Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да местим приложения на външната SD карта.
#1

Преди да започнете:
*Трябва да имате Root достъп
*Да имате Root Explorer
*Да имате инсталиран Script Manager - https://play.google.com/store/apps/detai...ager&hl=bg

1.Изтеглете файловете swap.sh и restore.sh
2.Отворете Root Explorer и отидете до /data
3.Поставете swap.sh и restore.sh тук
4.Променете техните permissions така - rwxrwxrwx
5.Отворете Script Manager
6.Отидете в /data
7.Кликнете върху swap.sh и тикнете su, boot и executable.Направете същото и за restore.sh
8.Пуснете swap.sh ,изчакайте 10 секунди и го килнете
9.Вашата памет вече трябва да е разширена,отидете в настройки/съхранение и проверете.

Това ще работи до следващо рестартиране на телефона,ако искате да разширите паметта пак повторете стъпка 8 и 9


Линк към темата в XDA - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2555669
Изтеглете си необходимите файлове от официалната тема
Този метод не е тестван от мен и не нося отговорност ако нещо се случи с телефончето ви Smile

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Втори метод за Swap на SD картата Работи само при сингъл сим варианта.

За този метод трябва да имате CWM-Recovery

1.Трябва да Deodex-нете стоковия ром като флашнете следния файл
15.1.C.17deodexed.zip - за версия на компилацията "15.1.C.17"
deodex_15.1.C.2.8.zip - за версия на компилацията - 15.1.C.2.8
2.След като deodex-нете рома изтеглете моднатия framework.jar файл и го поставете в System/Framework като зададете permissions RW-R-R
framework.jar за версия на компилацията-15.1.C.17 - НЕ СЕ ФЛАШВА!Просто го поставете в папка System/Framework
framework.jar за версия на компилацията-15.1.C.2.8 -Флашва се с CWM-Recovery

След като направите всичко това,размера на дата дяла няма да се промени/скрие,всичко ще си остане както си е било,но кеша на големите игри ще се инсталира директно на външната карта с памет.

Линкове към официалните теми
Deodexing Stock ROM Xperia - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2497198
Internal memory fix for games.NO scripts or apps needed! - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2521279

Правите всичко на ваша отговорност!!!!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Rock Rock Rock Rock БРАВО :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Samsung Galaxy Core Duos- i8262///Sony Xperia M-C1905
///Samsung I9001 Galaxy S Plus///LG GW620
Цитирай
#3

откъде да изтегля файловете swap.sh и restore.sh ?Smile
Цитирай
#4

bogdankick написа:откъде да изтегля файловете swap.sh и restore.sh ?Smile

В описанието съм написал
Цитат:Изтеглете си необходимите файлове от официалната тема
Ето я и темата - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2555669

Има е друг начин за Swap на сд картата,който е по-добър,но трябва да имаш отключен Bootloader и CWM Recovery.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

Имам ги и двете :-) Дори съм си направил ехр2 партишън който до момента не ми върши никаква работа
Цитирай
#6

bogdankick написа:Имам ги и двете :-) Дори съм си направил ехр2 партишън който до момента не ми върши никаква работа
С коя версия на андроид си и коя е версията на компилацията?
Утре ще обясня как стават нещата,че е малко късно вече и ми се доспа. Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Андройд 412
Компилация 151ц 117
Цитирай
#8

Темата е ъпдейтната Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#9

Минах първа стъпка но на втора не знам от къде да сменя permissions на файла (има ли шанс да е от това че ми иска пари за root explorer) ,а също така в system нямам папка app
Цитирай
#10

bogdankick написа:Минах първа стъпка но на втора не знам от къде да сменя permissions на файла (има ли шанс да е от това че ми иска пари за root explorer) ,а също така в system нямам папка app
Изтегли си Root Explorer от някой сайт за хакнати .apk,потърси в гогъл. В System Има папка App Smile

Permissions се задават като се задържи с пръст върху въпросния файл,а Framewor.jar се поставя в папка Syste/Framework,допуснал съм грешка при превода.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#11

Намерих 3 папки system. Двете са в sd card0 и 1 ,а третата е в root. Успях да сменя permissions само в root
И само там има system/framework. Дотук добре но проблема в случая е че когато влязох в CWM и там на install zip ми вижда само sdcard 0 и 1..... :wall:
Цитирай
#12

bogdankick написа:Намерих 3 папки system. Двете са в sd card0 и 1 ,а третата е в root. Успях да сменя permissions само в root
И само там има system/framework. Дотук добре но проблема в случая е че когато влязох в CWM и там на install zip ми вижда само sdcard 0 и 1..... :wall:
Първо деодексваш рома и чак тогава слагаш моднатия файл.Файловете за флаш ги слагай в сд 01
Иначе системната папка си я нацелил.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Деодекснал съм го , но в сд 1 не ми дава да сменя permissions сменя ги в роот но като го преместя се връща старите rw-rw-r-- . Да пробвам ли флаш без да сменя правата?


Сега опитах даже не вижда файла.
Цитирай
#14

bogdankick написа:Деодекснал съм го , но в сд 1 не ми дава да сменя permissions сменя ги в роот но като го преместя се връща старите rw-rw-r-- . Да пробвам ли флаш без да сменя правата?


Сега опитах даже не вижда файла.

Сменяш permissions на Framework.jar в роот и го местиш в папка framework.Аз не мога да разбера какво търсиш в SD 01 от там само взимаш файла,който в последствие местиш в System дяла,сменяш разрешенията(permissions) и поставяш в папка Framework.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#15

Това и направих но като вляза в CWM и дам инстал зип не мога да намеря руут дяла и да инсталирам Framework.jar
Цитирай
#16

bogdankick написа:Това и направих но като вляза в CWM и дам инстал зип не мога да намеря руут дяла и да инсталирам Framework.jar
Ти беше с версия на компилацията 15.1.C.17,нали?
Ако е така то какъв зип флашваш бе човек?Зипа с framework.jar е само за версия на компилацията 15.1.C.2.8
Единствено нещо за флашване при теб е файла за деодекс!Другото файлче (framework.jar) го поставяш във System/Framework (копираш и заместваш) ресваш телефона и си готов.
Описанието прочете ли го?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#17

Ха знаех си че се съм разбрал нещо. Значи съм го направил ,благодаря за помоща Smile
Цитирай
#18

bogdankick написа:Ха знаех си че се съм разбрал нещо. Значи съм го направил ,благодаря за помоща Smile
Сега за да пробваш дали всичко е ОК,просто изтегли някоя голяма игра от плей стора(Асвалт 8 например)

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#19

Получи се качих я Асвалт 8 Smile
Цитирай
#20

Искам да попитам с втория начин, това пречи ли да се получават официални ъпдейти, ако го направя? Понеже в първия начин не успях да постигна положителен резултат.
Цитирай
#21

Само ако отключваш Bl, тогава няма да можеш да правиш официални ъпдейти през SUS или PCC.
Цитирай
#22

А до колкото виждам с мойте познания, втория начин изисква това. Има ли други начини да могат да се инсталирват приложения на SD картата?
Цитирай
#23

plamend93 написа:А до колкото виждам с мойте познания, втория начин изисква това. Има ли други начини да могат да се инсталирват приложения на SD картата?
Втория начин изисква CWM Recovery,като за нашите телефони то може да бъде инсталирано само чрез флашване на кернел,който в себе си има включено recovery.А за флашване на кернел различен от стоковия трябва отключен BL.
Разгледай в раздела на Xperia M в XDA,има и други решения. Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#24

Стана първия начин. Не съм му бил дал full root. Благодарско!
Цитирай
#25

plamend93 написа:Стана първия начин. Не съм му бил дал full root. Благодарско!

@plamend93 Здравей как се дава фул руут че и аз имам проблеми с моята хпериа.Ползвам GLtoSD но тя мести само някои приложения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)