Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Решение на проблема с използването на SD карти при някои телефони ?

Успех на CAT B15-
internal: /storage/sdcard0
external sd: /storage/sdcard1
target external sd card: /storage/sdcard0

Супер доволен съм!!!
Цитирай
Аксесоари

Някой може ли да ми даде пътищата за internal sd и external sd samsung galaxy mini GT_S5570I ? Мерси предварително!
Цитирай

получи се на S7710 - Xcover 2 Dance

XIAOMI A2
Цитирай

Някой може ли да ми даде пътищата за internal sd и external sd ЗА sony xperia e1 d2005

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

Франко написа:получи се на S7710 - Xcover 2 Dance
колега помагаи и аз съм със същият каквъв роот ползваш и какви са ти патищат на успеха ???
Цитирай

Здравейте и при мен стана без проблем и без да пиша нищо (/sdcard/ и т.н. )

програмката си намери директорийте сама. :rofl:

Тела е реплика но е по добър от тези които имам като "оригинални"

[CLONE]HDC Galaxy S5 G900F MTK6592 OctaCore 1.7GHz 5.1" FHD IPS

Samsung galaxy S4 mini GT-I9195 & Samsung Galaxy Note GT-N7000 & HTC Desire HD A9191
Цитирай

Не ми се руутва защото няма да ми работят програмите за банкиране а и се губи гаранцията. Няма ли друг начин ?

GALAXY S5 SM-G900F Android 5.0 Lollipop ROOTED KNOX 0X0
Цитирай

Някой да каже за леново s660,че вече се отказах :wall:
Цитирай

Колеги помагайте за таблета на сина ми, че направо се изнервих! Таблета е Prestigio MultiPad 7 Prime Duo 3G PMP7170B3G. Рутнал съм го с Kingo ROOT. Пробвах с remountSD_v1.3 със всякакви комбинации, но не иска и това си е!
Пробвах:
internal: /storage/sdcard0
external sd: /storage/sdcard1
target external sd card: /storage/sdcard0
и с наклонена черта накрая и какво ли още не. Моля някой да каже какво да правя. Пробвах и от 4pda да сменя този файл /system/etc/vold.fstab, взет от тук (трябва регистрация):
Ето го и файла vold.fstab:
С файла vold.fstab се получи следното:
Data storage: 503 MB
Internal storage: почти 16 GB
SD card: 0 GB

Така и трябва да е доколкото знам, но като сложих 4-5 игри Angry Birds и макар, че повечето от играта се инсталира на Internal storage, част от нея (може би кеша) почти напълни малката Data storage: 503 MB и останаха към 20 MB от нея!
Затова сега се мъча с remountSD_v1.3, за да видя как ще е с него, но не успявам. Помогнете моля!

[Изображение: e55d44bae6812a07bd03db5dda4f0d1f.jpeg] [Изображение: fcb3fa72798e3890ae00e13d8781ef1c.jpeg] [Изображение: 658e514276a235c2b41fc168f44ef3eb.jpeg]

Има гледам и друг вариант с ext2 раздел на SD-картата с MiniTool Partition Wizard Home Edition. С него ще стане ли според вас и като създам например 2 GB ext2 на sd картата, слагам картата и това ли е или трябва и друго да направя!
Цитирай

s
Цитирай

cawo00 написа:sony xperia m C1905 android 4.3 JB някой пробвал ли е на такъв телефон и андроид

[note=Модератор] 8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото! Също, моля не цитирай целия първи пост, защото поста ти става изключително дълъг и без смисъл от това да го копираш целия отново. Зададе си въпроса няколко пъти. [/note]

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги, някой пробвал ли е на Lenovo А536 ? Като сложих карти на няколко европейски държави в IGo и вътрешната памет почти се напълни, а СД картата стои празна. Има ли начин част от файловете да се прехвърлят и да работи?

Lenovo А536
Цитирай

kanev написа:Работи и на смартфон "Lenovo S750" IP67!!!
Android 4.2.1
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/sdcard1
Target external SD card - /storage/sdcard0
Днес инсталирах програмката и работи! Благодаря!

Здравейте, при мен също работи на S750, обаче през гугъл маркета не мога инсталирам или да си ъпдейтвам текущите приложения. Излиза съобщение, че няма място. Докато през 1mobile маркета няма грижи. Някакви идеи?

Lenovo A789
Цитирай

dokvt написа:Колеги, някой пробвал ли е на Lenovo А536 ? Като сложих карти на няколко европейски държави в IGo и вътрешната памет почти се напълни, а СД картата стои празна. Има ли начин част от файловете да се прехвърлят и да работи?
Правиш си на картата памет папка с име addons и в нея друга папка content и там прехвърляш папките от игото building car map poi skin. Преди това обаче трябва да промениш sis файла в темата за иго е описано как за да окажеш пътя към картата памет.Да допълня че и папка dem може също да прехвърлиш
Цитирай

Доколкото разбирам, първите две настройки представляват точният път до вграденото флаш устройство и до допълнителната памет, която ние добавяме.
Как да разберем какво точно да сложим за третата настройка - таргета.
При мен си имаше настройка по подразбиране, но с нея не се получи, а за нещастие и не я запомних, за да я споделя.
Опитах за таргет няколко варианта, но все не се получава.
Устройството ми го има в подписа, имам руут.

[note=vladdark]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Lenovo A328
Цитирай

esil2 написа:Правиш си на картата памет папка с име addons и в нея друга папка content и там прехвърляш папките от игото building car map poi skin. Преди това обаче трябва да промениш sis файла в темата за иго е описано как за да окажеш пътя към картата памет.Да допълня че и папка dem може също да прехвърлиш
Ох, направих addons и в нея друга папка content на външната карта, преместих building car map poi skin там, сложих този ред в sis файла и стана така:
[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/mnt/sdcard/addons"
но не намира папките и не тръгва. Какво не правя както трябва? Само да кажа, че телефонът не е рутван.

Lenovo А536
Цитирай

Ето ти моя път и си виж грешките.
[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/addons
Цитирай

esil2, сърдечно и много ти благодаря! Тръгна перфектно!!! :thumbup: :cheers:

Lenovo А536
Цитирай

Някои може ли да помогне и на мен имам престижио 4300
Как ли не пробвах но нищо не става.
Може би ми убягва нещо от Тотал Командера показва че пътищата са :
SD karta - /mnt/sdcard
SD karta (2) - /mnt/sdcard2
Аз какви пътища да задам за да ми се получи обединението?
Убих се от комбинации и нищо не става.

Памет която е 512мб мога ли и нея да я разширя по некав начин.
Защото имам вътр.памет 512мб и usb памет 18гб, с тез 512мб за къде по напред.А те са май най-важни.

Samsung Galaxy S3 Neo
Цитирай

Здравейте,
От скоро имам Сони Експерия Т3. Вътрешната памет е 8 ГБ има 6ГБ свободни. Инсталирал съм външна SD 32ГБ памет.Имам следния въпрос: защо при снимане на клипове не може да направи клип по дълъг от 30 минути. Ако продължителностт е по голяма просто клипа не може да се възпроизведе по никакъв начин. Не виждам някъде да има настройки за продължителността на клиповете.
П.П. Настроено е всички снимки и клипове да се записват на SD картата.
Цитирай

Мое предположение >> Ако клипа е по-голям от 4GB няма да се запише защото формата на картата е FAT32 и не позволява. Ако я форматираш под EXFAT и да пробваш .... може това да е Smile



[Изображение: 77d062582dec009e.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

На таблет Nextbook проработи със следните настройки:
Interne SD - /storage/sdcard0
External SD - /storage/sdcard0/external_sdcard
Target external SD card - /storage/sdcard0
Появиха се няколко проблема. Първо, когато вляза в Настройки-Хранилище, Настройки крашва. Второ, при опит да инсталирам нещо пак ми дава, че няма място.Total Comander ми разпознава картата, като вътрешна. Интересно, че Titanium backup пак показва, че вътрешната памет си е оригиналната, а за "медия" показва размера на картата.
Цитирай

Здравейте,колеги отскоро имам SGSII I9100 руутнат със JebooKernel_v1.2a+ и андроид 4.1.2 Jelly Bean.Имам програмите който трябват - Total Commander и RemountSD. Вътрешната ми е 16гб и отделно си купих 8Гб но нещо не мога да сработя със програмата защото и аз искам да я използвам като вътрешна но правя каквото трябва и постоянно нестава и нестава :wall: !!
Много ще съм благодарен на някой който ми помогне или ми каже какви са точните пътища за Interne SD и Target external SD card Android Rolleyes
Цитирай

Може ли някой да даде линк към програмата remountsd, че този на началната страница не работи. Мерси!

Samsung S3 Neo 4.4.2 root | Transcend 16Gb Ultimate 
Цитирай

Еми има и друг много лесен начин без инсталиране и правене на нищо влизаш в file manager после в памет на телефона после в папката data намираш игрите,които си инсталирал в телефона маркираш ги cut после влизаш в картата памет от file manager пак и ги поставяш там Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)