Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем - телефона сам губи обхват.
#1

Здравейте колеги, имам следния проблем от известно време насам телефона ми (Ace 2) излиза извън обхват и видимо работи, но всъщност не приема входящи повиквания ( дава ,че телефона е изкл. или извън обхват) и не иска да набира,когато реша да търся някой :wall: без аз самия да натискам или да избирам нещо ..... символите на обхвата си стоят пълни и по нищо не може да разбереш, че той всъщност се е самоизключил и не приема повиквания ( всичко друго си му работи и никога не ми е правил някакви други проблеми), когато го рестартирам се оправя.
Проблема се появява веднъж на седмица или по рядко, но е много тъпо, че телефона дава ,че е изключен когато някой ме търси.
Много ме дразни това и не знам какво да правя, за да реша проблема?
Благодаря предварително ако някой може да ми помогне.
Цитирай
Аксесоари
#2

Изключваш телефона...изчакваш да извибрира последно....след десетина секунди натискаш и задържаш трите бутона.....Увеличаване на звука.....Home бутона долу в средата големия и Power.....ще влезе в режим Recovery....с бутоните за звука навигираш до wipe cache partition ,а Power бутона играе роля на ОК....след като го натиснеш после натискаш reboot system now....нищо няма да се изтрие от телефона....ако след тази процедура пак имаш проблеми е от GSM оператора :thumbup: :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

rado__8 написа:Изключваш телефона...изчакваш да извибрира последно....след десетина секунди натискаш и задържаш трите бутона.....Увеличаване на звука.....Home бутона долу в средата големия и Power.....ще влезе в режим Recovery....с бутоните за звука навигираш до wipe cache partition ,а Power бутона играе роля на ОК....след като го натиснеш после натискаш reboot system now....нищо няма да се изтрие от телефона....ако след тази процедура пак имаш проблеми е от GSM оператора :thumbup: :cheers:


Сега ще го направя , а дано да се оправи Smile
Цитирай
#4

Аз съм с CM 10.2 и имам този проблем от 2 седмици. Забелязвам, че обхвата ми подстача нагоре-надолу и като изчезне, повече не се появява - само рестарт.

Сложих няколко пъти стокови MG2, после пак CM 10.2 и сега поне обхвата пак подскача нагоре-надолу.
Изчезне ли, обаче сега се връща - но иконката седи бяла, а не синя както обикновенно

В това състояни изглежда че имам обхват, но на практика нямам нищо - чак след рестарт се оправя.

Някой има ли същия проблем?
Цитирай
#5

bbogus написа:Аз съм с CM 10.2 и имам този проблем от 2 седмици. Забелязвам, че обхвата ми подстача нагоре-надолу и като изчезне, повече не се появява - само рестарт.

Сложих няколко пъти стокови MG2, после пак CM 10.2 и сега поне обхвата пак подскача нагоре-надолу.
Изчезне ли, обаче сега се връща - но иконката седи бяла, а не синя както обикновенно

В това състояни изглежда че имам обхват, но на практика нямам нищо - чак след рестарт се оправя.

Някой има ли същия проблем?

Сигурен ли си, че проблема не е в СИМ картата? Не съм специалист, но е възможно е да се е изхабила или повредила. Пробвай да я смениш.
Цитирай
#6

Тъкмо донесох друга карта, за да мога да тествам дали не е от оператора или картата, и телефона се оправи Smile

След като сложих стоков MG2 (на глобул - la fleur) и после изчистих кешовете и сложих билда на 10.2 от 19.01 и ресторнах всичко и пак изчистих кешовете - сега вече е нормално.
Цитирай
#7

Имам същия проблем и смартфон Асе 2,и опитах какво ли не,но без резултат.Губи 3G,като ме търсят дава,че е изключен,а интересното е,че когато ползвам WiFi или съм го пуснал на 2G няма проблеми. Дали ще има смисъл да сменя сим картата,като я имам от 4 години(само това не съм опитал)?
Цитирай
#8

breaking bad написа:Имам същия проблем и смартфон Асе 2,и опитах какво ли не,но без резултат.Губи 3G,като ме търсят дава,че е изключен,а интересното е,че когато ползвам WiFi или съм го пуснал на 2G няма проблеми. Дали ще има смисъл да сменя сим картата,като я имам от 4 години(само това не съм опитал)?
Странното е, че и аз в последно време губя обхват или по-точно имам си обхват, но като ме търсят дава, че съм извън обхват и съответно аз получавам СМС, че са ме търсили... а преди тва го нямах този проблем. На Mtel loop съм и съм с CM 10.2, ти на кои си и с кой РОМ си?
Цитирай
#9

Ако сте на Глобул и когато сте в 3G режим обхвата яко пада и се качва сам... Пробвайте да го пуснете само в 2G да видите дали ще се оправи. От известно време Глобулци са така... сменят някакви неща заради изграждането на 4G мрежата ...

LG G2 Black 16GB + CloudyG3 v2.1
Цитирай
#10

Аз съм почти постоянно на 3G. Дан би от Mtel да правят същите гимнастики имаш ли вътрешна информация?
Цитирай
#11

Аз съм на глобул и преди 1 година имах този проблем,обхвата пълен а като ме търсят дава че е изключен.Това е от оператора

Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#12

Ползвам услугите на Виваком,а по телефона не са правени никакви промени,ъпгрейди или каквото и да било.Андройда е 2.3.6,a за РОМ-а нямам представа какъв е.
Цитирай
#13

breaking bad написа:Ползвам услугите на Виваком,а по телефона не са правени никакви промени,ъпгрейди или каквото и да било.Андройда е 2.3.6,a за РОМ-а нямам представа какъв е.

Еми пробвай със смяна на SIM, тя може да причинява тези проблеми.
Цитирай
#14

Толкова ли е голяма разликата между сегашните сим карти и тези от преди 4 години?!?
Цитирай
#15

breaking bad написа:Толкова ли е голяма разликата между сегашните сим карти и тези от преди 4 години?!?

СИМ картата просто може да "остарее", не е въпроса в разликата.
Цитирай
#16

Здравейте!Виждам че темата е стара, но за мен е актуална. В момента на един служебен телефон се получава същото. Картата е на Виваком. Телефона е закупен от Технополис. Занесох им го защото е в гаранция. След седмица ми го върнаха с преинсталиран софтуер. Същата работа. Телефона видимо работи но сам си губи обхвата. Помогайте моля. Дали е от апарата или проблема е софтуерен?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)