Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм РОМ.....
#1

Не виждам теми за къстъм РОМ,,,никой ли не сменя фабричния софт?Ако някой се интересува в този форум има много по голямата част работят без проблем http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5

поздрави Rock
Цитирай
Аксесоари
#2

Всички знаем за XDA Wink Няма все още къстъм който да си струва чак толкова че и теми да се пускат за него. Когато повече хора имат Н5 може би ще започнат модвания и тем подобни.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

не ги заблуждавай хората че не са били стабилни,няма да е стабилно когато ром-а е модифициран от друг фирмуер,а за Н5 гугъл изкараха всички кодове за 4.4.2
Цитирай
#4

CuBG написа:Всички знаем за XDA Wink Няма все още къстъм който да си струва чак толкова че и теми да се пускат за него. Когато повече хора имат Н5 може би ще започнат модвания и тем подобни.

предполагах че етака но ме учуди фактът че няма нищо по въпроса,а що се отнася до това дали има къстъм който да си струва е малко абстрактна тема ...всеки си има вкус.....но общо взето пробвах доста къстъм РОМ и работят всички безотказно и предлагат доста персонализиране но предполагам че Н5 е слабо разпространен в БГ на този етап и затова е така,както и да е ...поздрави :cheers:
Цитирай
#5

Аз не съм казал нестабилни, пределно ми е ясна работата. Не носят кой знае какви въведения че да си струва махане на стока. Всичко си върви и така. Не е като да си с Galaxy S2 или по-стар и да ламтиш за екстрите на S4 и Note III че да си струва модване.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#6

Аз тествам кернели за сега, ще изчакам за РОМ още някоя седмица.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#7

точно обратното,хората затова сменят РОМа,Beanstalk,Cyanogen,Mahdi-всички тези имат доста голяма разлика с стокРОМа,да не говорим за останалите .......Който иска да провери да погледне във линка от 1 пост,хората са сложили скрийншотове а ако и знае испански мога да му покажа най големия латински форум с исп.къстъм РОМ с много добро качество,нека всеки да прецени сам
Цитирай
#8

evil4o написа:Аз тествам кернели за сега, ще изчакам за РОМ още някоя седмица.
Кои си тествал, някакви впечатления вече? Франко, тринити, фаукс?
Цитирай
#9

Лично аз съм пробвал и препоръчвам Cataclysm,Purity,Mahdi(сега съм нея)Beanstalk,Cyanogen----всички работят безпроблемно,има още няколко други но не са убедителни и разбира се винаги може да се разчита на Exposed +Gravity за повече тунинг :thumbup: Да не забравяме че тепърва ще има много развитие ,моделът е нов
Цитирай
#10

В момента съм на Франко, утре може би да си метна Тринитито. Батерията се държи по-добре на Deep Sleep. Обаче чаках да излезе и Сан Андреас та по стабилно да си поиграя с телефончето, че нещо всичките игрици съм ги въртял на стария Нексус пък и няма нови.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#11

Като стана дума за ROM-ове.......Аз бих отличил два такива,които лично съм тествал.Двата обаче са в две различни категории- в единия случай става въпрос за бързина,а в другия за живот на батерията,доколкото живота зависи от самия ром....Първия е Rasrakat в комбинация с Trinity(овърклокнат)+MotoX patch....Това ви осигурява почти 40 000 на AnTuTu и 23 000 на Quadrant,но.....кому е нужно всичко това ? Smile
Другия е BobCatRom.....Нямам намерение да го презентирам,но за мен е един от най-добрите ROM-ве,които съм имал....Ще цитирам статистиката от GSam Battery Monitor:

1.23 часа на батерия
2.Активност:4 часа и 32 минути
3.WiFi-14 часа 49 минути
4.Разговори:34 минути
5.SOT:3 часа 21 минути
6.Батерия:39 %

Нямам какво повече да добавя....Цифрите са доста показателни мисля.... Smile Ако изобщо имам да право да препоръчвам,ви препоръчвам точно BobCatRom !
Цитирай
#12

Препоръчвам ето тази РОМ /испанска компилация и е от най популярните в Испания,само Катаклизма е по използвана
,,,,,,,http://www.multiupload.nl/JTPG4NCH7J

:cheers:В XDA няма да я намерите
Цитирай
#13

http://www.youtube.com/watch?v=OlD0j9__jJY

Purity ROM? Някой ползва ли го? Това ревю ми грабна вниманието, но не споменава как се държи батерията. Споделете впечатления, ако имате.

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#14

Аз използвам Purity, и съм много доволен. Няма много от екстрите на другите ромове, но за сметка на това е супер бърз. Относно батерията мисля че се представя отлично.

[center]LG Nexus 5 [/center]
Цитирай
#15

djovani_, не съм те виждал да пишеш в темата за живота на батерията, за това я кажи, какво е твоето отлично? Smile Статистики от GSAM Battery Monitor, а-у? Как я ползваш, по колко ти държи? Smile

Сменял ли си kernel или си с този, който идва с Purity?

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай
#16

Нямам навика да следя колко точно време е държала батерията. Аз използвам телефона доста интензивно и от такава гледна точка, ако има батерия в края на деня значи е отлично. GPS, NFC, Wi-Fi, мобилен интернет никога не ги изключвам. Viber и Skype са също винаги на линия. Докъто шофирам, т.е не по-малко от 45 мин на ден e пусната и Waze. Преглед на форумите, нещо из интернет, както и ако се чудя какво да правя някоя игра. До сега бях с стоковия кернал, но днес го смених с някакъв нов, по простата причина, че това е първия кернал, който поддържа промяна на RGB цветовете. И слагай смело, акоо не ти хареса ще го смениш. Не виждам какво толкова се чудиш. Със сигурност ще установиш, че спрямо този всички други изглеждат бавни...

[center]LG Nexus 5 [/center]
Цитирай
#17

Just a quick question... Има ли някаква разлика, ако кърнела е сменян или Wipe на всичко - дата/кешове/далвик и инсталация отгоре?


Цитирай
#18

quovadis написа:Just a quick question... Има ли някаква разлика, ако кърнела е сменян или Wipe на всичко - дата/кешове/далвик и инсталация отгоре?
Всеки РОМ си има кернел(който може да се смени) и при всяка инсталация на нов РОМ е желателно да се прави т.н. чисто инсталиране>wipe на всичко без internal storage и install.Аз ползвам TWRP и директно ползвам factory reset+install Big Grin
Цитирай
#19

Здравейте,
някой който е ползвал BeanStalk ROM-а би ли могъл да сподели най общи впечатления как се държи телефона,батерия,сигнал/обхват и т.н.
В момента съм с BoBCaTROM и мога да кажа че е железен във всяко отношение,но се замислям да го сменям вече и съм се загледал в BeanStalk най вече заради повечето възможности за настройки и оптимизация които предлага .
Мерси!
Цитирай
#20

cecko_ggbg написа:Здравейте,
някой който е ползвал BeanStalk ROM-а би ли могъл да сподели най общи впечатления как се държи телефона,батерия,сигнал/обхват и т.н.
В момента съм с BoBCaTROM и мога да кажа че е железен във всяко отношение,но се замислям да го сменям вече и съм се загледал в BeanStalk най вече заради повечето възможности за настройки и оптимизация които предлага .
Мерси!


От вчера има нова актуализация и не знам как е но предната върви стабилно,няма FC ,има доста за персонализиране и е достатъчно бърз.Лично аз я препоръчвам,в момента ползвам Махди за основна,Beanstalk и Liquid Dance
Цитирай
#21

А в някой от гореспоменатите включена ли е опцията HDR+? Тъй като в Purity не е налична.


Цитирай
#22

quovadis написа:А в някой от гореспоменатите включена ли е опцията HDR+? Тъй като в Purity не е налична.

Това зависи от Gapps,щом го няма се търси в XDA сток камера и се инсталира или диреkтно се инсталират сток Gapps Smile

GAPPShttp://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=1
Цитирай
#23

Може ли да ми препоръчате РОМ с който, ART работи(не съм сменял рома до сега, така четох). Изискванията ми са както казах най-вече ART и настройка на quick settings, % в батерията (не е задължително, но до сега не съм виждал ром, който го няма Big Grin), вибрация когато някой ми вдигне/затвори, да мога да сменям песните с бутоните за звука, Root( също не съм виждал ром, който да го няма). Евентуално по-добър живот на батерията и телефона да е по-бърз, въпреки че, ако е с арт не си го представям. Big Grin

За мен най-добрият вариант е сток+къстъм кернел(ако може да ми препоръчате) и модове, но за настройка на quick settings не намерих, а с GNexus бях свикнал с тях и ги ползвах много. Xposed не е варянт, защото не работи при ART, а наистина има разлика и не искам да го "жертвам". Big Grin

Знам, че изискванията са ми доста, но много бих се радвал, ако има вариант да стане. Благодаря предварително. Smile

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#24

mitko_9405 написа:Може ли да ми препоръчате РОМ с който, ART работи(не съм сменял рома до сега, така четох). Изискванията ми са както казах най-вече ART и настройка на quick settings, % в батерията (не е задължително, но до сега не съм виждал ром, който го няма Big Grin), вибрация когато някой ми вдигне/затвори, да мога да сменям песните с бутоните за звука, Root( също не съм виждал ром, който да го няма). Евентуално по-добър живот на батерията и телефона да е по-бърз, въпреки че, ако е с арт не си го представям. Big Grin

За мен най-добрият вариант е сток+къстъм кернел(ако може да ми препоръчате) и модове, но за настройка на quick settings не намерих, а с GNexus бях свикнал с тях и ги ползвах много. Xposed не е варянт, защото не работи при ART, а наистина има разлика и не искам да го "жертвам". Big Grin

Знам, че изискванията са ми доста, но много бих се радвал, ако има вариант да стане. Благодаря предварително. Smile

Аз мога да ти препоръчам Purity. Мился че покрива всичките ти изисквания. А щом си имал Galaxy Nexus, най-вероятно познаваш рома Smile

[center]LG Nexus 5 [/center]
Цитирай
#25

mitko_9405 написа:Може ли да ми препоръчате РОМ с който, ART работи(не съм сменял рома до сега, така четох). Изискванията ми са както казах най-вече ART и настройка на quick settings, % в батерията (не е задължително, но до сега не съм виждал ром, който го няма Big Grin), вибрация когато някой ми вдигне/затвори, да мога да сменям песните с бутоните за звука, Root( също не съм виждал ром, който да го няма). Евентуално по-добър живот на батерията и телефона да е по-бърз, въпреки че, ако е с арт не си го представям. Big Grin

За мен най-добрият вариант е сток+къстъм кернел(ако може да ми препоръчате) и модове, но за настройка на quick settings не намерих, а с GNexus бях свикнал с тях и ги ползвах много. Xposed не е варянт, защото не работи при ART, а наистина има разлика и не искам да го "жертвам". Big Grin

Знам, че изискванията са ми доста, но много бих се радвал, ако има вариант да стане. Благодаря предварително. Smile
Всъщност повечето къстъм покриват изискванията ти,пробвай махди,ликид,слим.....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)