Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Решение на проблема с използването на SD карти при някои телефони ?
#51

Някой ако го е направил на samsung galaxy young S5360, моля да сподели как. Albert
Цитирай
Аксесоари
#52

georgi91 написа:Някой ако го е направил на samsung galaxy young S5360, моля да сподели как. Albert

Дай снимка или напиши директориите, показани от Total Commander.
Цитирай
#53

tromto написа:
georgi91 написа:Някой ако го е направил на samsung galaxy young S5360, моля да сподели как. Albert

Дай снимка или напиши директориите, показани от Total Commander.
Цитирай
#54

[Изображение: e0be87fdb97et.jpg][Изображение: 7892e58a12d0t.jpg][Изображение: 23951bbb4d9et.jpg]

SGS 2+ пробвах различни варианти, но не се случват нещата....идеи? Програмката не реагира по никакъв начин след натискане на execute remount, така ли трябва?

Redmi Note 4 4/64
Цитирай
#55

jorji написа:SGS 2+ пробвах различни варианти, но не се случват нещата....идеи? Програмката не реагира по никакъв начи след натискане на execute remount, така ли трябва?

Настройките при теб би трябвало да са:

Interne SD - /storage/emulated/0
External SD - /storage/extSdCard
Target External - /storage/emulated/0

Особено внимание на две неща - накрая на първия и третия ред има нули (а не главни букви О); името на външната карта е изписано с главни и малки букви - extSdCard. Опитай, естествено, и вариантите със и без завършващ знак / в края на първия ред.

След натискането на execute remount на екрана изскача съобщение, но само за част от секундата и е лесно да се пропусне. Най-сигурната проверка е пред System Settings > Storage - обемът на външната SD карта трябва да е 0 или направо да не пише нищо.
Цитирай
#56

georgi91 написа:
tromto написа:
georgi91 написа:Някой ако го е направил на samsung galaxy young S5360, моля да сподели как. Albert
Дай снимка или напиши директориите, показани от Total Commander.

Опитай така:

Interne SD - /
External SD - /mnt/sdcard
Target External - /

Алтернатива:

Interne SD - /mnt/
External SD - /mnt/sdcard
Target External - /mnt
Цитирай
#57

tromto написа:
georgi91 написа:
tromto написа:Дай снимка или напиши директориите, показани от Total Commander.

Опитай така:

Interne SD - /
External SD - /mnt/sdcard
Target External - /

Алтернатива:

Interne SD - /mnt/
External SD - /mnt/sdcard
Target External - /mnt


Не се получи, но благодаря за вниманието! Smile
Цитирай
#58

А как може да се премахни,че и при мен не показва вътрешната карта 4 гб,то така трябва да е нали но при мен имам 700 мг свободни и като искам да кача по голям файл не ми позволява.

Оправих се с хард ресет.

Xiaomi redmi note 5
Цитирай
#59

intolerable написа:Оправих се с хард ресет.

Господи!!! :wall: Защо ги правите тези работи с hard reset-а?!? Просто в remountSD трябваше да се махне тикчето от опцията remount on boot и да се рестартира телефона! :facepalm:
Цитирай
#60

tromto написа:
intolerable написа:Оправих се с хард ресет.

Господи!!! :wall: Защо ги правите тези работи с hard reset-а?!? Просто в remountSD трябваше да се махне тикчето от опцията remount on boot и да се рестартира телефона! :facepalm:


Пробвах всичко тикчета микчета рестарти нищо не помогна и се изнервих и го реснах.

Xiaomi redmi note 5
Цитирай
#61

tromto написа:
jorji написа:SGS 2+ пробвах различни варианти, но не се случват нещата....идеи? Програмката не реагира по никакъв начи след натискане на execute remount, така ли трябва?

Настройките при теб би трябвало да са:

Interne SD - /storage/emulated/0
External SD - /storage/extSdCard
Target External - /storage/emulated/0

Особено внимание на две неща - накрая на първия и третия ред има нули (а не главни букви О); името на външната карта е изписано с главни и малки букви - extSdCard. Опитай, естествено, и вариантите със и без завършващ знак / в края на първия ред.

След натискането на execute remount на екрана изскача съобщение, но само за част от секундата и е лесно да се пропусне. Най-сигурната проверка е пред System Settings > Storage - обемът на външната SD карта трябва да е 0 или направо да не пише нищо.

Няма промяна, но мерси все пак. Пробвах разни варианти - и през mnt, storage, sdcard, но вариантите стават толкова много, че им изгубих дирите. Явно, след като не премигва съобщението нищо не се случва...Някой с повече късмет може и да успее. Тези пътища при 4.1.2 не бяха така. Странното е, че в директория emulated има две поддиректории с еднакво съдържание - въпросната 0(нула) и legacy.

Redmi Note 4 4/64
Цитирай
#62

Относно remount SD аз също имам проблем.С 16 гб карта (от 4ти клас) настройките работят и памета се слива ,но с 32 гб,пак микро СД този път 10ти клас,пак се слива ,но липсват файловете на телефона и когато правя снимка пише ,че в телефона няма място -28гб...а в същото време в настройки и памет показва че има 29гб свободни и като го свържа с компютъра също показва free space 29gb .. Това става само с 32 гб карта,с 16-ката нямам тези проблеми.Някакви идей ?
Samsung Galaxy GT-S6810P Fame
interneSD : storage/sdcard0
external SD : storage/extSdCard
Target external SD card : storage/sdcard0/

Благодаря предварително!
Цитирай
#63

На мен програмата Total Comander не ми показва пътят към вътрешната памет,само към картата-/mnt/sdcard, има ли друга програма да видя как е пътят или в телефона ми нещо е причината- Samsung Galaxy Gio, и линка за програмата не бачка.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#64

nikiww написа:На мен програмата Total Comander не ми показва пътят към вътрешната памет...

Ами, не показва такъв път,... защото телефонът ти няма такава памет Crazy
Цитирай
#65

Здравеите,да попитам на свои ред,след гимнастиката с сд картата трябва ли да оставим програмите тотал командер и ремоунд сд в паметта на телефона !? Благодаря и наздраве !!! :cheers: :bow:
Цитирай
#66

tromto написа:
nikiww написа:На мен програмата Total Comander не ми показва пътят към вътрешната памет...

Ами, не показва такъв път,... защото телефонът ти няма такава памет Crazy

Ами има си памет,поне така ми показва,малка ама има.Колкото толкова.Нали затова искам да я увелича,защото е малка,около 160 мегабайта.Имам свободни едва 19,а ти ако не вярваш виж,а след това ако знаеш някакво решение пиши какво е,а не безмислени неща.Ако някой има някакво решение МОЛЯ да пише,а ако няма такова също,а не всеки с такъв телефон като моя да се чуди-става или не.БЛАГОДАРЯ :cheers: :cheers: :cheers:

http://www.phonearena.bg/phones/Samsung-...Gio_id5171

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#67

nikiww написа:Нали затова искам да я увелича,защото е малка,около 160 мегабайта.

Не, нямаш вътрешна памет, в смисъла на "вградена флаш памет", като при другите телефони. Това, което виждаш е системна памет, в която по изключение е разрешено да се инсталират и програми, но само толкова. Можеш сам да се увериш, че е така, като намериш с Total Commander точката за монтиране на тази област - тя е "/" - т.е., в основното дърво на системата, а не като отделна памет и в нея не можеш да правиш нищо (ако трябва да съм точен - можеш, но само ако си спец по Linux и пренапишеш частта от операционната система, която отговаря за управлението на паметта).

Случаят и решението при теб са същите, както и в постовете за xPeria Arc малко по-горе. Както виждаш, при колегата koko13 нещата са се получили с int2ext+ - няма причини да не стане и при теб.
Цитирай
#68

Някой да получава "Insufficient Storage Available" от стора? Програмката работеше перфектно имах доста приложения, но при сваляне на едно ми даде това съобщение все едно нямам, а има към 10 гб свободни на картата, след това на всяко приложение това излиза дори ако инсталирам само апк. Става въпрос за Lg L9 и карта Samsung plus клас 10. Оправи се след като махнах тикчетата за remounta и реснах и изтрих всички стари приложения при нормална работа на картата и вътрешната паметм и след това отново пуснах програмата и реснах. По-важното което ме интересува някой ако знае дали тва си е постоянно случващ се феномен за да не се занимавам на всеки 15-20 приложения да ги правя тея работи ами направо да търся друго решение.
Цитирай
#69

FernandoSandoval написа:Някой да получава "Insufficient Storage Available"

Задръстила ти се е системната вградена памет (на български - "хранилището"). Този проблем НЕ е свързан с използването на RemountSD!

Чистенето става най-лесно с програмката Moborobo, както е описано тук - ЦЪК.
Цитирай
#70

Ilia написа:Здравеите,да попитам на свои ред,след гимнастиката с сд картата трябва ли да оставим програмите тотал командер и ремоунд сд в паметта на телефона !? Благодаря и наздраве !!! :cheers: :bow:
По моя въпрос ще има ли отговор ?
Цитирай
#71

Ilia написа:
Ilia написа:Здравеите,да попитам на свои ред,след гимнастиката с сд картата трябва ли да оставим програмите тотал командер и ремоунд сд в паметта на телефона !? Благодаря и наздраве !!! :cheers: :bow:
По моя въпрос ще има ли отговор ?

От Total Commander повече няма нужда. RemoutSD ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да остане - нали именно това е програмата, която при всяко стартиране присъединява картата към вградената памет, ако е сложена отметката на Remount on boot.
Цитирай
#72

Ок,мерси :cheers:
Цитирай
#73

със samsubg galaxy ace plus съм и всичко става както трябва,но не мога да инсталирам приложения(при опит,телефонът се рестартира).Също така в плеъра не ми излизат песните,а и файловият мениджър ми показва файловете само в сд картата(root explorer ми показва всички).
Някакви идеи?
Цитирай
#74

"Your device doesn't support move to SD". Не става, cleanup също не засича нищо. Имам свободни 248 MB "device memory" и не знам защо при положение че целият кеш е на картата а преди да ги "слея" имах свободни 800 MB в системната. Не е продължило да инсталира приложения в системната, защото имам към 10-тина приложения над 1 GB. Предния път пак имах инсталирани вече доста приложения когато стана и отново стана при опит за update на едно от тях.
ПП
След като се поизмъчих с няколко програми открих свещеното копче "move to sd card" в "application settings" :facepalm: :facepalm: :facepalm: :wall: Confusedtupid:
Цитирай
#75

Дайте моля съвет - изглежда съм демонтирал СД картата и сега когато искам да запиша нещо ми излиза , че няма СД крта и нищо не мога да запиша! Как да я монтирам наново! Другото - не мога да влеза и в хранилище - дава ми ,че не работи и затваря програмата!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)