Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Решение на проблема с използването на SD карти при някои телефони ?

(2015-01-11, 20:31:24)Frozza123 написа:  Еми има и друг много лесен начин без инсталиране и правене на нищо влизаш в file manager после в памет на телефона после в папката data намираш игрите,които си инсталирал в телефона маркираш ги cut после влизаш в картата памет от file manager пак и ги поставяш там Smile

Колега, защо си мисля, че метода ти просто ще премести информацията, ако изобщо версията на Андроид позволява, като след стартиране на "игрите" например, те няма да намерят необходимата информация от файлове и ще е необходимо отново свалянето на същите тези преместени?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

тествах повечето постнати настройки, но безуспешно със сигурност бъркам някъде. Става въпрос за Samsung i8160 с Android 2.3.6 рутнат е.

Благодаря ви предварително.

Всъщност сега погледнах и ми показва USB 1,20GB,  USB памет 29,47GB,  това е SD външната карта и съответно SD карта 0,00b. Лошото е, че системната е със същия размер 1,20GB. 

Interne SD: /mnt/sdcard
External SD:  /mnt/sdcard/external_sd
Target External SD Card: /mnt/sdcard

И още един въпрос, защо не мога да се свържа през USB-то със телефона след като външната SD карта стане вътрешна, изключих програмата и направих веднага връзка с телефона, някой има ли решение на този проблем?
Цитирай

Някой постигнал ли е успех с lenovo A328?
Цитирай
Wink 

Колеги малко помощ и за мен, че изпитвам големи трудности Smile Качвам снимки от Total Commander! Телефона ми е CAT B15Q и това което разбрах от темата е, че в remountSD настройките трябва да са ми:

Interne SD - /storage/emulated/0

External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0 

Но не се получава? В хранилището ако се обедини какво точно трябва се промени/показва?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Здравейте колеги, аз продължавам с мъките! Пробвах всички възможни варианти какво описвате тук в темата:

Interne SD - /storage/emulated/0
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0

Interne SD - /storage/emulated/0/
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0

Interne SD - /storage/emulated/0/
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0/

Тук във форума един колега пише, че има успех с:
Успех на CAT B15-
internal: /storage/sdcard0
external sd: /storage/sdcard1
target external sd card: /storage/sdcard0

НО И ТАКА НЕ СТАВА

Някакви предложения?
Цитирай

Здравейте аз искам да попитам как да направя така, че когато си тегля нещо да не се запаметява в картата памет, а във вътрешната памет на таблета?
Цитирай

Ако теглиш от браузър просто влез в настройките и си измери папка във вътрешната памет, а ако е от плея мисля, че винаги се запазва във вътрешната памет.

Защо когато си взех 16Гб карта и я сложа на телефона или свържа с компютър пише 14гб ? По принцип така ли трябва да е ?
Цитирай

Да , броят се по различен начин, нормално е Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Някой правил ли го е на HTC desire 310? Пробвах с настройките от първия пост но не става....
Цитирай

На htc 620 също не се получава.
Цитирай

Привет момци, дайте настройките за X-Cover 2 моля Bu

Голям майтап. Взе че стана. Днес телефона ми се рестартира сам и като погледнах настройките в паметта си пишеше SD Card 32GB, ExtSD Card 0

Настройките са:
Interne SD - /sdcard/sdcard0
External SD - /storage/extSdCard
Target external SD card - /sdcard/sdcard0

Голямо благодарско на всички и най-вече на автора на темата!
Цитирай
Wink 

(2015-12-01, 21:17:26)Galimundi написа:  Привет момци, дайте настройките за X-Cover 2 моля Bu

Голям майтап. Взе че стана. Днес телефона ми се рестартира сам и като погледнах настройките в паметта си пишеше SD Card 32GB, ExtSD Card 0

Настройките са:
Interne SD - /sdcard/sdcard0
External SD - /storage/extSdCard
Target external SD card - /sdcard/sdcard0

Голямо благодарско на всички и най-вече на автора на темата!
И аз съм с X-Cover Smile 2 руутнат е но не мога да сваля програмата махна ли са я от Гоогле Плай Sad ако може да ми кажете от каде да си я сваля? Благодаря предварително !
Цитирай

(2015-12-01, 21:17:26)Galimundi написа:  Привет момци, дайте настройките за X-Cover 2 моля Bu

Голям майтап. Взе че стана. Днес телефона ми се рестартира сам и като погледнах настройките в паметта си пишеше SD Card 32GB, ExtSD Card 0

Настройките са:
Interne SD - /sdcard/sdcard0
External SD - /storage/extSdCard
Target external SD card - /sdcard/sdcard0

Голямо благодарско на всички и най-вече на автора на темата!
Цитирай

Намерих програмката но като наисна Execute remount нищо не става. Ще се надявам и на мен да се рестартира сам Smile
Цитирай

Някой пробвал ли е на Lenovo P780? Защото аз се мъча,но не се получава.
Цитирай

Така получи ми се тва и картата с памет стана вградена и рестартирах тела и пак се върна кам старите настройки Sad тоест картата пак си стана външна памет плс хелпнете ми
Цитирай

Здравейте, не мога да изтегля програмката ... нещо има проблеми с линка( може да се дължи на факта, че е постнат преди 2-3 год.) Та - някой в София има ли желание и възможност да го направи (безплатен обяд няма) на един китайски телефон ?
Благодаря предварително на отзовалите се колеги.
Цитирай

След като направя всичко това и телефона ми разпознава SD картата като вътрешна памет, какво ще стане ако махна SD картата?
Цитирай

Здравейте някой успял ли е да направи тази манипулация на LG L90N  /  LG G4C /  LG Optimus  G Pro с kitkat или lollipop.
Цитирай

Здравейте ,може ли настройките за Prestigio pap 5044 duo. Angel
Цитирай

На Сони z1 compact тествал ли е някой? Какво ли не писах в Target external  и не се получи иначе пътищата са ми
/storage/emulated/0
/storage/sdcard1
Цитирай

(2015-04-22, 15:09:44)AngelinStoev написа:  Здравейте колеги, аз продължавам с мъките! Пробвах всички възможни варианти какво описвате тук в темата:

Interne SD - /storage/emulated/0
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0

Interne SD - /storage/emulated/0/
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0

Interne SD - /storage/emulated/0/
External SD - /storage/sdcard1
Target External - /storage/emulated/0/

Тук във форума един колега пише, че има успех с:
Успех на CAT B15-
internal: /storage/sdcard0
external sd: /storage/sdcard1
target external sd card: /storage/sdcard0

НО И ТАКА НЕ СТАВА

Някакви предложения?

Аз съм със същия проблем, само че с друг тел.
Цитирай

Здравейте ! Без да претендирам че разбирам много ще споделя как се справих аз съм проблема с преместването на приложения от телефона на картата памет . Ползвам Lenovo P70 , 2 gb ram , octa core с Лолипоп . Всичко добре, до момента в който разбрах че допълнителната карта памет от 32 гига мога да ползвам само за музика, снимки, клипове , и външни файлове , и веднага съжалих за добрия стар Jelly Been . Макар да разполагах с около 11 гига потребителска памет в телефона , исках да освободя телефона от всичко ненужно . След много четене по форуми постъпих по следния начин :
1. Направих руут с Кинго
2. Чрез Минитоол Партишън изрязах 2 гигабайта от картата като втори дял /ext2/
3. Инсталирах Link2SD от маркета
4. Чрез него изтрих фабричните непотребни ми приложения
5. Чрез създаване на връзка към втория дял на картата прехвърлих всички тежки приложения
6 Оставих само тези на които ползвам виджет / ако се прехвърлят изчезват виджетите /

Когато на картата се озоваха Фейсбук, Месенджер , Скайп , Вайбър , Хром браузъра , и още няколко тежки интернет приложения , и повечето потребителски , на телефона му олекна .
Цитирай

Здравейте! Имам проблем с сд картата! Изписва ми на приложенията от сд картата ми'приложението не е намерено' и излиза червено кръгче от горно-дясната страна на иконата на приложението, а вътре в кръга има нещо с формата на сд карта! Не мога да отварям приложенията! Някой ако знае отговора нека отговори!  Благодаря Ви!
Цитирай

А къде са били инсталирани първоначално приложенията?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)