Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Lenovo P780?
#26

Къде е уловката ? http://www.aliexpress.com/item/Original-...81669.html ?
Цитирай
Аксесоари
#27

Уловката е следната- поръчваш телефона, плащаш го, водите кореспонденция с продавача (не е задължително) и след ден, два той ти праща съобщение в което ти пише, че телефона е пратен китайските или сингапурските пощи, които са по евтини и ти предлага връщане на 15 долара като компенсация. Казва ти, че трябва да отвориш диспут и да поискаш частично възстановяване на сумата. Отваряш диспута, той ти връща парите и ти продължаваш да чакаш телефона. В същото време поръчката се затваря, защото си получил частично възстановяване и ти разбираш, че си измамен. Започва едно писане със служител от сайта, който ти обеднява, че не може да направи нищо, да се свържеш с продавача и да се разберете. Естествено продавача вече не отговаря и ти гориш с 72.87 долара. Аз така изгорях с 150 долара. Най важното, което трябва да гледаш е рейтинга на продавача. Този в случая няма никакъв- No feedback score. Няма оставени коментари. Аз вече поръчвам само от потребители с 5000 и нагоре. Мога да ти препоръчам ЕТ http://www.aliexpress.com/item/Original-...73502.html
Има удължена защита и може да върнеш продукта, ако не е както е описан. Аз си поръчах K910 и сега го чакам. Зимата си поръчвах 2 бр. Р780 от него, единия ми го прати по DHL, вярно дойде за 3 дни, но се натоварих с 70 и няколко лева по митниците .

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#28

Благодаря за обяснението Smile Вчера имаше 15 поръчки, а сега са 101, така че ако това което казваш е истина този е с близо 7500 долара напред за 1 ден. Доста сериозна измама.
Значи по-добре да дам 300лв за телефона, но поне да знам, че наистина ще има телефон. Трябва да му кажа да ми го изпрати по сингапурските или китайските пощи и да пише, че е подарък за да не плащам на митниците, така ли да разбирам ?
Цитирай
#29

Здравейте,от около 2 седмици съм собственик на този телефон,и аз да споделя някое мнение..
1.Батерията е перфектна -при нормално ползване на нет и разговори изкарва около 5 дена-игри-не съм им фен
2.Нет през оператора-умряла работа версията на радио модула е 51
3.Звук през слушалките-също много зле някой ако даде идея как да го усиля ще му бъда благодарен!!
4.Екран-лично за мене-Перфектен
5.Звук от слушалката слабичък и леко придрънчава-ако някой даде идея как леко да го усиля отново ще му бъда благодарен!!
6.Обхват -където съм ходил държи стабилно
7.WifI--също съм доволен
8.Задния капак в единия му край една идея не прилепва,но аз го чаках 2 месеца да дойде така,че тва го преживях
9.Звук от високоговорителя-имал съм лют китаец със две карти мнооооого яко и сравнително качествено звучи


ако се сетя още нещо ще пиша пак...
тела ми е рутнат а версията е P780_ROW v.116

p.s.значи реших проблема със звука от слушалките и от телефона със помощта на https://play.google.com/store/apps/detai...eerStarter във секция audio -normal mode-sph-level 6-value-134-set и звука от телефона се повиши значително,а звука на слушалките пак audio=normal mode-MEDIA-level 6-155-set и също коренна промана....
Цитирай
#30

Здравейте,
интересува ме този телефон има ли Gorilla Glass 2, защото на etotalk сайта така са го написали ?
http://www.etotalk.com/lenovo-p780_p3798.html?page=2
Също ме интересува батерията, колко средно Ви държи ? Ясно, че ако го ползваш активно пада и за ден, но по - скоро ме интересува с включена дейта, ползване viber по 15-20мин на ден и страници пак толко и да кажем по 30мин разговор на ден. Другото, което ме интересува има ли проблем с интернета през оператора, защото някои хора се оплакват ? Видях, че трябва да се смени някакъв modem файл. След това оправят ли се нещата ?
Цитирай
#31

zumitaka написа:Здравейте,
интересува ме този телефон има ли Gorilla Glass 2, защото на etotalk сайта така са го написали ?
http://www.etotalk.com/lenovo-p780_p3798.html?page=2
Също ме интересува батерията, колко средно Ви държи ? Ясно, че ако го ползваш активно пада и за ден, но по - скоро ме интересува с включена дейта, ползване viber по 15-20мин на ден и страници пак толко и да кажем по 30мин разговор на ден. Другото, което ме интересува има ли проблем с интернета през оператора, защото някои хора се оплакват ? Видях, че трябва да се смени някакъв modem файл. След това оправят ли се нещата ?


Мисля,че наистина е с това стъкло,трябва дооооста да поиграеш на игри да източиш батерията ,иначе и аз го ползвам за почти същото ,мобилен или wifi интернет-кога както се случи,разговори при мене повече от 30 мин.,от оператора нета върви сравнително ,абе ползвам на Виваком и в общи линии по липса на друг става,при мене изкарва около 5 дена,а за .img файла има описание как се слага ....
Цитирай
#32

Мерси за отговора. А да питам P780 може да се ъпдейтне до KITKAT нали ?
Цитирай
#33

zumitaka написа:Мерси за отговора. А да питам P780 може да се ъпдейтне до KITKAT нали ?

Мисля,че не,но пък де да знае човек ,почети в линка по долу,порови из нета.....

http://lenovo-forums.ru/forum/164-lenovo...hone-p780/
Цитирай
#34

Колеги.. Препоръчайте продавач или точна обява за въпросният Lenovo P780
Двоумя се между:
http://www.minideal.net/lenovo-p780-smar...8-0mp.html
и
http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-P7...17569.html
Обаче.. забелязвам, че въпросният/те Eternal Team. имат още няколко обяви за същият апарат с различни имена включващи характеристиките на Апарата в различен ред...

"Original Lenovo P780 5.0 inch android phones MTK6589 Quad Core 1.2GHz 4000mAh battery 8.0MP Camera Dual SIM"
http://www.aliexpress.com/item/Original-...73502.html

"Lenovo P780 Quad Core android phones MTK6589 1.2GHz 5.0 inch HD 1280x720p 1GB RAM 8.0MP 4000mAh battery"
http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-P7...17569.html
Цитирай
#35

Brannik написа:Колеги.. Препоръчайте продавач или точна обява за въпросният Lenovo P780

"Lenovo P780 Quad Core android phones MTK6589 1.2GHz 5.0 inch HD 1280x720p 1GB RAM 8.0MP 4000mAh battery"
http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-P7...17569.html

АЗ си го купих моя от последния търговец и ми дойде за четири дни. Доставката му с DHL е 10 долара отгоре. Телефона ми дойде вкъщи директно без да минава митница. Човека е много в час и го изпраща от частно лице за да повиши лимита за мито.
Аз лично ти препоръчвам този търговец. 3 телефона вече поръчах от него и всичко е на 100% коректност.
Цитирай
#36

Сега.. докато четях темите в XDA-форума обърнах внимание, че има 4/8GB версия на телефона... но пък в официалният сайт на леново пише.. 4Gb
Вашите какви са?
В крайна сметка 8GB-товият е оригинална модификация на същият модел или някаква "подсилена" имитация..
Още един въпрос.. вашите как точно се водят.. понеже гледам че в нашият форум има тема за някакъв си P780w

И.. евентуално от къде може да се закупи 8GB(На Сигурно Wink и ако е официален модел от Lenovo ).. защото и в Ali и в MiniDeal са 4GB-тови..
Цитирай
#37

След порядъчно използуване мога да направя следнте заключения: държи на падане и бой. Два пъти до сега пада във вода. Има стабилен обхват. Батерията държи цялата сага " Междузвездни войни"' че и остава.
До тук с хвалбите. Звукът в слушалкйта е слаб. Радиото не рработи. А най- гнусното е, че снимки и видио не иска да праща от камерата в СД картата.
Като цяло и добър телефон, но не е за индианци :wall:
Цитирай
#38

mordohy написа:Звукът в слушалкйта е слаб. Радиото не рработи. А най- гнусното е, че снимки и видио не иска да праща от камерата в СД картата.

Здравейте,

Lenovo P780 4GB (ROM S124 ROW):
- Звукът е силен, затова съм го намалил.
- Радиото работи перфектно след като сложиш слушалки, разбира се.
- Видеото и камерата записват на SD картата - опцията на SuperCamera е Save at.

Успех,
Иво
Цитирай
#39

телефончето е добро и издържливо... обаче днеска забелязах 3 изгорели пиксела на чисто новият ми 3-дневен телефон... в началото ги нямаше, явно са се появили в последствие и не е болка за умиране, но не ми се струва нормално за 3-дена работа, последствията да са такива а след 3 месеца.. а след година... кой знае...
и.... другото, което ме дразни, че супер юзъра е на китайски... а за сега, нямам база за сравнение, да знам кой ром да си избера, за да започна да се занимавам с това...
Цитирай
#40

Аз имам два изгорели пиксела от първия ден и да допълня не ми пука! Не мога да разбера българина, хем искаш телефона да е без пари, хем не можеш да преглътнеш нещо супер смешно. Суперюзъра бил на китайски - това е без значение, тъй като функцията му е да даде премишън и до там. Във форума има тонове с мастило изписани за всичко.
Цитирай
#41

Слушай Animall, ограничи си агресивните коментари моля! Нямам за цел да се оплаквам, също имам на представа, как да си сложа Супер Юзър, който да е само на английски и на мене също не ми пука че има изгорели пиксели!
Въпроса е броят им ще продължи да се увеличава, или е просто някакъв случаен дефект....?
Само споделям мнението си, все пак така се и казва темата Мнение за Lenovo P780?
защото от (както казах в предния си пост) 3 дена работа последствията са такива, какво ще е нататък..?(и нищо повече...)
а за суперюзъра питам, защото ако ще се захващам да го базикам него, направо мисля, да сменя целия ром, тъй като не само суперюзъра е на китайски а и някои други приложения...Просто събирам информация преди да действам...
Съжалявам, че съм събудил такива мисли у тебе, но повярвай ми нямам за цел това, а да съберем, класифицираме и изложим цялата налична информация, която имаме за това устройство.... колко е надеждно, колко е качествено и колко издържливо...

Не съм ли прав????
Цитирай
#42

В коментара няма никаква агресия. Първото изречение е изцяло насочено към теб а след това говоря по принцип за"българина". В понятието се включваш и ти и аз и всички съфорумници и то не за друго ами защото сме българи и това е самата истина. Съжелявам много ако си помислил, че говоря за теб конкретно. И да допълня по-скоро твоите коментари са агресивни с известна доза yell и набляганр върху точно определени моменти!
Цитирай
#43

Съжалявам, вчера имах тежък ден и се афектирах неоснователно.. извинявам се за тона и мислите, които съм изразил с изреченията си...!!! Нека темата продължи да се развива по предназначение.
Поздрави! :cheers:
Цитирай
#44

Здраве да е Smile и аз го ползвам този красавец вече от 8 чесеца и искам да споделя, че това е най-добрият телефон, който съм ползвал. Имал съм htc desire, grand duos и nexus 4, но от към цена-качество,изработка на материали и батерия просто няма по-добър вариант!! Е има си дребни кусури като това, че не поддържа 900mh 3g ама не е болка за умиране. И другото което ме подразни но преглътнах на момента е, че с първото включване имаше два пиксела заминали.
Цитирай
#45

Ами аз точно, за това говорех... Smile иначе, на пръв поглед(поне от опита, натрупан до сега) изглежда масивна машинка 4-ти ден не съм го зареждал, а като полегна след работа поне по час-час и нещо играя на 2048 Big Grin и Tangled сега е на 37%, като се слуша и музика и от време на време се използва по предназначение Smile.. Тежък е и има прилична сглобка, което лично на мене ми допада...
Цитирай
#46

Здравейте!Харесал съм и аз Lenovo P780 но ме интересува някой знае ли дали и двете карти са активни едновременно.Т.е. когато говориш по едната дали другата ти дава заето,свободно или дава че няма обхват?Ако може да препорачате и някой сайт за поръчка!

LENOVO P 780
Цитирай
#47

niki0708 написа:Здравейте!Харесал съм и аз Lenovo P780 но ме интересува някой знае ли дали и двете карти са активни едновременно.Т.е. когато говориш по едната дали другата ти дава заето,свободно или дава че няма обхват?Ако може да препорачате и някой сайт за поръчка!

Здравей niki0708,

Двете SIM карти не са активни по време на разговор. Т.е. ако говориш по SIM1 и ти звънят на SIM2, то поведението ще е следното:
1) ти няма да разбереш, че са те търсили;
2) отсреща ще чуят съобщение от оператора, че телефона е изключен или извън обхват.

Преди години имаше телефони с активни 2 SIM карти по време на разговор.
Но ако не бъркам технологията е патентована и затова никой вече не ги прави така.

За сайт - от където и да поръчаш винаги има шанс да получиш дефектна бройка и след това започват главоболията. Прочетох някъде, че скоро Lenovo ще има представителство у нас, но дали и как това би се отразило на цените не е ясно. Във всеки случай ще са по-високи, но пък покриват риска за гаранционно обслужване.


Поздрави,
Иво
Цитирай
#48

Благодаря за инфото!!! Wink

LENOVO P 780
Цитирай
#49

Преди време пуснах тази тема, когато бях напът да си закупя този прекрасен телефон, после го продадох след близо 4-5 месеца, единствено и само да си взема телефон с 2ГБ рам. Сега ми трябва отново този телефон поради голямата батерия и куп други готини неща. Но имам едно запитване понеже, когато го притежавах забравих да пробвам дали работи Навигон на него.
Някой може ли да даде мнение или да пробва да инсталира Навигон?
Благодаря предварително!

Shit happens when you party naked!
Цитирай
#50

здравейте,следя от доста време този търговец и сега виждам че има малко намаление на цената...
Въпроса е дали си струва риска или да ми предложите читав търговец ...
http://www.aliexpress.com/item/-/2012524644.html

И каква е разликата между отделните модели- p780a Octa Core 3G GPS MTK6589 и p780a Octa Core 3G GPS MTK6592

З.Стефанова
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)