Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo P780: ROMs, Root, Backup, Modem Versions ...
#76

Явно ще трябва да се разглобява,а не ми се искаше,на 1ден ползване е телефончето.
Цитирай
Аксесоари
#77

Колеги , за да не отварям нова тема реших да пиша тук. От месец съм горд собственик на телефончето и просто съм влюбен в него. Единственото ми питане е свързано с бутона за включване и изключване и по-точно с това, че копчето хлопа и при разклащане на телефона дрънка. Работи коректно и без проблем но за мое спокойствие искам да попитам и при вас ли е така? Благодарско.
Цитирай
#78

Телефона вече е съживен,въпроса ми сега е кой модем е най-добре за нашия регион?Оригинално беше V15,в момента модифицирах V23 за да работи на 900mHz,понеже му налях фирмуер S123,а този фирмуер налят на китайската версия няма обхват при нас.Та сега телефона си работи отлично,но въпроса е че от версията на модема малко зависи обхвата при лош сигнал-та коя ли версия е най добре ?
Иначе към колегата ANIMALL -при мен няма проблеми с хлопане на бутоните-направени са със силиконов държач ,който обира луфта.
Цитирай
#79

sdslavi написа:... Та сега телефона си работи отлично,но въпроса е че от версията на модема малко зависи обхвата при лош сигнал-та коя ли версия е най добре ...

Здравей sdslavi,
За мен най-стабилно работи V19 на modem.img файла.

Поздрави,
Иво
Цитирай
#80

добави и v16 и v52 към добре работищите

HTC Desire 816W
Lenovo k3 Note
Xiaomi Redmi Note 2
Цитирай
#81

Колеги,
при проблем с bootloop, след проба за инсталация на CWM рекавъри как се процедира?! Съмнява ме, че телефона е бил с китайски ром, а аз се пробвах да инсталирам рекавъри от руския форум на Леново. Просто не знаех, че и рекавърито трябва да отговаря на това дали е с европейска или с китайска версия телефона.
Та какво правим сега в тази ситуация - безспирен bootloop?! Пробах дали няма да го види Flash Tool-а, за да мога да сложа фабричн ром, но не, то постоянно закача/разкача USB-то, в следствие на рестартите. Не сменям ром за първи път, но това P780 направо ми скъса нервната система!
Цитирай
#82

desobboy написа:...Та какво правим сега в тази ситуация - безспирен bootloop?! Пробах дали няма да го види Flash Tool-а, за да мога да сложа фабричн ром, но не, то постоянно закача/разкача USB-то, в следствие на рестартите..

Здравей desobboy,

Опитай първо да натиснеш за 1-2s червеното бутонче до SIM1 картата. В случая ще е равносилно на вадене на батерията, bootloop-а трябва да спре, а FlashTool-а - да тръгне нормално да инсталира каквото си му задал ...


Успех,
Иво
Цитирай
#83

belitov написа:
desobboy написа:...Та какво правим сега в тази ситуация - безспирен bootloop?! Пробах дали няма да го види Flash Tool-а, за да мога да сложа фабричн ром, но не, то постоянно закача/разкача USB-то, в следствие на рестартите..

Здравей desobboy,

Опитай първо да натиснеш за 1-2s червеното бутонче до SIM1 картата. В случая ще е равносилно на вадене на батерията, bootloop-а трябва да спре, а FlashTool-а - да тръгне нормално да инсталира каквото си му задал ...


Успех,
Иво
Здравей Иво,
Благодаря за бързата реакция, ама не се получава. Той телефона си спира след ресета с червения бутон, но като подготвя Флаштула в даунлоуд режим да си чака телефона и пак се почва bootloop и нищо...
P.s. Ужас, дори на зарядно пак луупва. Задънена улица от всякъде...и то от едно кирливо рекавъри, даже не е от инстакиране на ром...
Имам достъп само до factory mode, и то на китайски и до meta mode от клавишните комбинации, всичко друго води до лууп...
Цитирай
#84

Здравей пак,

А дали някога на този компютър си успяваш да ползваш FlashTool върху Lenovo P780 ?

Питам, за да разбера дали USB драйверите са инсталирани както трябва, че на един Windows 8.1 PRO видях доста зор докато ги инсталирам ... Ако се окаже че и при теб е такъв случая - ето едно HowTo:
https://mega.co.nz/#!i1BCSbCa!O0AccQS-VV...EQAn1Y0yXY

Поздрави,
Иво
Цитирай
#85

Телефона може да се подкара-моя му форматирах цялата EMMC,с бутсектора и в момента си работи.
Предлагам ти да работиш на компютър с 32bit Win 7.Изтегляш драйверите http://4pda.ru/pages/go/?u=http%3A%2F%2F...m_P770.zip и ги разархивираш на компютъра.После копираш самите *.inf файлове в C:\WINDOWS\INF .Подготвяш си фирмуера който искаш да качваш,обикновенно към него е и самия флаштул.Стартираш флаштула,избираш scatter-loading - scatter_emmc файла.Чекваш отметката DA DL All With Check Sum - изключително важно е,иначе ще имаш същия резултат като в момента.Трябва да е маркирана.
Подготвяш телефона.Гасиш го,натискаш ресета и не го включаш повече.
Натискаш Firmware-Upgrade на флашера - той започва да търси телефона-бодеш USB-то в телефона и трябва да се закачи и флаша да стане.
Ако си му натискал Download-ще ти изтрие IMEI и MAC информацията.
Успех!
Цитирай
#86

Телефонът тръгна! Благодаря на всички за оказаното съдействие!
Малко подробности по екшъна : първо компа ми е с 64-битов Win 8.1, което спъна работите по инсталацията на драйвера. Инсталацията стана след команда в Run - shutdown.exe /r /o /f /t 00, която затваря автоматичната проверка за лиспващ подпис във Win 8.1:

1. Windows Key + R
2. Enter shutdown.exe /r /o /f /t 00
3. Click the "OK" button
4. System will restart to a "Choose an option" screen
5. Select "Troubleshoot" from "Choose an option" screen
6. Select "Advanced options" from "Troubleshoot" screen
7. Select "Windows Startup Settings" from "Advanced options" screen
8. Click "Restart" button
9. System will restart to "Advanced Boot Options" screen
10. Select "Disable Driver Signature Enforcement"
11. Once the system starts, install the drivers as you would on Windows 8


След това ръчно се набутва драйвера на колегата над мен, от линка му за 64-битовата версия на Win7.
След това всичко продължава по мед и масло от Flash Tool-а. Пробвах със китайския S135 ром с вграден TWRP, след което го смених с Vibe чрез SD картата, който повече ми допадна. В последствие смених и радио модема с работещ такъв европейски, копмилиран от S920.
Оказа се, че липсваха и IMEI-те, така че се наложи ръчно въвеждане през Mobile Uncle-а по следната схема:

1. Enter in Mobile Uncle Tool
2. Go to Engineer Mode(MTK)>Connectivity > CDS Information > Radio Information > Phone 1
3. At "AT+" line add : EGMR = 1,7,"my_first_IMEI_code"
4. Clic on "SEND AT" button below
5. At "AT+" line add a second time : EMGR = 1,10,"my_second_IMEI_code"
6. Clic on "SEND AT COMMAND" button below a second time
7. Reboot phone
8. Verify codes with *#06#* if IMEI codes are ok

Това е за сега, ако някой има уточняващи въпроси съм насреща!
Поздрави!
Цитирай
#87

Здравейте. Имам P780, китайска версия. Беше със P780_S110_1306229. Вчера му сложих P780_ROW_S123_131231_rooted_twrp_gapps (worldwide версия). Телефона тръгна, всичко изглеждаше ок. Смених модем фалйа на V19, обхвата се напълни. Днес обаче се опитах да се обадя и изненада... тръгва да набира номера, прави "тит" в слушалката и спира. цялата работа трае няколко 2-3 секунди. Сякаш няма мрежа, а обхвата е пълен. Някакви идеи? Да не би да е трябвало да си сложа китайският вариант P780_S135_130917_rooted_twrp_gapps.7z - за да работи?
Правих и мастър резет, пак същото.

Лоша работа. Флашнах с китайската версия, пак същото... Само на слот 2 имам карта, но обхвата е до горе..
Идея какво може да се е случило?

IMEI RESTOR! това било. Случайно видях при заключен телефон, че отдолу пише invalid IMEI - BG GLOBUL :d
Само дето набих китайският ром.
Цитирай
#88

Backup & Restor апликацията която си върви с ром-а на леново (123 например), има ли я като отделен файл, за да си я инсталирам на някой друг ром, например. Защото е доста удобна и си правя бекъп с нея, но не я намирам.
Цитирай
#89

Здравейте , търся малко помощ. Намирам се в ситуацията на колежката Zorya - 1 страница назад имам проблем с рутването излиза същото като при нея "There is no SU binary installedm and SuperSU cannot install it. This is a prоblem ". Разбрах , че рут става и с VROOT но попаднах в един руски форум кадето обясняват , че Последняя версия VRoot ломает стоковую китаянку VIBEROM_V1.0_1351_7_ST_P780! Root-права получены, microgapps прикручены!" с две думи с коя версия на VROOT да рутват и кои ADB драйвери да сложа ?
Цитирай
#90

Здрасти !
Също като теб имах такова съобщение и ето как се решиха нещата :
1. Направих бекъп на контактите си за всеки случай.
2. Reset от червеното копче до SD картата.
3. Влязох в Recovery (Vol Up+Down+Power) и там дадох Wipe и на двете опции.
4. На следващото включване на телефона веднага ме попита дали да дам права на SuperSU и аз разреших.
5. За всеки случай инсталирах и Framaroot, както е описано в много упътвания.
Та така. Телефона ми е P780 4Gb с версия S125. Исках да го руутна за да сменя модема и се получи. Успех ! :thumbup:

I'll Be Back !  Lenovo P780 CN White -> Samsung S7 Edge Pink Gold
Цитирай
#91

Това вече го правих , просто ме върна в първоначално състояние. И пак дига същата грешка. Когато за първи път пуснах SuperSU Ми каза , че иска да ъпдейтва binary и т.н. и искаше рестарт в рековъри дадох му TWRP/CWM и ме вкара в някакво Lenovo Recovery попита ме за език Китайски или Английски избрах Английски и ми излезе да правя ребоот , гасене и уайп. Преди съм имал HTC там суперсу ребутваше телефона , влизаше си TWRP рековърито и си инсталваше някакъв скрипт и готово. Но тук ударих на камък. Не мога да сложа нито рековъри , нищо !!!
Цитирай
#92

Някой ще даде ли акъл на моя ром VIBEROM_V1.0_1351_2_ST_P780 какъв друг мога да кача? Гледам има ROW, Chinese и отделно пак viberom по-нови версий. При мен ъпдейт не минава крашва ми settings.
Цитирай
#93

С флашер всякаква версия можеш да сложиш,само ако слагаш официална ROW ще трябва да сменяш модема за да ти работи 2рата сим карта.Твоята версия не ти се обновява понеже е модифицирана-примерно е с български и гугъл приложения,а оригиналния VIBEROM е само китайски и английски без маркета и другите гугъл екстри.Аз лично съм пробвал повече от 10 рома- официални и къстъм.Официалната S123 държи най-много на батерия,S124 е нещо бъгава.За последно съм с KitKat още не официалната версия-бих казал че се държи доста добре- http://www.needrom.com/mobile/rom-android-4-4-2/ . Преди да правиш обаче каквото и да е си направи бакъп на NVROM че ако го затриеш си е разправия по възстановяването.
Цитирай
#94

Харесах си ROW ромовете. След много четене стигнах до извода , че първо трябва задължително да си сложа S123_ROW_131231 с Flash Tool правилно ли съм разбрал или съм в някаква дълбока грешка ?
Цитирай
#95

Няма такова нещо. Слагаш си който искаш ROW с Flashtool

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#96

От всички ромове, XVIBE-a май е най-читав. Макар, че тези дни пак го сложих и звука ми стана по-слаб. А и май не ме чуват добре... Някой знае ли с кой модем е гравити мууд, защото неговият май беше по-читав. Ако модем файла има значение за силата на звука в слушалката, разбира се.
Цитирай
#97

Имам следното питане : Китайски P780 с европейски ром S124 ROW какъв модем трябва да му се сложи и има ли значение ? Китайски или европейски ??? Че ме чуват странно и се оплакват пробвах какво ли не , и нищо не става. о основно пробвам с китайски модеми.
Цитирай
#98

И мен не ме чуват добре част от пътите...Има нещо нередно в цялата работа.
Цитирай
#99

grafcheto написа:И мен не ме чуват добре част от пътите...Има нещо нередно в цялата работа.

Здравейте,

Китайски Lenovo P780 с ROW S116/119/123/124 с модеми v17 и v52 от тук:
https://mega.co.nz/#fm/HhA1zDBC

Няма проблеми, работи перфектно както на слушалка, така и през Bluetooth на колата.
/ отсреща никой не се оплаква /

Освен това - не мисля, че има различни версии на модемите за China/ROW.


Успех,
Иво
Цитирай

И в крайна сметка кой се държи най - добре от всичките модеми?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)