Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09

Да, ама е за Германия (DBT): I9505XXUHOA7_OXAHOA7_PIT (Full ROM)

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

От Sammobile нещо неможе да се сваля а ми трябва вивателски 4.1.2 или .4.2.2 някой може ли да ме насочи от къде да си сваля.Намерих един 4.2.2 BGL http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505 ,но нещо ми дава фейл всеки път флашвам philz ,рутвам ,но не става може би аз правя нещо неправилно незнам,но съм флашвал вивателски ромове от Sammobile и не съм имал проблеми досега.

 Samsung GALAXY S6 SM-G920F Nougat 7.0
Цитирай

(2016-12-15, 08:11:46)meskalito написа:  От Sammobile нещо неможе да се сваля а ми трябва вивателски 4.1.2 или .4.2.2 някой може ли да ме насочи от къде да си сваля.Намерих един 4.2.2 BGL http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9505 ,но нещо ми дава фейл всеки път флашвам philz ,рутвам ,но не става може би аз правя нещо неправилно незнам,но съм флашвал вивателски ромове от Sammobile и не съм имал проблеми досега.

Няма как да намериш 4.1.2, защото телефона излезе в продажба директно с 4.2.2. Дава ти фейл, защото bootloader-а го заключиха само да се ъпдейтва до по-нов и ако си с 5.0.1 (става въпрос за stock ROM) със сигурност си с най-новия bootloader и няма как да се "върнеш" на 4.2.2.
За stock ROM няма нужда нито да го root-ваш, нито да сменяш recovery! Само при custom ROM-овете се прави това, а stock ROM с Odin на PC и нищо повече.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2016-12-15, 18:58:50)centur написа:  Няма как да намериш 4.1.2, защото телефона излезе в продажба директно с 4.2.2. Дава ти фейл, защото bootloader-а го заключиха само да се ъпдейтва до по-нов и ако си с 5.0.1 (става въпрос за stock ROM) със сигурност си с най-новия bootloader и няма как да се "върнеш" на 4.2.2.
За stock ROM няма нужда нито да го root-ваш, нито да сменяш recovery! Само при custom ROM-овете се прави това, а stock ROM с Odin на PC и нищо повече.

Аз го свалих до 4.2.2  незнаех,че няма 4.1 обърках се като гледах в Sammobile защото имаше два под 4.2.2, но нямаше номер ясно защо. Мерси.



[Изображение: 6ef96faa-6e21-4f19-b7bd-1c4be4e949be.png]

 Samsung GALAXY S6 SM-G920F Nougat 7.0
Цитирай

Здравейте,
откъде мога да сваля 4.2.2. От СамМоbile не става, изписва ми че е бил архивиран или нещо от рода.
Цитирай

(2017-01-08, 10:51:58)edelweiss написа:  Здравейте,
откъде мога да сваля 4.2.2. От СамМоbile не става, изписва ми че е бил архивиран или нещо от рода.

Дори да свалиш 4.2.2, ако в момента си с 5.0.1 няма връщане назад, защото заключиха bootloader-а. Можеш само на 4.4.2 да се върнеш: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72012

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2017-01-08, 11:01:59)centur написа:  Дори да свалиш 4.2.2, ако в момента си с 5.0.1 няма връщане назад, защото заключиха bootloader-а. Можеш само на 4.4.2 да се върнеш: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72012

Благодаря, ще опитам с 4,4,2 тогава. В момента съм с 5.0.1, но тел не прекъсано забива, застива на черен екран, светоидиния индикатор премигва но екрана е черен и трябва да ги рестартирам на ден по 20 пъти. Адски изнервящо е. Резетвах, кеш чистих, връщах фабрични настройки, качвах му през один различни версии от по новите (5.0.1) и нищо, проблемът си е същия. Затова сега си мисля да пробвам с по-стара версия.
Цитирай

Здравейте! Имам проблем с телефона GT-I9505 ! Свалих няколко стокови рома, от различни сайтове. Процедурата с инсталацията през один ( версии 3.09 , 3.11 и 3.12) преминава успешно. И тук вече започва мъката. Телефона няма включване. След рестарта замръзва на различни места от надписа Самсунг, с цветните кръгчета. Не е от проблема с пауър бутона. Влизам в рекавърито, показва се човечето, има лента която се движи и когато се рестартира телефона екрана става зелен и дотам. Слагах рековъри на фил (philz_touch_6.15.4-jfltexx.tar.md5), няколко версии де . Сложих и на сд карта ром и gapps. Трия всичко през фил, инсталирам рома, след това gapps-а и телефона се рестартира сам , а не ми остава вариант аз да му дам ребуут, което не е нормално. И разбира се нищо не става. Само се рестартира. Слагах и twrp-3.1.1-0-jfltexx.img , но не иска да тръгне. Сложих нова батерия, но проблемите са същите. Сменявал съм кабели, портове, спрял съм киеса от процесите. Телефона е носен в сервиз, пробвали са да му сложат ром. Не е станало и са казали, че е дъното евентуално. Някой имал ли е същия проблем и как го е разрешил? Правих снимки и ще чета да видя как да ги прикача. Благодаря!
[Изображение: 038257670-big.jpg?r=0]
[Изображение: 038257671-thumb.jpg?r=0]

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Май си за нов телефон. Ако е дъното просто ще трябва да продадеш този за части.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Аз принципно търся телефон с изгоряло дъно че ми трябват части.. Smile
Цитирай

(2017-09-22, 20:44:41)degman написа:  Май си за нов телефон. Ако е дъното просто ще трябва да продадеш този за части.

Sent from my SM-G935F

Не бяха много сигурни. Явно не им се занимава със стари телефончета  Sad
А когато си влезне в рекавърито няма проблем с екрана. Така че пробвам различни ромове и се надявам някой да тръгне.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Ами възможно е. Но като цяло S4 вече си е стар телефон. Дали си заслужава ако е дъното - не знам. По скоро не.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

По време на инсталацията с один, изписва това
[Изображение: 038259454-big.jpg?r=3]
Но инсталацията си минава успешно.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Това мернах в нета по твоя въпрос - не знам дали помага но може да опиташ.

Код:
Hello.

Please try to update the phone via KIES emergency firmware recovery, then check whether it boots correctly.
тоест - пробвай да ъпдейтнеш от киес.
Цитирай

(2017-09-23, 03:07:52)jorimafia написа:  Това мернах в нета по твоя въпрос - не знам дали помага но може да опиташ.

Код:
Hello.

Please try to update the phone via KIES emergency firmware recovery, then check whether it boots correctly.
тоест - пробвай да ъпдейтнеш от киес.
Сега ще го пробвам. Благодаря!
П.С. Програмата не може изобщо да го разпознае. Изписва неподдържано устройство...или нещо подобно. Преинсталирах драйвърите, но пак е същото. А може и аз да бъркам нещо с киес-а, но той не е ли за устройства, които си работят? Защото преди да се включи телефона се настройва да е на МТР и т.н.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

(2017-09-23, 17:55:53)geniy написа:  Сега ще го пробвам. Благодаря!
П.С. Програмата не може изобщо да го разпознае. Изписва неподдържано устройство...или нещо подобно. Преинсталирах драйвърите, но пак е същото. А може и аз да бъркам нещо с киес-а, но той не е ли за устройства, които си работят? Защото преди да се включи телефона се настройва да е на МТР и т.н.
П.С. Размених дънната платка с работеща такава и телефона тръгна. Всичко е ясно, благодаря на всички, които си опитаха да ми помогнат!
Нещо се бъгна и не мога да пиша в предишния пост, нямам бутон редактирай. 

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)