Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCKETBOOK SURFPAD 2
#76

За всички с проблеми с отчитането на батерията, може да е от файловете за статистики на батерията, оправял съм на други таблети и гсм-и с андроид проблема чрез руутване и използване на този app:
https://play.google.com/store/apps/detai...alibration

Аpp-a изисква руут, изчаква да се зареди до 100 процента батерията Ви, и нулира battery stats файлчето.

Aко Ви трябва нещо друго колеги, тази тема в 4PDA (Руски сайт) има доста друга информация, аз за съжаление съм със Surpfad 3 и не мога да дам съвети спрямо нещата в темата Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

aonobg написа:За всички с проблеми с отчитането на батерията, може да е от файловете за статистики на батерията, оправял съм на други таблети и гсм-и с андроид проблема чрез руутване и използване на този app:
https://play.google.com/store/apps/detai...alibration

Аpp-a изисква руут, изчаква да се зареди до 100 процента батерията Ви, и нулира battery stats файлчето.

Aко Ви трябва нещо друго колеги, тази тема в 4PDA (Руски сайт) има доста друга информация, аз за съжаление съм със Surpfad 3 и не мога да дам съвети спрямо нещата в темата Smile

Точно в тоя руския сайт http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=474626&st=1240 четох, че с е оплакват много хора от начина по който се държи батерията.
Цитирай
#78

От вчера съм собственик на въпросната джаджа.На пръв поглед е супер и още мъча заводския заряд,а батерията е само преполвена.Доста добре се справя за цената си.
Плюсове:
-Цената
-Страхотен дисплей(в момента пишейки в тъмното е намален максимално и пак е ярък)
-Добър процесор и видеоускорител.
-USB OTG.Флашки,хардове,3g модеми,клавиатури,мишки,контролери(джойстици),дори SDR с USB DVB-T донгълчето ми.
-HDMI подръжка
-Стерео говорителчета на предния панел.
-wi-fi да чукна на дърво се държи както на S2 Plus-а ми и го смятам за приличен.
Минуси:
-Предната камера е ужасна.Освен за някой непретенциозен видеоразговор за друго не е подходяща.Може да съм се разглезил от S2ката защото смятам същото и за предната на iPhone 4S...
-Говорителчетата можеше да са по-силни.Може би това,че доскоро мъкнех 15.6 инчов томборлук с доста силни за лаптоп говорителчета ме е поизвратило.По-силни са от на Galaxy Tab 3 и Galaxy Tab 3 Lite.По-силни са и от S2+.

За батерия ще споделя впечатления след малко по-сериозно ползване Smile Оределенно е устройството на пазара с най-много bang for buck...

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай
#79

Ох , ох , колко ще ви боли главата с тоя таблет :rofl: :wall:
Цитирай
#80

Здравейте
Всичко за този таблет е горе долу ясно - но за какво се използва този конектор HDMI така и не мога да разбера.
Купих кабел - свързах го към телевизора и нищо - нито на телевизора нито на таблета.
Някой да има идея за какво изобщо служи този изход но таблета :wall:
Цитирай
#81

exform написа:Здравейте
Всичко за този таблет е горе долу ясно - но за какво се използва този конектор HDMI така и не мога да разбера.
Купих кабел - свързах го към телевизора и нищо - нито на телевизора нито на таблета.
Някой да има идея за какво изобщо служи този изход но таблета :wall:
Точно за това е в настройките на таблета има меню HDMI виж там дали е пуснато и си го настрой Wink
Цитирай
#82

OLIMPIYA - естествено че съм влизал в менюто за настройки HDMI - и естествено всичко което дава това меню е изпробвано - моя въпрос е някой пуснал ли е картина на телевизора от таблета с тоя изход - или този идход е за нещо друго - за което аз не разбирам какво е.
Между другото таблетчето съм го изровичкал до край и сега може всичко за което се сещам освен тая връзка през този порт. Свързвам се с другите си компютри - гледам си свалени филими от тях, гледам флаш телевизия от интернет , чета и редактирам всякакви документи и др.
Естествено трябва и съответния софтуер - разбира се в никакъв случай от Google Cool
- машинката наистина се държи доста добре за парите си.
Цитирай
#83

exform написа:OLIMPIYA - естествено че съм влизал в менюто за настройки HDMI - и естествено всичко което дава това меню е изпробвано - моя въпрос е някой пуснал ли е картина на телевизора от таблета с тоя изход - или този идход е за нещо друго - за което аз не разбирам какво е.
Между другото таблетчето съм го изровичкал до край и сега може всичко за което се сещам освен тая връзка през този порт. Свързвам се с другите си компютри - гледам си свалени филими от тях, гледам флаш телевизия от интернет , чета и редактирам всякакви документи и др.
Естествено трябва и съответния софтуер - разбира се в никакъв случай от Google Cool
- машинката наистина се държи доста добре за парите си.
Аз на моя таблет съм го пуснал. Само свързах кабела към него и към тв-то и пуснах HDMI-а и тръгна не знам защо при теб не става?!?!
Цитирай
#84

exform написа:OLIMPIYA - естествено че съм влизал в менюто за настройки HDMI - и естествено всичко което дава това меню е изпробвано - моя въпрос е някой пуснал ли е картина на телевизора от таблета с тоя изход - или този идход е за нещо друго - за което аз не разбирам какво е.
Между другото таблетчето съм го изровичкал до край и сега може всичко за което се сещам освен тая връзка през този порт. Свързвам се с другите си компютри - гледам си свалени филими от тях, гледам флаш телевизия от интернет , чета и редактирам всякакви документи и др.
Естествено трябва и съответния софтуер - разбира се в никакъв случай от Google Cool
- машинката наистина се държи доста добре за парите си.

Работи си HDMI порта
Цитирай
#85

Блгодаря за отговорите по въпроса за HDMI - аз пробвах всичко и то на два различни телевизора единия дори сканира има ли свързано с него някакво свързано устройство през този порт - и ефекта е черен екран а таблета примигва при включване към порта - явно нещо не се получава поради дефект на кабела или нещо по настройките на резолюцията от таблета . Върнах дори и фабричните настройки на таблета без нищо допълнително да инсталирам и все тая. Не че е жизнено важно - но ми беше любопитно за какво може да се използва тая връзка към телевизора. Ако някой може да отдели няколко минути и да напише малко повече информация как се е получило при него да види картина на телевизора от таблета - ще бъда много благодарен.
Цитирай
#86

exform написа:Блгодаря за отговорите по въпроса за HDMI - аз пробвах всичко и то на два различни телевизора единия дори сканира има ли свързано с него някакво свързано устройство през този порт - и ефекта е черен екран а таблета примигва при включване към порта - явно нещо не се получава поради дефект на кабела или нещо по настройките на резолюцията от таблета . Върнах дори и фабричните настройки на таблета без нищо допълнително да инсталирам и все тая. Не че е жизнено важно - но ми беше любопитно за какво може да се използва тая връзка към телевизора. Ако някой може да отдели няколко минути и да напише малко повече информация как се е получило при него да види картина на телевизора от таблета - ще бъда много благодарен.

Колегата ти написа как става, свързваш кабела към телевизора, обикновенно са 2 порта, ако не стане на единия пробваш на другия, след това избираш кой порт да ти е активен от ТВ. В настройките на таблета функцията HDMI трябва да ти е включена - Settings-> HDMI -> Turn On HDMI трябва да има отметка.

Ако си направил всичко дотук и не тръгва причината може да е или кабела или телевизора , а може и самия порт на таблета да е дефектен.
Ако все пак ти тръгне картината но прекъсва трябва да смениш честотата в настройките на таблета (Settings-> HDMI) от 60 на 50 hz
Цитирай
#87

Здравейте,
Искам да попитам вече собствениците на това устройство
1.Четенето на книги само с CoolReader приложението ли става?И ако някой има опит да каже какви са му наблюденията ок ли е сравнено с електронна книга PocketBook?
2.Могат ли да се инсталира Viber и/или Skype и работят ли нормално?
Благодаря предварително за отговорите? :bow:
Цитирай
#88

m_parteneva написа:Здравейте,
Искам да попитам вече собствениците на това устройство
1.Четенето на книги само с CoolReader приложението ли става?И ако някой има опит да каже какви са му наблюденията ок ли е сравнено с електронна книга PocketBook?
2.Могат ли да се инсталира Viber и/или Skype и работят ли нормално?
Благодаря предварително за отговорите? :bow:

Скайп работи нормално, за ел.книги и Viber да кажат колегите.
Цитирай
#89

Електронните книги се четат с какъвто и да е софтуер. Аз лично си харесвам CoolReader. Пробвал съм и други, но по-добър от него не намерих. Относно viber нямам забележки-върви добре.

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай
#90

Благодаря за отговорите! Smile
Цитирай
#91

dremimir6 написа:Ох , ох , колко ще ви боли главата с тоя таблет :rofl: :wall:
Същото чух и от служителката в Техномаркет.За момента това се оказа напълно грешно мнение.20 дена вече ми е основно устройство и да чукна на дърво е супер за парите си.За четене,браузване,youtube,facebook, зяпане на филми е супер.Пробвах и 1-2 игрички и си вървят нормално без засичне(Manuganu 2,Ice Age и Тетриса на ЕА).

Само един бъг,ако може да се нарече такъв забелязах.Ако устройството се ползва се зарежда до 90-91% и спира.Ако е включено без да се ползва или изключено проблем няма и си се зарежда на 100%.

Батерията с изключено wi-fi и гледане на филми издържа 6:30-6:40ч.С включено wi-fi и браузване,ютуб и вбокс издържа 5ч и 30 мин.

За четене на книги ползвам CoolReader и читанка Big Grin Но не виждам причина да не може да се ползва софтуер по избор.

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай
#92

Jang1r написа:
dremimir6 написа:Ох , ох , колко ще ви боли главата с тоя таблет :rofl: :wall:
Същото чух и от служителката в Техномаркет.За момента това се оказа напълно грешно мнение.20 дена вече ми е основно устройство и да чукна на дърво е супер за парите си.За четене,браузване,youtube,facebook, зяпане на филми е супер.Пробвах и 1-2 игрички и си вървят нормално без засичне(Manuganu 2,Ice Age и Тетриса на ЕА).

Само един бъг,ако може да се нарече такъв забелязах.Ако устройството се ползва се зарежда до 90-91% и спира.Ако е включено без да се ползва или изключено проблем няма и си се зарежда на 100%.

Батерията с изключено wi-fi и гледане на филми издържа 6:30-6:40ч.С включено wi-fi и браузване,ютуб и вбокс издържа 5ч и 30 мин.

За четене на книги ползвам CoolReader и читанка Big Grin Но не виждам причина да не може да се ползва софтуер по избор.
Странно.. и на мен така ми казаха.. вече няколко месеца (4-5) го ползвам и нямам проблеми статистиките са подобни.. Wink
Цитирай
#93

Някой който има проблема с батерията пробвал ли е дадените фърмуери (2.0 и 3.0)?
Вчера сложих последния на един такъв таблет и сега чакам резултати.

http://www.pocketbook-int.com/bg/support...-surfpad-2

Ето промените в 2.0

Цитат:Fixed
MULTIMEDIA
1. Fixed FSound speakers issues
2. Fixed difference between record duration and duration of the recorded file.
3. Fixed camera QVGA orientation
4. Fixed camera white ballance issues.
OTHER
1. Increased touchscreen sensitivity.
2. Fixed wrong time displayed with low battery;
3. Fixed MX Player support.

3.0
Цитат:Fixed
OTHER
1. Fixed external SD-card data corruption issues;
2. Fixed touchscreen issues with HDMI connected;
3. Fixed the issue of apps recovery on the device after transferring them to SD-card.

 
Цитирай
#94

Имам проблем с таблета.Като е на батерия и започна да правя нещо след няколко секунди или минути се изключва сам,като е на зарядно няма такъв проблем.Давах го в магазина за гаранцията 1 месец ги чаках,върнаха ми го и казаха,че хардуера бил наред проблема бил софтуерен и е оправен.Обаче малко по малко пак започна да го прави.В началото като батерията ми падне на 50-60% се изключваше,а в момента почти веднага като не е на батерия и правя нещо на него,а батерията си е напълно заредена.Като е на зарядно го няма проблема.Рестартирах го,преинсталирах софтуера,но не става не се оправя.Какво може да е ?
Цитирай
#95

Сложи ъпдейтите от предното мнение.
Ако не се оправи, го носи пак в сервиза, ако го държат пак месец и не го оправят, си отстоявай правата и искай замяна.

 
Цитирай
#96

Как се инсталира този ъпгрейд?
Цитирай
#97

Aко имаш дотъп до бърза безжична мрежа, влизаш на сайта от линка (с вградения браузър със синята икона - планета), кликваш на Firmware 230 for PocketBook SURFpad 2, ще започне да се сваля файл с разширение .upkg.
Като приключи го премести от папка DOWNLOAD в главната директория на външната памет на таблета (не в микроСД-то ако имаш).
Или го изтегли през компа и го сложи пак там.

След това отиваш на Настройки, после най-долу инфото за таблета, след това системни ъпдейти. От там избираш ъпдейт през SD card. Като кликнеш там, таблета сам ще си открие файла, кликваш на ОК и чакаш. Може да отнеме 10-ина мин.

 
Цитирай
#98

Сложих го обаче проблема остана.Таблета е роотнат има и някакъв начин да сложа друга версия на андроид за да видя дали ще се оправи?
Цитирай
#99

Нямам представа, дали може да се сложи друга версия. Но предполагам щом е руутнат може да се сложи къстъм ром, стига да има правен за таблета такъв. Може да погледнеш в xda-developers дали има нещо за този модел.
Официален ъпдейт за ОС-а не е излизал иначе.
С какво го руутва?
Възможно е и това да е проблема. Ако не ти пречи, пробвай да го махнеш.

 
Цитирай

Защо версия 230 е най-новия ъпдейт?Откакто имам таблета е с верия 237? Huh

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)