Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересни функции в MIUI, за които може би не знаете!? :)
#1

Дойде ми на ум, тук да публикувам интересни функции в MIUI, за които редовия потребител не се сеща, че може да съществуват! Smile

Оригинална тема в en.miui.com

Ако щете вярвайте, това и аз не го знаех! :facepalm:

[Изображение: misc.php?item=33360&download=0]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази тема я има в раздела за MI 2S май.:-)

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#3

Знам, но има хора, които не четат там. И темата е прекопирана от там. Wink

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Днес случайно забелязах една функция, която не знаех! Моля да ме извините ако е много изветна, и всички я знаете!

Когато задържиш Home бутона и се виждат Recent Аpss. Преди да натиснете бутона изчистване на RAM-а(метличката), можете да заключите някоя App, като я драгнете леко надолу. Появява се иконка на катинарче в горния ѝ десен ъгъл. Вече тя няма да се затвори ако натинете бутона с метличката. Отключването ѝ става по същия начин, както сте я заключили.

П.П. Аз не съм с Xiaomi (все още), ползвам портнат Ром за Сонито ми!
Цитирай
#5

ruil4o написа:Днес случайно забелязах една функция, която не знаех! Моля да ме извините ако е много изветна, и всички я знаете!

Когато задържиш Home бутона и се виждат Recent Аpss. Преди да натиснете бутона изчистване на RAM-а(метличката), можете да заключите някоя App, като я драгнете леко надолу. Появява се иконка на катинарче в горния ѝ десен ъгъл. Вече тя няма да се затвори ако натинете бутона с метличката. Отключването ѝ става по същия начин, както сте я заключили.

П.П. Аз не съм с Xiaomi (все още), ползвам портнат Ром за Сонито ми!

Smile Заповядай да се пообразоваш: http://en.miui.com/thread-4409-1-1.html [Tips & Tutorials] [Update] 61 Tips You Should Know About MIUI V5
Цитирай
#6

Благодаря, току що го изчетох цялото! Скоро ще се сдобия с Xiaomi и с истинско MIUI и ще изпробвам всички тези неща!
Цитирай
#7

Днес забелязах че когато при закл. екран задържиш хоум бутона се вкл. светкавица.(фенерче)Ако повечето го знаете моля да ме извините.

Xiaomi mi3 TD miui v6
Цитирай
#8

В тази тема, има линк към друга тема в която са описани много интересни функции + тази която ти спомена. Ако случайно не знаеш английски в **** форума имаше един мераклия, който превеждаше въпросната тема. Лично аз, първото което научих за миуи ос, беше как се включва фенерчето. Убеден съм, че 100 % от хората които ползват Xiaomi, знаят тази функция.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#9

Къде е въпросният мераклия? Дайте линк..
Цитирай
#10
Photo 

Ще добавя още една особенност, която вече е хардуерна придобивка и за други устройства, но мен/нас интересува конкретно какво може в устройствата на Шаоми, и това е УСБ Type-C 1.0 reversible connector. 
Може ли през него да излиза видео например?
[Изображение: F3.JPG]

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#11

Ами дано пуснат и нещо като DEX за Самсунг.
Цитирай
#12

Доста дърта тема, някой да сподели сайтове/клипчета с добре подбрани хинтчета и шукарийки? Smile

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай
#13

За последните три версии на MIUI 10, 11, 12 има доста добри и обстойни клипове в youtube, където показват новите неща + пълна оптимизация на самата системата (къде ок, къде излишна, в зависимост от това какво и как ползваш). Поразгледай, аз най - съм доволен от един руски канал (не му помня името) обясняват от А до Я всичко
Цитирай
#14

Тая тема нищо не разбрах от нея.Подведе ме заглавието дори и линковете не работят.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#15

(2021-08-05, 03:00:08)pepopepo написа:  Тая тема нищо не разбрах от нея.Подведе ме заглавието дори и линковете не работят.

Тая тема е доста старичка !Най вероятно за това се е получило така!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)