Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCKETBOOK SURFPAD 2
#1

Здравейте, разглеждам POCKETBOOK SURFPAD 2, като за Интернет и видео мисля, че става, някой има ли го да сподели мнение.
Няма GPS и 3G, но дисплея е стъклен и IPS 1280 x 800
[Изображение: surfpad_2_dark_indigo_red_black_ru.png]
Процесор: Dual Core 1.5Ghz
Оперативна памет: 1GB DDR3
Дисплей: 7" HD IPS 1280 x 800, капацитивен, 5-point touch
Флаш-памет: ROM: 8 GB
Слот за microSD /до 32GB/
Камера отпред: 0.3Mpix
Безжична връзка: 802.11 b/g/n
Блутут: Не
G-сензор: Да
Зареждане: Micro USB порт;
Батерия: Li-ion battery, 4000mAh
Вграден микрофон и колони- 3,5мм жак
Mini HDMI/ опция: адаптер mini HDMI-HDMI- 39861/
Поддържани формати:
за книги: EPUB,PDF,FB2,TXT,HTM,HTML,DOC,DOCX,RTF
за снимки: JPEG,BMP,PNG,GIF
Аудио формати: MP3, WMA,AAC
Видео формати: MKV,AVI, MP4,FLV,WEBM,3GP,MOV,MPG,WMV

Софтуер: Android 4.1
Приложения: Thethering,Gallery&Video,Cool Reader,File Manager,IM+,KingSoft,Learn English,Diary, SPB TV, Android Pit
Тегло:300гр
Размери:194 x 121 x 9.9mm

Сайт на производителя. http://www.pocketbook-int.com/bg/product...-surfpad-2
Сайт ма магазина. http://www.vali.bg/?action=products&manu...icle=16665
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами имам въпросния таблет от няколко дена и мога да кажа че за цената си 159лв. си струва. Беше в промоция и май още е.

Плюсовете
+Екрана- не видях по-хубав екран до 260 лв( ASUS MEMO PAD HD7 )
+Процесора
+miniHDMI
+Цената
+Батерията държи 5-6 часа при браузене, гледане на филми, игри не съм играл и настройка на екрана 50%, както казах екрана е доста ярък и контрастен, мен даже и на 30% яркост ми е ок
+WiFi лови много добре, това ми беше опасението преди да ги купя но точно тук ме изнанада приятно, в стаята където е рутера е до горе, а в съседната, не пада под половината

Минуси
-Звука е добър но при намалена сила има леки шумове
-Чувствитеността на екрана малко куца, но може би щото преди това бях гледал 1-2 по скъпи таблета с къде къде по добра такава
Цитирай
#3

Дисплея стъклен ли е, има ли нужда от протектор?
В Техномаркет е 159 лв.
Клавиатура и мишка включвал ли си?
Цитирай
#4

dankk написа:Дисплея стъклен ли е, има ли нужда от протектор?
В Техномаркет е 159 лв.
Клавиатура и мишка включвал ли си?
Да, стъклен е, и има протектор. Смятам че дисплея му е най-голямото достойнство на тоя таблет, и си струва да се пази.
Още не съм включвал мишка и клавиатура, нямам в момента OTG кабел, но потребители пишат че се включват без проблем.
Най-добре отиди и го виж, поиграй си, и прецени, това разбрах от престоя си в магазина, няма смисъл да се чете на хартия характериситики, не се ли пипне на място не става. Бях тръгнал за 2 пъти по скъп таблет на Acer A100 май беше модел 8' но екрана му е доста блед, мен това щеше да ме дразни и реших да мина на по-малък размер.
Цитирай
#5

И аз днес си го купих този таблет за 170 лв. направо кърти Tooth
Ето и малко инфо за фирмата производител http://bg.wikipedia.org/wiki/PocketBook
Цитирай
#6

само заради дисплея, резолюцията и процесора си заслужава всеки лев.
rockchip 3066 е един от най-добрите dual-core процесори за мобилни устройства, които се слагат в китайските таблети.
Цитирай
#7

Имам го. Държи се много добре. Работи с 3G модема Huawei E173 на Vivacom http://www.vivacom.bg/bg/residential/dev...73/details
Потвърждавам казаното за него от предишните мнения, а и двете години гаранция на са за пренебрегване.
Цитирай
#8

не знам как сa я калкулирали тая цена, но в момента не само на нашия пазар, ами като гледам и при китайците таблет с IPS и rk3066 няма. ако има IPS, ще е с MTK чипсет, който няма нищо общо с този на Rockchip. ако е с Rockchip, няма да е IPS и 1280х800, а тези които ги имат тръгват от 124$ нагоре.
така че ... купувайте, докато имате възможност и не е изчезнал от пазара.
Цитирай
#9

След дълго мислене 7'' или 10'' да бъде таблета се спрях на този и не съжалявам. Като за първи таблет нямам забележки, бърз с хубав дисплей. Голям плюс е че можеш да прехвърлиш картата с памет да стане изцяло вътрешна. Сега в Метро е 154,80 лв
Цитирай
#10

Здравейте на всички!Вчера си купих таблет POCKETBOOK SURFPAD 2 от Метро.Днес като пуснах WI-FI(досега не беше пуснат,защото компа ми е свързан директно с рутера) ми прави впечатление,че нивото на връзка е само на 3 чертички-т.е. добра(от възможни 4-ри - т.е. отлична) дори и на 1 метър от рутера(вивакомски HUAWEI,нет-оптика 30 мегабита),а когато отида в другия край на стаята(растояние от около 4 метра) пада и до 2.В съседната стая(пеходна съседна,тухлени стени) или се губи връзката или става адски слаба и забива.
Прочетох първото мнение горе на chefobg,положението изглежда доста различно,за това моля за вашето мнение,това дефект ли е или и вашите таблети работят така?
Ако е възможно по бърз отговор,за да имам време за реакция!
Благодаря предварително!
Цитирай
#11

При мен обхвата е много добър, в съседната стая, през панелна стена пада само с 1 черта. Пробвай обхвата в стаите с телефон.
Обнови таблета, моя е пропуснал няколко ъпдейта за да стигне до последния.
Цитирай
#12

dankk Благодаря за отговора!
Тази вечер ходих до брат ми(тий е с друг рутер и друг доставчик) с надеждата,че там ще лови по-добре сигнала,но уви не!В стаята с рутера моя е на 3 черти(4-ри на 20 см от рутера),неговия(Престижио) пълен,в другата стая през панелна стена моя на не повече от 2,а неговия 3!Освен това при включването на WI-FI-то в началото,моя намери 2 мрежи,а неговия към 10 и повече може би!
Мисля да го сменя в магазина за друга бройка(в понеделник),но дали няма да е така и с другия(просто нямам голямо доверие на цялата доставка-каква е,от къде е?!),но дано да греша в съмненията си.
п.с. Да не ме разберете погрешно - Не правя сравнение между двата таблета(кой е по-добър),това беше просто тест,че моичкият нещо му е слаба видицата,а от там и рибата си остава в морето,а децата гладни :wall: !
п.с. неразбрах много за това с телефона Confusedtupid: ,но в стаята с рутера имам дом.такъв.
Цитирай
#13

За обхвата незнам на какъв интернет доставчик си, но ако можеш да смениш канала на който се свързваш може да има разлика положителна, често на един и същи канал е много пренаселно с какви ли не устройства от съседите ти и затова да е така. Влез в настройките на рутера си и пробвай с друг канал, 12, 13 , нещо такова.
Сега видях че си на Виваком, мисля че може да се пипа канала май при тях, с паролата си влез в онлайн контрол панела им.
Цитирай
#14

Ще опитам да сменя канала,но както съм писал по горе,при теста в брат ми,таблета се държа по същия начин както лови сигнал у нас.
Днес дойде един приятел с неговия(той е друга марка) и веднага напълни до горе обхвата,а освен това хвана и още около 3-4 мрежи повече от мен,които моя таблет не улавя(само 3 мрежи намира моя,едната от които е мойта).Това ме кара да мисля,че вероятно на самия таблет му има нещо.
Благодаря ти за отговара!Ако ти или някой друг имате някакви други идеи или мнения,моля пишете.
п.с. Вчера звънях до сервиза на vali.bg във Варна,оттам ми казаха,че по телефона не могат да кажат категорично дали има проблем с WIFI или не,но все пак би трябвало да има пълен обхват,поне в стаята с рутера.
Цитирай
#15

Колега ако не си ъпдейтнал последния "Firmware" пробвай.
Цитирай
#16

vesko72 написа:dankk Благодаря за отговора!
Тази вечер ходих до брат ми(тий е с друг рутер и друг доставчик) с надеждата,че там ще лови по-добре сигнала,но уви не!В стаята с рутера моя е на 3 черти(4-ри на 20 см от рутера),неговия(Престижио) пълен,в другата стая през панелна стена моя на не повече от 2,а неговия 3!Освен това при включването на WI-FI-то в началото,моя намери 2 мрежи,а неговия към 10 и повече може би!
Мисля да го сменя в магазина за друга бройка(в понеделник),но дали няма да е така и с другия(просто нямам голямо доверие на цялата доставка-каква е,от къде е?!),но дано да греша в съмненията си.
п.с. Да не ме разберете погрешно - Не правя сравнение между двата таблета(кой е по-добър),това беше просто тест,че моичкият нещо му е слаба видицата,а от там и рибата си остава в морето,а децата гладни :wall: !
п.с. неразбрах много за това с телефона Confusedtupid: ,но в стаята с рутера имам дом.такъв.
С телефона имах предвид да тестваш обхвата на рутера. Задължително го ъпдейтни, последен ъпдейт е Obreey_SURFPAD2-ota-20131029_233, при мен се подобри обхвата, премахнат е и шума при намалени говорители. Сега таблета лови повече мрежи от телефона ми самсунг S6102. Ако и след това няма промяна го сменяй.
Цитирай
#17

Ако го ъпдейтна и все пак не се получи необходимата промяна,ще мога ли да го върна(заменя) в магазина,без да ми правят проблем(евентуално да ми откажат по тази причина).

п.с. Как може да се върне стария "Firmware"? Само с ресет или е по сложно,защото на съм голям разбирач и незнам дали ще се справя.

Благодаря ви,че ми отговаряте! :bow:
Цитирай
#18

Никой няма да ти прави проблем той ъпдейта си е официален от фирмата производител .
След ъпдейта версията на Firmwara ще ти стане на "233" (тоест това е някакъв фикс на различни бъгове в таблета )
а пък ако искаш да си върнеш старата версия предполагам - "Firmware 230 или 202" си я теглиш от тук http://www.pocketbook-int.com/bg/support...-surfpad-2 .
Тук на 39/42 стр. е описано как да си ъпдейтнеш таблета http://download.pocketbook-int.com/SURFp...ual_BG.pdf
Цитирай
#19

Както споменах по-горе имам го. И смятам, че Wi-Fi му не е много чувствителен. Наложи се да местя рутера за да осигуря по-добро покритие.
Цитирай
#20

embski Благодаря ти!Вече го ъпдейтнах,но обхвата си остана същия - в стаята с рутера(хол) 3 черти,а като се раздвижа из нея понякога пада и на 2,в съседната(стаята е преходна на хола) пък 1-2(но с бавен и по-често нестабилен нет,който забива,а също и се губи обхвата.

п.с. При вас в стаята с рутера,обхвата до горе ли е (всичките 4-ри чертички) и колко е в съседните стаи? Съжалявам за подробния въпрос,но така ще добия по-точна представа за обхвата на моя!Рутера ми излъчва добър сигнал!
Цитирай
#21

Преместих рутера в средата на стаята на средна височина.Таблета се държи поне с една идея по-добре в съседните стаи,но в основната максимума е 3 черти.

п.с. 4-ри черти качва само като го задържа на 10-15см от рутера.
Надявам се,че не съм ви досадил много,но е много кофти да си купиш нещо мобилно(в случая таблета),а да го ползваш почти като нещо стационарно!
Цитирай
#22

В стаята с рутера е на 4 (максималното) черти, в съседните е най-често на 3 или 2, имай предвид че виваком не е най великия нет, имал съм го, сега съм на мтел и мтелския е по-добър. Но ти не се вторачвай само в тези чертички, кажи по добре кога ти прекъсва, докато браузиш нещо или докато гледащ филми, играеш игри или какво, мен рядко ми прекъсва. Гледам в другата стая почти винаги през wifi филми към 2-3 ГБ даже 5-6 ГБ големи файлове филми и не сече образа, ще рече добре си е силата и обхвата. Но ако толкова те дразни сменяй го, но мисля че и новия ще е така, недей очаква някакво съвършенство от таблет за 150 лв специално откъм wifi говоря, това им е на всички китайски слабо място, но при нашия таблет мисля че е на що годе добро ниво.
Цитирай
#23

Здравей chefobg!Днес отидох и го смених.Първо направихме тест в магазина с друга бройка.Моя едвам хвана тяхната мрежа,а другия около 4-5.Вкъщи този е на 4-ри черти 1-2м от рутера и на 3 на още 1-1,5м от него.В другите стаи е на:в едната на 2,а в другата 2-3.Мисля по нататъка и да по разместя и рутера,а може и да го сменя с друг,ако вивакомци не възразяват(имам още година и шест,седем месеца по договор).За момента друго не съм тествал по този.

п.с. Този хваща поне 4-5 мрежи от нас,че понякога и повече.
Цитирай
#24

vesko72 написа:Здравей chefobg!Днес отидох и го смених.Първо направихме тест в магазина с друга бройка.Моя едвам хвана тяхната мрежа,а другия около 4-5.Вкъщи този е на 4-ри черти 1-2м от рутера и на 3 на още 1-1,5м от него.В другите стаи е на:в едната на 2,а в другата 2-3.Мисля по нататъка и да по разместя и рутера,а може и да го сменя с друг,ако вивакомци не възразяват(имам още година и шест,седем месеца по договор).За момента друго не съм тествал по този.

п.с. Този хваща поне 4-5 мрежи от нас,че понякога и повече.

Честито, радвай му се вече на спокоиствие. И аз съм на Мтел, в стаята с рутера съм с 4 черти а в съседната 3, но и аз имам проблеми с рутера (загуба на пакети, уж ми го дадоха за нов а се оказа ползван). Ъпдеитнаха го, но не го ползвам често, за да видя има ли промяна. Та чудеса от безплатни рутери няма.
Ако продължава да те дразни обхвата натисни ги и виваком.
Цитирай
#25

Момчета имам проблем с драйверите моля някой да помогне, със уиндоус 7 съм и като пусна таблета няма връзка а не са ми дали никакъв диск с драйвери когато го взех. Какво да правя Sad Sad Sad
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)