Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталация на БЪЛГАРСКИ (многоезичен) ROM на XIAOMI Hongmi (САМО ако телеф
#26

Be6i4 написа:Обясни тук, а аз ще ти го добавя после в първи пост обяснението.

Е! колко пъти: https://www.androidbg.com/forum/post1081...l#p1081671 ? :coffee: Crazy
Цитирай
Аксесоари
#27

Не, идеята е защо и при телефон версия 3.0 го има проблема. И той ли е с новия чип? И ако да, как да различаваме двата вида.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#28

Be6i4 написа:Не, идеята е защо и при телефон версия 3.0 го има проблема. И той ли е с новия чип? И ако да, как да различаваме двата вида.

Проблема май, така ми намирисва, е че има и партида от старата версия с новия чип... та за това се поучава мазалото!... всеки ден нещо ново изниква покрай партидите на ориза след нова година! Smile - ужас!
Цитирай
#29

Цитат:След руутване, качване на MobileUncle и смяна на recovery-то при рестартиране самото recovery не тръгва?!? Горната третина на екрана се сбъгясва и след около минута телефона си се рестартира в нормален режим.


Цитат:Е! колко пъти: https://www.androidbg.com/forum/post1081 … l#p1081671


Цитат:2. Пусни Updater


Какво е това Updater?

Историята с телефона накратко - нов телефон, еуфория, давам по инструкциите, оказа се че съм с 4ка, прецака ми се рековърито. Искам да инсталирам рома от първата тема.

В google play store инсталирах

Android version updater
System updater
ROM updater

в никой от тях като натисна софтуерният бутон за settings не излизат описаните от теб опции. Може ли малко хелп? please Blush


п.п. Това от първият пост, вече едва ли важи за новите hongmi-та. Направо да се сложи в един spoiler tag и ако може да се добавят 1 изречение - проверка на версията става като се отиде в about phone ..... То е малоумно да не се сетиш, но аз не можах, поне не и навреме.

Явно съм изморен:

http://xiaomi.eu/ написа:Yes you can.. Via updater app - install zip... CWM or Root is not needed for rom update anymore ...
Цитирай
#30

Updater се казва едно от приложенията в телефона ти (В телефона е, не се инсталира допълнително!. Иконата му е стрелка нагоре. (така ще го познаеш)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#31

Ами ... Добре Smile

Не го намирам обаче.

http://www.youtube.com/watch?v=a-HnCEV1d...e=youtu.be

Ето клипче как прерових телефона, поне там където виждам. Може би съм още млад за андроид Smile Или просто недостиг на опит Angel
Цитирай
#32

На началния екран имаш folder с 6 програми. Като гледам е там. Ако не от Settings\About\Check for update и от там пак с левия бутон има Install pack

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#33

В онази папка има други работи - часовник, запис, радио, фенерче, калкулатор и компас

Под Settings -> about се има впредвид about device? Там има едно System updates но като го натисна ме праща на desctop-a. Ако ти се гледа как вече ми панда кръвното и едвам гледам:

Някак си при мен е различно:

http://www.youtube.com/watch?v=HKQ3hrPeJ...e=youtu.be
Цитирай
#34

fluch написа:В онази папка има други работи - часовник, запис, радио, фенерче, калкулатор и компас

Под Settings -> about се има впредвид about device? Там има едно System updates но като го натисна ме праща на desctop-a. Ако ти се гледа как вече ми панда кръвното и едвам гледам:

Някак си при мен е различно:

http://www.youtube.com/watch?v=HKQ3hrPeJ...e=youtu.be
Имаш ЛС

OnePlus 3T
Цитирай
#35

С много помощ от The_Jack телефона работи в момента.

Сега съм изморен утре ще напиша няколко реда с тънкостите по оправянето на телефона, които ми убягваха. Не е сложно, иска се кураж, концентрация и желание.


:cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай
#36

Съветвам всеки един с HongMI, много да си помисли, преди да слага друга версия. Оказа се, че има 3 различни версии на телефончетата които идват с версия 5.0.
Трите вида са:

- China Unicom
- China Unicom Contract
- China Mobile

Така, че изчакайте да имаме повече информация, преди да слагате ROM-а с български език. (Информацията е благодарение и само на s01o)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#37

Be6i4 написа:Съветвам всеки един с HongMI, много да си помисли, преди да слага друга версия. Оказа се, че има 3 различни версии на телефончетата които идват с версия 5.0.
Трите вида са:

- China Unicom
- China Unicom Contract
- China Mobile

Така, че изчакайте да имаме повече информация, преди да слагате ROM-а с български език. (Информацията е благодарение и само на s01o)


- "China Unicom Contract" и - "China Mobile"- няма начин да се появи тук в БГ, освен ако някой не си я внесе сам от Китай! Обаче "China Unicom" - съм виждал и правил донесена от човек, а също така и купена от друг сайт не от ibuygou.com - явно търговците си пазаруват квото могат от операторите по някакви техни си канали и препродават.

Бъдете внимателни, щото яко ядове!
В момента свалям 5.0 за SP Flash tool на: China Unicom, да видим какво ще стане?!... 3.0 стандарт не може да се намери никъде, което е кофти, но ще видим...

Много се надявам (както каза Бешич в разговор преди малко) "Китайците да си легнат" и да се вдигне скороста, щото свалям 514MB със скороста на тъмнината! Sad
Следва продължение! Albert :coffee:
Цитирай
#38

Откъде го намери този 5.0 за SPFlash? Може ли линк?
Цитирай
#39

Be6i4 написа:Съветвам всеки един с HongMI, много да си помисли, преди да слага друга версия. Оказа се, че има 3 различни версии на телефончетата които идват с версия 5.0.
Трите вида са:

- China Unicom
- China Unicom Contract
- China Mobile

Така, че изчакайте да имаме повече информация, преди да слагате ROM-а с български език. (Информацията е благодарение и само на s01o)
Как да разберем с кой вид версия на телефона сме?
Цитирай
#40

В момента проучваме въпроса. Съветвам те да изчкаш. Ще пишем като знаем нещо ново.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#41

Be6i4 написа:В момента проучваме въпроса. Съветвам те да изчкаш. Ще пишем като знаем нещо ново.
А при положение, че досега съм нямал проблем да мина до версия 5, мога ли да бъда спокоен и за евентуален следващ ъпдейт?

★XIAOMI-Mi2S-32GB★
Цитирай
#42

vivave написа:
Be6i4 написа:В момента проучваме въпроса. Съветвам те да изчкаш. Ще пишем като знаем нещо ново.
А при положение, че досега съм нямал проблем да мина до версия 5, мога ли да бъда спокоен и за евентуален следващ ъпдейт?
Дишай спокойно! Smile
Цитирай
#43

Има ли някакво развитие по темата.От близо 2 седмици съм с Hongmi с MIUI-JHBCNAH4.0

Обяснено е просто:
Цитат: https://www.androidbg.com/forum/post1081 … l#p1081671

Но препоръчахте да се изчака.
Или направо да дебна за Kit-kat -a на MIUI,който е анонсиран за този месец?
Цитирай
#44

Здравейте, нуждая се от помощ. Телефона на синът ми е hongmi , когато дойде от ибогу му сложих miui4.0 и сега немога да го упдеитна. Слагам фаила с 5.0 и го пускам през упдеита и ми се отваря китаиското рековери. помагаите

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#45

Колеги, помощ!
Онзи ден ми дойде ъпдейт за версия 17.0.
Като дадох да ъпдейтне, вместо да тръгне да сваля, направо рестартира, дава че ъпдейтва, и след рестарта - нищо. Пак съм си на 15.
Тук навярно сглупих. Свалих ръчно това http://media.celogeek.com/roms/android/m...jb-4.2.zip
Дадох ръчен ъпдейт. Телефона се ъпдейтна. Резултатът - мега лагав телефон, грешки, зверско точене на батерия.
Сглупих отново. Свалих и ръчно инсталирах http://media.celogeek.com/roms/android/m...jb-4.2.zip
Резултатът - тотално скапан телефон. Още със зареждането, всичко спира. В момента не мога да си отворя контактите, SMS, получавам пропуснати повиквания, без да ми звъни. Постоянно грешки, на практика е неизползваем.
Пак ъпдейтнах ръчно до 17 - същата работа. Моля, кажете ми как да го оправя?!
Цитирай
#46

Здравей, свали си рома от миуи.бг от темата за последния седмичен ъпдейт, качи го на картата и от там ръчно чрез ъпдейтър приложението си го пусни. Аз вече съм с 17.0.0 от два дни и засега нямам проблеми. Wink

Xiaomi R4Х
Цитирай
#47

Ами аз това точно бях направил.
Снощи късно се оправих донякъде, след ресет.

Сега сложих пак 17.0 и отново телефона осезаемо лагва!

Ебаси, телефона постоянно се осира. Този ъпдейт към 17.0 ми се оказва невъзможне, както и да подходя.
Цитирай
#48

Направи wipe all през стоково Recovery и ще се оправят нещата.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

Мдам, сега стана, благодаря много!
Интересно от какво се скапа. Единственото нещо, което съм инсталирал напоследък беше някакво ProxyDroid.
Между другото, дори след wipe през recovery, новия 17.0 ми го виждаше, но не го сваляше, та трябваше manual.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)