Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 500 (1 SIM) [Bootloader Unlock+ROOT+Recovery]

Деинсталирай всички драйвери за телефона, след това ги инсталирай на ново ( дръпни ги от официалния сайт на HTC.След като ги инсталираш махни задължително HTC sync, без да махаш драйверите).И още нещо, windows 8.1 по принцип прави проблеми, ако имаш възможност сложи 7.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари

Не знам дали стана дума, но TWRP Recovery е много по-добро за този модел. Може да се свали от тук:

https://www.dropbox.com/s/k8iovf93oycip1e/recovery.img


И нещо много важно в предните постове,. Ако не можете да флашнете нов ром и ви дава в Recovery "No OS installed, това е защото не може на HBOOT 1.03 да се mount-не system.
След като се сложи HBOOT 1.10, нещата са ОК.
Може да се свали от тук:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry33147798

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Как да го упдейтна HBOOT-та?Пускам го през adb да се упдейтне и ими изписва feiled със следните команди :
fastboot oem rebootRUU
fastboot flash zip firmware.zip
fastboot reboot
със HBOOT 1.03
версия на фирма:1,34,707.2
телефона е със отключен Bootloader и инсталирано custom recovery
дайте насоки какво да правя или от къде да чета.Благодаря предварително
Цитирай

За ъпдейт на firmware ти е необходим s-off.
Цитирай

а може ли някаква информация как да го направя това S-Off.
Отключих бутлоудъра,сложих къстам рековери,инсталирам през рековерито SU и като ресна телефона нищо.Пробвах 4-5 SU същата работа нз къде бъркам,до сега не ми се е случвало да не мога да рутна телефон
Цитирай

Направих му С-оф но нещо немога дам сложа къстам ром,икарвами някаква грешка.Можели лнк със инфо как става Smile
Цитирай

Каква грешка ти дава, сложи ли custom recovery, кой ром опитваш да сложиш (линк ако може), напиши подробно?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте,
Има ли ROM или друг вариант за този телефон, който позволява обединяването на вътрешния storage със SD картата?
Цитирай

Едва ли.
Подобна функция има в Андроид 6.0, но дори там не е обединяване.
Цитирай

някакви идей как да увелича мястото за инсталиране на програми? тел е с 4GB свободно място, който е крайно недостатъчно. след инсталиране на самата с-ма остава по малко от 1бг за лични приложения, смешна работа!
Цитирай

здравейте колеги,може ли да ми дадете линк към adroid sdk tools защото линка погоре не работинпробвах се с няколко версий нестава трябва ми

Htc Explorer => Htc Desire 500 => Lg G2 => Huawei p9 lite=>Huawei p10 lite=>Huawei mate 20=>Samsung S22Ultra
Цитирай

http://dl.google.com/android/installer_r...indows.exe

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Wink 

(2015-04-16, 20:00:15)ЗА МНОГО ГОДИНИ НА ВСИЧКИ!!!!   И при мен,както и при други го има следният проблем със SuperSu. След като го инсталирам и ми изпише,че е инсталирано успешно през рековери, след рестарт ми стои пак на S-ON. В Rocovery и аз забелязах, че отдолу ми пише като на колегата: jd87 написа:   ...."E: unknown volume for path [/sd-ext]" ....

Къде се крие това решение на проблема с ROOT-a? Unknw_mini
Цитирай

здравейте, може ли актуални линкове за Bootloader Unlock +Root   че тези които са на сайта не са актуални.
И отделно ако може да ми дадете съвет защо като стигна до тази стъпка ми се изписва error
1.14 Отворете я и с натиснат Shift давате десен бутон и избирате Open command window here.
Цитирай

Здравейте колеги, някой може ли да ми даде работещ линк за CWM, SuperSu го отваря
Цитирай

@djoko89 - Опитай с това и ако е удобно потвърди за резултат,  за да бъде поправен линка от първи пост.
CWM HTC Desire 500

П.П. Коригиран линк за CWM Recovery в първи пост на темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev, много благодаря колега, работи! Smile
Цитирай

Здравейте,
Имам следния проблем с HTC Desire 500:

Изпълнявам инструкциите за отключване на bootloader-a,
но когато стигна до

"1.21 сега в CMD напишете fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin и натиснете ENTER
1.22 Ako правилно сте го направили на екрана на телефона ще се появи това:
Изберете YES с едно натискане на Vol Up и потвърдете с бутона.",

не мога да потвърдя избора с бутона "power"  на телефона, т.е. след като го
натисна не се случва нищо. Ако избера NO, телефона се рестартира, но без
резултат разбира се.

Някаква идея?

Благодаря предварително!
Цитирай

Здравейте колеги,
Моля за помощ, стигам до отключване на боотладера и телефона забива и неможе да потвърдя, натискам Power бутона,но нереагира....
Благодаря предварително за помоща Smile
[Изображение: step13.jpg]

Htc Explorer => Htc Desire 500 => Lg G2 => Huawei p9 lite=>Huawei p10 lite=>Huawei mate 20=>Samsung S22Ultra
Цитирай

Здравейте колеги имам проблем с рековъри.имг дава ми грешка какво да направя ?


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 29.79 KB  Сваляния: 10

HTC Desire 500
Цитирай

Може би, защото командата е:
fastboot flash recovery recovery.img

А не:
fastboot flash boot recovery.img

(синьото recovery е името на файла)
Цитирай

(2016-12-15, 19:37:42)bobytsekov написа:  Може би, защото командата е:
fastboot flash recovery recovery.img

А не:
fastboot flash boot recovery.img

(синьото recovery е името на файла)

Пак ми дава същата грешка мога да дам тиймю да видиш?


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 34.34 KB  Сваляния: 13

HTC Desire 500
Цитирай

Колеги, моля Ви дайте актуални линкове с необходимия soft, че тези не работят.

... Acer Liquid Glow e330, Huawei Ascend G700, GSmart Rey R3, Samsung Galaxy S3, Lenovo K3 Note, Lenovo Vibe Shot Z90...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)