Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M/Dual (C1904/C1905--C2004/C2005)
#1

Тук можете да задавате всякакви въпроси относно тези устройства,както и да споделяте проблеми и техните решения.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Качете я горе и дано темата да е по-празна

[box]Device:Sony Xperia E c1505 (root)
OS:All Stock Android Jelly Bean (4.1) with last firmware.[/box]
Цитирай
#3

Колеги, купих една Xperia M, преди два месеца...телефона е супер за класа си, но за мое голямо учудване камерата му не е както трябва да бъде една сони камера...подарил съм го на половинката, а тя миличката иска да си снима от време на време...доста разочароващи са снимките, особено на тъмно( жълтеят, размазва,липсва ауто режима).Търсил съм доста инфо и много хора се оплакват от това, но от сони засега не са направили кой знае какво.Пуснаха преди месец някакъв ъпдейт, но нищо не се случи.Пиша го за да споделите мнения как е при останалите ползватели и евентуално, ако се намери решение да е достъпно за всички. Christmas Christmas

Sony Xperia Z2
Цитирай
#4

entireworld написа:Колеги, купих една Xperia M, преди два месеца...телефона е супер за класа си, но за мое голямо учудване камерата му не е както трябва да бъде една сони камера...подарил съм го на половинката, а тя миличката иска да си снима от време на време...доста разочароващи са снимките, особено на тъмно( жълтеят, размазва,липсва ауто режима).Търсил съм доста инфо и много хора се оплакват от това, но от сони засега не са направили кой знае какво.Пуснаха преди месец някакъв ъпдейт, но нищо не се случи.Пиша го за да споделите мнения как е при останалите ползватели и евентуално, ако се намери решение да е достъпно за всички. Christmas Christmas
Камерата снима сравнително добре.Довечера ще щракна 2-3 снимки за да направиш сравнение.

Снимките с мечето са снимани в пълен мрак - https://drive.google.com/file/d/0Bx_kbhe...sp=sharing

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

entireworld написа:Колеги, купих една Xperia M, преди два месеца...телефона е супер за класа си, но за мое голямо учудване камерата му не е както трябва да бъде една сони камера...подарил съм го на половинката, а тя миличката иска да си снима от време на време...доста разочароващи са снимките, особено на тъмно( жълтеят, размазва,липсва ауто режима).Търсил съм доста инфо и много хора се оплакват от това, но от сони засега не са направили кой знае какво.Пуснаха преди месец някакъв ъпдейт, но нищо не се случи.Пиша го за да споделите мнения как е при останалите ползватели и евентуално, ако се намери решение да е достъпно за всички. Christmas Christmas

И аз имам подобни наблюдения ,но инсталирах UCAM и с него е доста по добре ,даже си мислех да ходя да го връщам -но го преглътнах.
ето за какво говоря.

Samsung Galaxy Core Duos- i8262///Sony Xperia M-C1905
///Samsung I9001 Galaxy S Plus///LG GW620
Цитирай
#6

Хайде да ни е честит първият релийз на андроид 4.4 киткат (CyanogenMod 11) http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2584956 ,все още е алфа,но след месец най-вероятно ще работи всичко Dance

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

[justify]Някой има ли идея защо в Сони М дуал липсва опцията за двете сим в Go SMS Pro ??? Вградената програма за смс има ограничение до макс 50 смса наведнъж, както впрочем всички андроиди които съм виждал до сега... Със стария Самсунг дуос ползвах Go SMS Pro и нямах проблем, но с това сони нещо не се получава. Ето въпросната отметка [Изображение: Screenshot_2013-11-09-02-17-27.png]
Много кофти, със стария симбиан можех да пращам 1000 смса без никакъв проблем...[/justify]
Цитирай
#8

Неволно преместих стоковия Weather Widget в кошчето . Как да го възстановя обратно на началния екран ?
Благодаря !
Цитирай
#9

Задържаш с пръст върху началния екран и ще ти се заредят едни настройки,от там избираш ''графични обекти'' и намериш въпросния widget

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

Благодаря !
Цитирай
#11

Искам да попитам дали е възможно да се местят/инсталират приложения или игри върху SD картата без роотване, защото изобщо не ми се занимава , а и телефона го взех преди няколко дни и не искам веднага да губя гаранцията.
Благодаря предварително (:
Цитирай
#12

Без root няма как!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Някой малко по запознат ,може ли да изкаже мнение за този ъпдейт дали случайно ще се пови и при нас?
http://www.xperiablog.net/2013/11/13/new...5-2-a-2-5/

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#14

djkrasi написа:Някой малко по запознат ,може ли да изкаже мнение за този ъпдейт дали случайно ще се пови и при нас?
http://www.xperiablog.net/2013/11/13/new...5-2-a-2-5/
Нали си с 4.2?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

Здравейте. Има ли някой който със сигурност да е разширил вътрешната си памет на C2005 или да е присъединил част от мемори картата с паметта на телефона защото пробвах няколко начина и не успях. За сега е успешно рутнат поне така ми показваприложението Root Checker Basic.
Цитирай
#16

Какво си пробвал до сега и не е станало?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

rado__8 написа:Какво си пробвал до сега и не е станало?


Пробвал съм първия метод от тази https://www.androidbg.com/forum/topic785...karta.htmlтема до точка 5 няма проблем но като отворя скрипт менажера в дата не откривам файловете swap.sh и restore.sh. Пейстнах файловете в дата и изпълних точки 7 и 8 но без резултат. Пробвах и метода от тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic783...bleti.html изписва ми съобщение не си спомням точно какво както е описано в темата но за съжаление без резултат. Само дето след този метод вече не виждам вътрешната памет на телефона. Прорвах и това https://www.androidbg.com/forum/topic358...irane.html и след слагане на сд картата и стартиране на приложението Link2SD . Приложението прави опит да присъедини втория дял от сд картата но след рестарта телефона не може да зареди.Постоянно излиза надписа Sony и до там.Опитах втория дял да бъде в различен формат Ext2,Ext3 FAT32 резултата е същия.Сега съм ъпдейтнал телефона до Версия на компилацията 15.2.А.2.5.
Цитирай
#18

Инсталираш GL to SD ..в момента я тръгва я не....правят го създателите му и почти всеки ден се актуализира...местиш кеша на игри и приложения на външната карта...като всички преместени се пускат от приложението

https://play.google.com/store/apps/detai...lApp&hl=bg

ако не ти зареди това имам малко по-стара версия която при мен тръгва винаги http://dox.bg/files/dw?a=63276d814a

Ще си освободиш много място по този начин.....а ако искаш игра която е по-голяма от твоята вътрешна памет не е проблем....ако на играта кеша трябва да е в sdcard/android/obb....това приложение ти прави същата папка във външната.......слагаш кеша директно там и инсталираш апк-то...после с това приложение я пускаш и то си търси кеша във външната

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

@rado__8
Благодаря за отговорите. Пробвах и двете приложения на пръв поглед работят но не преместват кеша на приложенията . Пробвах navionics прави папка obb на външната памет стартира приложението от приложението което ми прати но като изтрия кеша в паметта на телефона и приложението спира да работи.
Цитирай
#20

Нещо не си разбрал.....виж видеото от маркета как се мести кеша от приложението ....ти не изтриваш нищо....то го мести

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

rado__8 написа:Нещо не си разбрал.....виж видеото от маркета как се мести кеша от приложението ....ти не изтриваш нищо....то го мести


Стана благодаря ти. :thumbup: Преместих Viber. Но Navionics спира да работи когато се премести на картата памет.Ще пробвам и други.
Цитирай
#22

Някой знае ли какъв беше този ъпдейт от вчера , който се появи ? ( може и от по отдавна да е , но вчера го видях)
Цитирай
#23

wheelie294 написа:Някой знае ли какъв беше този ъпдейт от вчера , който се появи ? ( може и от по отдавна да е , но вчера го видях)
И кой е този ъпдейт?Поне напиши номера на версията на компилацията.Така нищо не се разбира.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#24

Ами компилацията е същата - 15.1.C.2.8, не знам с какво беше свързан този ъпдейт.
Но когато включих телефона към лаптопа и PCC ми показа , че има такъв.
Цитирай
#25

Здравейте колеги! Имам два въпроса:
1. Преди малко PCC ми изпищя, че има update за телефона и ме сърбят пръстите да го инсталирам. Въпросът ми е, трябва ли преди и/или след инсталацията да правя factory reset? Питам понеже за пръв път ми се случва PCC да ме подканва да update-вам (до скоро бях с root-нат Х8 и никога не ми е пищял за update).
2. Когато играя някоя игра или слушам музика и си пиша с някого по Viber, Messenger и т.н. телефона се нагрява страшно много в областта около камерата. Това нормално ли е и трябва ли да се притеснявам?

Past: Sony Ericsson Xperia X8 with installed GingerDX v031b; Sony Xperia M rockin' the stock Jelly Bean 4.3.
Now: LG G4 rockin' the stock Lollipop 5.1
Check out my Facebook Page and also my Instagram for some awesome photos.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)