Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да отключим/заключим Bootloader-а на Xperia M
#1

В тази тема ще ви покажа как да отключите и заключите BL на вашата Xperia M.
Преди да започнете каквото и да било,на първо място трябва да разберете дали можете да отключите BL!
Това можете да разберете като наберете в "Телефон" следната комбинация *#*#7378423#*#* ,по този начин ще влезнете в сервизното меню на телефона.Сега избирате Service info>>Configuration и четете последния ред Rooting status .Вариантите са три Smile
1.Bootloader unlock alowed:YES -- Можете да отключите вашият Bootloader(но все още не е отключен)
2.Bootloader unlock alowed:NO --Не можете да отключите BL.Спрете до тук!!!
3.Bootloader unlocked:YES -- Bootloader-a вече е отключен.

До тук добре,но за да продължите напред с отключването,трябва да имате Root достъп!
Как да руутна Xperia M -https://www.androidbg.com/forum/topic766...c1905.html

>>>Преди да отключите Bootloader-a трябва да направите backup на TA партишъна<<<
Как става това?
1.Изтегляте инструмента Backup TA for Sony Xperia https://github.com/DevShaft/Backup-TA/releases
1.1 Разархивирате zip файла където ви е удобно
2.Влезте в папката Backup TA
3.Уверете се,че устройството работи нормално и също ,че са сложени отметки на USB debuginng и Uknown sources
4.Стартирайте Backup TA.bat
5.Прочетете информацията и следвайте инструкциите,които ви показва програмата.
Примерно видео [video]http://www.youtube.com/watch?v=kva9-rAPG5s[/video]

ВАЖНО!!! Всичко това се прави преди отключването на Bootloader-a.Резервното копие на ТА партишъна може да бъде върнато само на същата версия на андроид и само на същият телефон!!!Аз съм си запазил стоковата версия на андроид (тази с която си купих телефона),съответно резервното копие на TA партишъна е от този ром и може да се възстанови само на него.

Backup TA for Sony Xperia официална тема - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2292598

Отключване на Bootloader.

Следа като направите всичко това е време да преминете към отключването на Bootloader-a.
За това следвайте инструкциите от тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic205...shche.html .На вас ви трябват т.1 и т.10
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Как да заключим Bootloader-a?

Ако сте отключили BL и нямате backup на DRM keys (TA партишъна) това ръководство е непотребно за вас!

Подготовка
1.Трябва да сте руутнали телефона
2.Уверете се,че сте със стоков Кернел,а не с модифициран(custom)!
3.Уверете се,че DRM ключовете са от вашият телефон,в противен случай ще направите Hard brick(телефона ще стане не използваем,т.е. за боклука)
Сега да заключим Bootloade-a Smile
1.Уверете се,че устройството е стартирано в нормален режим(можете да си го ползвате нормално)
2.Стартирайте Backup-TA.bat
3.Прочетете информацията и следвайте инструкциите.

[Tutorial] Xperia M Bootloader Relocking - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2497985


ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!НЕ НОСЯ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА ПОВРЕДЕНИ ТЕЛЕФОНИ!

Ако има пропуски и грешки,моля да сигнализирате!Дал съм линкове към официалните теми!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

исписва ми ,че не ми намира партишъна на телефона .защо така някои да е имал такъв проблем
Цитирай
#3

varshachkata написа:исписва ми ,че не ми намира партишъна на телефона .защо така някои да е имал такъв проблем
Ти беше с Xperia Neo,така,че това не ти върши работа!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#4

Приложимо ли е на Sony Xperia E
Цитирай
#5

bumbau11 написа:Приложимо ли е на Sony Xperia E
Да,защо да не е?Принципа е един и същ,а именно,руут,след което запазваш ДРМ ключовете с BackupTA и после с Флаштуул отключваш Bootloader-a Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#6

Благодаря успешно отключих Boatloader-a твоята тема Smile. Ако може после да я пренеса в нашия раздел Smile
Цитирай
#7

bumbau11 написа:Благодаря успешно отключих Boatloader-a твоята тема Smile. Ако може после да я пренеса в нашия раздел Smile
Пренеси я,но доуточни за да се разбира,че става въпрос за XE

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#8

Е да всмисъл твоя замисъл, но аз ще си го пиша. Благодаря отново
Цитирай
#9

Мисля че няма да мога на 4.3 тъй като без рут не може да се запази TA partition, а като гледам в XDA нe мога да рутна на заключен BL. Тогава трябва да върна на 4.1 там да рутна и да отключвам и тогава пак към 4.3 отивам Smile Така ли трябва да направя или някъде греша
Цитирай
#10

Ако телефона е с 4.1 руутваш запазваш ТА, отключваш и мяташ 4.3.Ако телефона е с 4.3, тогава флашваш 4.1 отключваш и така...

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#11

И аз така реших, утре като ми доставят телефона ще пробвам TowelRoot така ми предложиха в XDA, а и намерих няколко потребители с рутнат 4.3 и заключен BL. Утре телефона ми ще бъде доставен и веднага ще го тествам Smile А има ли начин да отключа BL без TA Backup, защото разбрах че той служи за заключване на BL а аз няма да го заключвам ще е Permanent Smile
Цитирай
#12

bumbau11 написа:И аз така реших, утре като ми доставят телефона ще пробвам TowelRoot така ми предложиха в XDA, а и намерих няколко потребители с рутнат 4.3 и заключен BL. Утре телефона ми ще бъде доставен и веднага ще го тествам Smile А има ли начин да отключа BL без TA Backup, защото разбрах че той служи за заключване на BL а аз няма да го заключвам ще е Permanent Smile
BL можеш да го отключи и без копие на ТА,също така можеш и да го заключиш без ТА,но ТА са ДРМ ключовете и когато ги възстановиш няма как да се разбере,че телефона е отключван!В това е цялата работа,иначе спокойно можеш да заключиш BL с флаштуул.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#13

Много благодаря Smile
Цитирай
#14

Bootloader unlock alowed:NO -Никакъв начи ли нямя дасе отключи помощ
Цитирай
#15

hakera207 написа:Bootloader unlock alowed:NO -Никакъв начи ли нямя дасе отключи помощ
Няма най - много иди в някой сервиз, но и те може да кажат същото Smile На един приятел му го направиха нещо и от NO се отключи Smile
Цитирай
#16

От мтел ли ти е телефона колега?

Отключваш апарата чрез IMEI-а, смисъл да не е заключен към оператор и вече си с възможност за отключване на буутлоудъра.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#17

Емма - изписва ми че телефонът е заключен, а руутчекера казва че всичко е ОК.
Какво да правя?

MI  10 T  Pro
Цитирай
#18

Руута и заключения телефон са две коренно различни неща.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)