Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(Често задавани) въпроси и отговори
#1

Здравейте,

предлагам да направим една тема за въпроси и отговори, защото става трудно човек да се рови за някои неща из таз голямата страница и да го реферират към N-то мнение.

Ще се хвана уикенда да направя един индекс и отдолу да направя копи-паста с отговори.


Може всички често задавани въпроси да се индексират в първия пост и 3-4 резервирани следващи заедно с отговорите и да се променят от модератора или започналия темата.

Може също и да се създаде и система на задаване и отговаряне като се задават въпроси с червен цвят и се отговарят в син цвят или нещо такова.

Имате ли конкретни приложения и Бешич одобрява ли? (Нямам намерение да се бъхтя да го пиша око ще се затрие)


Може да се систематизира на

въпроси относно root
въпроси относно flash-ване на ромове и рекавърита
въпроси относно най-популярния мод (това ще е CM7 явно за момента)
въпроси относно допълнителни модификации (смяна на картинка на батерия, как да си свалим google maps, как да си сменим буутлоудъри и тн)
и други general въпроси
в 1 индекс и 5 последващи го мнения примерно

идеята е да се получи нещо подобно на
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=716282

всичко това ще е таргетирано към нашия телефон естествено предвид параметри, апликации и способности
можем подред да добавяме въпроси тука или да започнем с някакъв готов списък

ако се получи одобрение на идеята моля пращайте примерни въпроси и отговори и ще ги публикувам Smile


Всичко това е инспирирано от моето епично търсене на това как да си добавя google maps без да има къде да прочета, че има работещ market enabler и тн и тн - сега като човек трябва да се изрови във всички теми е тегаво

current:SGS i9000 : [IMM76L][4.0.4][AOSP] ICS333 2.0.1
ex:CyanogenMod-7 for HTC Tattoo V7.0.2 Stable Release Android 2.3.3
Цитирай
Аксесоари
#2

Идеята е ОК и съвпада в огромна част с идеята ми да напиша подробен guide за 7.0.2. (ще видим кога ще имам време, а и телефона ми е на сервиз) Не съм аз човека и се извинявам, ако се остава с такова впечатление, но ВСЕКИ е свободен да пише каквото иска, стига да не нарушава правилата на форума и да не пуска дублираща се тема.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Съгласен съм,че е добре да се систематизират основните неща необходими за нормалното използване на телефона с този рoм.Мен единственото,което ме възспира от използването му е неуспешите опити да намеря заместител на-mobile network sharing.Търсачката не ми помогна много.Английски говорящите се справят по-лесно,нека споделят опит и да кажат кои са най-необходимите програми,които да доближат потребителите до това ,което са ползвали преди смяната на рoма.За новите неща,които ни дава рoма ,спор няма че са придобивка.
Цитирай
#4

+ за идеята, но от опит ти казвам, че въпреки темата ще има още доста безмислени теми Smile
Като се реши какво ще се прави ще разчистим оффтопика от тук
Цитирай
#5

lubok58 написа:Съгласен съм,че е добре да се систематизират основните неща необходими за нормалното използване на телефона с този рум.Мен единственото,което ме възспира от използването му е неуспешите опити да намеря заместител на-mobile network sharing.Търсачката не ми помогна много.Английски говорящите се справят по-лесно,нека споделят опит и да кажат кои са най-необходимите програми,които да доближат потребителите до това ,което са ползвали преди смяната на рума.За новите неща,които ни дава рума ,спор няма че са придобивка.
wireless tether?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Bæ6i4 написа:
lubok58 написа:Съгласен съм,че е добре да се систематизират основните неща необходими за нормалното използване на телефона с този рум.Мен единственото,което ме възспира от използването му е неуспешите опити да намеря заместител на-mobile network sharing.Търсачката не ми помогна много.Английски говорящите се справят по-лесно,нека споделят опит и да кажат кои са най-необходимите програми,които да доближат потребителите до това ,което са ползвали преди смяната на рума.За новите неща,които ни дава рума ,спор няма че са придобивка.
wireless tether?
Tова не е ли програма за свързване към Wi Fi?На мен ми трябва през оператор да подам интернет на РС,където няма WI Fi.При 1.6 има -HTC Sync,Disk drive i mobile network sharing(споделяне на интернет)-за това става дума.
Цитирай
#7

PDANet е програмaта която търсиш
http://www.junefabrics.com/android/

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай
#8

lubok58 написа:
Bæ6i4 написа:
lubok58 написа:Съгласен съм,че е добре да се систематизират основните неща необходими за нормалното използване на телефона с този рум.Мен единственото,което ме възспира от използването му е неуспешите опити да намеря заместител на-mobile network sharing.Търсачката не ми помогна много.Английски говорящите се справят по-лесно,нека споделят опит и да кажат кои са най-необходимите програми,които да доближат потребителите до това ,което са ползвали преди смяната на рума.За новите неща,които ни дава рума ,спор няма че са придобивка.
wireless tether?
Tова не е ли програма за свързване към Wi Fi?На мен ми трябва през оператор да подам интернет на РС,където няма WI Fi.При 1.6 има -HTC Sync,Disk drive i mobile network sharing(споделяне на интернет)-за това става дума.
Wireless tether (изисква root) -> share-ва мобилният ти интернет като wifi сигнал
pdaNET -> share-ва мобилният ти интернет, през USB кабел

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Благодаря и на двама ви,помогнахте ми много.Доказателство,че знаещите са моторът на нацията.Дано по-скоро се реализира идеята на тази тема,за да намалеят едни и същи въпроси,задавани в различни теми от различни хора.Много е трудно да се намери отговор,който е даден измежду над 1000 публикации.
Цитирай
#10

да ама се оказа, че нямам време да напиша нещата

иначе имам много неща предвид за темата

ако някой има идеи или напише някакви неща на готово може или да ги слага тука или да ми ги прати на лично съобщение, за да рдактирам първото мнение

също предполагам и бешич или някой друг мод би могъл да ги добави в първото мнение

current:SGS i9000 : [IMM76L][4.0.4][AOSP] ICS333 2.0.1
ex:CyanogenMod-7 for HTC Tattoo V7.0.2 Stable Release Android 2.3.3
Цитирай
#11

Вие ги напишете, аз ще ги добавя лесно. Нямате грижи. И аз нямам време сега за писане... :/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

А аз може ли да задам един въпрос в тази тема: Няма ли да излезе Custom ROM Android 2.3 с HTC Sense след като вече има напълно работещ цианоген?

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#13

Тази сутрин си помислих същото :unknw:

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#14

Със HTC Sense има само Android, който е 2.2. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=816580 Не работи записването на клип и радиото.
Цитирай
#15

този РОМ аз не успях да го инсталирам дава ми някаква грешка и неще и неще Sad (нямам gold card ) и стигам до заключението, че трябва да съм с друго recovery Huh

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай
#16

viper7470 написа:този РОМ аз не успях да го инсталирам дава ми някаква грешка и неще и неще Sad (нямам gold card ) и стигам до заключението, че трябва да съм с друго recovery Huh
Някои мнения в темата:
"this rom don't work with 3.0.2.7 recovery by clockwork....please update the rom!"
"hmm it seems that i can't flash it with clockwork mod recovery...
it states some problem. anyhoo if any1 nows how to flash it would be nice.."
Цитирай
#17

а знае ли се с кое recovery работи ?

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай
#18

Най-новото е 3.0.2.8, но не знам дали го има за Таttoo.
A ROM Manager-a казва, че най-новото при вас е 3.0.0.6 :unknw:
Цитирай
#19

Последното за Tattoo е 3.0.2.7 -> http://****/jO8lXw

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

А има ли планове за 100% работещ Андроид 2.х със сенс?

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#21

Момчета някой да продава случайно развалено татуту
Цитирай
#22

Съжалявам, момци от месец - два даже форума да отворя нямам време ....

current:SGS i9000 : [IMM76L][4.0.4][AOSP] ICS333 2.0.1
ex:CyanogenMod-7 for HTC Tattoo V7.0.2 Stable Release Android 2.3.3
Цитирай
#23

Сложих HTC TatFroyoSense v0.4 (WWE edition). Сега го тествам, така че скоро очаквайте мнение Smile

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#24

с кое recovery и как го сложи ?

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай
#25

Ползвах v2.5.0.1 от Wildfire, а от там както се слага всеки ром. За момента се държи стабилно, само не мога да подкарам камерата и още не ми е излязъл ъпдейт за маркета, защото е стария :thumbup:

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)