Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M/Dual (C1904/C1905--C2004/C2005)
#26

mi6aki написа:Здравейте колеги! Имам два въпроса:
1. Преди малко PCC ми изпищя, че има update за телефона и ме сърбят пръстите да го инсталирам. Въпросът ми е, трябва ли преди и/или след инсталацията да правя factory reset? Питам понеже за пръв път ми се случва PCC да ме подканва да update-вам (до скоро бях с root-нат Х8 и никога не ми е пищял за update).
2. Когато играя някоя игра или слушам музика и си пиша с някого по Viber, Messenger и т.н. телефона се нагрява страшно много в областта около камерата. Това нормално ли е и трябва ли да се притеснявам?
По първия въпрос- това е ъпдейта до JB 4.3 и е желателно да направиш чиста инсталация, т.е. с изчистване на всичко до фабрично състояние. По втория- нормално е да се нагрява при сериозно натоварване около камерата там именно е разположен процесора.
Цитирай
Аксесоари
#27

При мен се ъпдейтна до андроид 4.3 :thumbup: :thumbup: :thumbup: Dance Dance Dance :cheers: :cheers: :cheers:
С компаниона просто реших да проверя дали има нещо ново , и Dance готово
машинката ми литна

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#28

Здравейте колеги! Имам проблем с xperia m
Лаптопа ми се рестартира по време на updаtе-a на телефона ми , и сега той не може да стартиа.
Някои да знае нещо по въпроса????
Или да го пращам в сервиз?

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#29

Здравейте колеги , имам следния проблем.
По време на разговор някак си , по магически начин успявам да включа Bluetooth , Wi Fi ,да си изключа Data-та и т.н.
Поглеждам , че екрана изгасва когато сензорчето отгоре е покрито , но пак успявам някак си да натисна поне 3-4 неща докато говоря.Някой да има подобен проблем, или решение някакво?
Също така много хора се оплакват , че не ме чуват или ме чуват много слабо, а Noise Suppresion (май така беше) съм го изгасил.Ако и за това има някакво решение сте златни (:
Цитирай
#30

Здравейте, преди няколко дни си изпуснах телефона и му се спука тъча, но си работи без проблем. Въпросът ми е колко ще ми струва нов тъч и поправка. Мерси предварително.

Sony Xperia M
Цитирай
#31

Здравейте!

От около десетина дни телефонът ми започна сам да се изключва - основно когато е заключен - по 5-6 пъти на ден. Точно тогава ми дойде съобщение за актуализацията на операционната система, направих го, но няма промяна - отново се изключва.

Някой има ли идея от какво може да е проблемът?

Благодаря предварително Smile))

П.П. Забравих да кажа, че когато е на зарядното го няма този проблем.
Цитирай
#32

Ха, какво съвпадение , и на мен телефона ми сам се рестартира от 1 седмица по няколко пъти на ден.
Нямам си на идея от какво е.
Цитирай
#33

Преинсталирайте. Ако още го прави този проблем, тогава сервиз.
Цитирай
#34

Здравейте, от няколко дне имаме сони експерия М ( с 1905 ) малко смешно звучи но от къду да си изкарам всички записани номера от указателя, като всички са на сим картата
Цитирай
#35

Малко смешно може да звучи но влез в Контактите. Натисни бутона за опции и избери Import/Export. Съответно избери да се импортират от sim картата и ти препоръчвам, като те пита дали да ги импортира в тлефона или в google акаунта да избереш в google.
Цитирай
#36

Imam problem s sony xperia m dual c2005 ne se vkliuchva nz kakvo mu stana dnes iskah da si prehvyrlq multimedia ii se izkliuchi i poveche ne se vkliuchistiga do polojenieto kadeto se pokazva markata i tova e molq vi pomognete


[note=Модератор]4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Използвайте препинателни знаци и спазвайте правилата за писане. Ако ли не, такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани.
[/note]
Цитирай
#37

здравейте...днеска си купих sony xperia M ии разгадах го естествено,ноо не мога да се справя с едно нещо ии не знам как да го махна..ии то е подразбиращия се текст...тоест когато пиша на някого било то смс или във фб отгоре на клавиатурата ми излизат разнии други думи които ме дразнят много... моля вии помогнете ми ;xxx ако можее някой да ми обясни на лично съобщение как да си го оправя ще съм му многоо благодарна
Цитирай
#38

NikolDavidova написа:здравейте...днеска си купих sony xperia M ии разгадах го естествено,ноо не мога да се справя с едно нещо ии не знам как да го махна..ии то е подразбиращия се текст...тоест когато пиша на някого било то смс или във фб отгоре на клавиатурата ми излизат разнии други думи които ме дразнят много... моля вии помогнете ми ;xxx ако можее някой да ми обясни на лично съобщение как да си го оправя ще съм му многоо благодарна
Влез в настройки/език и въвеждане/клавиатура Xperia/настройки за въвеждане(или нещо подобно беше) и там трябва да имаш опция "предложение на думи",просто махни тикчето Tongue

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#39

Spellbound91 написа:
NikolDavidova написа:здравейте...днеска си купих sony xperia M ии разгадах го естествено,ноо не мога да се справя с едно нещо ии не знам как да го махна..ии то е подразбиращия се текст...тоест когато пиша на някого било то смс или във фб отгоре на клавиатурата ми излизат разнии други думи които ме дразнят много... моля вии помогнете ми ;xxx ако можее някой да ми обясни на лично съобщение как да си го оправя ще съм му многоо благодарна
Влез в настройки/език и въвеждане/клавиатура Xperia/настройки за въвеждане(или нещо подобно беше) и там трябва да имаш опция "предложение на думи",просто махни тикчето Tongue


ieeiiiii blagodarqqq tiiii mnogooo Tongue


[note=Модератор]Писането на кирилица е задължително!!![/note]
Цитирай
#40

Здравейте. Вчера си купих Sony Xperia M и си направих една снимка с камерата от Instagram. Получи се доста добре. Но след горе долу час , влезнах в Reteica и започнах да гледам ефектите, тъкмо щях да си направя снимка когато камерата бъгна. Оправих се, по точно я затворих и след 10мин пак седнах на телефона, и после след половин час пак отворих Retrica но ми изписа че не може да се свърже с камерата. Влезнах в камерата на телефона, а там пишеше че камерата не е достъпна. Пипнах телефона в областта на камерата и той гореше и да знам защо гореше, но все пак реших че е заради това. Вечерта го оставих да се зарежда с надеждата че като стана телефонна ще е изстинал достатъчно за да може пак да се свърже с камерата. Но и сега все още не иска а вече дори не е топъл. Ще се радвам ако някой има отговор на проблема ми и бъде така добър да ми помогне.
Цитирай
#41

Здравейте, някой може ли да помогне да оправя часа. Той си показва както трябва, но в приложението Facebook е съвсем друг.(Ако на самия тел пише 21:00, то в фейсбук като пиша на някой и дава 6:00 часа примерно) Някой да знае или да предположи кАк да го оправя, че е дразнещо ?
П.С. Оправих се. Big Grin

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай
#42

vanina123 написа:... Ще се радвам ако някой има отговор на проблема ми и бъде така добър да ми помогне.

Да рестартираш телефона пробва ли?
Цитирай
#43

ползвам сониС С2305.мога ли да махна тази фонетика и да сложа класическа кирилица
Цитирай
#44

петров написа:ползвам сониС С2305.мога ли да махна тази фонетика и да сложа класическа кирилица
Добре дошъл!
Объркал си раздела Smile ,но както и да е.
До колкото разбирам не те кефи подредбата на клавиатурата,ако е така просто си изтегли друга от Google play.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#45

Здравейте!
От 3 седмици съм със Sony Xperia M и проблема е следният: рестартира се всеки път когато включа радиото. Мога да слушам най-много 1 минута, някой път и по-малко, след това се рестартира. Това се случва само при включване на радиото. Някой може ли да каже защо се получава така? Smile
Цитирай
#46

Коя е версията на компилацията?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#47

4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Използвайте препинателни знаци и спазвайте правилата за писане. Ако ли не, такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани.
Цитирай
#48

Само тях ли не разпознава? Пробвай слушалките на друг телефон, както и други слушалки на твоя.
Цитирай
#49

уффф, съвсем нов е... Sad
Цитирай
#50

Ние с жена ми сме фенове на Сони интересно от скоро и на двама ни се появи един и същи проблем. Тя е с XPERIA M, а аз с M2. Та проблема е в това, че по неясни причини телефона забива понякога по 2-3 пъти на ден понякога и 1 път за два дни. Няма значение дали си отворил FB или Chrome примерно, просто забива угасва и се оправя само с махане на батерията, а при мен си комбинация от power + volume UP бутоните. Това забиване го прави и дори телефона да не е включен. Интересното е, че при забило положение, ако ми звънне някой на него дава свободно а при мен никаква индикация, че звъни и като го включа по описания начин не ми показва входящо или не прието обаждане и е крайно неприятно да си поглеждам телефона през 10 мин., да не би да е забил и да пропусна важно обаждане. С PC Suite го преинсталирах и пак същия проблем, а нямам някакви по страни приложения, а обичайните: Viber, watsapp, skype, FB... Някой има ли идея от какво може да бъде и имал ли е подобна ситуация, и предложения за отстраняването ??

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)