Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Vonino Ego QS
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Vonino Ego QS, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
Аксесоари
#2

От две седмици притежавам този модел и засега имам доста добри впечатления. Взех го на промоция от "емаг" за 280лв. беше намален от 400лв. и за тази цена не виждам какво по добро можеш да вземеш.
Дисплея върви доста мазно и няма никакви засичания и лагване, справя се доста добре и с игрите. Батерията в началото държеше 1 ден, но сега като спрях да го ровичкам постоянно издържа 2дни.
Недостатъците който съм открил са:
Камерата е 8MP, но не прави снимката която очаквах
GPS се свързва бавно 2-3мин, но може да е и от навигацията която ползвам (Sygic)
Дразни ме също трите бутона долу на панела (Home, Back и Menu) НЕ светят което не е от голямо значение при положение, че ги знаеш къде са Smile

Ето и ревю
http://www.youtube.com/watch?v=ymiDSljlaps

1.huawei p8 lite
Цитирай
#3

Някой успя ли да му подкара USB OTG, и възможно ли е въобще. В натроиките има "Mount USB storage" което мисля че е точно за тази цел, но е неактивно.
Цитирай
#4

Здравейте, телефончето е супер, но имам един проблем с USB-то. Като го сложа всичко е ок, споделям прехвърлям и т.н., но от както сложих Micro SD картата постоянно ми излиза и влиза. Все едно вадя и слагам USB-то в компа многократно. Как да го оправя?

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#5

Вече е наличен руут за Vonino Ego QS
Това ще анулира гаранцията на вашето устройство.
1. Изтеглете и инсталирайте Framaroot APK файл във вашия Vonino Ego QS.
2. Отворете Framaroot и изберете “Install SuperSU”.
[Изображение: framarootsupersu-173x300.jpg]
3. Изберете “Boromir“
4. След като експлойта е избран, устройството ще се руутне и ще видите съобщение “Success… Superuser and su binary installed. You have to reboot your device”
[Изображение: framarootboromir-209x300.jpg]
5. След това рестартирайте вашето устройство.

Инструкцията е взета от тук.

PS извиняваите за спама, но темата е за Vonino Ego QS и реших че няма смисъл да отварям нова Smile
Цитирай
#6

Моля за помощ! Проблема с телефона е следния:
Wi-Fi модула не работи правилно. В повечето случаи изобщо не намира мрежи, а когато открие,не може да се свърже с тях. Изписва: "Проблем при удостоверяването" и след това "Не е в обхват" или "Запазено, защитено с...". Настройките за свърване с мрежите се правят правилно. В лентата за уведомяване в горната част на дисплея иконата за безжични мрежи изобщо не се появява.
Не знам проблема хардуерен ли е или софтуерен.
П.С. По въпроса за гаранцията при руутване - има директива от Съвета на Европа (Европейския съюз), че рут-а не е причина за отмяна на гаранцията. Надявам се линка ми да не се приеме за спам: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1998801

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#7

Здравейте и от мен аз днес си купих телефона vonino ego и днес му строших стъклото и тача Cry :facepalm: .Някой имали идея от къде мога да си купя тъч,помагайте хора не можах да му се нарадвам. :capitulation:
Цитирай
#8

Здравейте, аз също счупих дисплея на телефон vonino ego. Някой знае ли може ли да се смени и от къде да си купя дисплей?
Цитирай
#9

Vonino нямат още внос в България, най-вероятно няма да намериш за Vonino EGO QS. Може да пробваш някой тъч с размер 4.5 инча от друг модел телефон, може пък да стане :thumbup:

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#10

Голям проблем ми е свързването на телефона към компютър през USB. Win 8 не отваря SD картата, както и ROM паметта и на практика не може да се прави нищо по телефона. Румънците от Емаг направиха опит да помогнат, но безуспешно. Не виждам в по-горните постове някой да има такъв проблем, помагайте или да го връщам обратно?
Цитирай
#11

Съжалявам, аз съм с Win7 и нямам никакви проблеми с телефона. Не знам какво по точно е ROM паметта, но SD картата си качвам файлове както и на паметта на телефона така че мисля, че е от Win-a ти. То 8-цата е като Vista - пълна боза

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#12

Нямам Win 7, всичките ми компютри са с Win 8 повече от година. Но за спорта ще намеря някой познат със седмица. Най-отегчителното е тази постоянна смяна на SD картата между телефона и карточетеца. Днес за една навигация съм я сменял поне 20 пъти - IGO-то не тръгна коректно, но за сметка на това NAVITEL заспа перфектно. Благодаря за отговора и дано темата създадена от теб да получи едно добро и полезно развитие.
P.S. На Win 7 не се получи - дали е възможно да има забрана на достъпа до паметта на устройството?
Цитирай
#13

Не, аз съм със седмицата и на лаптопа и на компютъра и нямам проблеми. Не съм пробвал на Xp, Vista и 8 но ако имам възможността ще пробвам, за да видя как работи USB прехвърлянето Smile

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#14

Здравейте, моля помагайте, имам телефон Vonino Ego, много съм доволен - върви гладко, приложенията работят супер. От 1 месец го ползвам - без проблеми. Купих го от Е-МАГ, но радостта ми беше кратка - изпуснах го - и сега е с напукан тъч скрийн - съответно апарата си работа, но скрийна не действа!!!! Може ли някой да ме упъти как мога да го подменя (голям проблем, където и да попитах по сервизи - вдигат рамене). Вече започвам да губя надежда!
Цитирай
#15

След като е закупен от Е-маг, попълваш сервизен формуляр за подмяна на дисплей, като посочваш, че е счупен по твоя вина и ремонта е извънгаранционен. Те ще ти се обадят за да потвърдят кога ще изпратиш телефона. Приготвяш си едни 80-100 лв. за ремонта и един месец търпение (отива в сервиз в Румъния). В общи линии - това е, ако нещо не е ясно - питай.
Цитирай
#16

Благодаря за отговора! Вече попълних формуляра и даже днес (24.02.) дойде куриер и го предадох за ремонт - надявам се скоро да го поправят. А иначе хората от е-маг са доста вежливи и отзивчиви - куриерската услуга е за тяхна сметка. Да видим само за дисплея и подмяната му колко ще ми излезе (по телефона ми казаха ориентировъчна цена около 70 лв., което не е много!).
Цитирай
#17

Тази програма позволява да се прави всичко от PC на телефона и решава повечето проблеми описани в по-горнитe постове. Също така е и подходяща за таблети от типа Made in PRC.
Цитирай
#18

Здравейте ! Имам проблем с телефончето.. всичко работи както трябва, само че като снимам с предната камера и ми снима огледално.. нямам проблем със задната камера, тя си работи отлично, но предната Huh Huh това не е от както си взех телефона, днес без да искам снимах с предната и видях, че се е снимала огледално :/ :/ Моля помогнете

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#19

Здравейте ! Smile Искам да попитам, има ли начин да се ъпдейтне андроида на Vonino EGO QS до 4.4 Kit Kat ? Huh

Vonino EGO QS 4GB Dual-Sim
Цитирай
#20

от къде да си закупя нова батерия за Vonino EGO QS. Благодаря предварително за информацията.
Цитирай
#21

sevengfx написа:Здравейте, телефончето е супер, но имам един проблем с USB-то. Като го сложа всичко е ок, споделям прехвърлям и т.н., но от както сложих Micro SD картата постоянно ми излиза и влиза. Все едно вадя и слагам USB-то в компа многократно. Как да го оправя?

Аз ползвам програмката Airdroid и нокога не съм му слагал USB кабел за връзка с PC
Цитирай
#22

sevengfx написа:Здравейте ! Имам проблем с телефончето.. всичко работи както трябва, само че като снимам с предната камера и ми снима огледално.. нямам проблем със задната камера, тя си работи отлично, но предната Huh Huh това не е от както си взех телефона, днес без да искам снимах с предната и видях, че се е снимала огледално :/ :/ Моля помогнете

Всичко е наред. Просто предната камера, за разлика от задната, ти показва това, което тя вижда наопаки. И след това като снимаш виждаш, че тя всъщност е снимала това, което тя е виждала. А не това, което ти.
Цитирай
#23

Vonino написа:Нямам Win 7, всичките ми компютри са с Win 8 повече от година. Но за спорта ще намеря някой познат със седмица. Най-отегчителното е тази постоянна смяна на SD картата между телефона и карточетеца. Днес за една навигация съм я сменял поне 20 пъти - IGO-то не тръгна коректно, но за сметка на това NAVITEL заспа перфектно. Благодаря за отговора и дано темата създадена от теб да получи едно добро и полезно развитие.
P.S. На Win 7 не се получи - дали е възможно да има забрана на достъпа до паметта на устройството?

Аз ползвам програмката Airdroid и нокога не съм му слагал USB кабел за връзка с PC
Цитирай
#24

http://www.modaco.com/topic/364495-xiaoc...marks-etc/ Това е ясно обяснения как да направите всичко по телелефона + custom roms.Изпробвайте и споделяйте мнения

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
#25

(2014-05-31, 19:29:56)dirco написа:  от къде да си закупя нова батерия за Vonino EGO QS. Благодаря предварително за информацията.

Закупих батерия за Vonino EGO QS - съвпадение едно към едно е телефона  "Xiaocai X9". 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)