Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCKETBOOK SURFPAD 2
#51

Намерих лесен начин за рутване на тоя таблет, плюс една страхотна настройка за удължаване на времето през което батерията е на стендбай с изключен дисплей. Подобрението е огромно, в пъти повече издържа така. Ако някой има интерес ще споделя и двете неща.
Цитирай
Аксесоари
#52

chefobg написа:Намерих лесен начин за рутване на тоя таблет, плюс една страхотна настройка за удължаване на времето през което батерията е на стендбай с изключен дисплей. Подобрението е огромно, в пъти повече издържа така. Ако някой има интерес ще споделя и двете неща.

Ако може да го споделиш.Благодаря предварително.

MEIZU MX4 16gb
Цитирай
#53

И аз ще съм ти благодарен. Единствено батерията ми е проблем. Вярно, инсталирал съм куп софтуер - синхронизации с фейсбуци и календари, които си работят и при изключен дисплей. И се получава, че ако го ползваш през 2-3 дена по 2 часа, трябва да го зареждаш преди това. За рутване бих прибягнал с цел, ограничаване работата на приложеията с цел пестене на батерия.
Цитирай
#54

За да се приложи настройката за пестене на батерията трябва да се рутне таблета, сами преценете дали искате да го правите първо, има риск да не ви признаят гаранцията после така' че на ваш риск, аз моя риск го поех и да ви кажа не съжалявам, в момента докато е изключен екрана не се хаби почти никаква батерия. Конкретно си направих труда да засека за сравнение как е било преди и как е сега.
Преди промяната- за 4 часа при изключен дисплей и изключено wi-fi ми смъкваше от 100% на 90%, т.е 10%
След промяната при съшите условия за 4 часа ми смъква 2 %.

Първо- как да направите лесен рут- Инсталирайте на компа си тази програма http://www.kingoapp.com/android-root.htm. Безплатна е. Свързвате таблета към компа, пускате Kingo Android ROOT, ще ви засече таблета, може не от първия път, при мен от третия, нещо връзката през микро УСБ ми куца, явно от постоянното зареждане и входа е попрецакан малко.
Така, след като ви засече таблета , давате Root, няма как да се объркате тя програмата има само един бутон Smile Качва си там каквото си качва, прехвърля , инициализира и по някое време ще ви каже Root success. Ще ви рестартне таблета и в общи линии след това трябва да ви е рутнат.

За да проверите си качете този app на таблета- Root Browser https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=bg,
През него ще влезнете в /system/ , намирате файла build.prop , задържате с пръст върху него така че да излезнат опциите, от тях избирате да се отвори тоя файл с Editor-a на RootBrowser. Като се отвори съдържанието на build.prop отивате най-отдолу, правите един нов ред където написвате следното:

pm.sleep_mode=1

Давате Save. Рестартвате таблета и правите тест за колко време се разрежда, хубаво е преди тея манипулации да направите като мен един тест и да сраваните струвало ли си е цялата работа, за мен си струва)

Писането в build.prop може да стане и с друг текстов редактор различен от този който съм ползвал. Но без рут не става. Това е.
Цитирай
#55

Здравейте наскоро купихме на брат ми таблет POCKETBOOK 2 но излезе проблем с батерията. Проблема е ,че не иска да се зарежда и се чудя проблема дали е от зарядното и кабела или от самия таблет.
Цитирай
#56

pavel_25 написа:Здравейте наскоро купихме на брат ми таблет POCKETBOOK 2 но излезе проблем с батерията. Проблема е ,че не иска да се зарежда и се чудя проблема дали е от зарядното и кабела или от самия таблет.
Най-добре го занеси в магазина, там мисля, че ще ти помогнат.
Цитирай
#57

Пичове екстра е таблетчето в магазина ми се видя малък, но е идеален за сега само батериата е малко зле ама половин ден на пълни обороти кара. И wi fi-я не му е най-чувствителния. Wink Big Grin
Цитирай
#58

Хора имам проблем с таблета. Понякога когато си включвам Wi-Fi-я уж имам Wi Fi но, не мога да влязна в YouTube или в Google Play. Ако някои знае как да го оправя МОЛЯ ДА МИ КАЖЕ!! Благодаря предварително!
Цитирай
#59

Sokola написа:Хора имам проблем с таблета. Понякога когато си включвам Wi-Fi-я уж имам Wi Fi но, не мога да влязна в YouTube или в Google Play. Ако някои знае как да го оправя МОЛЯ ДА МИ КАЖЕ!! Благодаря предварително!
Горе сигнала на ви фи става ли син или си седи сив?
Цитирай
#60

Приятел ми донесе таблета си, че му загубил гаранцията, а междувременно устройството спряло да работи.
При стартиране показва само логото на PocketBook и се опитах да му преинсталирам софтуера през recovery. След много неуспешни опити (процеса прекъсва в един момент) инсталацията стана, но таблета продължава да забива произволно почти веднага след зареждане на системата. Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно има някакъв хардуерен проблем - възможно ли е NAND паметта да се е счупила?
Цитирай
#61

Седи сив но, преди около месец ми беше сив но, когато влеза в YouTube ми ставаше син. Не знам какъв е проблема МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!!!
Цитирай
#62

Седи сив но, преди около месец ми беше сив но, когато влеза в YouTube ми ставаше син. Не знам какъв е проблема МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!!!
Цитирай
#63

Ви-Фи-я седи сив.
Цитирай
#64

ПОМОЩ Ви-Фи СЕДИ СИВ
Цитирай
#65

Приятели при вас има ли някаква лампичка над usb буксата? При мен не свети, а трябва май? :/ :/ :facepalm:
Цитирай
#66

olimpiya написа:Приятели при вас има ли някаква лампичка над usb буксата? При мен не свети, а трябва май? :/ :/ :facepalm:
Да при мен, като се зарежда лампичката свети в зелено.
Meжду другото, разгледайте програмата Greenify https://play.google.com/store/apps/detai...nify&hl=bg, ще ви осигури знaчително по дълъг живот нa бaтериятa. Убива приложенията, който работят във фонов режим.
След работа с таблета, само стартирате иконата на "десктопа", която създавате от програмата и тя килва-хибернизира процесите и програмите, който сте стартирали.
Цитирай
#67

И са се чудя дали да го връщам или не. От една страна какво толкова, но пък от друга...
Цитирай
#68

olimpiya написа:И са се чудя дали да го връщам или не. От една страна какво толкова, но пък от друга...

Не ти мига зелената лампичка докато зарежда, така ли? А зарежда ли нормално, някакви проблеми със батерията?

Ползвам го от 9 месеца . От известно време при мен става следното- от 100 % до към 50 % си работи нормално батерията, после като слезне под 50 % и буквално за 10-15 минути отива към 4-5 % и загася. С две думи преди държеше 5-6 часа батерията а, сега 2-3 часа. Четох, че това е масов бъг при тоя модел.
Цитирай
#69

chefobg написа:
olimpiya написа:И са се чудя дали да го връщам или не. От една страна какво толкова, но пък от друга...

Не ти мига зелената лампичка докато зарежда, така ли? А зарежда ли нормално, някакви проблеми със батерията?

Ползвам го от 9 месеца . От известно време при мен става следното- от 100 % до към 50 % си работи нормално батерията, после като слезне под 50 % и буквално за 10-15 минути отива към 4-5 % и загася. С две думи преди държеше 5-6 часа батерията а, сега 2-3 часа. Четох, че това е масов бъг при тоя модел.
Да точно това се случи за пръв път снощи погледнах батерията преди това беше към половината и повече малко след това ми изписа, че няма батерия.. :wall: Иначе да тази лампа никога не е светила аз в нета видях, че там изобщо има такова нещо. :facepalm: Иначе зарежда нормално "уж" и до сега не съм имал проблеми държи по 3-4 часа с пуснат wi-fi и яркост на 100% което мисля, че е нормално. :cheers:
Цитирай
#70

olimpiya написа:
chefobg написа:
olimpiya написа:И са се чудя дали да го връщам или не. От една страна какво толкова, но пък от друга...

Не ти мига зелената лампичка докато зарежда, така ли? А зарежда ли нормално, някакви проблеми със батерията?

Ползвам го от 9 месеца . От известно време при мен става следното- от 100 % до към 50 % си работи нормално батерията, после като слезне под 50 % и буквално за 10-15 минути отива към 4-5 % и загася. С две думи преди държеше 5-6 часа батерията а, сега 2-3 часа. Четох, че това е масов бъг при тоя модел.
Да точно това се случи за пръв път снощи погледнах батерията преди това беше към половината и повече малко след това ми изписа, че няма батерия.. :wall: Иначе да тази лампа никога не е светила аз в нета видях, че там изобщо има такова нещо. :facepalm: Иначе зарежда нормално "уж" и до сега не съм имал проблеми държи по 3-4 часа с пуснат wi-fi и яркост на 100% което мисля, че е нормално. :cheers:

Как издържаш на 100% яркост Rolleyes , моя съм го сложил на 30 % и ми е ок :whistle: , по принцип дисплея му е един от най-ярките изобщо, които съм виждал на таблет, гледах тея дни за някакъв нов таблет със подобен ярък екран, тъй като явно на тая батерия и са преброени дните. Единствено Asus MemoPad HD7 си харесах за около 300 лв.
Цитирай
#71

Ами при мен е постоянно много светло Big Grin И го ползвам или в една светла стая или на вън на слъце (ако изобщо има.. Big Grin)
Цитирай
#72

И при мен се появи бъга с отчитанетето заряда на батерията, не винаги процентите намаляват пропорционално. Понякога не пада под 50%. Пробвах с програма, но не става. Иначе си държи като време 3-4 часа при 30% осветеност на дисплея.
Цитирай
#73

Моя не го е правил само първия път сега пак ще го изтощя да видя как е. Иначе до сега сигурно 1 месец вече не съм имал никакви проблеми с него.. Tongue
Цитирай
#74

Не се притеснявайте, има го при всички тоя проблем май, незнам от какво е, ама тъй или иначе съм си намислил един нов таблет, жалко за тоя, всеки път почна да го прави номера, до към 50 % нормално разрежда и после за нула бройки и толкоз.
Цитирай
#75

Ето малко скреенове от снощи.. Lol Lol
[Изображение: 7571993d.png]
[Изображение: 7571995h.png]
[Изображение: 7571994T.png]
Извинявам се за меню-то на последната снимка ама се вижда Дисплей 36% .. мисля, е е ОК Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)