Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталация на БЪЛГАРСКИ (многоезичен) ROM на XIAOMI Hongmi (САМО ако телеф
#1

Не отговарям за повредени телефони, всичко правите на ваша отговорност.

[Изображение: Xiaomi-Hongmi.jpg]

Инсталацията е лесна, не се плашете и отнема точно 10 минути. Инсталацията се отнася само ако телефона ви е от версия 1 до версия 3!!!! Ако е - четете надолу. Ако телефона ви идва със стокова 4-та версия, вижте след точка 13 поясненията!

Батерията ви трябва да е поне на 75%. Направете си backup от приложението за това в телефона (ако искате). Превода на български е направен от MIUI България
За начало свалете следните файлове:

vROOT
Приложението MObileUncle
Recovery (на китайски)
Drivers за Windows7/Windows8
ROM v5 с включен Български Език

1. Копирайте на телефона следните файлове - ROM + MobileUncle + recovery.img
2. Инсталирайте драйверите. (ще ви попита най-вероятно 3 пъти дали искате да инсталирате драйвера - потвърдете)
(Няма значение дали телефона е закачен в този момент към компютър или не е)
3. Пуснете USB Debugging от телефона. Трябва първо да активирате Developer Settings. (това става като натиснете 7 пъти подред върху Android Version).
4. Стартирайте сега vROOT и свържете телефона с компютъра.

[Изображение: Clipboard01.jpg]

Следвайте инструкциите от програмата (може да се наложи от телефона да разрешите достъпа на програмата (погледнете си телефона)). Ако е правилно свързан телефона и разпознат, ще ви се появи бутон ROOT (в програмата vROOT). Натиснете го. Ще се root-не телефона и след рестарт ще имате root достъп (може да се уверите в това, ако имате една нова икона Superuser в телефона).

[Изображение: Clipboard02.jpg]

5. Разкачете телефона от PC и от File Manager инсталирайте MobileUncle и я стартирайте. Разрешете достъп до SUperUser, като ви попита и трябва да изберете Recovery Update:

[Изображение: sbaRO1P.png]

6. Изберете Recovery.img

[Изображение: zLnE0XP.png]

(ако по някаква причина не виждате самото recovery или телефона е свързан все още с PC или сте го сложили в някоя папка, а не в главната директория на SD картата)

7. Потвърдете инсталиране то на Recovery

[Изображение: iyDeuDr.png]

8. Ще ви попита дали искате да рестартирате в Recovery - направете го и стигате до този екран от който избирате показаната опция:

[Изображение: HDm9d0N.jpg]

9. След това chose zip

[Изображение: 99moKVo.jpg]

10. И изберете ROM файла (Навигира се с бутоните за звука и се потвърждава с power бутона)

[Изображение: pCVWBal.jpg]
[Изображение: 8XC3slE.jpg]

11. Изчакайте да мине инсталацията (отнема 3-5 минути). Готово! Сега трябва да върнете Фабрични настройки:

[Изображение: uAyq0az.jpg]
[Изображение: bRuhcKH.jpg]

12. Изберете reboot:

[Изображение: rjgmURx.jpg]
[Изображение: IKQHS0T.jpg]

13. Ще стартира и можете да си изберете език, в който фигурира и Български!

Christmas ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! Christmas

Ако сте правили backup, можете сега да дадете restore.


[box]Ако телефона ви идва със версия 4, за момента няма root с мултиезичния ROM. Ако сте с версия 4, свалете ROM-a версия 5 и го инсталирайте от updater-a.

Отваряте приложението Updater, натискате Menu и избирате Select Installation Pack и отивате до там където сте сложили 5та версия и я инсталирате.

След инсталация влизате в Recovery и правете wipe data+wipe cache. Root за тази версия с прикачения файл.[/box]

[box]Ако все пак без да искате сте си зитрили baseband и IMEI, може да се възстановят след флашване с Flashtool. За повече инфо тази тема[/box]

Оригиналната тема е тук

[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

След ъпдейта до версия 5, няма да имате root достъп. Ако все пак желаете да имате през Recovery се флашва този файл:


И задължително след това обновете приложението от Google Play и го стартирайте, за да си обнови библиотеките.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Честита Нова Година
Здраве, късмет и благоденствие на всички !

Някой пробва ли вече StableV5,
мненията са доста противоречиви, имало проблеми с вградения браузер и др.
А най-важното е дали роот-а работи и за тази версия?
Ако направя backup през CWM /с английското съм/, след update до V5 мога ли да го върна отново на V4?
Цитирай
#4

С браузъра нямам проблеми, нито с нещо друго и да root имам и си работят програмите изискващи root.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

update до stable V5 мина успешно, включително роот :-)
Изчезна едно платено приложение ..... което преинсталирах
също така размени точките на монтирана на вътрешната и външна SD карта
успех ....
Цитирай
#6

А аз като съм със v5 и китайско рекавъри как да го руутна - много ми е чудно... :wall:

Xperia Z3 Compact
iPhone 5s
Цитирай
#7

backsp написа:update до stable V5 мина успешно, включително роот :-)
Изчезна едно платено приложение ..... което преинсталирах
също така размени точките на монтирана на вътрешната и външна SD карта
успех ....

Много е дразнещо това. И при мен го има. След всеки рестарт, изчезват платените, може би е заради root, ама не съм сигурен.

radikn написа:А аз като съм със v5 и китайско рекавъри как да го руутна - много ми е чудно... :wall:
Във втори пост съм описал, как се root-ва, т.е. с кой файл.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Be6i4 написа:
backsp написа:update до stable V5 мина успешно, включително роот :-)
Изчезна едно платено приложение ..... което преинсталирах
също така размени точките на монтирана на вътрешната и външна SD карта
успех ....

Много е дразнещо това. И при мен го има. След всеки рестарт, изчезват платените, може би е заради root, ама не съм сигурен.

Не е заради root. Моя го флашнах без да съм го роотнал и е същата работа. Някакъв бъг е.
Цитирай
#9

Още едно потвърждение че всичко работи във V5...
чакам ОТА ъпдейт да видя дали ще тръгне :bow:

Xperia Z3 Compact
iPhone 5s
Цитирай
#10

radikn написа:Още едно потвърждение че всичко работи във V5...
чакам ОТА ъпдейт да видя дали ще тръгне :bow:

Радвам се, че при някой работи стабилно V5 ......
За мен тя е нестабилна и дразнеща, изчезват приложения ..... не гаси екрана при разговор ....
и т.н. .... вече се върнах към V4 от бекъпа който си бях направил през CWM.
Дано в края на месеца излезе нещо наистина стабилно и нормално работещо.
Цитирай
#11

backsp написа:
radikn написа:Още едно потвърждение че всичко работи във V5...
чакам ОТА ъпдейт да видя дали ще тръгне :bow:

Радвам се, че при някой работи стабилно V5 ......
За мен тя е нестабилна и дразнеща, изчезват приложения ..... не гаси екрана при разговор ....
и т.н. .... вече се върнах към V4 от бекъпа който си бях направил през CWM.
Дано в края на месеца излезе нещо наистина стабилно и нормално работещо.

Изтехли немския прерутнат последен от миналата седмица и го сложи! Работи безпогрешно! - тествано вчера точно заради проксимити-сензора! даже си е със стоков root! :thumbup:
Цитирай
#12

s01o написа:Изтехли немския прерутнат последен от миналата седмица и го сложи! Работи безпогрешно! - тествано вчера точно заради проксимити-сензора! даже си е със стоков root! :thumbup:

Не успях да вляза в сайта им??
Може ли някаква възка за този РОМ?
В крайна сметка всеки портва свои версии ли ..... и да има такива разлики в стабилността ....
Също така да не е само на немски, че тогава съвсем я загазихме :-)
Цитирай
#13

backsp написа:
s01o написа:Изтехли немския прерутнат последен от миналата седмица и го сложи! Работи безпогрешно! - тествано вчера точно заради проксимити-сензора! даже си е със стоков root! :thumbup:

Не успях да вляза в сайта им??
Може ли някаква възка за този РОМ?
В крайна сметка всеки портва свои версии ли ..... и да има такива разлики в стабилността ....
Също така да не е само на немски, че тогава съвсем я загазихме :-)

Ром-а има И немски език освен Китайски, Английски и Руски! Smile

Заповядай! http://android.bulfon.com/JB/Hongmi/prer...Q_root.zip
Цитирай
#14

s01o написа:Ром-а има И немски език освен Китайски, Английски и Руски! Smile

Заповядай! http://android.bulfon.com/JB/Hongmi/prer...Q_root.zip

Благодаря.
Изтеглих го, ще го пробвам да видим дали има коренна разлика от multi версията.
Все пак доколкото разбрах, той си е порт на китайската стабилна версия плюс немски.
Цитирай
#15

Не е така. Това е developer-ска версия и освен, че си работи root през app control - има и още някои разлики.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Be6i4 написа:Не е така. Това е developer-ска версия и освен, че си работи root през app control - има и още някои разлики.

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2593162
The Version is based on the original stable ROM from Miui in China. Its not a Developer Version with weekly Updates.

За съжаление проблема с изчезването на платени приложения си остава .......
Вярно, има вграден роот, което си е предмиство пред мулти версията.
Може ли повече информация за предимствата на този РОМ?

Също така да попитам трябва ли след инсталиране на този РОМ след мулти версия, да се прави фактори-ресет и да се чисти далвик кеш-а? /мисля че така бяха, доколкоти си спомням/
Цитирай
#17

Темата е обновена!!!


[box]Ако телефона ви идва със версия 4, за момента няма root с мултиезичния ROM. Ако сте с версия 4, свалете ROM-a версия 5 и го инсталирайте от updater-a.

Отваряте приложението Updater, натискате Menu и избирате Select Installation Pack и отивате до там където сте сложили 5та версия и я инсталирате.

След инсталация влизате в Recovery и правете wipe data+wipe cache. Root за тази версия 5 с прикачения файл[/box]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

Be6i4 написа:Темата е обновена!!!


[box]Ако телефона ви идва със версия 4, за момента няма root с мултиезичния ROM. Ако сте с версия 4, свалете ROM-a версия 5 и го инсталирайте от updater-a.

Отваряте приложението Updater, натискате Menu и избирате Select Installation Pack и отивате до там където сте сложили 5та версия и я инсталирате.

След инсталация влизате в Recovery и правете wipe data+wipe cache. Root засега за тази версия няма.[/box]

Има, само дето се слага през recovery:
http://en.miui.com/thread-13293-1-1.html
Цитирай
#19

philip_petev написа:
Be6i4 написа:Темата е обновена!!!


[box]Ако телефона ви идва със версия 4, за момента няма root с мултиезичния ROM. Ако сте с версия 4, свалете ROM-a версия 5 и го инсталирайте от updater-a.

Отваряте приложението Updater, натискате Menu и избирате Select Installation Pack и отивате до там където сте сложили 5та версия и я инсталирате.

След инсталация влизате в Recovery и правете wipe data+wipe cache. Root засега за тази версия няма.[/box]

Има, само дето се слага през recovery:
http://en.miui.com/thread-13293-1-1.html

Евала!

Само че късно! Преди 3 часа прецакахме едно Оризче което беше v4.0, като му наляхме с SP Flash-а версия v1.0 - умря по много странен начин! Тоест всичко му е на 6 само дето дисплея и тъча не реагираха, а дефакто си работеше като слънце! Smile

Оказа се че поне сме кухи лейки и все бързаме! Оризчетата от началото на месеца идват с нов MTK чип и v1.0 на него през SP Flash, със стария scatter file НЕ работи! Тоест работи, но налива firmware-а грешно! Smile

ТА!

Внимавайте как понижавате версията на Оризчето!
Ако е версия 1.0, 2.0, 3.0 - ползвайте стария scatter file с фабричния ром за 1.0
Ако е версия 4.0 и нагоре - ползвайте новия scatter file с фабричния ром за 4.0
Цитирай
#20

s01o написа:
philip_petev написа:
Be6i4 написа:Темата е обновена!!!


[box]Ако телефона ви идва със версия 4, за момента няма root с мултиезичния ROM. Ако сте с версия 4, свалете ROM-a версия 5 и го инсталирайте от updater-a.

Отваряте приложението Updater, натискате Menu и избирате Select Installation Pack и отивате до там където сте сложили 5та версия и я инсталирате.

След инсталация влизате в Recovery и правете wipe data+wipe cache. Root засега за тази версия няма.[/box]

Има, само дето се слага през recovery:
http://en.miui.com/thread-13293-1-1.html

Евала!

Само че късно! Преди 3 часа прецакахме едно Оризче което беше v4.0, като му наляхме с SP Flash-а версия v1.0 - умря по много странен начин! Тоест всичко му е на 6 само дето дисплея и тъча не реагираха, а дефакто си работеше като слънце! Smile

Оказа се че поне сме кухи лейки и все бързаме! Оризчетата от началото на месеца идват с нов MTK чип и v1.0 на него през SP Flash, със стария scatter file НЕ работи! Тоест работи, но налива firmware-а грешно! Smile

ТА!

Внимавайте как понижавате версията на Оризчето!
Ако е версия 1.0, 2.0, 3.0 - ползвайте стария scatter file с фабричния ром за 1.0
Ако е версия 4.0 и нагоре - ползвайте новия scatter file с фабричния ром за 4.0

Добре де, какъв е проблема, наливаш след това пак 1.0 и трябва да е наред. Доколкото ми е извесно, scatter-а е една карта от кой адрес до кой адрес да налива всеки файл. Е, при положение че това наливане заличава всичко налично на emmc-то и няма хардуерни разлики между телефоните (изключваме чипа, говорим за едни драйвери за тъча и дисплея), идващи с 1.0 и тези, идващи с 4.0(неизвестно), защо би се получило така?
Освен това, според темата в **** цитирания там файл става за версии 3, 4 и 5 (пак през recovery).
Цитирай
#21

philip_petev написа:
s01o написа:
philip_petev написа:Има, само дето се слага през recovery:
http://en.miui.com/thread-13293-1-1.html

Евала!

Само че късно! Преди 3 часа прецакахме едно Оризче което беше v4.0, като му наляхме с SP Flash-а версия v1.0 - умря по много странен начин! Тоест всичко му е на 6 само дето дисплея и тъча не реагираха, а дефакто си работеше като слънце! Smile

Оказа се че поне сме кухи лейки и все бързаме! Оризчетата от началото на месеца идват с нов MTK чип и v1.0 на него през SP Flash, със стария scatter file НЕ работи! Тоест работи, но налива firmware-а грешно! Smile

ТА!

Внимавайте как понижавате версията на Оризчето!
Ако е версия 1.0, 2.0, 3.0 - ползвайте стария scatter file с фабричния ром за 1.0
Ако е версия 4.0 и нагоре - ползвайте новия scatter file с фабричния ром за 4.0

Добре де, какъв е проблема, наливаш след това пак 1.0 и трябва да е наред. Доколкото ми е извесно, scatter-а е една карта от кой адрес до кой адрес да налива всеки файл. Е, при положение че това наливане заличава всичко налично на emmc-то и няма хардуерни разлики между телефоните (изключваме чипа, говорим за едни драйвери за тъча и дисплея), идващи с 1.0 и тези, идващи с 4.0(неизвестно), защо би се получило така?
Освен това, според темата в **** цитирания там файл става за версии 3, 4 и 5 (пак през recovery).

Тц Sad - телефона беше сток прясно разопакован с 4.0! Не е бил с 1.0

Нямам идея, защо така се получи? Пали телефона, всичко си работи по него, без тъча и дисплея! - факт!
Каквото и да правиш, не изгрява, 5 флаша му направих, след като "умря"! В един момент се бях отказал, но при малко-по дълго натискане на пауър-бутона, телефона извибрира, и усетих че зарежда OS, защото след първото извибрирване, се получи още едно късичко - който е инсталвал на чисто ще се сети?!
Та, под ъгъл почти 90 градуса след 2-рото извибрирване се виждаше на по затъмнено че дисплея свети. Бях го включил и с кабела, и в статуса до часовника се появи активност с търсене на нов драйвер за MTK?! WTF?
И си викам тука има нешо гнило! Когат поглеждам, се оказва че има нов сток 4.0 за SP Flash tool с нов скатер фаил.
Закачам телефона и сравнявам CPU-то! И хоп - различно... и се почна игра на котка и мишка, дето приключи с обаждане до Стоян от **** (и той остана очуден, кат му казах че идват сток 4.0 с друго CPU) и теглене на новия архив от miuiandroid.com!
Флаш и запали!... факт!

Човека както си бе тръгнал, обърна обратно колата и се върна да си вземе тилифона, но късно видях темата за новия root през CWM... Smile

П.С:
НЕ наливам след, като го оправих 1.0, просто защото пак нямаше да тръгне!
А и друго се сетих. Телефона нямаше китайско рекавъри а EN "3е" къстъмайзнато рикавъри, но в него се влизаше малко странно, натискаш пауър бутона и Volume Down, после излиза стандартното ситно написано меню в което се борави само с бутони Volume Down за придвижване, и Volume UP за потвърждаване на една от 3-те опции, Recovery, Fastboot и Reboot.
Избираме Recovery, обаче се появява легналия Android с червения триъгълник с някъв странен error, и при натискане на Power се влиза в "3e" recovery много постно откъм опции, като при стоков Самсунг!
Това е...
Цитирай
#22

Здравейте!
Днес ми дойде Hongmi-то.
Трябваше да е руутнато, с плей стор, ама не.
Беше с MIUI 4.0, излезе ми ъпдейт за 5.0, сложих го.
Сега какво да правя?!
Може ли някъде като за идиот обяснено? Не искам да го брикна. А китайчетата ще им дам СТРАХОТЕН фийдбек...
Цитирай
#23

Интересен казус с две Hongmi-та версия 3.0 чисто нови донесени от Китай:
След руутване, качване на MobileUncle и смяна на recovery-то при рестартиране самото recovery не тръгва?!? Горната третина на екрана се сбъгясва и след около минута телефона си се рестартира в нормален режим.
Интересното е, че преди това.ползвайки горното ръководство качих българския ром безпроблемно на други две Hongmi-та версия 1.0.
Тройките са оригинални, просто са произведени малко по-късно 12.2013 и са купувани директно от China Unicom.
Чудя се ако флашна последния мулти ром директно през ъпдейтъра дали всичко ще е ОК и ще си бачкат телефончетата безпроблемно, че са за приятели, които си ги очакват час по-скоро Smile

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#24

kokosoft написа:Интересен казус с две Hongmi-та версия 3.0 чисто нови донесени от Китай:
След руутване, качване на MobileUncle и смяна на recovery-то при рестартиране самото recovery не тръгва?!? Горната третина на екрана се сбъгясва и след около минута телефона си се рестартира в нормален режим.
Интересното е, че преди това.ползвайки горното ръководство качих българския ром безпроблемно на други две Hongmi-та версия 1.0.
Тройките са оригинални, просто са произведени малко по-късно 12.2013 и са купувани директно от China Unicom.
Чудя се ако флашна последния мулти ром директно през ъпдейтъра дали всичко ще е ОК и ще си бачкат телефончетата безпроблемно, че са за приятели, които си ги очакват час по-скоро Smile
Намери ме на скайпа да ти обясня! Smile

s01o.kyo
Цитирай
#25

Обясни тук, а аз ще ти го добавя после в първи пост обяснението.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)