Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички custom ромове за Huawei Y300/G510 събрани в една страница!
#1

Здравейте,

Надявам се темата да ви е полезна!
От всички ромове за мен най-стабилен за момента е FusionX, но и CyanogenMod 11 на Dazzozo е почти стабилен и доста бърз и приятен ром!


http://www.modaco.com/topic/365268-all-c...510/page-1

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
Аксесоари
#2

Тоя телефон е уникално зле.Непрекъснато забива, при две отворени приложения умира.Препоръчай някой РОМ дето взема най-малко рам, че със стоковия ми иде да го ударя в земята.То още не са ми пратили код за отключване на бутлоадера, ама все пак.
Цитирай
#3

FusionX e много бърз и стабилен, а в момента ползвам CyanogenMod 11 - android 4.4 Kitkat, който е чуден просто!
Избери си един от 2-та
Ти руутнал ли си го телефона, отключи ли му bootloader-а?

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#4

Рутнал съм го, бутлоадера не съм отключил.В петък изпратих данните, още няма код, май няма и да има.
Да бъда откровен по-скапан телефон не съм имал.Постоянно забива.Най-вероятно като се напия и ще го разбия в земята.Толкова ме е яд, че се изръсих 69 евро за тоя боклук.Имам и друг телефон с 512 мб рам, ама е с андроид 2.3 и си лети.Тоя е напълно неадекватен.Взех го уж заради голямата батерия от 2020 мах, ама не става за нищо. :mad: Деиснталирах абсолютно всичко, спрях абсолютно всичко, което може да се спре и пак рамта му е пълна до дупка.Не дай боже да кликна на 2 приложения едно след друго, да не изчакам да се отвори първото, трябва да вадя батерията, нямам нерви да го чакам забил.
Цитирай
#5

Значи за буулоудъра ше ти отговорят, че са ти грешни данните..... Аз пробвах 10 пъти през тъпия им сайт. После почнах да им пращам мейли на каквито адреси намеря из мрежата и пак греда.. И накрая много нервен писах на huawei България във фейсбука и те ми дадоха кода на другия ден. А да ти кажа на мен не ми забива телефончето и си работи доста бързо, да не би да имаш някъф хардуерен проблем, защото при мен няма никакви проблеми с приложенията

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#6

Е какъв хардуерен проблем? Трима познати си взехме такива и трите са греди.Само за сведение ще ти кажа, че ХТЦ експлорер(стария ми телефон) е поне 3 пъти по-бърз.512 мб рам е някаква лудост да се слага на телефони с версия на андроид по-висока от 2.3.
Ти искаш да кажеш, че докато примерно пишеш по скайп, без да затваряш скайпа можеш да плейнеш видео и да приемеш разговор без да забози, или поне да се забави значително?
При стария ХТЦ всичко става светкавично.
Я ми кажи също докато ти се инсталира някой приложение, през това време можеш ли да правиш нещо?Няма как да стане-рамта се пълни до дупка и забозва.
Много ще се радвам, ако знаеш андроид 2.3 за тоя телефон.Само с него долу горе може да се използва.
Апропо, много мразя бавна техника...

Единственото хубаво е голямата батерия(2020), към 4 часа на 3Г браузеруване, с това малко апарати могат да се похвалят.
Ето какво е положението-
[Изображение: 6981089V.png]
Цитирай
#7

Като ти гледам положението ,зле е работата.Номера на версията ти завършва на В166 :facepalm: и е пълна с бъгове,от там и проблемите които описваш.Намери си ром с версия от В192 на горе (това е мое мнение ) и телефона ти няма да е дърво.Аз съм с В197 стоков и съм много доволен.Ако харесваш стоковото ,ей тука има линкове сваляне на В196 и В197 -https://www.androidbg.com/forum/topic711...-b196.html и ма линк и за теми които също са много хубави.
Аз лично предпочитам стоковия ром и даже смятам скоро да сложа и В199 за който коментарите са ,че се държи пефектно и е най стабилен от всички стокови до сега.Ето ти линк и за него -http://www.modaco.com/topic/366704-stock...-g510y300/
Ако не харесваш соковия облик и искаш да експериментираш колегата по горе ти е споделил за FusionX и CyanogenMod 11,а и линк е дал с много други.Решаваш какво искаш и действаш,но първо си отключи буутлоудъра.Не се притеснявай за кода по някога го бавят и повече дни.Инсталираш си CWM Recovery и с него флашваш ромове до като някой ти хареса.Важно е да знаеш,че след смяна на ром губиш рута и трябва да рутваш на ново.За това теглиш зип архива на SuperSU-1.25-ROOT.zip от линка-https://docs.google.com/file/d/0B6whPcu9...edit?pli=1след това слагаш зип файла в главна директория на картата и инсталираш през CWM Recovery(instal zip from SD card) както се флашва ром.Може без да триеш кеша и т.н.,само инсталираш и рестартираш телефона и си готов.Така се рутва най лесно и бързо .Надявам се знаеш как да си сложиш CWM Recovery и как се работи с него,ако не има тема във форума където всичко е обяснено и линк за сваляне.

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#8

някои руутвал ли е г510

Huawei P10 Lite
Цитирай
#9

zlatanov_ написа:някои руутвал ли е г510
Много хора са го рутнали,ей тука е описано супер подробно -http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2407483 и линкове за сваляне на всичко необходимо.Начина е идентичен с Y300,става за пет минути Wink действай смело :cheers:

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#10

То хубаво да сменя рома, ама вече стана цяла седмица код не ми пращат.
Това забива даже като го отключвам.Забива на уникално леки игри, дето ги играя на 5 годишен телефон.Изобщо рутнах го, с софтуер спрях абсолютно всички процеси на гугъл, пак забива зверски.Ако слушам радио и ми звъннат вадя батерията-забива!!! Няма приложение което да не сече и да не забива.И трите телефона дето ги закупихме от най-големия оператор в Испания са тотални боклуци.Ще изчакам още една седмица за код и после ще пусна клип в тубата как се минава с камиона с 40 тона върху боклука.
Иначе на АНтуту бенчмарк извади 7200 точки, типичен китайски боклук, с измислени и нагласени данни, а дефакто хардуера му е 20 пъти по-слаб.
Цитирай
#11

За собствениците на Huawei Y300.Ако телефона ви е със стар firmware не ви трябва нито рут, нито отключен бутлоадер за да си флашнете фирмуера до последната Б199.Сваляте си фирмуера от тук- http://www.youtube.com/redirect?q=http%3...kwNjQ0MDMz разархивирате и поставяте папка dload в главната директория на СД картата.Махаме батерията , за да се уверим, че телефона е изключен.Натискаме едновременно бутоните за усилване и намаляне на звука и пауър бутона, телефона започва да се преинсталира.Малко бавничко става, след което се рестартира и става като от магазина.
Разликата е огромна-сега вече имам много бърз, стабилен и незабиващ телефон.
Цитирай
#12

Браво :cheers: Rock ,остава само да го рутнеш и да си го модифицираш по твой избор :thumbup:
И аз сложих В199 и сега му се радвам Tongue

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#13

Човек ти нямаш представа каква огромна разлика има.Това не е същият телефон, направо лети!!!Никакви забиви, сега се заемам да флашна и другите два апарата. SmileАпропо, свободна рам памет в ийдъл-над 230мб.
Да знаете, който е с версия Б166 само се мъчи, мъчи и апарата, ведмага да го флашне.
Ето това е телефона, който желаех да имам. Smile Телефон от среден клас, със невероятна батерия-от цели 2020МАХ, със хубав ГПС, невероятна цена за параметрите си, и най-важното- вече супер бърз.

По принцип не съм чак такъв маниак на иновациите, но ако случайно ми пратят код за отключване на бутлоадера, може би ще тествам и някой къстъм РОМ.


Малка корекция, след проба най-бърз се оказа Б189, засега оставам с него. Smile
Цитирай
#14

Браво колега! Виждаш ли че телефончето не е толкова зле, колкото го описваше, явно този фърмуер е наистина много зле... Сега опитай с този FusionX и ще останеш още по-доволен! Той е базиран на Б199, но е доста олекотен и изпипан и много стабилен, а също така тествай и 4.4 киткат-чето той направо лети, но все още не е достатъчно стабилен и понякога се рестартира сам(1 седмично)

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#15

някои може ли да ми каже защи трябва да искам код да си откл буутлоудера преди да го рутна говоря за г510- 0200 без да го отключвам нестава ли?за какво служи тои?

Huawei P10 Lite
Цитирай
#16

Ако само ще го рутваш, отключването на бутлоадера няма никакво значение.Отключва се бутлоадера, за да може да се инсталира CMW, който пък ти дава възможност за инсталиране на правен РОМ.Ако ти трябва самои Рут, няма нужда.
Аз още си пращам мейли и си чакам код, явно няма да ми пратят.
Цитирай
#17

ZoneS написа:Ако само ще го рутваш, отключването на бутлоадера няма никакво значение.Отключва се бутлоадера, за да може да се инсталира CMW, който пък ти дава възможност за инсталиране на правен РОМ.Ако ти трябва самои Рут, няма нужда.
Аз още си пращам мейли и си чакам код, явно няма да ми пратят.
кода ми го пратиха,опитах се да го руутна но нещо не се получи стигнах до стъпката в която трябва да запиша файла в паметта и да натисна пауър бутона и волуме + - и да се инстл но нищо не се получи телефона се бкл и това беше може аз нещо при превода да не съм разбрал

Huawei P10 Lite
Цитирай
#18

zlatanov_ написа:
ZoneS написа:Ако само ще го рутваш, отключването на бутлоадера няма никакво значение.Отключва се бутлоадера, за да може да се инсталира CMW, който пък ти дава възможност за инсталиране на правен РОМ.Ако ти трябва самои Рут, няма нужда.
Аз още си пращам мейли и си чакам код, явно няма да ми пратят.
кода ми го пратиха,опитах се да го руутна но нещо не се получи стигнах до стъпката в която трябва да запиша файла в паметта и да натисна пауър бутона и волуме + - и да се инстл но нищо не се получи телефона се бкл и това беше може аз нещо при превода да не съм разбрал

Изключи си Fast boot. файла да стои в папка dload (май така се казваше).

ZoneS: Ти мейлове ли пращаш или от формата в сайта им пращаш?
Цитирай
#19

Най добре е през формата на сайта -> http://www.huaweidevice.com/worldwide/se...=preUnlock а и досега на всички които сме заявили ,пратиха кода до 4 дена.
Трябва внимателно и коректно да се попълнат данните.Актуален имел на който да пратят кода,след това модел и т.н.Другите данни ги има на кутията на телефона или който няма кутия,на самия телефон като се махне батерията и се виждат на стикера ->Product SN и Product IMEI/MEID На последното поле за ID номер даже е указано как да го видите.
( За мобилен телефон, отваряме клавиатурата за набиране, и въведете кода * # * # 1357946 # * # *. След което 8-цифрен ID се показва) този номер се въвежда в последното поле.

Това с имейлите не е сигурна работа,зависи на кой и къде го пратиш,и пак не е сигурно дали някой ще ти отговори.Те хората са си направили форма за контакт през сайта им и там е по надежно Cool

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#20

jjd написа:
zlatanov_ написа:
ZoneS написа:Ако само ще го рутваш, отключването на бутлоадера няма никакво значение.Отключва се бутлоадера, за да може да се инсталира CMW, който пък ти дава възможност за инсталиране на правен РОМ.Ако ти трябва самои Рут, няма нужда.
Аз още си пращам мейли и си чакам код, явно няма да ми пратят.
кода ми го пратиха,опитах се да го руутна но нещо не се получи стигнах до стъпката в която трябва да запиша файла в паметта и да натисна пауър бутона и волуме + - и да се инстл но нищо не се получи телефона се бкл и това беше може аз нещо при превода да не съм разбрал

Изключи си Fast boot. файла да стои в папка dload (май така се казваше).

ZoneS: Ти мейлове ли пращаш или от формата в сайта им пращаш?
не писах на хуавеи българия на страницата им във фейсбук и те ми го пратиха но незнам после как да го отключа?иначе с руута стъпка:
7. Turn it back on by holding down Volume UP+Volume DOWN+Power buttons together.
натиснах ги и екрана ми стана розов и дотам ,нищо нестана извадих батерията и го вкл после правя всичко както е описано и всe това се показва
PS rootnah го вече всичко е наред само да ми кажете буутлоудъра как се откл с тоя код

Huawei P10 Lite
Цитирай
#21

Ето какво е положението при мен;
Rock Dance Dance :thumbup: В199 е супер :tease:

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#22

zlatanov_ написа:PS rootnah го вече всичко е наред само да ми кажете буутлоудъра как се откл с тоя код

Има писано и затова: https://www.androidbg.com/forum/topic689...-root.html
Цитирай
#23

ZoneS написа:За собствениците на Huawei Y300.Ако телефона ви е със стар firmware не ви трябва нито рут, нито отключен бутлоадер за да си флашнете фирмуера до последната Б199.Сваляте си фирмуера от тук- http://www.youtube.com/redirect?q=http%3...kwNjQ0MDMz разархивирате и поставяте папка dload в главната директория на СД картата.Махаме батерията , за да се уверим, че телефона е изключен.Натискаме едновременно бутоните за усилване и намаляне на звука и пауър бутона, телефона започва да се преинсталира.Малко бавничко става, след което се рестартира и става като от магазина.
Разликата е огромна-сега вече имам много бърз, стабилен и незабиващ телефон.


Колко време долу горе отнема за да се преинсталира и показва ли нещо на екрана? И има ли опасност нещо да се прецака по време на преинсталацията?

Huawei Ascend Y300 B209
Цитирай
#24

Изтеглих РОМ 199 за Г-510.Разархивирах го-4 папки и 1 буут файл.Какво е необходимо още да направя,за да го кача.
Става въпрос за G510=

П.С.И за какво въобще служат двата бутона на актуализацията-онлайн и локална/сд карто/ след като от тях нищо не се случва? =(
Цитирай
#25

etog написа:Изтеглих РОМ 199 за Г-510.Разархивирах го-4 папки и 1 буут файл.Какво е необходимо още да направя,за да го кача.
Става въпрос за G510 =(
Не трябва да разархивираш нищо,слагаш зип файла в главна директория на картата и инсталираш през CWM Recovery-1(Wipe DATA, SYSTEM, CACHE, DALVIK, CUST) и -2 (instal zip from SD card) както се флашва ром.Преди това трябва да ти е рутнат телефона и да си отключил буутлодъра.Ромът трябва да се ROOT-не и сложи SuperSu отново.В по горните ми постове има описано как се рутва най лесно след слагане на нов РОМ.Идентично е с Y300.
etog написа:П.С.И за какво въобще служат двата бутона на актуализацията-онлайн и локална/сд карто/ след като от тях нищо не се случва? =(
Тези бутони работят само ако не ти е рутнат телефона.

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)