Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 500 (1 SIM) [Bootloader Unlock+ROOT+Recovery]
#51

Може ли линк за последната версия на supersu мисля че е 2.0 но не съм сигурен
Цитирай
Аксесоари
#52

Forces написа:Може ли линк за последната версия на supersu мисля че е 2.0 но не съм сигурен


CWM / TWRP / MobileODIN installable ZIP
Цитирай
#53

Благодаря
Цитирай
#54

Здравейте. Тъй като съм нов с Андроид системата и се престраших да направя всичко описано в темата имам един проблем. Свалих Android SDK Tools от линка, който е даден, но след като натисна десен бутон не ми изкарва опция CMD. Все още не съм свързал телефона и не съм започнал соперациите за отключването.

Извинявам се за спама, оправих се.
Цитирай
#55

Колеги,някой може ли подробно да обясни как да се справим с новото ядро за 1.32 софта?[box]http://forum.xda-developers.com/showthre...p=52681146[/box]
Цитирай
#56

Здравейте колеги имам проблем... Първо да съобщя, че телефонът е английски на оператора 3. Не знам това дали влияе на отключването на боотлодера, ако телефонът е заключен към оператор. Както и да е да кажа до къде стигам и какви ерори ми изписва. Стигам до момента когато в комад промта трябва да се напише fastboot oem_....... (телефонът е в bootloader/fastboot, свързан е към компютъра, имам htc drivers инсталирани) когато напиша командата ми излиза <waithing for devices> и така си и остава. Пробвах и вторият начин на колегата който е пуснал по-подробен пост на 2ра страница и така не става... C:/Android/ adb devices... Изкарва всичко както трябва да е, без последният ред, който май беше HTC872123.... тоест не намира устройството, което води до грешка като напиша следващата команда ми изписва отново device not found. При един от опитите с начина от първа страница единсвено успях да стигна до този момент....


commands:
update <filename> reflash device from update.zip
flashall flash boot + recovery + system
flash <partition> [ <filename> ] write a file to a flash partit
erase <partition> erase a flash partition
getvar <variable> display a bootloader variable
boot <kernel> [ <ramdisk> ] download and boot kernel
flash:raw boot <kernel> [ <ramdisk> ] create bootimage and flash it
devices list all connected devices
reboot reboot device normally
reboot-bootloader reboot device into bootloader

options:
-w erase userdata and cache
-s <serial number> specify device serial number
-p <product> specify product name
-c <cmdline> override kernel commandline
-i <vendor id> specify a custom USB vendor id

C:\Android>

Motorola Moto X 2nd gen (2014) Stock kernel & ROM
Цитирай
#57

Колега, polkut, след като не ти връща респонс от комндата adb devcess, значи найстина не открива устройството, а след като не го открива, стигам до изводите, че нещо с драйвърите куца. Няма как да има всички драйвъри, да са инсталирани коректно, в т.ч. и за fastboot, щото и за там си качва драйвъри разни и да не ти открие телефона. Пробвай, евентуално, да изключиш firewall-а на компютъра, ако имаш антивирус го изключи или най-добре го махни и опитай пак. Ако ли не, пробвай на друга машина, но до момента, до който не ти върне нещо подобно на "HTC872123...." няма как да се случат нещата.
Цитирай
#58

Колеги, успешно руутнах телефона :cheers: Имам само един въпрос - ако си форматирам картата памет ще се загуби ли root-a или CMW? Може би ви се струва глупав въпрос, но съм нов и ще ме извинявате Tongue
Цитирай
#59

Krotal написа:Колеги, успешно руутнах телефона :cheers: Имам само един въпрос - ако си форматирам картата памет ще се загуби ли root-a или CMW? Може би ви се струва глупав въпрос, но съм нов и ще ме извинявате Tongue
Няма да се загуби

Huawei P40 PRO
Цитирай
#60

Здравейте , използвам ето този ром :
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry31690356
но когато свържа телефона с PC то ми разменя папките от карта с памет се виждат в телефона и обратното и ако правя нови снимки не ги откривам никъде. Някой да знае какво може да се направи по въпроса ?
Цитирай
#61

Здравейте имам следния проблем понеже ми излезе ъбдейт 1.34.401.1 и естествено с рутнат телефон не може да се обнови та инсталирах стоков ром и рековери стоково направих ъбдейта и после качих рековери за да мога да го рутна влизам вътре инсталирам supersu дава че е завършено но после като влезна в гсм и иконката е няма и няма и рут а в рековери-то като влезна преди да зареди ми пише това http://prikachi.com/images.php?images/881/7533881S.jpg

Huawei P40 PRO
Цитирай
#62

и при мен е така понеже тела ми е s-off

не е проблем с отключване на s-off отключваш девелоперска функция

и просто си го преведи точно това ти казва да бъдеш внимателен

и да знаеш какво правиш

и да не разпространяваш нищо

XIAOMI REDMI NOTE 4 QUALCOMM 4gb 64bg UNLOCKED BOOTLOADER CUSTOM RECOVERY ROOT ROM MIUI 9 V8.2.8 BETA DEVELOPER SYSTEM APP FROM 218 TO 149 SYSTEM PARTISHION 3 GB 1.2 FREE NA 1.8 ZAETO.
Цитирай
#63

Е да но като инсталирам supersu дава че е завършено но после няма рут и като инсталирам едно quick settings и него го няма дава че е завършила инсталацията но вътре като зареди гсм ги няма

Huawei P40 PRO
Цитирай
#64

защото си ъпдейтнал

аз само съм го изкормил ънлок на лоадера и с-офф супеп су 2.2 гринифай за кибернация на някои апп-та

системчи 55 на брой мои 50 това е

не тярся ъпдате ми кажи кой кернел си сложил

за твоята версия има кернел

аз съм с канг банг кернел за 1.32 има друг

а за 1.34 незнам

явно там е проблема затова бъди внимателен

XIAOMI REDMI NOTE 4 QUALCOMM 4gb 64bg UNLOCKED BOOTLOADER CUSTOM RECOVERY ROOT ROM MIUI 9 V8.2.8 BETA DEVELOPER SYSTEM APP FROM 218 TO 149 SYSTEM PARTISHION 3 GB 1.2 FREE NA 1.8 ZAETO.
Цитирай
#65

Бях писал вече по проблема, но ще се цитирам :
Цитат:Искам обаче да отбележа нещо много важно:
Тези от вас, които са с рутнати телефони и имат cwm, обезателно си гледайте версиите на HBOOT !!!
До вчера, преди ъпдейта, бях с hboot 1.02.0001. След ъпдейта, не погледнах, че hboot се е вдигнал до 1.03.0001 и слагайки отново cwm последва едно голямо мазало с MMC и таблицата на дяловете на ROM-а, т.е. вътрешната памет на телефона. Последиците - невъзможност за руут, повечето приложения дават грешки с последващ форс клоуз и най-важното, cwm не може да прави пълен wipe - /system не може да бъде форматиран, следователно не може повече да се слага какъвто и да е ром. В някои случай, ако сте по-настоятелни, може дори да си брикнете апаратите !!!
Решението:
След ъпдейта, ако hboot се е вдигнал до версия 1.03, флашвате ТОВА RECOVERY .
Понеже обаче предишните версии на ромовете бяха за hboot по-ниски от 1.03 / 1.01 и 1.02 /, ако се наложи да инсталирате нов ром, търсете версия на ром не по-ниска от 1.32, може и стоков, може и да е backup копие, иначе предни версии НЕ СЕ инсталират и телефонът изпада в bootloop.

@Quantums6, с канг кернъл на 1.32, не ти ли локна опцията за автоматично превключване на основната памет? Щото това ядро е писано принципно за 1.20.*.* версия.
Има ядра за 1.32 и за 1.34. В темата за актуализациите се заформи лека офтопик дискусия в тая насока, прегледайте последните 2-3 страници.

П.П.
Понеже текста е цитат, та пак да сложа ТУК линка за CWM за Hboot 1.03.
Цитирай
#66

srhristoff написа:Бях писал вече по проблема, но ще се цитирам :
Цитат:Искам обаче да отбележа нещо много важно:
Тези от вас, които са с рутнати телефони и имат cwm, обезателно си гледайте версиите на HBOOT !!!
До вчера, преди ъпдейта, бях с hboot 1.02.0001. След ъпдейта, не погледнах, че hboot се е вдигнал до 1.03.0001 и слагайки отново cwm последва едно голямо мазало с MMC и таблицата на дяловете на ROM-а, т.е. вътрешната памет на телефона. Последиците - невъзможност за руут, повечето приложения дават грешки с последващ форс клоуз и най-важното, cwm не може да прави пълен wipe - /system не може да бъде форматиран, следователно не може повече да се слага какъвто и да е ром. В някои случай, ако сте по-настоятелни, може дори да си брикнете апаратите !!!
Решението:
След ъпдейта, ако hboot се е вдигнал до версия 1.03, флашвате ТОВА RECOVERY .
Понеже обаче предишните версии на ромовете бяха за hboot по-ниски от 1.03 / 1.01 и 1.02 /, ако се наложи да инсталирате нов ром, търсете версия на ром не по-ниска от 1.32, може и стоков, може и да е backup копие, иначе предни версии НЕ СЕ инсталират и телефонът изпада в bootloop.

@Quantums6, с канг кернъл на 1.32, не ти ли локна опцията за автоматично превключване на основната памет? Щото това ядро е писано принципно за 1.20.*.* версия.
Има ядра за 1.32 и за 1.34. В темата за актуализациите се заформи лека офтопик дискусия в тая насока, прегледайте последните 2-3 страници.

П.П.
Понеже текста е цитат, та пак да сложа ТУК линка за CWM за Hboot 1.03.

Стана всичко е точно мерси

Huawei P40 PRO
Цитирай
#67

mvalkanov написа:Здравейте , използвам ето този ром :
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry31690356
но когато свържа телефона с PC то ми разменя папките от карта с памет се виждат в телефона и обратното и ако правя нови снимки не ги откривам никъде. Някой да знае какво може да се направи по въпроса ?
Колега, решили си проблема и ако е така сподели как защото и аз имам същия проблем но с новия James ром?
Цитирай
#68

Здравейте,

Този root гарантира ли, че след това със сигурност ще могат да се прехвърлят всички apps на SD (като в това число включвам и apps, на които им е необходимо място за някои от файловете им в телефона)

Благодаря предварително ! Smile
Цитирай
#69

Чета, чета и си викам "я по - добре да го занеса да го роотнат телефона някои които си разбира". Та можете ли да ме посъветвате къде в град София мога да занеса да ми роотнат телефона и колко пари ще излезе? Благодаря предварително!
Цитирай
#70

Не мога да влезна в боот менюто задържам бутоните телефона вибрира излиза логото на ХТЦ после бял удивителен, гасне и това всичко се повтаря постоянно като пусна бутоните телефона се включва.Става въпрос за друг модел на марката, но начина е същия според сайта на ХТЦ, някакви идей?
Цитирай
#71

Извади батерията за няколко минутки и пробвай отново.

Аз искам да помоля някой от по-разбиращите колеги да даде линк за един стоков ром,за да мога да инсталирам новата актуализация. Smile
Цитирай
#72

http://forum.xda-developers.com/desire-5...2-t2849467
Цитирай
#73

Колеги я кажете някой читав РОМ за това телефонче
Цитирай
#74

Така следвам стъпките. И когато дойде момента да влезна в режим телефона ми отказва. какво трябва да направя за да
мога да да продължа? Проблема е ,че като натисна двата бутона телефона ми се включва в нормален режим за говорене.
Благодаря предварително.

Lenovo P70-A - ex.
HTC Desere 500 - ex.
ZTE BLADE III - ex.
Nokia 5 - now
Цитирай
#75

Влез в настройки и после захранване най долу има бързо първоначално стартиране махни отметката

Huawei P40 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)