Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Root на Z1 с Android 4.3 (само за отключен BL)
#26

nahalnik написа:Здравейте, колеги!
Да ви е честита Новата година ! Christmas
Започнах да събирам информация как се рутва Sony Xperia Z1 C6903 няколко дни преди още да си го купя.
Смартфонът е страхотен! :thumbup: Android 4.2.2 (14.1.G.2.257)

Тази сутрин проверих през телефона и през Sony PC Companion дали вече се е появил ъпдейта с новия 14.2.A.0.290 - нямаше и смело започнах...
- борих се 2 часа с драйверите. Когато префлашвах, рутвах и т.н. телефончето Arc S (от подписа ми) всичко беше много по-бързо и по-леко.
- Флашнах 14.1.G.1.534
- рутнах
- направих бекъпи на ТА (Trim Area) partition с Flashtool и с [TOOL] Backup TA v9.10 for Windows (за всеки случай)
- инсталирах CWM/TWRP Recovery
- направих бекъп на системата
- включих Wi-Fi и тъкмо да търся ОТА обновление до 14.1.G.2.257, ми изскочи съобщение, че е готов за изтегляне новия 14.2.A.0.290 :mad:

*** Не съм отключвал bootloader-а и за сега не желая да го правя !!!

Ако обновя до .290, вероятно ще загубя Root-а, а това хич не ми се иска ! :wall: =(

Предлагайте, ако имате идеи как да запазя Root-а и едновременно да обновя до Android 4.3.
Може да сте срещнали някъде информация за нещо подобно? :confused:

:bow: Предварително благодаря!!! :bow:

П.П. Когато инсталирах файлов мениджър, потърсих в папка clockworkmod да видя какво има в нея. Оказа се, че CWM Recovery не е създал никакъв Backup. (и във вътрешната памет и в SD-картата) :confused:
Утре ще пробвам с TWRP Recovery - до сега не съм го ползвал.
Много е досадно това съобщение, че има ъпдейт. Offtopic
аз лично не съм срещал. дори този мето с ота ъпдейтите май пак не върши работа. но спрях да ,чета като си го рутнах може да са измислили нещо друго и някой колега да има инфо Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
Аксесоари
#27

Във форумите (XDA, 4pda) споделят, че рута се запазва при ОТА ъпдейт до .257. Новият .290 е вече друга версия - Android 4.3 и ядрото било ново.
Вероятно, ако не намеря решение, ще флашна deodexed ROM за заключен BL. Видях, че има няколко такива. Следващите дни ще ги разглеждам по-внимателно.

Трябва да го направя този Z1 готов за ползване с мерак, преди да си режа SIM картата. :-)
Все още очаквам идеи.

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#28

Колеги до къде стигнахте с руутването? Аз чакам някакъв ъпдейт който не идва, и аз съм с 4.2.2 (14.1.G.2.257) от Виваком а днес вече ми скъса нервите, рестартирам щото ми се появява едно накъсване докато говоря, спира да ми работи проксимити сензора и зацикля яко като го отключвам. Ако не дойде скоро ъпдейт мисля да действам, макар че не ми се иска много. Вие доволни ли сте? Кой какво ползва?
Цитирай
#29

Завчера пак Confusedtupid: го рутнах, че му бях омазах операционната система, а бекъпът ми беше кофти. Sad
Започнах пак от начало -> флашнах .534 -> Root -> Recovery.
Сложих това ром-че на Desperanto Deodex, DualRecovery, v4.3 (14.2.A.0.290) при НЕОТКЛЮЧВАН Bootloader.

Работи много добре и е напълно очистено от bloatware.
Изтрих допълнителните теми, вкарах 15-20 приложения като системни, а днес му смених шрифтовете със Stock Fonts, че с тях са по-четливи (поне за мен) надписите в менютата. :thumbup:

П.П. Вместо посочените от Desperanto *.ftf файлове (РСТ предназначени за Русия), ползвах:
C6903_14.1.G.1.534_1276-4314_R2A_Central Europe.ftf и C6903_14.2.A.0.290_Generic Central Europe 1276-4314.ftf

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#30

Добър ден, горд собственик съм на Xperia Z1 и искам да попитам каква е ползата от това ??? Не прибягвайте до агресия веднага,не съм запознат с Android.Благодаря все пак Smile
Цитирай
#31

Честито за Z1 !!! :thumbup:

Преди всичко прочети тази ТЕМА и ... :wall:
Да отбележа - руутването е обратим процес и на апарата може да се инсталира оригиналния Android софтуер за няколко минути.

Лично аз, преди да купя Z1, потърсих информация дали и как може да се руутне. :facepalm:
Просто не мога да си представя вече, че мога да ползвам нерутнат смартфон !!! :angry:

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#32

Мерси , стана ми ясно ... Еми пробвах да го руутна ама нещо не става flasha не ми разчита телефона и до там ... А някои работи въобще не ги намирам в моя телефон Big Grin
Цитирай
#33

Колеги имам проблем.. Като напиша да видя дали ми е видимо устройството само ми пише waiting for your device и нищо ??? Някакви идеи ?
Цитирай
#34

Пробвай друг USB порт на компютъра или драйверите куцат.
Цитирай
#35

Значи пробвах и през 4-те порта и все така ми показва ..... Иначе Боотлодера ми е фабрично откл.,следователно стъпка 1 и 2 мога да ги пропусна нали ???
Цитирай
#36

Няма такова нещо като фабрично отключен.
Объркал си се нещо.
Цитирай
#37

като въведa *#*#7378423#*#* пише Боотлоадер: Уес,както е на картинката ... трябва ли да минавам през стъпка 1 и 2 пак ??
Flashtool-a като го пусна ми разпознава телефона ама не смея с него да работя ... щото съм noobie в тоя свят :wall:
Цитирай
#38

Ако пише Bootloader unlocked: Yes
Не, не трябва да минаваш. Значи си отключил вече.
Цитирай
#39

Колега защо не си качиш 4.4 ми се занимаваш с руутване
Цитирай
#40

Роотнах го ... имам и оригинален (бекъп,рековъри или там как е ) преди роота...обаче 640 контакта ми излетяха от телефона Big Grin В бекъп-а намерих някакав файл контакти ама нещо не става .... Та ако му дам да ми върне старите настроики ще се махне ли роота ?
Цитирай
#41

При връщането към фабрични настройки на рутнат телефон, рута не се губи.
За контактите забрави.

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#42

Здравейте,
на Глобул съм и реших да рутна експерията. След флашването на C6903_14.1.G.1.534_1276-4314_R2A.ftf рестартирах телефона и ми показа симкартата е невалидна. По време на флашването имаше някакво съобщение че нещо не се е случило с simlock.ta или от сорта. Върнах C6903_14.2.A.0.290_Generic Central Europe 1276-4314.ftf и мрежата на Глобул отново е налице. Да продължа ли след доунгрейда до 4.2.2 и без мрежа да рутвам и т.н. или трябва да предприема нещо относно simlock-a?
Цитирай
#43

Първо да те попитам .534 с метода от този раздел ли руутна?
Цитирай
#44

Не, изпо0лзвах Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33. Престраших се след като няколко .534 фърмуера, които флашнах ми даваха невалдна симкарта, продължих нататък - рутнах, инсталирах PhilZ Touch, CWM and TWRP Dual Recovery, направих си ТА бекъп за всеки случай, въпреки че за сега не смятам да отключвам буутлоудъра, флашнах през рековърито [ROM] iHackers v3.0 [Xperia Z1] и всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#45

Искаш 4.4 да руутнеш,по системата от xda ли?защото ако е така,мога да ти дам съвет,да си руутнеш 4.3 .136 или .290 и да си качиш направо руутнат 4.4
http://www.ibtimes.co.uk/root-xperia-z1-...rs-1441461

В тази тема ще намериш описание и файловете които са ти нужни ако е така
Цитирай
#46

kerat написа:Не, изпо0лзвах Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33. Престраших се след като няколко .534 фърмуера, които флашнах ми даваха невалдна симкарта, продължих нататък - рутнах, инсталирах PhilZ Touch, CWM and TWRP Dual Recovery, направих си ТА бекъп за всеки случай, въпреки че за сега не смятам да отключвам буутлоудъра, флашнах през рековърито [ROM] iHackers v3.0 [Xperia Z1] и всичко си дойде на мястото.

За да не се получава горния проблем, а също така (даже по-важното), да не се се загуби IMEI номера на телефона, е необходимо плавно, а не със скок, намаляване версията на Андроид.
След всяко флашване на новата (по-ниска) версия е необходимо да се изчака телефона да стартира нормално и да се провери в Настройки -> Данни ... наличието на IMEI номер.
Трябва да се включи опцията в Настройки -> Опции на разработчика -> Откриване на USB грешки и да се ... флашне следващата по-ниска версия.

Горното го правих :wall: лично, т.к. загубих TWRP и Root след неправилни wipe-та... Confusedtupid:
14.2.A.1.136 -> 14.2.A.0.290 -> 14.1.G.2.257 -> 14.1.G.1.534 => Root => Dual Recovery => [ROM] 14.3.A.0.681 ROOT & DEODEXED :thumbup:

Следя темите за Xperia Z1 и виждам, че има някои оплаквания от Android 4.4.2
За сега аз нямам такива.
За съжаление (спрямо предишните версии) има спад в производителността при теста с AnTuTu Benchmark - вж. ТУК Albert

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#47

screen-4ето показва най - висок резултат, поне за моя телефон :unknw:

Xperia Z1 Black  14.6.A.1.236- Lollipop stock -> Apple Iphone 8Plus/Space Gray
Цитирай
#48

Здравейте, скоро си купих телефончето и съм приятно изненадан. До сега съм използвал само смартфони на HTC и Samsung, а при тях начина за руут е различен и по-лесен (поне за мен). Искам да ви помоля за помощ, понеже искам да руут-на Sony-то.

Малко информация: Android 4.3 (14.2.A.1.136) / Bootloader unlock allowed: Yes

Може ли да ми обясните как да го руут-на, защото в началото на темата видях, че става само за версия различна от тази, която е на моят апарат. Ще съм благодарен ако има файлове за теглене да ги качите. Може и на лично. Благодаря предварително!
Цитирай
#49

Downgrade-ваш. до версията, с която става и от там продължаваш по tutorial-a

p30 pro
Цитирай
#50

c34k0 написа:Малко информация: Android 4.3 (14.2.A.1.136) / Bootloader unlock allowed: Yes

Ако наистина си с отключен Bl, както си написал...флашване на къстъм кернел ще ти даде root и recovery.
Примерно този: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2439298
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)