грешка - смени sd картата. Не ставя със всяка.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#65

:thumbup: Най-накрая успях Dance . Проблема не беше само в сд картата, затова флашнах първо един стоков ром, след това пак роот, CWM през Mobileuncle и подкарах Gravity Rom-а.
Be6i4 благодаря ти за помоща, благодарности и на belitov за темата. :bow: Big Grin
Цитирай
#66

Здравейте отново, побързах да се похваля, но сега имам друг проблем. Телефона не разпознава сд картите, пробвах с три различни, но нито една не се вижда. Проверих в recovery mode, там се виждат, пробвах с форматиране през pc, през recovery, но без резултат. Дали при инсталирането на ром-а нещо не се е прецакало. Интересното е че инсталирах същия ром на телефона на мъжа ми, който е същото Леново и сд картата си е видима. :unknw:
Цитирай
#67

Zorya написа:...Телефона не разпознава сд картите, пробвах с три различни, но нито една не се вижда. Проверих в recovery mode, там се виждат, пробвах с форматиране през pc, през recovery, но без резултат. Дали при инсталирането на ром-а нещо не се е прецакало. Интересното е че инсталирах същия ром на телефона на мъжа ми, който е същото Леново и сд картата си е видима. :unknw:

Здравей Zorya,

Има такъв проблем с GravityMod ROM-а. Един виетнамец беше дал решение в руския форум:
http://lenovo-forums.ru/topic/2513-%D0%B...B0-%D0%BD/

При мен се получи същото, докато тествах GravityMod2. Не съм сигурен дали се оправи с ровичкането в системния файл (/etc/vold2.fstab) или с нещо друго.

Успех,
Иво
Цитирай
#68

Проблема се получава от файла, който е update за gravity ROM. Аз затова не го и инсталирам. Така, че ще ти е най-лесно да сложиш пак ROM, без да слагаш update

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#69

Инсталирах отново ром-а без ъпрдейта и сега всичко е наред :thumbup: . Благодаря ви още веднъж Smile
Цитирай
#70

Здравейте, отново имам нужда от съвет. Малко късно открих че радиото ми не работи, иконата ми се затваря веднага щом я стартирам. :huh2:
Цитирай
#71

Be6i4 написа:Проблема се получава от файла, който е update за gravity ROM. Аз затова не го и инсталирам. Така, че ще ти е най-лесно да сложиш пак ROM, без да слагаш update

Здравейте. От 3-4 дни съм собственик на Р780 и борбата с не познатия за мен Андроид се води от тогава. Стигнах до там, че инсталирах с голяма мъка 2 -3 РОМ-а, като се спрях на GravitiMod2 v3, свален от линковете в MEGA. Всичко ОК, докато не стигнах до инсталиране на приложения, които бяха на СД картата. Който и да е файл мениджър не я вижда. Като вляза в Галерията ми казва че "няма налична СД карта", като под прозорчето със съобщението се виждат снимките и като чукна върху тях се затваря приложението. В рекавъри обаче всичко се вижда. Не съм инсталирал Ъпдейт файла. Пробвах и с линка на belitov, да се коригира системния файл, смених и с друга СД карта...едно и също. Някакви идеи.

поздрави
Димитър

пп: Относно инсталирането на РОМ не всеки път ми се получава. Доколкото разбрах, първо трябва да се флашне с РС някоя стандартна версия /моя дойде с ...ROW_S116.../ и след това цялата процедура описана в началото /не може върху инсталиран вече РОМ, направо да се качи друг/. Но не всеки път става - поне при мен. И каква е разликата /има ли значение дали рекавърито е CWM или TWRP за различните РОМ-ове, които са за инсталиране през Рекавъри?

пп: Решение: По въпроса с "невидимата" СД карта: Инсталирах приложение за увеличаване на паметта и от него нещо се случва. В настройките СД картата я показва, но в галерията или файлов мениджър няма нищо!? След префлашване и качване на РОМ-а отново - всичко е наред.
Остават въпросите относно инсталиране на РОМ-овете.

поздрави
Димитър

Ericsson A1018s -> Nokia 3110 -> Maxon -> Benefon Dragon -> Nokia 6210 -> Nokia 1110 -> Nokia 6233 -> Nokia 5800 XM -> Lenovo P780 -> Xiaomi Redmi Pro -> Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Цитирай
#72

Незнам дали тук е правилното място,но нека попитам.Притежавам P780 от няколко дена и реших да сменя китайския софтуер с официален от 4пда.ру.Всичко добре,обаче по невнимание се забърса IMEI и на 2те карти.След продължилите манипулации и правене уж всичко по инструкции след формат на еммс вече телефона неможе да се закачи към флаштула,естествено не стартира и не реагира на нищо.Дайте идея как да го върна към живот,стига да светне ще му налея всичко.Руснака не е дал правилно инструкциите-написъл е да се чукне формат на целия флаш включително бутлоадера.Тъй направих и аз,а е трябвало целия флаш без бутлоадера.
Цитирай
#73

sdslavi написа:Незнам дали тук е правилното място,но нека попитам.Притежавам P780 от няколко дена и реших да сменя китайския софтуер с официален от 4пда.ру.Всичко добре,обаче по невнимание се забърса IMEI и на 2те карти.След продължилите манипулации и правене уж всичко по инструкции след формат на еммс вече телефона неможе да се закачи към флаштула,естествено не стартира и не реагира на нищо.Дайте идея как да го върна към живот,стига да светне ще му налея всичко.
Възстановяване на IMEI се извършва с Mobileuncle. Влиза се в инженерното меню и там в други подменюта и се вписват двата IMEI-а. Пробвай да ресетваш телефона няколко пъти, задържай копчето за включване дълго ( половин- една минута). Ако не стане трябва сервиз. Аз имах един AMOI, който го бях уморил като теб, нищо не го разпознаваше, пращах го на - места, но не можаха да го оправят. Накрая го пратих на едно момче от Хасково и за лв го реанимира. Така, че ако не успееш да го оправиш ми пиши да ти пратя адреса.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#74

Изтрит ми е бутлоадера,няма да стане с ресет,към пц се детектва като някакво устройство но дотам,а предварително съм инсталирал всички драйвери и бях проверил всичко.Просто инструкцията не е напълно вярна.Иначе твоя метод работи ,но до ресет или следващия ъпдейт на фурмуера.Аз имеите ги вкарах тъй,но работеше само 1вия сим в 3G режим,2рия се разпознава и няма никакъв обхват-та затова реших кардинално да го започна отначало,ама ....
Цитирай
#75

sdslavi написа:Изтрит ми е бутлоадера,няма да стане с ресет,към пц се детектва като някакво устройство но дотам,а предварително съм инсталирал всички драйвери и бях проверил всичко.Просто инструкцията не е напълно вярна.Иначе твоя метод работи ,но до ресет или следващия ъпдейт на фурмуера.Аз имеите ги вкарах тъй,но работеше само 1вия сим в 3G режим,2рия се разпознава и няма никакъв обхват-та затова реших кардинално да го започна отначало,ама ....

Виж тук: [GUIDE] How to 'unbrick' your Mediatek MT65xx
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1943442
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)