Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09
#51

Смених Usb порта и тръгна веднага.
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравайте, колеги! Имам едно питане относно флашването на РОМ. След прочетеното в първият пост, разбрах че, РОМ-а трябва да е от само един файл, и ако не е да се пита. Затова и питам. Така, след като свалих RAR архива, забелязах, че внего има 2 файла:

I9505XXUFNB8_I9505YOGFNB1_I9505XXUFNB8_HOME.tar.md5
SS_DL.dll



По принцип съм нов потребител на SAMSUNG телефони, доста време бях с SONY, та за това питам дали този вторият файл трябва да се слага някъде. По принцип знам, че *.DLL са библиотеки за Windows, но се зачудих, дали този файл не съдържа някакви инструкций за ODIN относно флаша? Та затова и питам.

ПП: Телефона ми е руутнат и брояча отдавна не е на 0, така че това не представлява проблем. Руутнах го заради забраната на инсталирани от потребителя програми да пишат по SD картата, въведена от Google с Android 4.4.2.

Благодаря ви предварително!

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
Цитирай
#53

Втория файл не ти трябва.
Цитирай
#54

Не ,не ти трябва,зареждаш tar.md5 в AP в Odin и си свиркаш :whistle:

:cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#55

Здравейте .1ви въпрос .. имам с4 актив предполагам флаша е същия като другите ,но този е LTE-A,за които пише ,че е само за Кореа,а беше ползван в Англия.В СамМобайл има 4 рома които са за Кореа,целта ми е да флашна за да се сдобия с Бг меню..има ли друг начин за това без флаш на ром или не,ще стане ли ако флашна ром от i9525 или има възможност да брикна телефона Smile благодаря ...поздрави

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай
#56

Ще го брикнеш с ром за други телефони.
Цитирай
#57

rado__8 написа:Не ,не ти трябва,зареждаш tar.md5 в AP в Odin и си свиркаш :whistle:

:cheers:
Да ама не. Ако одина не иска да инсталва
Какво правим тогава?
Цитирай
#58

Какво ти изписва один?

Choosing...
Цитирай
#59

Sloona написа:Какво ти изписва один?
Ето я цялата шитня:
Бях с в.4.3 и си сложих омега версия и какво изтрещях реших да я
Махам, само че не през ос а през рековърито, дадох му всички уайп глупости и почнах да
Инстал през один и стана една неще да инстал и това си ту иска пит файла за партишъни ту не
И всеки път ми дава файл в червен цвят. Давам рестрат и понякога дава двата монитора
И ти казва оправяй се с киес ама той не може да се върже с тел. Слагам рековъри на филз и се
Оправя това с мониторите и като бутне си седи на самсунг галакси с4 и не мърда. Пускам го
В доунлод мод и всеки път файл при инстал. Набих всякакви ром за моя тел на сд карт
Белким през рековъри да инстална зипа с ром да ама не зеления кенеф все умира и неще
Да инстал. Намерих някъв ром cyanogenmod и само той тръгна. А и забелязъх че като
Съм в доунлоуд мод има два сиви надписа от които единя е write protection enable или нещо такова
А като гледам в нета всеки който показва как се прави ънбрик с один тоя надпис го няма
Пише eemc или нещо от сорта. Та въпроса ми е някой да е имал същия проблем или пък да знае
Как да го оправя? Благодаря ви, много!
А сега като загледах номера на модела е SGH-M919
а версия на радиомодула е I9505XXUEMKF и точно тая версия съм свалял и опитвал да инстал с один само за номера на модела не съм сигурен, ако има някакво значение.
Цитирай
#60

Пунктуацията ти е ужасна и ми е трудно да разбера какво си написал като цяло. :unknw:

Последно стартира ли телефона нормално с cyanogenmod ?

Samsung S4 i9505 4.4.2 / Sony Ericsson Xperia x10 ( Advanced ROM v3 / 2.6.29 modFXP DooMKernel v06 ) /
Nokia 5800 ( EquiLibriuM ) и скромната ми щайга Smile
Цитирай
#61

oc_mania написа:Пунктуацията ти е ужасна и ми е трудно да разбера какво си написал като цяло. :unknw:

Последно стартира ли телефона нормално с cyanogenmod ?
Толкова съм нервен, че ми идва вече да си разцепя китарата :angry:
С cyanogenmod тръгна след което пак опитах да инсталвам моя си оригиналния ром и пак не става. А при стартиране горе в дясно изписва нещо в жълто и червено, ама са толкова малки буквите че ще ми трябва микроскоп единственото което успявам да прочета е кернел да не би заради него да е тоя проблем. И ако е да как се инсталира и къде да го намеря? Защото когато си беше с оригинал настройките телефона не ми изписваше такива неща а само логото на г4 и си бутваше?
Цитирай
#62

Здравейте, колеги!!! Имам голям проблем!!!
Сутринта се опитах, да сложа 4.3JB на с4-та, но не се получи.
Даде ми още отначалото FAIL, а сега пък се опитвам да сложа отново 4.4.2 KitKat отначало добре,
но накрая точно накрая бам и ми дава FAIL?!?! Моля ви се помогнете ми телефона ми е SGS S4 Black Editiont 9505.

Само да добавя още нещо, когато пусна Download mode най отдолу под белите букви има някакви сиви!?!
На тях пише следното WRITE protection ENABLED, eMMC Burst mode ENABLED да не би заради тия двете, да не иска да се сложи пустия ром сега стоя без телефон, да му се невиди, че и нямам гаранция, но поне мога да влизам в Download mode, но не иска да се иснаталира рома. Таково чудо до сега не ми се беше случвало!
Цитирай
#63

Kies спрял ли си?Odin като администратор пусна ли го?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

rado__8 написа:Kies спрял ли си?Odin като администратор пусна ли го?

Нямам киес и да като администратор съм го пуснал, но и преди съм флашвал не е до това дали съм го пуснал, като администратор друг е проблема.
Цитирай
#65

pstyle1989 написа:
rado__8 написа:Kies спрял ли си?Odin като администратор пусна ли го?

Нямам киес и да като администратор съм го пуснал, но и преди съм флашвал не е до това дали съм го пуснал, като администратор друг е проблема.
От меню "опции за разработчици", USB поправки, чекнато ли е?







Цитирай
#66

До колкото разбирам си бил с 4.4.2 и сега се връщаш на 4.3 ....чекни repartition и пробвай ...другото което може да е дали си свалил целия tar файл...провери го дали са всички MB

CStoikov написа:От меню "опции за разработчици", USB поправки, чекнато ли е?
Това няма значение за Odin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#67

Всичко е смъкнато просто не знам от къде идва проблема!
Цитирай
#68

Не можеш да се върнеш на 4.3 човек.
Цитирай
#69

degman написа:Не можеш да се върнеш на 4.3 човек.

Това вече го разбрах колега, но късно!
Сега искам отново да си подкарам телефона на 4.4.2 :wall:
Цитирай
#70

XXUGNE5 изтегли и пробвай с него.
Цитирай
#71

degman написа:XXUGNE5 изтегли и пробвай с него.

Не става колега пробвах и със него още отначало ми дава FAIL!
Някакви други идей? Изпробвах поне 5 оригинални рома и нито един не стана!
Някои тръгват до края да се флашват и точно накрая бум FAIL, а другите пък отначало още дават FAIL особенно тия от дето са от германия, тия където ги тегля към нашите български оператори почти докрая стигат, но до там повече не иска.
Телефона е закупуван от Германос.

Така, успях да подкарам телефона чрез рекоувърито на фил, от там телефона тръгна.
Оказа се, че все пак е влезнал някакъв ром, но не до края, повечето работи не работят.
Мисля да слагам къстъм ром, понеже не ми дава да сложа оригинален ром на самсунг.
Не знам какво точно се случи с телефона, че да не ми дава да си сложа оригинален ром,
но пак се радвам, че телефона тръгна.

Проблема е решен!!! Сложих къстъм ром Imperium от форума XDA и всичко е 6 точки Smile
Най-накрая мога да си отдъхна.
Цитирай
#72

Съжалявам ако съм офф топик ама искам да питам дали има шанс да ми прецака IMEI-а ?
Цитирай
#73

Благодаря ви хора... сложих без проблем 4.4.2 на ГС4. Кнокса ми го качи на 2.0.... има ли някъде подобна тема със слагане на къстъм ром. Android

Samsung Galaxy S4 (I9505) 16GB [Lollipop 5.0.1 - HOA7+ 16 GB Kingston Class 10 microSD
Цитирай
#74

Здравейте искам да разбера този префлаш означава ли че не е нужно да имам роот и каквото и да било а направо си тегля новия ъпдейт 4.4.2 и както съм със него на телефона тоест 4.4.2 го префлашвам на ново с 4.4.2,значи закачам си телефона към компютъра и си пускам один и от него си зареждам фирмуера и го пускам да се префлашне на ново.Друго което не мога да разбера е телефона е закупен от германос проблема е че е бил произведен за Румъния но си работи с всички оператори и рома явно е и за Румъния трябва ли рома да бъде за Румъния или мога да си сложа ром които е за България телефона е Samsung galaxy s4 I9505.Причината за да го правя това нещо е че от скоро го имам и си дойде със 4.4.2 и се появяват много често лагове на някои неща примерно игрите дадени приложения и от време на време и в менюто според мен всичко е до фирмуера иначе всичко си му работи и ако префлашна с друг ром за България прим. има ли вероятност да го брикна.Благодаря предварително.

Xiaomi Redmi Note 5AL 6GB Ram
Цитирай
#75

Флашваш за БГ и правиш ресет след като се инсталира

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)