Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати
#1

Както почти във всеки раздел нека и тук има тема за батерията на нексусите ни. Макар и оплювана батерията не вади кой знае колко зле резултати. Ето какво горе долу постигам аз с абсолютно всичко включено като гугъл нау, синхронизации, електронна поща, програма за времето, локализации и прочее. Теста ми беше борба за скрийн тайм, а не продължителност на работа. Играх много време на телефона, браузване, фейсбук и ютуб. Със 4.4.1 напълно стоков съм.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#2

Сравнително зле е батерията.
Няма да ти поствам живота от батерията на LG G2 да не те депресирам Smile)
Имам ги и двата и G2 е просто несравним като живот на батерията. Нексуса неможе да изкара и наполовина, от това което прави G2. Незнам какво точно е тазлично освен големината на батерията, но като се вземе предвит че е с по-голям екран, долу-горе се уравновесяват нещата.
Цитирай
#3

Аз преди да го взема се притеснявах много за живота на батерията но за щастие не е зле- горе-долу като на Galaxy S4 , но който иска супер батерия да взима LG G2

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#4

общо взето много се изложиха с тази батерия.но като се има впредвит че на Некси 4 се издокарва около 4-5 часа SOT(а с шоколадчето даже 6+), значи с някои къстъмизации и тука щесе издокара около 6 SOT
Цитирай
#5

Аз не съм тръгнал да сравнявам с г2. Някъде пише ли сравнение на нексус 5 и г2?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#6

oska написа:общо взето много се изложиха с тази батерия.но като се има впредвит че на Некси 4 се издокарва около 4-5 часа SOT(а с шоколадчето даже 6+), значи с някои къстъмизации и тука щесе издокара около 6 SOT
То и нексус 5 ще искара ако му спре LTE, което е доста голям консуматор.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#7

CuBG написа:Аз не съм тръгнал да сравнявам с г2. Някъде пише ли сравнение на нексус 5 и г2?

Ясно че не ги сравняваш, просто искаш да кажа, че добре в случая е субективно. При мен изкарва деня малко на магия Нексуса иначе с Г2 нямам грижи даже и остават един 30-40%.

@Fritz
Nexusa нищо няма да изкара Smile) и на половината няма да изкара на това което Г2 ще изкара. Аз също съм фен или поне бях на Нексус серията, но с Н5 се поизложиха. Ни камерата му като камера, нито батерията. Между другото и грее повече от Г2 незнам защо.
Цитирай
#8

Само че в тази тема никой не се интересува от Г2, и никой не сравнява нексус 5 с гъ две.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#9

Не знам защо всички колеги с Г2 пишат в темите на Нексуса и почва едно сравнение.....Ползвайте си със здраве Г2-то , ние с орязаните Нексуси ще му се радваме.
Цитирай
#10

а вие защо толкова се дразните,говори се за г2 обаче в случая се прави съпоставка,което е по темата.и аз съм с Н4 обаче наистина бих си взел G2 вместо новия некс,излагат се.Не е много трудно да се признае по-доброто.
Цитирай
#11

Аз ги имам и двата и ги ползвам и двата Smile не давам субективни мнения, а такива които се базират на директно сравнение между двата в ежедневната употреба.
Цитирай
#12

Днес трябваше да пътувам и реших да ползвам телефона вместо вградената навигация,за да видя колко ще издържи батерията.....Ами издържа.... Smile

[Изображение: 6833349S.png]

GPS: 5 h 1 m 48 s
Екран: 5 h 3m 35 s

Аз лично съм повече от доволен !
Цитирай
#13

Аз мисля, че ще е полезно ако споделяме кой какви настройки прави в settings, за да увеличи живота на батерията.

PS: Относно G2 сравненията - мисля, че е въпрос на предпочитания. За мен лично батерията не е чак от толкова голямо значение, за да предпочета единия телефон. Затова пък цялостното усещане е от значение... G2 с тази негова пластмаса и това не особено дискретно лого "LG" под екрана никак не изглежда премиум телефон. За шаренийката на менюто пък съвсем. Имах възможност да разгледам подробно и двата телефона преда да избера N5 и не съжалявам ...
Цитирай
#14

като малки деца сте.все пак и двата телефона са на лг и са почти идентични като хардуеър.вместо да се радвате че смартфоните можеби се развиват най бързо виеобърнахте разделите за тези два телефона в apple vs samsung.и моята дилема беше н5 или г2.избрах г2 и какво от това.това не значи че нексуса не е хубав.
Цитирай
#15

"Живот на батерията / резултати"

Само да припомня заглавието на темата,че някои потребители я ползват за всичко друго,но не и по предназначение.....Какво общо имат с нея телефони като LG G2 не ми е много ясно,но това не е толкова важно....По-важното е,че само аз и CuBG сме обявили някакви резултати....Всички останали май изказват мнения,които са базирани на нещо прочетено някъде.....Аз продължавам да твърдя,че батерията на телефона се държи повече от добре и никой не е в състояние да промени това мое твърдение.....Дори и в момента съм на 13% след 2д 5ч 35м 40с с 3ч 8м 7с екран.....Вярно е,че през тези 2 дни не съм го ползвал кой знае колко много,но като човек притежаващ повече от един телефон(колкото и нескромно да прозвучи) това е нормално....Не вярвам,че сме само двама с Nexus 5 и искам да помоля и останалите да обявят своите резултати.
Цитирай
#16

Аз доста съм го натоварил телефона с работи които му изцеждат животеца и чак такива резултати като твоите немога да изкарам но и аз съм доволен от това което постигам и съм постнал. Идвам от Galaxy S2 който ме караше двойно по малко така че в моя случей е огромна стъпка нагоре.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#17

Моя държи точно толкова, колкото и Галакси Нексуса - 2 дни с разговори и не много ръчкане и ден с много ровене в нета. А относно сравненията, който иска сериозна батерия и тя е основен показател при избор, да си вземе....Нокиа 100... Big Grin
Цитирай
#18

Аз също съм доволен от батерията . Както написах държи колкото на Galaxy S 4. Последния е доста популярен ,така че затова го сравнявам с него.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#19

Колеги,някой обръщал ли е внимание на времето необходимо за зареждане на батерията ? Питам,защото аз едва вчера обърнах внимание на това и останах леко озадачен от видяното...в добрия смисъл ?!?!? Smile
Бтерията се зарежда с малко над 1% на минута,което според мен си е доста впечатляващо постижение....Има ли някой,който може да каже нещо по този въпрос ???

[Изображение: 6845129z.png] [Изображение: 6845131w.png]

За 45 минути батерията се зареди с 47 %,което означава 1.04 % на минута,но трябваше да излизам и не можах да дочакам края,за да видя за колко време ще се зареди до 100 %....Та тази "скорост" от над 1% на минута нормална ли е ?
Цитирай
#20

2 дена на батерия ? това ми изглежда добре, какво си ползвал през това време Smile
Цитирай
#21

Току що получих актуализацията до 4.4.2..... Smile Да видим какво означава "performance improvements"..... Smile
Цитирай
#22

@tonkata07
Qualcomm’s Quick Charge 2.0

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#23

Radiation_Joe написа:@tonkata07
Qualcomm’s Quick Charge 2.0
Smile
И въпреки това ми се струва нереално бързо зареждането.
Цитирай
#24

За под два часа се зарежда моя.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#25

а колко ампера в зарядното?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)