Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати
#51

Заради Google Play Services снощи руутнах, за да набуча Greenify и се оглеждам за някой сносен kernel. На стоковите настройки максимум изкарвах по 26-30 часа.. с малко под 3 часа работещ екран. Ще ми се веднъж и аз да ударя 4-5 часа on-screen time, все пак. Махнах Google Now, спрях Location Services, от WiFi > Advanced > спрях постоянното търсене на мрежи, а-у.. ся ше видим какъв ще е резултатът. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
Аксесоари
#52

стани2103 написа:проблема е от софта и гугъл,рестартираи
Още по-зле стана след рестарта.....7% заминаха за 5 минути..... :facepalm:
Цитирай
#53

tonkata07 написа:
стани2103 написа:проблема е от софта и гугъл,рестартираи
Още по-зле стана след рестарта.....7% заминаха за 5 минути..... :facepalm:
разбира се,при рестартиране винаги се харчи повече от нормалното,но днес би трябвало да е вече стабилизиран Big Grin
Цитирай
#54

3 часа и 20 мин. И беше на 19 %.използвал съм го за всичко : игри, музика, браузване, месинджър и др.

NexuS 5, 32GB BlacK !!!
Цитирай
#55

Доволно тестче за гледане на филми: stock ROM + kernel, прясно изваден от зарядното: 4 часа 43 мин. от 100% до 4% с 4 часа и 43 мин. on-screen time, хах. Big Grin

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#56

Доста добър резултат колега Christmas . Повече от 2ч и 30 мин дисплей не мога да направа.
Цитирай
#57

стани2103 написа:
tonkata07 написа:
стани2103 написа:проблема е от софта и гугъл,рестартираи
Още по-зле стана след рестарта.....7% заминаха за 5 минути..... :facepalm:
разбира се,при рестартиране винаги се харчи повече от нормалното,но днес би трябвало да е вече стабилизиран Big Grin
При мен всичко си дойде на мястото след като се върнах на Dalvik.... Smile Иначе след рестарта губех по почти 2% батерия на минута.... Smile
Сега след 2 дни и 5 часа с 4+ часа скрийн съм на 4% батерия.... :capitulation:
Цитирай
#58

Със всичко възможно включено като гугълските и нормални локализации, синхронизации, програми за времето пощи и прочее. Имам и над 40 приложения което е важен фактор и разликата е драстична спрямо празен телефон.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#59

elnahir написа:Доволно тестче за гледане на филми: stock ROM + kernel, прясно изваден от зарядното: 4 часа 43 мин. от 100% до 4% с 4 часа и 43 мин. on-screen time, хах. Big Grin
МАЛКО Е !!!!!!(както се казваше в една популярна реклама.... Smile )

6:02:21 on-screen time комбинирано(сърфиране+видео) с 4% остатък в батерията !!!!!

По-късно ще кача и снимки(за неверниците Smile ) !
Цитирай
#60

Ама 5 минути преди теста си направил Full Wipe на телефона нали? С нормално функциониращ телефон и пари да ти давам няма да ги направиш 6-те часа.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#61

Стоков, изключен Google now.
Цитирай
#62

CuBG написа:Ама 5 минути преди теста си направил Full Wipe на телефона нали? С нормално функциониращ телефон и пари да ти давам няма да ги направиш 6-те часа.
Тц.....Не съм правил нищо подобно..... Smile Снощи реших да направя и втори тест....Единствената разлика беше,че го направих на "самолетен режим" заради слабия сигнал в къщата:

[Изображение: 6897940y.png]

При такъв сигнал,който на моменти дори се губеше,нямаше смисъл допълнително да изтощавам батерията....И така:теста започна в 22:20 при напълно заредена батерия и със следните настройки:

[Изображение: 6897942D.png]

Ето го и началото:

[Изображение: 6897944v.png]

А ето го и края:

[Изображение: 6897948q.png]

Резултатите ? Ами мисля,че са повече от впечатляващии за телефон,който се слави с "ужасната" си батерия- 7 часа on-screen time !!!!! Или почти 7 часа......Просто забравих,че системите за сигурност( Smile ) ще изключат и WI-FI-я,когато батерията падне на 20%....Сетих се,но вече беше късно и бях загубил ценни минутки.

[Изображение: 6897951z.png]

(в червеното кръгче се вижда прекъсването на сигнала)

[Изображение: 6897953w.png]

В общи линии това е положението....Със сигурност "самолетния режим" си е казал думата,но това изобщо не ме интересува ! Smile
Цитирай
#63

Което отново потвърждава думите ми че в нормално ползване е абсурт. Само в перфектни условия. Пак казвам, нареди завидно количество приложения, включи всички НОРМАЛНИ функции. Тестовете се мерят в нормален режим в който хората си използват телефона по предназначение и тогава да се види дали е достатъчно издръжлив или не. Аз казвам че е напълно достатъчна батерия за сериозно ползване да изкара един ден освен под сериозно ползване се няма в предвит ДЕТЕ ученик който няма какво да прави в часовете.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#64

Амиииии.....Не знам какво означава понятието "завидно количество" приложения ???? Smile
Тук ставаше въпрос за превръщането на телефона в домашно кино и при този тест не виждам причина да са включени един куп излишни неща,които щяха да изкривят резултатите...За съжаление аз не мога да осигуря идеалните условия по редица причини...Тези условия се създават в лабораториите,а аз такава нямам.. Smile При този сигнал просто трябваше да мина на "самолетен режим" ! И знаеш ли....Мисля,че проблемът на повечето потребители е,че искат да превърнат един телефон в мултифункционално устройство-телевизор,лаптоп,пишеща машина Smile и не знам какво още в едно.....Е,няма как да стане !!! Вярно е,че имаш възможност да го ползваш и като такива устройства,но това си има цена......Каквото и да си говорим,батерията ще те изкара през светлата част от денонощието,а това мисля е по-важното !!! Smile
Цитирай
#65

Хайде някой да сподели опит c undervolt-ване, underclock-ване, а-у? В момента съм с franko kernel r25, underclock на 1.9GHz (Max) и 300 MHz (Min). За 27-28 часа със слабо ползване на 3G, към час и нещо браузване, около час музика и има-няма 2 часа видео изкарах 4 часа и 45 мин. on screen time.

Ако някой бърника тоя kernel нека сподели опит, моля. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#66

А случайно да си пробвал ElementalX,Bricked или Faux123 ????
Четох,че в тях е вграден новия код за DoubeTap2Wake "удоволствието" от LG G 2.... Smile
Все пак инфото е от преди месец и сега може да го има и в други kernel-и......Да знаеш нещо повече по въпроса ?
Цитирай
#67

DT2W го има и при Франко, но за сега цока твърде много батерия. За мен лично не си струва удобството Smile

Вчера за сефте си купих приложение от Google Play - Trickster Mod - и много бих искал да се възползвам максимално от него. За жалост нещо не успявам да намеря добри таблици с волтажи за различните стойности при Франко. Ако някой може да ме упъти, ще съм много благодарен. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#68

При волтажите не трябва и не можеш да се довериш на таблици тъй като всеки SoC е уникален за себе си при при абсолютно еднакви телефони, еднакви условия и еднакви волтажи 2-та ще се държат по различен начин. Ако си мераклия да си играеш с волтажите имай търпение. Намаляй през всеки 2 или 3 дена с по 50mV и тествай телефона в максимален режим. Накрая ще му стане прекалено малък волтажа и ще започнат проблемите със забивания и тем подобни. Тогава вдигаш с 50mV и оставаш така. Гониш минимални стабилни стойности и си готов но няма таблица да ти помогне, а личен тест. Лично мое мнение е че не трябва и не е необходимо да се занимаваш защото е имало група инжинери още в завода производител които получават огромни заплати за това да изчисляват кое е максимално оптималния MV на който най-добре ще се чувства даден SoC. Нито сме по умни от тях, нито нищо. Заводските са и най добри защото процесора се чувства най добре в зададените му стойности и по нисък волтаж не означава по дълъг живот на батерията, означава по слаб процесор и по дълго изчисляване от негова страна ( удължаване на процесите = на влошен живот на батерията ) Надявам се и в двата аспекта да съм бил изчерпателен.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#69

колега,ти разсъждаваш по много странен начин,поне да имаше малко истина в този толкова дълъг пост.как разбра кой колко е умен?за UV искам само да кажа че при N4 има няколко вида процесори(бързи -бавни)та и при N5 пак може да е така,които се държат различно при UV.
Цитирай
#70

Ами ако ние бяхме по-умни щяхме ние да работим там. Има много писано по въпроса. Аз едно време също много съм се занимавал с тези простотии. Има цяла статия изписана по въпроса където е обеснено всичко свързано с UC OC UV OV и колко е излишна цялата работа. Въпроса е на който му се занимава казах как се процедира със UV за да се достигнат минимални стабилни стойности.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#71

Fair enough, благодаря за мнението. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#72

elnahir написа:Хайде някой да сподели опит c undervolt-ване, underclock-ване, а-у? В момента съм с franko kernel r25, underclock на 1.9GHz (Max) и 300 MHz (Min). За 27-28 часа със слабо ползване на 3G, към час и нещо браузване, около час музика и има-няма 2 часа видео изкарах 4 часа и 45 мин. on screen time.

Ако някой бърника тоя kernel нека сподели опит, моля. Smile
Franco r25 фен. :thumbup: UV 300mhz na 625V, global -75V, пробвай 1574mhz (default touch boost frequency) на 830-850mhz, зависи колко издържи.. При мен 825 е ребуут. PVS: 2 съм, нещо важно. Smile

underclock на 1900 с никаква видима разлика е ОК. Овърклок на 3014mhz дава ребуут понякога, явно не може да се справи с цялата тази МОЩ Big Grin 2880mhz е супер обаче, лети като ненормален..
Цитирай
#73

Благодаря за отговора, ще изтествам :Д

Само не разбирам що в CPU Z и в CPU Spy ми показва 3GHz max frequency, при положение, че съм сложил 1.9? Ресетнах, смених стойността на 2.26 (дифолтската) - същата работа. Втф?

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#74

elnahir написа:Благодаря за отговора, ще изтествам :Д

Само не разбирам що в CPU Z и в CPU Spy ми показва 3GHz max frequency, при положение, че съм сложил 1.9? Ресетнах, смених стойността на 2.26 (дифолтската) - същата работа. Втф?

Не се доверявай на тия апове, аз вярвам на франко, че щом пише 1900 в FKU, значи на толкова е сетнат процесора. Big Grin

edit: -50 global UV пробвай, щото -75 UV не е много стабилен, дава ребуут слеф известно време.
Цитирай
#75

Искам да кажа, че не зависимо какво казвате батерията е супер зле...... :facepalm:
Аз я сравнявам с тази на айфон 5. Не съм някой от тези хора които отричат други марки, но батерията е доста зле.
Дайте някакъв съвет как да удължа живота и?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)